• Fantasy

Vlčí mládě - Změna tvaru (2012) (epizoda)

2.díl. U Issaca se začínají projevovat první vlkodlačí schopnosti. Jeho otec se za ním vydá, poté, co jeho syn utekl, ale je někým záhadným zabit. Jackson se chystá na první úplněk, z něhož ale nic nevyplyne. Lydia se vrací do školy. Scott zjistí, kdo je druhým vlkodlakem v týmu, a společně s Allison se mu snaží pomoci. Ona sama zraní policistu, a poté se snaží ochránit Scotta. Ten však bude nucen ochránut právě ji před divným monstrem. Sama Allison si vyslechne podezřele přesné otázky ohledně Lydie. Scott se s ní i nadále schází. Spolu se Stilusem se dozvídá o pozici dědy Argenta jako nového ředitele. Toho předchozího se úspěšně zbavil Peter a jeho kolegyně. Derek rpokáže schopnosti Alfy. 85 procent.

Vlčí mládě - Omega (2012) (epizoda)

1.díl 2.série. Dozvídáme se o přítomnosti kluka Issaca, který nejprve pouze kopal hrob a byl málem obětí řádění uprchlivší Lydie, a poté si popovídal krátce s Allison. Ta se mezitím tajně schází se Scottem. Později, spolu se Stilesem, hledá Lydii, a nakonec se zúčastní pohřbu své matky, na němž se seznámí se svým dědečkem. Ten chce smrt všech vlkodlaků, a ukáže to zřetelně před Peterem při rozříznutí jednoho vlkodlaka napůl. Je u toho i Scott a Derek. Lydia odmítá svoji proměnu ve vlkodlaka, ale nakonec, i když ukáže, se znovu objeví, před Stilesem a jeho otcem. I Jackson odmítá proměnu, a Derek neví, proč. Scott pomáhá, kde se dá, hlavně morálně. 85 procent, celkem dobrý rozjezd.

Predátor: Kořist (2022)

Pozoruhodný snímek o mimozemské stvůře, která přiletěla na zem v první polovině osmnáctého století, a mladé indiánské dívce Narru, jež je odhodlaná ji porazit a ukázat tak svým spolukmenovcům, že je schopnější, než si myslí. Dnes je v módě dávat do kinematografie jako hlavního hrdinu ženu, ale to přejděme. Nebudu zde vyprávět příběh tohoto snímku, spíše pocity z něj: Jak už to u Predátora bývá, dialogy byly velmi krátké a většina, drtivá většina akce, sestávala z ticha. Naštěstí ne úplného, ale protkaného dramatickou hudbou. Historický efekt zde rovněž silně zapůsobil, mohli jsme zde spatřit tradice kmene Komančů, sílu náčelníka a lovců a i jakousi diskriminaci žen, jako je Narra. Ta měla léčit, a ne lovit. Dokázala se však velmi dobře prosadit a už se připojila k ostatním. Spíše než nějaké efekty (mimo predátora) tady působil dojem skutečný pohyb, používání klasických ručně vyrobených zbraní. A pak tu potěšili i Španělé, kteří si v tehdejší době nárokovali blízká území a svojí přítomností dali na konci filmu jasně vědět, že se jejich kolonie rozšiřuje o dříve výhradně indiánské území. Hrozba tedy nepocházela jen od Predátora, ale i od obyčejné reality. A to se mi líbilo. Mimo jiné také typická bělošská zbraň, pistole (jinak řečeno také banditka). Predátor se mi líbil, měl výdrž, a také se rychle učil. Ale dobro vždy musí zvítězit nad zlem, a i zde se ukázala silnější právě Narru. Celkově: Hudba dobrá, efekty též, nebylo jich ani moc, ani málo (a to jsem zastánce těch starších), hlavní hrdinka odvážná, herečka pěkná, predátor hrozivý, indiánská doba působivá. Tedy 85 procent. Film doporučuji!

