Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

Hostitel (2013)

Velice pěkný film s mojí oblíbenou herečku Saoirsou Ronan v hlavní roli. Příběh o Melanie, dívce, jež prchá spolu se svým přítelem a bráškou před Hostiteli, mimozemšťani, kteří infiltrovali planetu a téměř všechny lidi si přivlastnili pro sebe. Když skočí z okna, aby se zabila, přežije. Následně je do ní vložena Poutnice, dívka, jež má pomoci nalézt v dívčiných vzpomínkách sídlo odporu - lidí, kteří se brání. Melanie však stále zůstává v hloubi své mysli a snaží se poutnici přesvědčit, aby nečinila to, co si od ní žádají. Po dlouhé době Poutnice začne chápat krutost od Hostitelů a rozhodne se dívce pomoci. Najde Melaniny lidi, a i svého přítele a bratra. Po čase začnou Poutnici, pojmenovanou jako Vanda, věřit a rozhodnou se ji u sebe přenechat. Hlavní vedoucí Hledačů, Hostitelů pátrající po lidech, se však nevzdává, ačkoliv sama bojuje s původní majitelkou těla. Vanda se i přes Melanin odpor zamiluje do jiného kluka, než byl Melanin vysněný Jared. I on se do ní zamiluje. Jednou zjistí Vanda krutost lidí: Odnáší lidi pod mocí Hostitelů a vytahují z nich duše Hostitelů. Ty poté zabijí. Vanda je šokovaníá a zažene Melanie. Tu ale bude potřebovat. Lidé ji již konečně věří, že Melanie je stále v ní a ona sama potřebuje brášku. Naštěstí se k ní vrátí. Společně ho poté uzdraví ukradenými léky. Podaří se jim zajmout spolu s ostatními lidmi vůdkyni Hledačů a z ní s pomocí Vandy šetrně vyndají Hostitelku. Vanda chce svůj druh mírumilovně vyhnat pryč. Rozhodne se učinit rozhodnutí: opustí tělo Melanie a poté zemře. Melanie ani její nový přítel to ale nechtějí. I přesto, rozhodnutí je jasné. Když se ale znova probere, je v jiném těle. Zjistí, že nikoho nezabila a tělo mohlo umřít. Společně tedy všichni žijí i nadále s ní a ona s nimi. Jak Melanie, tak Vanda jsou svobodné. Po čase najdou další skupinku odporu (konec filmu). Dílo samo o sobě se mi velice líbilo a má možnost volně pokračovat. Saoirse Ronan zde zazářila. Ani nevím, proč je hodnocení nízké. Já sám dávám 90 procent a film doporučuji!

plakát

The Originals - Season 4 (2017) (série)

Musím konstatovat, že čtvrtá série se nedá srovnávat se třetí. Ačkololiv jsem tvrdil, že nic lepšího již vytvořit nelze, pouhých třináct dílů namísto dvaadvaceti mne vyvedlo z tohoto omylu. Nemusím již snad nyní prozrazovat, co se stane, ale učiním tak, tedy POZOR, SPOILERY: Na obzoru se objevuje nová hrozba, jež ohrožuje všechny včetně původních: neznámá síla, jež vraždí děti, jako tomu bylo při rituálních slizních. Postupem času se dozvíme, že se jedná o tzv. Prázdnotu, původní a prastarou magickou sílu, velmi zlou a temnou. A zdá se, že ji již nelze zničit. Všichni Mikaelsonovi jsou vůči ní slabí. I Marcel, se svými schopnostmi. Proto bude nutné, aby se i přes všechny neshody každý z nich spojil s druhým (...). DODATEČNÉ SPOILERY: Freya si najde přítelkyni, Keelin. Bude vytvořena zbraň schopná zabít Marcela. Klaus bude trpět pod mocí Marcela. Uplyne pět let mezi třetí a čtvrtou sérií. Hope bude hrát Summer Fontana, bude jí sedm. Vrátí se Davina. Prázdnota se zmocní Hope. Marcel si najde přítelkyni Sofyu, ale zůstane s Rebekou. Všichni budou nuceni se rozdělit. Elijah zapomene na svůj život. Hayley začne pochybovat o lásce k Elijahovi. Nikdo z původních zde nezemře, mimo Elijaha, ale jen na chvíli. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - The Feast of All Sinners (2017) (epizoda)

