Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Sci-Fi
  • Akční

plakát

The Originals - Season 3 (2015) (série)

Jedna z nejlepších sérií ze všech, jež jsem doposud viděl. Nyní jde již opravdu do tuhého. Mikaelsonovi se střetávají s ještě většími nepřáteli, než které doposud znali. Freya se plně začlení do rodiny, ožívá Finn a Kol, ten se zamiluje do Daviny. Klaus pokračuje ve své lásce ke Camille, z níž se později stane upírka. Rebeka musí kvůli uřknutí být uspána, a tak ji najdeme jen v pár dílech. Hayley umírá manžel, Jackson, a vrátí se s Hope k Elijahovi a ostatním. I když trpí, ke konci série obnoví lásku k Elijahovi. Seznamujeme se se Strix, společností složenou z Elijahovi upíří linie, a jejich vůdci Tristanem, Aurorou, ale i Lucienem, prvním proměněným od Klause. Stane se toho mnoho. Nepopisuji - li poslední díl, Klausova pouta ke své linii jsou přerušena, Lucien vymyslí způsob, jak se stát mocnějším než původní, a zabije Camille jakožto upírku a milenku Klause. Umírá i Davina, rukou samotného Kola, jenž se po návratu do svého původního těla právě díky Davině necítí kvůli moci předků, dávných čarodějů, právě dvakrát nejlépe. Tristan je navěky uvězněn na dně moře, Aurora je uspána, poté, co si vezme sérum, jež by ji učinilo mocnou jako Luciena, a sám Lucien doplatí na své činy a shoří. Sérum z Aurory si s pomocí Vincenta vezme Marcel, a Elijah ho zabijí. Tím ale Marcel neumírá. Poslední díl je nejdramatičtější. (POZOR, SPOILERY!) Marcel a jeho armáda z Klausovy linie zaútočí na jejich rodinný dům. Smrtelným kousnutím jsou poznamenáni Elijah a Kol. Freya je otrávena a vrací se i Rebekah, se svým uřknutím. Když se koná soud nad Klausem, Rebekah podlehne svému temnému já a obviní ho ze všech jeho hříchů. Na Klause čeká mučení magickou dýkou a následně je zazděn. Freya vymyslí jediný způsob, jak se zachránit. Dokud nenajde Hayley lék, všechny včetně sebe uspí a Klause použije jako kotvu. Zatímco on sám trpí, ostatní jsou v bezpečí v jakémsi světě, jenž pro ně Freya vytvořila. Spolu s rakvemi odjíždí Hayley a Hope do bezpečí. Marcel se zmocní města včetně Mikaelsonovic domu. Sérii hodnotím 100 procenty.

plakát

The Originals - The Bloody Crown (2016) (epizoda)

22. a poslední díl 3.série. Freya zjistí, že se všichni nepřátelé Klause hrnou za ním do New Orleans. Marcel se probírá jako nová hrozba. Elijah se vyspí s Hayley. Bez pozvání a i přes ochranu domu Freyou se nakonec všichni dostanou do domu. Marcel pokouše a tím odsoudí k bolestivé smrti Elijaha a Kola. Rebeka zastaví další boje, když přijde zničehonic do jejich domu a Marcela uklidní. Zatímco Elijah a Kol, oba pokousaní, a Freya, otrávená jedem, jsou spolu s Hayley a Hope a Klausem naproti v domě, Marcel vymýšlí způsob, jak ho řádně potrestat. Rebeka hlídá dům, jelikož jí Marcel nechce ublížit. Sama bojuje s uřknutím, jež se jí začíná zvýrazňovat a hrozí, že zešílí. Vincent nalezne se šerifem policie mrtvá těla zbylých Strix v kostele. Klaus se vydá na svůj soud. Elijah trpí a Hayley se ho snaží utěšit. Freya se zase stará o Kola. Během soudu Rebeka podlehne svému temnému já a obviní Klause ze smrti rodičů a utrpení jí a jeho sourozenců, ačkoliv si ho přála hájit. Marcel vymyslí konečné řešení. Ponechá Klause v nekonečném utrpení dýkou s černou magií. Poté ho zazdí. Freya přijde na jediný způsob, jak se zachránit. Všechny včetně sebe uspí a Klause použije jako kotvu. Mimo něj, zatímco stále trpí, jsou nyní všichni na bezpečném místě, jež pro ně vymyslela. Hayley a Hope odjíždí spolu s rakvemi Mikaelsonů do bezpečí, Klaus jim zanechal dopis právě pro jejich dceru. Marcel se zmocní New Orleans a jejich domu, a Vincent se proti němu vzbouří a přestaví kostel, který Marcelovi patřil. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Give 'Em Hell Kid (2016) (epizoda)