Vlčí mládě - Série 1 (2011) (série)

1.série nám přinesla zajímavou podívanou, v níž se seznamujeme s obyčejným klukem Scottem, a záhadnou dívkou Allison. Ti dva si k sobě hned najdou lásku, jenže to není snadné. Scott je pokousán podivným zvířatem - vlkodlakem. Kdo by nechtěl mít zajímavou moc, slyšet lépe než ostatní, a i vidět? Jenže jsou tu dva problémy - Allison je dcerou lovců takových, jakým je nyní on, a navíc, nedokáže kontrolovat svoji moc při úplňku. Je tu ještě jeden muž, který by možná mohl Scottovi pomoci. Jenže k němu nechce náš hlavní hrdina nic cítit. Inu, musí se spolehnout na svého kámoše Stiluse. Ale budou oba dva schopni čelit okolí? Tajemství nesmí prasknout. Jenže s přibývajícími potíži je to stále těžší (...). POZOR, SPOILERY: Kdyby Allison nebyla tak strašně naivní dívka, toleroval bych ji o malinko víc. Jednou se do Scotta okamžitě zamiluje. O díl později zase neví, jestli není až moc divný, a necítí k němu skoro nic. Dále zase pozná, že mu nelze věřit, a tak se s ním rozejde. Začne flirtovat s Jacksonem, do něhož je náhle úplně paf. Poté, ZNIČEHONIC, opět šíleně miluje Scotta. Když se ukáže, že je vlkodlak, chce ho unést, a možná by byla i s to ho zabít. A na konci série ho má zase strašně ráda. Derek je prostě blbec, kterého nesnáším. Jackson, až do devátého dílu, to samé. Teď už je malinko snesitelný. Otec Allison je vtipný, stokrát lepší než mrcha a nesympatická Kate. Stilus je pako, ale ujde. Lydia je dobrá, ta se mi líbí, ale co z ní bude v druhé sérii, to fakt netuším. Jednoduše: Buďto se Allison konečně rozhodne, a zmoudří ve své naivitě, či už mne začne štvát. V posledním dílu dostala pár vět, snad to tak nezůstane navěky. 75 - 80 procent, 4 hvězdy.

Vlčí mládě - Zákony lovce (2011) (epizoda)

12. a poslední díl 1.série. Allison spatří Scotta coby vlkodlaka, a v tu chvíli se jí zhroutí svět. Kate jí říkala, co všechno může tento nebezpečný druh představovat. A její vždy naivní neteř uvěří, že i její kluk pro ni představuje hrozbu. Pod záminkou odjezdu do New Yorku jí teta zavede k Derekovu domu. Tam se chystá Allison ulovit jak jeho, tak i Scotta, jenže Kate si přeje je zabít. A na to si Allison netroufá. Než dojde k nejhoršímu, přijde její otec, jenž se od Stiluse dozvěděl, co může jeho sestra provést, a chce si ověřit svoji teorii. Alfa zmanipuluje Stiluse, aby mu prozradil, kde se může Derek nacházet. Dříve se však k němu dostane Scott. Obávaje se smrti, zkusí ještě udělat vše pro to, aby si Allison znovu naklonil. Poté, co se spustí rvačka, a přijedou i Stilus s Jacksonem, Alfa umírá. Jenže Scott má smůlu. Zabije ho Derek, a ten se stává novou Alfou. Scott tedy není vyléčen. Lydia žije, ale je někým jiným, než vlkodlakem. Allison spatřila ve Scottovi (konečně) dobro a opět se k němu vrací. Jackson si jde pro kousnutí. 85 procent.

Stranger Things - Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (epizoda)

(Ke dni 15.08.2022). 5.díl. Jane jede s Owensem do Nevady, kde se spolu přesunou do podzemního komplexu. Zde na ni však čeká překvapení v podobě jejího živého otce, jinak řečeného "Papá". El je přesunuta o stroje zvaného Nina. Těsně předtím však bojuje, i za cenu omdlení a uspání. Má zase ostříhané vlasy, a sní, až příliš děsivě realisticky, o své minulosti. Když se vzpomínky blíží traumatu, má zástavu srdce. Při druhé snaze o útěk se u ní však projeví, po dlouhé době, schopnosti. A tak se nakonec přes své vážky k otci, doktoru Martinsovi, připojí. Nancy, Dustin a Max s dalšími hledají v domě Freda známku po Vecnovi. Tu tajé najdou. On sám zabije jednoho kluka, jenž patří k Lucasově basketbalovému týmu. On sám nedokázal, málem, zastavit řádění jeho hlavního vůdce, když lovil Eddieho. Mike s Willem a Jonathanem hledají El a mají stopu. Joyce a její společník havarují kvůli nemožnosti jejich pilota. Hopper s Enzem se chystají na jistou smrt. 95 - 100 procent.

