• Fantasy

Thor: Temný svět (2013)

2.díl Thora, jenž se tentokrát více zaměřuje na romantiku jako takovou a na samotnou Jane Fosterovou, přítelkyni Thora. Loki v Avengerech způsobil značné škody, rozdmýchal neklid ve všech devíti vesmírech a bylo pouze na jeho bratrovi a dalších Asgardských válečnících, aby nastolil pořádek. Když už je vše v pořádku, jeho srdce stále svírá neklid a stesk po Jane. Uplynuly už dva roky a ač se snažila svého přítele najít, nakonec to Jane vzdala a chtěla si najít nového kluka. Jenže, blíží se, po pěti tisících letech, takzvaná Konvergence, spojení všech devíti světů. Kdysi, než svět začal být světlý a než vznikl vesmír, existovala jen temnota a z ní vzešli Temní Elfové. Jejich vládce, Malekid, bojoval s novým světem až do doby, než padl v boji s Ódinovým otcem. Zůstal zničen kdesi ve vesmíru, a spolu s ním i Éther, mocná temná látka. Alespoň se to tak zdálo. Ódinův otec si tuto zbraň schoval, na místo, kde ho nikdo nenejde, jelikož nelze zničit. Po pěti tisících ltech se Jane náhodou nasytne v jeho přítomnosti, a vsaje ho do sebe. Thor se vydává za ní, jelikož se ocitla v jiném světě, a Haimdall ji neviděl. Éther by mohl Jane zabít, a tak se musí Thor pokusit ho z ní nějak vyjmout. Jenže, Malekid se probudil, a po své zbrani jen lační (...). Velmi dobrý díl, lepší než první, a možná i než třetí. Mám malou teorii, to jest, že (SPOILER) se z Jane mohla stát jakási "Thorka" právě díky tomu, že dokázala Etheru dost dobře vzdorovat. Co kdyby ho přežila, co když byla mocnější, než se zdálo? To je ale jen čistá představa a fikce, uvidíme, co čtvrtý díl přinese. 95 - 100 procent, nechám si na zmíněný díl rezervu. Doporučuji!

Thor (2011)

Viděno již poněkolikáté, ale nyní se chystám na čtvrtý díl, a tak začínám od jedničky. Thor Odinson (Chris Hemsworth), syn Ódina, vládce Asgardu (Anthony Hopkins), jednoho z devíti existujících světů, má nastoupit na trůn. Asgardu však hrozí nebezpečí z Yotunhaimu, ledového světa, jehož vládce chce zabít Thorova otce jednou provždy. Dříve se totiž Ódin vydal na výpravu, aby zničil právě mocného ledového krále, jenž na svůj jinak teplý a příjemný svět přivedl zkázu v podobě nekonečného chladu. To se mu nepodařilo, a tak ukradl jen zdroj moci a dítě, jež pojmenoval Loki (Tom Hiddleston). Thor, namyšlený mladý muž, sice získal kladivo Mjolmir, s nímž může vrhat blesky, ale poruší také mír, jenž mezi sebou Ódin a Ledový král uzavřel. Za to je vyhnán na zem. Tam již mladá výzkumnice Jane Forsterová (Natalie Portman, známá ze Star Wars 1 - 3 jako Padmé Amidala) zkoumá fyzikální vlivy na zemi, zejména jev známý jako Einstein - Rossetův most. Když se střetnou, zaplane mezi nimi láska, ale hrozby se též blíží (...). Film se mi moc líbil i nyní, měl skvěle našlápnuto na další díly, ale nemůžu ho hodnotit tak kladně jako dvojku, stále se jednalo o počátek, a ten nebyl tak dobrý jako právě další díl. Natalie Portmann úžasná, Chris také. Anthony jako Ódin bylrovněž dobrý. Zde snad ani nemám výhrady k žádné postavě. 90 procent, 5 hvězd.

Siréna - Sacrifice (2019) (epizoda)

15.díl. I přes všechny snahy se Ryn stejně nakonec nepodaří mít dítě. Zbývá tedy poslední možnost, jak ho získat. Nechá si odebrat dvě vajíčka, a i za cenu silné bolesti podstoupí vjedné odlehlé chalupě takzvaný očistný ritál. Helen své rodině na souši věří, oni ale mají i jiný záměr. Jedno z vajíček ponechají implantovat své dívce. Navíc, vše se ještě silněji komplikuje, a hrozí silné nebezpečí. Novinář z místní televize získá přístup k Rynině poloze, a hned toho využíje. V honbě za důkazem nejen natočí, jak se Ryn mění napůl v sirénu, ještě je tak troufalý, aby ji pod sedativy unesl pryč. Benův otec propadá šílenosti a dozví se, že při nehodě mohl vidět něco jako mořskou pannu. Stav Benovy matky se lepší, ale potřebuje nutně další dávku. Chris se nakonec vrací zpátky na základnu, i když ho předtím Ben s Xanderem vytáhli. Nicol mohla být někým násilně unesena. 100 procent.