21. a předposlední díl 3.série. Koná se pohřeb Daviny i Camille. Marcel plánuje pomstu, ale Klaus ho požádá, aby mu dal poslední šanci na odpuštění. Vincent potká šerifa policie, a vysvětlí mu vše ohledně toho, o čem pochyboval. Spolu s Kolem a Joshem se pokusí zničit temné síly předků. Kol předtím spatří Davinu, jen na okamžik. Myslí si, že ještě není mrtvá. Uvidí ji v záhrobním světě. Davina si nepřeje návrat, přesněji, raději zničí síly sama, než aby Vincent pro to obětoval svůj život. Přicházíme tedy o Davinu jednou provždy. Klaus se snaží přesvědčit Marcela o tom, jak moc si ho váží. Elijah s pomocí Freyi zjistí další část proroctví, v němž se z Marcela stane monstrum, jakým byl Lucien, a zabije všechny Mikaelsony. Než Marcel sérum vypije, Elijah ho zabijí. Klaus mu to nechce odpustit. Nešťastný Elijah se se svojí vraždou svěří Hayley. Ta se ho pokusí utěšit. Vysvětlí Klausovi, jak to s ním je, a ten začne nad svým rozhodnutím váhat. Když za ním přijde podruhé, Elijah se neudrží a políbí ji. Ona mu to oplatí. Zřejmě jejich vzájemná láska nevyhasla. Vincent Joshovi vysvětlí skutečnost, že Marcel již vypil sérum dříve. Nyní se probouzí na dně řeky. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Where Nothing Stays Buried (2016) (epizoda)

20.díl. Davina je mrtvá, Vincenta ale napadne možnost, jak Davinu vrátitk životu. Je ale zapotřebí veškeré pomoci, aby mohla býti vzkříšena. Elijah se napojí na Freyu jako zdroj moci, když se ale již zdá, že Davina bude žít, dostává se Freya ke kritickému rozhodnutí. Rovněž i Elijah s Klausem. Aby byl zabit Lucien, je třeba temné magie předků. A ta se k Freye dostane jen skrze Davinu. Tu to ale může zničit. Sama Davina je v čarodějnickém záhrobním světě vystavena nebezpečí. Matka Van Nguyena, kterou zabila, se snaží s pomocí jistého kamene rozdrtit Davininu duši a tím znemožnit její návrat jednou provždy. Při získání magie je Davina vržena zpět do krutého světa, a než se jí s pomocí Van Nguyena podaří vrátit zpět, její duše je roztříštěna. Ztrácíme ji nadobro. Kol je z toho zdrcen, a vrací se kre svému temnému já. Bez Daviny nemá cenu žít slušně. Marcel i Vincent opouští Mikaelsonovi a spřádají plány na pomstu. Ty se můžou provést s pomocí séra, jež Vincent vytáhl z Aurory a které nabízí Marcelovi. Klaus a Hayley se snaží zachránit Rebeku, jež se stává dalším Lucienovým cílem. Při potyčce málem umírá Hayley, a Klaus poklekne před Lucienem. V tu chvíli přijde Freya a Elijah a Lucien přichází o svoji moc. Následně je Klausem zabit a upálen. Klaus radí Hayley, aby se nevzdávala lásky k Elijahovi. Ta ho uposlechne a snaží se u Elijaha zjistit, zdali k ní ještě něco cítí. Musí na to jít ale pomalu. 95 - 100 procent.

My First Summer (2020)

Vcelku zajímavý příběh a dobrý scénář o dvou dívkách, jež se setkají čirou náhodou, když jedné z nich utone matka, spisovatelka, jež svou dceru nikdy nepustila dál než za Nádrž. Obě dvěnavzájem poznávají tu druhou, a zamilují se do sebe, i přes všechny problémy se stydlivostí jedné z nich. Vše se ale odehrává na drsném pozadí reality. Bívka bez matky musí jít jako šestnáctiletá do domova dětí, a druhá nemá právo stát se její poručnicí. I přesto se snaží dělat cokoliv, aby zůstaly spolu. Když přijdede policie spolu s ní (nedokázala s tím nic udělat), druhá dívka se chce utopit. První ji ale dokáže zachránit (...). Konec si domyslete sami. Zůstaly spolu, či je od sebe oddělili? Pěkné herečky v hlavní roli, hezká, místy usměvavá či naopak děsivá a dojemná atmosféra. Na téma lesby hodnotím 95 procent, 5 hvězd. Doporučuji!

plakát

The Originals - Night Has a Thousand Eyes (2015) (epizoda)

(Viděno 11.08.2021). 18.díl. Klaus požádá svého otce Mikaela, aby s ním spolupracoval na zabití Dahlie. Mikael po mnoha přesvědčivých argumentech souhlasí. Má všechny tři prvky, jimiž ji může zabít: půda její domoviny, norská, popel vikingů, kteří ji pronásledovali, velmi vzácný, a krev milované dívky, Freyi. Sama Freya je nařknuta ze zrady, když se zjistí, že z ní Dahlia čerpá magii. I po setkání s ní se Freya nevzdává Dahlii opět podlehnout a požádá Elijaha o pomoc. Klaus a Mikael provedou nezdařilý útok na Dahliu a přijdou o jedinou účinnou zbraň proti ní. Hayley a Jackson s Hope utíkají na bezpečné místo. Klaus zavraždí nadobro Mikaela, aby dostali jedinečný popel vikingů. Freya je z toho zlomená a zničená. Dahlia zavraždí Josephine. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Exquisite Corpse (2015) (epizoda)