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

(Ke dni 14.08.2022). 4.díl. Nancy a Robin se rozhodnou přetransformovat do těl dvou nadějných studentek, aby navštívili ústav pro duševně choré a mohly si promluvit se stárnoucím mužem Viktorem, který byl očitým svědkem prvního Vecnova řádění. Dustin se Stevem mezitím vyřizují pro Max veškeré zajížďky, než jí vyprší čas daný stvůrou. On sám kolem ní nebezpečně stahuje stuhu smrti. Když už nadejde čas, jen její nejoblíbenější píseň ji dokáže přivést zpět k pravému životu. Joyce se je svým kámošem prozrazena, přesněji, zrazena. A stejně tak i Hopper s Enzem, kteří nestihli utéct. Nancy a Robin utečou, když se odhalí jejich pravá podoba, a i je má tedy policie na mušce. Mike a Will s Jonathanem jedou za Jane. 100 procent.

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

(Ke dni 14.08.2022). 3.díl. Naši přátelé Dustin, Steve a Robin potkají v osadě Nancy. S ní vyrazí právě Robin do archivu, kde naleznou podrobnosti o bývalém Vecnově řádění. Policisté najdou Jane a zatknou ji. Než za ní však stihne Mike dojít, je už odvážena do nápravného ústavu. Dříve ji ovšem najdou muži doktora Owense. Právě on našel způsob, jak Jedenáctce obnovit ztracené, či přesněji potlačené schopnosti. A to dokonce tak, že by se mohla stát ještě silnější. Projekt se jmenuje Nina. Lucas zavede své parťáky do pasti. Joyce a její pomocník míří na aljašku předat výkupné za Hoppera. On sám zůstává na Kamčatce. 95 - 100 procent.

Rod Draka - Nezvedený princ (2022) (epizoda)

2.díl. Uběhl půlrok od smrti královny, Rhaeneriny matky a manželky krále Viseryse. Během této doby hrozí mnohá nebezpečí. Koruna je oslabená, od krále se čeká, že si v blízké době vezme novou ženu, s níž by dokázal posílit říši a zajistit si dostatek následníků. Rhaenerys se zase obává o svoji pozici dědice a snaží se, společně se svojí kamarádkou lady Alicent, uklidnit svoji mysl. Ona sama zůstává jejímu otci blízká, a pokouší se ho utěšit. Viserys trpí na následky pořezání od Železného trůnu. Démon uvažuje o rozhořčení svého bratra, a ukradne dračí vejce. Jen díky Rhaenerys od svého hněvu dočasně ustoupí. Velitel lodí, hrdý muž, nabídne králi svoji dceru, dvanáctiletou dívku, za ženu. On však na závěr rozhodování odmítne, a požádá o ruku Alicent. Tím překvapí všechny, i svoji jedinou dceru. Velitel spojí síly s Démonem. 90 procent.

Vlčí mládě - Ples (2011) (epizoda)

11. a předposlední díl 1.série. Jacksonovi se už vůbec nechce zvát Allison na ples, jenž se blíží, ale Scott ho k tomu donutí, zvláště poté, co mu trenér zakázal se večírku zúčastnit. Navíc, Scott si stále není jistý, jestli ho nechce Peter, Alfa smečky, ohrozit. To se stává téměř v jednom kuse. Jenže se vše vyvine jinak. Lydia dostane od Allison typ, aby nešla na ples s nikým jiným, než se Stilusem. Ten v ní při tanci nalezne něco, co zdánlivě připomíná milou a hodnou dívku. I toto je však překaženo. V Allison se skrývá trauma. Teta Kate ji donutila vidět věci ve zcela jiném úhlu. Ukázala jí Dereka, uvězněného v její osobní laboratoři, a způsob, jakým se vlkodlaci mučí. Když se Scott ukáže, přeci jen, na tanečním plese, ráda si s ním, poté, co Scott ošálí trenéra, jenž mu akci zakázal, moc ráda zatančí. Jenže poté se vše zvrtne. Otec Allison si přeje vypátrat druhou betu. Jackson, odcházeje opilý z plesu, vidí v lese Alfu, ale nakonec se z ní vyklube on a druhý lovec. Brzy už otec ví, že Scott je vlkodlak. O něco dříve to zjistila, či spíše vytušila i Kate. Když Allison odvede Scotta k autobusům, tak jak on, tak i jeho kolega, ho budou chtít smáčknout auty. Scottova dívka je v tom nevinně, chtěla si s ním jen užívat. Jenže on, nyní proměněný ve vlkodlaka, ji zřejmě viní z manipulace. Že by ho chtěla zabít. A tak se jí ukáže v pravé podobě. Alfa pokouše Lydii, když hledá Jacksona. 100 procent, úžasný díl!