Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

plakát

Upíří deníky - We're Planning a June Wedding (2017) (epizoda)

15. a předposlední díl 8.série a celého seriálu. Katherine používá matku Matta jako svoji prostřednici. Aby ji vylákaly ze stínů a skrýší, naplánuje Damon svatbu Caroline a Stephana. Bonnie se odmítá zprvu zúčastnit, ale díky Enzovým moudrým slovům se rozhodne účastnit se rovněž. Do města přichází i Mattův otec a nenápadná matka, jež slibuje vše dobré. Alaric pracuje na záhadě, jak zabít Katherine a s ní i celé peklo. Na Damonovu a Stephanovu radu ukuje pan Maxwell dýku z Katherininých kostí, jež posbírali právě Damon a Stephan. Koná se svatba. Damon se učinil knězem a oddal Caroline a Stephana bez potíží. Bonnie a Damon však k večeru tuší problémy, a Mattova matka se vyzradí. Málem odpálí Bonnie a Carolininy a Alaricovy děti, díky jejich pohotovému zákroku se však nic nestane. Pan Maxwell je vážně raněný a po splnění mise umírá Mattova matka. Zjišťujeme, že se z pekla dostala i Vicky, a jako potomek Donovenů začne zvonit na zvon ve snaze vyvolat peklo. 85 procent.

plakát

Upíří deníky - It's Been a Hell of a Ride (2017) (epizoda)

14.díl. Bonnie se nadále spojuje s Enzem, zatímco Stephan čelí nátlaku ze strany Cadea. Stejně tak i Damon. Aby ochránili Elenu před jeho rukama, společně přijdou na jediný způsob vyjednávání, souhlasit s ním a předat mu nůž, jež by ho mohl zabít. Když Damon čelí nejtěžšímu rozhodnutí ve svém životě, rozhodne se obětovat život ve prospěch Stephana a Eleniného těla. Bonnie na poslední chvíli pomůže situaci vyřešit a Stephan, jako člověk, v nečekané chvíli proklaje Arcadia nožem. Ten umírá. Alaric a Caroline se zbaví Kaie, jež moc nepomáhal, jak by měl, a snažil se zabít Lizzie a Josie, dvojčata Covenu. Končí v pekle, přesněji, v Bonniiném světě, a tam ji vyřídí nejhorší věc, jakou může. Peklo nezaniklo, jen má novou královnu. A tou je, přes Damonovu a Stephanovu nechuť, Katherine. 95 procent.

plakát

Upíří deníky - The Lies Are Going to Catch Up with You (2017) (epizoda)

13.díl. Pomalu, ale jistě se blížíme poslednímu dílu seriálu. Díky jedenáctému odbití zvonu využil Kai příležitost k návratu do města. Potkává se s Damonem a Alaricem a samotnému Damonovi nabízí možnost, jak zabít Cadea i bez nože. Sám na tom není moc dobře, peklo se ho snaží opět stáhnout zpět. Bonnie konečně s pomocí Cadea najde způsob, jak se shledat s Enzem, jehož uvěznila do svého světa. Caroline s Mattem vyslýchají mnoho lidí, jimž Stephan jakožto bývalý upír vymazal vzpomínky sám na sebe, a nyní si začínají vzpomínat. Pracovník zbrojnice, pomocník Alarica, unese Stephana a touží ho zabít. Včas se vzpamatuje a zranění, jež způsobil Stephanovi, se nakonec vyléčí v nemocnici. Alaric u svých dětí zpozoruje nebezpečné chování. Damonovi je nabídnuta z Kaiovi strany pomoc s návratem Eleny za jeho přežití a útěkem před Cadem. Je ale nakonec zrazen a i bez Eleniného těla v hrobce, jíž Kai unese. Navíc mu vysál upíří magii, a tak Damon umírá. 85 - 90 procent.

plakát

Upíří deníky - What Are You? (2017) (epizoda)

12.díl. Damon je nucen spolupracovat s Cadem, pokud chce zachránit Stephana, jenž je nyní člověkem a v jeho hledáčku a touží ho uvrhnout do pekla. Aby zachránil jeho smrtelný život, musí mu přinést knihu, deník Mattova předka. Ten zhotovil zvon pro jednu z Bennetových čarodějnicích před dvěma sty lety ve snaze omezit moc upírů a všech nadpřirozených stvoření. Skrze Mattovy vize, jež se snaží Alaric vyvolat, a Damon je z povzdálí uvězněný Alaricem sleduje, se dozvídáme o nečekaném zásahu ze strany Sibyl a Seline, díky němuž získal zvon nový účel. Zjišťujeme něco o mocné zbrani schopné zničit Cadea a o pravém účelu jeho deníku. Jak Sibyl a Seline skončily uvězněné a to samé i v případě Mattova předka. Stephan se ocitá v potížích normálního člověka a Damona s Alaricem navštíví Kai. Bonnie se snaží spojit s Enzem, jehož stále cítí. 85 - 90 procent.

