Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

plakát

Tajemství kruhu - Beneath (2011) (epizoda)

8.díl. Všichni se snaží najít Fayina dědu. Díky temné magii dokáže Cassie způsobit mnohé, dokonce i vypátrat Henryho. Při jedné z her Cassie políbí Jakea a jejich láska k sobě velmi vzroste. Adam a Diana si to spolu rozdají, naposledy. Faya vidí své minulé já, jež dokáže pomoci i Cassie. Charles začaruje Cassiinu babičku. 95 procent.

plakát

Tajemství kruhu - Masked (2011) (epizoda)

7.díl. Cassie koná halloweenskou oslavu, zatímco její babička odjíždí na chatu u jezera. Před jejím započetím najde kus nože, jenž zde ponechala záhadná žena ve snaze ji zabít. Po prozkoumání se dozví znepokojivé novinky - pronásledovala je lovkyně čarodějnic. Když na vše přijde Jake, s pomocí triku znemožní u starožitníka pomoci skrz něj Cassie. Na oslavu přichází mimo Adama, jenž se potýká s přízní Diany, a Jakea, o něhož se pokouší Faya, i příslušníci lovců. Ti postupně všechny až na Jakea - logicky - uvění. Cassie se ale předem dozví mnohé o Nickovi a Jakeovi. Starožitník umírá, stihne ale předat Cassie jakýsi pergamen. Díky Temným silám, jež kolují v Cassie, dokáže zabránit smrti sebe i ostatních. Diana nedá Adamovi moc velké naděje na pokračování vztahu. Babička Cassie nachází Henryho mrtvého, a při oživování tohoto muže ji kdosi napadne a udeří do hlavy, díky čemuž omdlí. 90 - 95 procent.

plakát

Tajemství kruhu - Wake (2011) (epizoda)

6.díl. Do města přijíždí Jake, Nickův bratr. Pro Nicka je pořádána smuteční slavnost. Faya je z přítomnosti Jakea celá nejistá a zoufalá. Má s ním nepěknou a zároveň přitažlivou minulost. Město ohrožuje lovkyně čarosějnic. Tu Jake zabijí, ačkoliv rozkazy dostal jiné. Spřátelí se s Cassie, i přes Adamův odpor. Od jeho otce se Diana dozví novinky, jíž ji přivedou až k nepěknému rozhodnutí - rozejde se s Adamem. U Cassie hledá podporu. Sama Cassie dostane od babičky krystal, s jehož pomocí e jí podaří zachránit Jakea. Charles se od Nickovi smrti, jíž způsobil, zcela změnil. 90 procent.

Minority Report (2002)

Zhlédnuto na VHS. Popisovat příběh celý nebudu, pouze shrnu svůj názor: Tom Cruise opět dokázal, jakým skvělým hercem umí být. Dávno před filmem Na hraně zítřka zde hrál hlavní postavu, vedoucího organizace Precrime, jež zabraňovala pomocí tzv. tušitelů jakýmkoliv vraždám ve Washingtonu. Jelikož se jedná o akční thriller, nenajdeme zde téměř žádné prvky romantiky, na něž jsem zvyklý z jiných filmů, ale drama v podobě rizika života zastřelením či uvězněním ve speciálním vězení je zde více než dost. Celá zápletka přesně obsáhne něco málo přes dvě hodiny a divák se ani na chvíli nenudí. Dokonce se mi zdálo, že některé dialogy jsou až moc rychlé a chvíli trvá, než se vše vyjasní. Pozdější pochopení je ale více než šokující. Nemůžu si odpustit menší chválu i mimo Toma Cruise, a vyjma Max von Sydowa coby ředitele pochvílit i Samanthu Morton jakožto Agathu, nejlepší Tušitelku. Role křehké dívky s mimořádnými schopnostmi je zde rovněž důležitým prvkem. Osobně jsem rád za konec, dokáže i dojmout. 90 procent, 5 hvězd.

plakát

Tajemství kruhu - Slither (2011) (epizoda)

5.díl. Melissu začne postupně ovládat Démon, jenž se do ní dostal z Heder. Ostatním z Kruhu namluví, aby se s ní setkali a pomohli otevřít záhadný kufr. Ten s Nickovou pomocí vykopala v lese. Když se podezření naplní, vydá se Cassie pro babičku a ostatním, především Nickovi, hrozí smrt. Babičce Cassie se sice podaří dostat z Melissy Démona v podobě hada, ten se ale dostane právě do Nicka. Charles a Dawn plánují během krvavého úplňku kouzlo, to se ale nevydaří. Charles zabijí Nicka, když hrozí Dawn nebezpečí. Všichni poté z kruhu truchlí. 85 procent.

plakát

Odkaz - Série 3 (2021) (série)