Siréna - The Last Mermaid (2019) (epizoda)

14.díl. Ryn se vrací na souš s nepořízenou. V moři je příliš mnoho znečištění a látek, jež jí neumožňují otěhotnět, a tak se Ben s Maddie shodnou, že by měla mít páření zde, v podobě člověka. Ryn si tedy přivede partnera, jenž ale není Lie Vaiem, ale úplně cizí muž. Spolu s ním už šance na potomky může vzrůst. Z moře se ale vynoří i další dvě příslušnice z jejího kmene, jenž pátrají po muži, a je na Xanderovi, aby se o ně postaral. Helen najde v šatech po matce, jež byly vykopané z hrobů, dopis. Dále dostane i další od Benova otce a zjistí, že se v jeho rodině nacházelo mnoho šílenců, a jednou jím může být i on. První příznaky už on sám pocítí na vlastní kůži, a je z nich dost vykolejený. Ryn, ač se na něj stále zlobí, nakonec svůj postoj změní. Nakonec se Ben vydává do armádního institutu, kde najde kosti a ostatky Ryniných a Heleniných předků. Xander si dělá strarosti o Nicol. Ben narazí na Chrise, ten si ale na nic nepamatuje. 95 procent.

Siréna - The Outpost (2019) (epizoda)

13.díl. Ryn zjistí, že u ní nadešel čas rozmnožovat se. Za svého partnera si vybere Lie Vaie, jenž nedávno přišel na pobřeží. Okolnosti jim však nesvědčí. Armáda je sleduje v Benově pokoji, a o většině novinek ví. Maddie naštěstí pojme podezření, a brzy si potvrdí teorii, že je natáčí. Ryn je prozkoumána, jestli může mít malé, a nic špatného se u ní nenajde. Velitel armády se svěří Maddie, že by chtěl uměle oplodňovat a tvořit mladé Sirény přímo na své základně. Skupina Soušních sirén přijme Ryn a Lie Vaie mezi sebe, avšak než se může cokoliv divného stát, radši je oba spolu s Benem, Helen a jejím příbuzným opustí. Jeden z nich už ale ví, že Ben je Pownell, tudíž potomek masového vraha sirén. Xander chce být možná zástupcem šerifa. Helen zjistí, že Josh zemřel, a snaží se přijít na to, jak. Nevěří, že umřel ve spánku. 85 - 90 procent.

Siréna - Serenity (2019) (epizoda)

12.díl. Madiinin stav se stále zhoršuje, a je pouze na Ryn, aby jí pomohla. Vyhledá léčitelku, a ta se pokouší zjistit, co s Benem i s jeho dívkou je. Účinek zpěvu je příliš velký, pouze výprava na místo hluboko v moři, kde se Ryn narodila, pomůže. K tomu je třeba armádní ponorky. Jen s pomocí Nikol je jim propůjčena. Až tam, kde má Ryn své předky, najdou její dva kamarádi klid. Nahrávka zvuku je předána Nikol a armádě, jako náhrada za Benovo přerušení signálu (nikdo nechce, aby zjistili, co se hluboko v moři skrývá). Nicole však nesplní rozkaz, a tak musí nainstalovat kamery všude, kde se její tři pomocníci nachází. Helen pátrá dál po svých předcích a zjistí překvapivé novinky. Lie Vai se vrací na hladinu. 95 procent.

Siréna - Mixed Signals (2019) (epizoda)

11.díl. Přibývají problémy. Ryn utekla Maddie a Benovi kamsi do lesů, a je pouze na nich a jejich důvěře v Nicol, zdali ji najdou, či nikoliv. Nakonec ji požádají, aby jim pomohla ji termovizí vysledovat, jelikož Sirény mají nižší povrchovou teplotu a je jednodušší se na ně zaměřit. Díky šťastné shodě okolností a jejímu zpěvu se nakonec Ryn uklidní. Avšak na jak dlouho? Maddie zjistí, že s ní není vše v pořádku. Chová se nevyzpytatelně, připomíná Aldona před sebevraždou. Lepší stav dovolí Benově matce, aby uspořádala schůzi. Helen mezitím zkoumá staré domásí a jediné video svých rodičů, a dozví se, že ne vše bylo takové, jak jí to bylo vyprávěno z příběhů. Maddie ve svém stavu prozradí všem nemilou novinku. Nadřízený Nicol zjistí uspokojující skutečnost a hned ji využije. 95 - 100 procent.