Neklid (2011)

Zvláštní, ale jistým způsobem zajímavý ponurý film se špetkou komedie. Příběh o dvou mladých lidech, dívce Annabelle s rakovinou mozku, a zvláštního kluka se schopností vidět ducha v podobě přítele z japonsko - amerického střetu na konci 2. světové války. Oba dva se setkají na pohřbu a postupně navážou silné přátelství, jež přeroste v intimní lásku. Zatímco se Annabelle nestará o svoji budoucnost a užívá si naplno času, jež jí zbývá, její přítel si o ni dělá starosti a sám neví, jak se bez ní dokáže obejít (...). Hlavní postava dívky byla zábavná, humorná a živá, ale zároveň i velice smutná a reálná. Každý, kdo ví, jaká je beznadějnost rakoviny, si může vybrat k nastalé situaci vhodnou cestu, jíž chce kráčet do náruče nemilosrdné smrti. A ačkoliv se někdy přihodí štěstí a daný člověk boj zvládne, nastává i smutná skutečnost opaku. Nejlepší je žít jak nejvíce je možné, jak Annabelle předvedla. Příběh nám dává skvělou příležitost zamyslet se o všem, co nás trápí, a případně přehodnotit daná stanoviska. Díky vysoké moudrosti, jíž si cením, dávám 85 - 90 procent a 4 hvězdy. Jedna chybí za krátkou dobu trvání příběhu, šel by rozvinout i dalším směrem, a zároveň ta hvězda chybí díky zvláštnímu zjevu hlavní hrdinky. Fakt, že se obléká a vypadá jako kluk, je sice genderově správný, ale mně to prostě nesedí. Asi jsem staromódní, ačkoliv ostatní věci (LGBT, více než dvě pohlaví - třeba šedesát pět či kolik - , transexualita ve vztahu kluka cítící se jako holka, nikoli naopak) mi absolutně nevadí. Film doporučuji!

plakát

Cesta za Vánoční hvězdou (2012)

Průměrná pohádka ze sousedního Německa, jedna z mála, která se dá snést. Příběh prozrazovat nebudu, jen zhodnotím. Soniina herečka má zvláštní půvab, velmi se do své role hodí a dokáže se vcítit do nastalé situace. Velmi silná kladná postava se nedá zviklat ani svými zlými "majiteli", jež se z ní snaží vychovat šikovnou zlodějku. Prostor pro čarodějnici mohl býti trochu větší, ale když film trvá necelých 85 minut, nedá se to příliš čekat. Dcera čarodějnice, další vkusná herečka, tu obsáhla minimální roli, což je škoda, čekal jsem střet jí a Sonjy, ale to bych už čekal od Německa až moc. Santa Klaus mi připadal přebytečný, ostatně celá cesta za hvězdou by se měla scénářově překopat, přidat trochu více zla a ubrat dobro, takhle jsem u toho skoro usínal. Král byl hrozně špatně zahrán, nejen herec, ale i postava samotná by potřebvala někoho, kdo má alespoň minimální vcítění, ačkoliv díky králově hlouposti a naivitě si nejspíše scénáristé mysleli, že bude humorně působit. Opak je pravdou a to mě velmi mrzí. Nic více se k tomu ani nedá říci, což je o to horší. Za snahu Německa nevyprodukovat odpad dávám hvězdu, díky originalitě další a třetí si zaslouží hlavní herečka. 60 - 65 procent, ostatně takto to hodnotí i ostatní. Raději vyberte něco jiného, tento film je jen pro stav nouze!

plakát

Upíří deníky - You Made a Choice to Be Good (2017) (epizoda)