3.série patří hned za druhou k nejzajímavějším. Přibývají noví hrdinové,  naopak umírá část ze záporných. Černá magie nadělá ještě spousty problémů a největší proměnou projde jak Landon, tak i Hope s Lizzie. Josie si najde novou lásku. SPOILERY: Landon se vrací z vězeňského světa. Není to však tak docela on, jak se Hope ujistí. Ona sama propadá záchvatům vzteku a zoufalství, čímž ohrozí i životy jiných. Josie se rozhodne opustit Salvatorovu školu a na Mystic Falls High nachází novou přítelkyni Finch. Necromancer se vrací z vězeňského světa, kde skončil s Malivorem, ale tentokrát jako dobromyslný Ted. Hope činí těžké rozhodnutí: zůstat pouze Hybridem, či použít svoji plnou tribrydí moc? Landon se stane skořápkou pro Malivora, a tak ani rozchod s Hope neučiní žádné větší drama, ačkoliv Hope sama zatává jiný názor. Cleo, nová studentka, se ukáže jako múza, jež umí přivolat inspiraci. Dozvídáme se o ní mnoho překvapivých věcí, kupříkladu její společnost s Leonardem da Vincim. Landon před událostmi s Malivorem již není fénixem. Stává se tedy hlavním středobodem Hopiina života. Lizzie se vydává na cestu klidu. I na konci série si ona nachází nového kluka (...). Rozhodně dobrá série, již se nemůžu dočkat října a 4.série, pokračování. 90 procent.

plakát

Odkaz - Fate's a Bitch, Isn't It? (2021) (epizoda)

16. a poslední díl 3.série. Landon s Cleo se snaží přijít na způsob, jak jednou provždy zničit Malivora. Hope, Lizzie a Josie zase touží nalézt Malivora samotného. Pomůže jim Clarke, "bratr" Landona, z nějž se stal člověk. Zláká Hope, aby se s ním vydala na nebezpečnou cestu. Cleo inspiruje jakožto múza Landona, u něho ale zjistíme znepokojivé novinky. Malivor ho použil jako svoji schránku. Právě on je tedy tím, jenž kráčí po boku Cleo a střetne se s Hope po boku Clarka. Výměna slov nakonec přivede Cleo do nesnází, když ji vstřebá Malivor jakožto Landon. Dokud Hope neprovede kouzlo, všichni na ni zapomínají. Lizzie se snaží provést novou metodu záchryny psychiky Hope skrze přítele MG - ho. Ten se však zamiluje do Lizzie samotné. Josie a Finch prohloubí svůj vztah. MG a Kaleb si hrají na hrdiny. Landon jakožto Malivor je zajat a čelí všem ve vězení. Cleo v temnotě Malivora nachází světlo. 95 procent.

plakát

Tajemství kruhu - Heather (2011) (epizoda)

4.díl. Cassie se střetává s bývalou kamarádkou její mámy. Na pomoc jí přikráčí Faya. Když se s ní však střetnou ve starém rybářském městě, zjistí o ní pár nemilých věcí. Ve snaze osvobodit ji z transu, v němž setrvává od doby nehody před šestnácti lety, pomůže si Cassie s rodinou magickou knihou. Po ní velmi touží i Faya, a dá si za podmínku pomoci právě její přečtení. Vyslovení magie však přivede naše hrdiny do ještě větších potíží. Po náročném boji, při němž málem Faya umírá, se jim podaří s pomocí vnějších vlivů ženu zneškodnit. Všechny znepokojí novinka spočívající v ženině posedlosti démonem. Ten, jak se dozvíme, vleze do těla Melissy. Ta celý díl bojuje o Jakeovu přízeň. 95 procent.

plakát

Tajemství kruhu - Loner (2011) (epizoda)

3.díl. Spojení kruhu dělá velké starosti jistému muži, jenž se dříve kamarádil s Cassiinou mámou, Zacharyovi. I ostatní z bývalé generace kruhu touží po jeho opětovném rozpojení. Cassie se snaží udržet se na pozoru a nenechat se lákat Adamem, ten se snaží své city zakrýt přes svého kamaráda Luka. Faye přepadne Zachary a ostatní po něm začínají ihned schánět vše potřebné. Zachary nakonec omdlévá pod nátlakem všech šesti z kruhu a Cassie díky tomu přežije. Skamarádí se s Dianou a ujistí ji o své opatrnosti s Adamem. 85 - 90 procent.

plakát

Tajemství kruhu - Bound (2011) (epizoda)

2.díl. Po Cassie se žádá souhlasit se spojením kruhu. Faye si to nepřeje a touží po vlstní magii, jež je čím dál tím více silnější a velmi ji láká. Když však způsobí nehodu, svým rozhodnutím si přestává býti jistá. Ani Casiie zrovna netouží po sjednocení, jenomže nemá moc na výběr. Spolu s Adamem si jsou velmi blízcí, ačkoliv neví, proč. Máma Faye a Fayin děda uvažují o použití krystalu k zamezení spojení. Adamův otec se stává zdrojem nových informací. Sjednocení kruhu bylo dokončeno. 90 procent.

Ovládací panel
1 bod