(Viděno 10.08.2021). 17.díl. Ve snaze zachránit Rebeku ze sevření Evy se musí uzavřít nezvyklá spojenectví. Vincent se sice na chvíli staví na stranu Evy, poté, co zjistí, že všechny děti, jež proklela, jsou živé, včetně Daviny, a poslední oběti můžou opět žít, se ale vrací zpět. Klaus seznámí Freyu s mocnou čarodějnicí, jíž je ve skutečnosti Esther, jejich matka. Ta jim dá, po ovlivnění, jelikož je již upírem, potřebné kouzlo. Jen Elijah s Klausem můžou udržet Freyu coby kotvu, aby se s Marcelem a Vincentem vrátily z Eviny/Rebečiny mysli. Eva je konečně mrtvá. Freya nyní zná všechna Elijahova a Klausova tajemství. Je rozhodnuta obrátit proti Klausovi jeho sourozence. Esther umírá Freyinou rukou nadobro. 95 procent.

plakát

The Originals - Save My Soul (2015) (epizoda)

(Viděno 10.08.2021). 16.díl. Klaus pozve Freyu na rodinné setkání. I když se jí konečně podaří přesvědčit svým příběhem o jejím utrpení s Dahlií, nemožnosti kohokoliv milovat a o tom, jakého netvora z ní udělala, Rebeku a Elijaha, Klaus jí stále opovrhuje a ani v nejmenším jí nehodlá cokoliv uvěřit. Dokonce jí zlomí vaz, aby si mohl být jist, že je skutečně nesmrtelná. Poté, co se opět probere, dostane od svého bratra poslední možnost přesvědčit ho, že je skutečně jeho sestrou. Vypráví o dítěti, jež čekala, a muži, jemuž dala své srdce, ale Dahlia vše zničila. I přesto jí Klaus neuvěří. Aiden se snaží vyvolat konflikt mezi vlkodlaky a štve Jacksona. Klaus nevyslechne Hayley. Eve se opět snaží přemoci Rebeku, jež kontroluje její tělo. Vincent si pohovoří s Camille. Davina je označená. Dahlia přichází. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - No More Heartbreaks (2016) (epizoda)

19.díl. Camille umírá. Všichni se snaží přijít na způsob, jak ji zachránit. Sama Camille se dostane pryč od Luciena a Klaus zjistí, co se jí stalo: Vincent najde Lucienovu krev, ale ani ta Camille nepomůže. Ta zatím slábne, ačkoliv tvrdí, že se smrti nebojí. S Klausem si užije příjemný den a poví mu svoji závěť. I když to nese těžce, snaží se jí Klaus vyhovět. Když už spí a Klaus je v její mysli, užijí si spolu své poslední chvíle. Ani Hopiina krev nepomáhá a smrt je nevyhnutelná. S posledními okamžiky si Camille uvědomí, že si smrt nepřeje. Klaus ji ale vše odpustí a ona jemu. Umírá nadobro. To Klause velmi raní. Všichni se s ní rozloučí. Lucien si užívá svobody, ale Davina si nepřeje, aby si ji dopřál ještě o chvíli více. Lucien je ale mazaný. Nechce ji zabít, to prý udělají předci. Davina je nucena Kola uspat. Náhle ale vším otřese zemětřesení a Kol se probouzí. V záchatu hladu vysaje Davinu do poslední kapky a ta umírá nadobro. Kol si vše uvědomí až příliš pozdě. 100 procent.

plakát

The Originals - The Devil Comes Here and Sighs (2016) (epizoda)

18.díl. Klaus je zajat Aurorou a Lucienem. Ten jí učinil nabídku. Zachrání Tristana, když se stane stejnou jako je on. Elijah jde vyjednat s Lucienem nabídku. I když je ale s pomocí Freyi připraven uvěznit ho v magickém poutu, díky předkům se Lucien vysvobodí, zatímco oni utečou. Aurora mučí Klause, ale než se zabije, aby se po vypití séra stala lepším než je on, přijde Camille a Hayley. První jmenovaná málem zemře, ale díky Hayley, jež se probudí poté, co jí Aurora zlomí vaz, je uspána. Klaus a ostatní jsou na svobodě. Lucien ale přijde za Camille a kousne ji. Pokusd Freya nevymyslí, jak naložit se sérem od Aurory, Camille zemře. Kol a Davina si užívají v bezmagickém baru. Když se však předci pokusí kouzlo přerušit, vystavují se riziku: Vincent již není regentem, tím je Van Nguyen, nepřítel Daviny. Díky ní a Vincentovi se však podaří kouzlo zrušit. Kol musí odjet. Když se však dostane za hranice New Orleans, začne umírat. Je ve městě uvězněn. 95 - 100 procent.

Ovládací panel
1 bod