11.díl. Arcadius přinutí Damona k těžké práci, zabít sto lidí, či Caroline. Damon, jež má opět své city, volí třetí možnost, smlouvat s ním. To však nejde, a tak je nucen zabít tolik lidí, kolik zvládne. Stephan jede zabít Elenu, zatímco Bonnie s Enzem si užívají života jak nejvíce to jde. Když se již zdá, že Bonnie udělá díky krvi z Eleny z Enza člověka, Stephan ho zabije. Bonnie následně dá Stephanovi dávku Eleniny krve s lékem, čímž z něj učiní člověka. V zoufalosti vypustí magickou vlnu. 85 - 90 procent.

plakát

Upíří deníky - Nostalgia's a Bitch (2017) (epizoda)

10.díl. Z Damona se stala sedící "zombie". Myslí si, že je v pekle, a nechce zněj vyjít. Caroline a Bonnie jsou bezmocné, a tak jim musí pomoci Sibyl. Ta se do jeho podvědomí snadno dostane a zbývá už jen, aby mu Bonnie a Caroline odpustili. To se nezdá už tak moc snadné. Musí se poprat se svými vlastními dávnými vzpomínami a setkat se se svými milovanými. Seline dostává celý zvon, jenž pan Maxwell složil dohromady, a Stephan donutí Matta, aby na něj zazvonil. Když se však musí setkat s Damonem, zjistí, že je to právě Damon, jenž mu chce odpustit. Probouzí se a rychle zarazí Matta v činnosti, když se od Stephana dozví, co hodlá udělat. Nejen, že by to mohlo vyvolat peklo, ale zabít všechny v Mystic Falls. Krize je zažehnána, alespoň zatím. Damon se omluví Mattovi a Bonnie řekne svůj dopis. Caroline sváže Stephana a chce v něm opět vyvolat emoce. Po jedenácti zazvonění sice není peklo, ale objevuje se Cade. Když Sibyl žádá v restauraci Seline o mír, zjeví se jim a ony jsou udivené. Ten se jen usměje a pošle do pekla. 90 - 95 procent.

plakát

Upíří deníky - The Simple Intimacy of the Near Touch (2017) (epizoda)

9.díl. Koná se Miss Mystic Falls. Sibyl pozve Damona a Stephana na tuto slavnost, přičemž se dozvídá o Damonových pochybách: Ten si díky přívěsku, jež dostal od Caroline, začne vzpomínat na jeho minulost s Elenou. Když má dojít na předání pěsti od zvonu, Damon Sibyl vzdoruje a omráčí ji, i přesto, že se ho předtím téměř zmocnila okouzlujícím tancem. Stephan má další povinnosti pro Cada, a tak se rozhodne proměnit Miss slavnosti v upíra. Tu se následně snaží Caroline uklidnit, ale ona se poddá chuti a následně ji Stephan zabije. Když Enzo daruje Bonnie náhrdelník s jeho krví, nečeká, jak na něj zareaguje. I když Damon Sibyl uvěznil, vrátí mu jeho lidskost. Takový nápor vzpomínek Damon nesnese. 95 procent.

plakát

Upíří deníky - We Have History Together (2017) (epizoda)

8.díl. Stephan s Damonem hledají vhodného kandidáta na svedení k temnotě. Najdou milou doktorku, a oba dva vymyslí důmyslný plán. V něm ovšem hraje Damon nevhodnou roli, Stephan jí ho představuje jako opilce a chce, aby ho uspala a zabila. Když do něho pouští sporýš, musí se doktorka rozhodnout. Zvolí si temnou stranu a zabije ho. Damon se však, díky spolupráci s Cadem, opět probere. Stephan však již tuší, proč Damon nespolupracuje tak, jak má, vše zpochybuje a nebaví ho jejich práce. Najde šperk a podezření se potvrdí. Cestou pryč od nemocnice spolu vezou doktorku, jež měla Damonovi vzhledem připomínat Elenu. Donutí Damona, aby se zbavil šperku, a vysát ji. Ten tak učiní. Když je již klid, Damon se vrací pro šperk a Stephan podlehne touze po krvi. Sibyl mezitím pátrá po zbytku zvonu, jež jí má údajně velmi ublížit. Vyhrožuje spálením dětí, jichž je učitelkou, a jako pomocnici si vezme Caroline, jíž svedla prací novinářky na téma střední škola. Mezitím, Matt a jeho otec zachraňují děti ovládnuté Sibyl a dozvídají se toho více o zvonu. 85 - 90 procent.

Ovládací panel
1 bod