Siréna - All In (2019) (epizoda)

10.díl. Pro záchranu matky se rozhodne Ryn obětovat své kmenové buňky, jež by jí mohly pomoci, i za cenu svého vlastního ohrožení života. Když se Benova matka rozhodne experiment podstoupit, její syn je šťastný. Bohužel, ne vše se vyvijí tak, jak by mělo. Rynin stav se začne prudce zhoršovat. Stoupla ji hladina kortizolu, a kvůli tomu je nervóznější. U ní jako u sirény se však začnou intenzivně projevovat zvířecí instinkty, jež převažují nad její lidskostí. Přestane vnímat Ben i Maddie jako přátele a silou jim uteče. Xander zkoumá, kam přichází jeho kamarád na peníze, a zjistí, že z hazardu. Nikol se snaží všemožně vypomáhat, a tentokrát je jí vyslyšeno. 95 procent.

Siréna - No North Star (2019) (epizoda)

9.díl. Ryn společně s ostatními pohřbívá tělo svého padlého druha. Nechává ostatní lovit v moři a sama se vrací na povrch. Zde už uplynuly dva týdny od pokusu překazit ropné společnosti vrt. Ben je kárán svým otcem, a jeho matce se zhoršuje stav, na Maddie se též hněvá její otec, a tak raději zůstává s Benem. Nicole se snaží udobřit, tentokrát už doopravdy, s Xandrem, ten jí však právem nevěří. Nechal svoji loď shořet a potopit a přemýšlí, co dalšího s životem provede. Helen pracuje se svým příbuzným v obchodě. S příchodem Ryn se vše mění. Unikla nahrávka od ropné společnosti, a když si ji prohlédne Benův otec, vidíme, že se na ní mihla postava Sirény. Stav Benovy matky je již kritický a je převezena na pohotovost. Ryn může být tou jedinou, jež jí pomůže. Na oplátku se ale musí přidat do výzkumu k Armádě. Znovu. Tentokrát má však po boku své dva kamarády. Helen a její příbuzný jsou uneseni. Vidíme, že v tom má prsty jeho sestra. 95 procent.

Ztracená (2001)

Ani nevím, jak mohu vyjádřit své (velmi dobré, úžasné) pocity z tohoto snímku: Pravda, prvních půll hodiny jsem jen seděl a říkal si, jak moc je tento film nudný, jenže poté nastal zvrat a já děkoval bohu za to, že jsem vydržel. Nic lepšího o lesbické lásce, snad vyjma filmu Život Adéle, jsem neměl čest spatřit. Film byl zaměřen do prostředí internátní školy, a připomínal mi mnou velmi známý snímek Trhliny. Ač na menší stáří Lost and Delirious (bylo patrné, že se ještě směřuje spíše do devadesátých let, i když je ročník 2001), jež drobně kazilo celkový vzhled, je třeba poukázat, vše ostatní nemá nejmenší chybu. Nejsem příliš zvyklý na pomalé rozjezdy, možná moje chyba. V NÁSLEDUJÍCÍ ČÁSTI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY: Myslím si, že Paulie byla tou nejlepší postavou. Jak moc chtěla Viktorii, jak intenzivně prahla po tom, aby se k ní vrátila, ukazuje, že první láska může jak nesmírně potěšit, tak i zuřivě a nekompromisně bolet. Paulie nebyla narušená, ne tak, jak si všichni ostatní mysleli. Zkrátka si stála za svým, tak moc, až se rozhodla, jak se říká, "Překročit hory" (ze známého přísloví Láska hory přenáší). I když už bylo jasné, že se jí Tori nevrátí, že se zamilovala do Jacka, neustávala ve snahách. Aby se trochu odreagovala, našla zalíbení v orlovi, jehož vychovala. A spolu s ním jí na mysl přišla i myšlenka sebevraždy. Tento pocit jsem si potvrdil, když przradila jedné z vychovatelek, že "Bez Viktorie zemře". Ještě si na svoji stranu naklonila nově příchozí Mary, plachou hodnou dívku, a poté už to šlo dál a dál...  Mary má sice být hlavní postavou celého filmu, ale zde se staví spíše do role pozorovatelky, případně pomocnice. Na počátku filmu, tři roky po smrti matky, odjela na tuto školu. nenáviděla otce, ale nedávalo to příliš najevo, i když (myslím) to byl on, jenž jí sem poslal. Zde se seznámila s Tory a později i s Paulie. Velmi brzy zjistila, že se obě dvě dívky mají více než jen rády jako kamarádky. Jednou to však na ně prasklo, zrovna když ležely nahé v posteli. Už tehdy se v ní cosi probudilo, něco zakázaného, touhy a chtíče po tom být tou horší. Když se Tori rozešla s Paulie, pokoušela se druhé dívce pomoci. Ta ji na konci filmu stáhla s sebou, a učinila divokou mrchou. Kdyby Paulie nakonec žalem neskočila ze střechy, asi by s ní pokračovala ve šlépějích (...). Velmi pěkný film. Pokud vás bude zajímat, jak jsem si představoval zpočátku film já, to jest, jak mohl vypadat (dva scénářeú, zhlédněte můj deníček. 95 - 100 procent, musím si něco taky šetřit. Velmi doporučuji!

Ovládací panel