13. a poslední díl 4.série. Vincent všem vysvětlí svůj plán na zabití prázdnoty. Její moc se musí rozdělit do čtyř původních upírů, a tedy do Klause, Elijaha, Rebeky, a buďto Kola či Hayley. Všichni se poté budou muset rozdělit, a to navždy. Tím by jednou provždy skončila přísaha "spolu a navždy". Klaus a Elijah bez váhání souhlasí, ale Rebeka vše včetně rozdělení odmítá. Freya přijde na další způsob, jak se vyhnout vložení moci do Hayley a Kola, jenž se nehlásí: Než však tak učiní, Kol se vrací. Kouzlo je připraveno. Elijah se nakonec přece jen udobří s Hayley, jež ho odmítala tolik, že se již vzdal naděje na jejich společnou lásku a tím se od ní osvobodil. Hope je díky lsti Marcela a Vincenta vysvobozena z moci prázdnoty, když vzkříšila svého přisluhovače, opět, a ten způsobil Joshovi nemalé problémy. Kouzlo proběhne úspěšně, a všichni se rozchází. Freya se setká s Keelin. Hayley odvede Hope do školy Alarica Saltzmana. Kol zůstane s Davinou a Rebeka s Marcelem. Než se však tak stane, požádá Elijah Marcela a Vincenta o velmi důležitou věc. Má obavy, že bude hledat Klause, a tak učiní nejdůležitější rozhodnutí svého života. Přesvědčí je, aby ho nechali na vše, co prožil, jednou provždy zapomenout. A tak se i stane. Když ho Klaus vidí opět, hraje v hospodě spokojeně na klavír. Dá mu peníze, a on pokývne hlavou na znamení díků (konec 4.série). 100 procent.

plakát

The Originals - Voodoo Child (2017) (epizoda)

12 a předposlední díl 4.série. Prázdnota posedne Hope. Ta proti ní bojuje, ale je čím dál tím slabší. Hayley trvá dost dlouho, než si uvědomí, že je s ní něco v nepořádku. Marcel probudí Sofyu a zjistí, že Prázdnota není mrtvá. Klaus to zdělí ostatním, poté, co tomu sám uvěří. Freya hledá způsob, jak Hope očistit, a Vincent hledá v bezvědomí s pomocí knihy Prázdnotinu matku. Bude k tomu potřebovat, aby i zemřel, když přišel o knihu rukou Prázdnotiných poskoků, a Marcel ho jentaktak dokáže oživit. Když se již zdá, že nepřítel je poražen, Vincent selže, není dost silný. Prázdnota se vrací do Hope a spálí jedinou knihu schopnou ji zabít. Naděje se vytrácí. Klaus už téměř rezignuje, a tedy i ostatní. Hayley od sebe odstrčí Elijaha a jde hledat Hope. Vincent nakonec dokáže najít způsob, jak Prázdnotu zabít, ale tím bude ohrožen život všech Původních Mikaelsonů. Freya se svěří Keelin se svým strachem o ni a spolu se vyspí. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - A Spirit Here That Won't Be Broken (2017) (epizoda)

11.díl. Kol se konečně vidí s Davinou, ale musí za to platit službou u Prázdnoty. Ta se sjednotila s Davinou, a tedy když zemře ona, i Davina. Dala mu za úkol střežit totem, jenž ji dokáže posílit. Freya našla místo, kde se skrývá jak Prázdnota, tak i její totem. Kol jde za Hope do Mikaelsonovic domu, aby ji dal za úkol rozvázat uzel. Údajně tím odvobodí Davinu od Prázdnoty. Marcel a Rebekah se odpálí, když se dostali do domu, kde je Kol kouzlem uvěznil. Hayley a Freya trpí v přítomnosti Prázdnoty, a oba zažijí nepříjemné vzpomínky. Halyey na Jacksona a Freya na krutou Keelin. Teprve když Hayley hrozí smrt a Freye se nedaří ji osvobodit, totem je zničen. Klaus si ho vzal od Kola a rozdupnul. Hayley poté zabijí Prázdnotu. Ta se ale dostala do Hope, když rozvázala uzel. Davina stále žije a odjíždí s Kolem do neznáma. Hayley promlouvá k Jacksonovi a přizná se, že je zrůda. Krystal chránící Elijahovu duši praská. Ve snaze ho zachránit, využije Freya smrt Prázdnoty (jejího těla) a oživí Elijaha. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Phantomesque (2017) (epizoda)

10. díl. S pomocí Hayley se Freya vydává do Elijahovy roztříštěné mysli ve snaze vysvobodit ho z něho samého. Když neuspěje, Hayley ji požádá, aby se tam mohla vydat sama. Kvůli tomu bude Freya potřebovat Hope. Ona samotná dokáže vyvolat takové kouzlo, jež zachrání Hayley před smrtí rukou šíleného Elijaha, a on sám se stane opět normálním. Přívěšek je celistvý, a nyní je třeba velké oběti. Prázdnota se ihned činí, když zabíjí čarodějnice. Marcel je vůči ní bezbraný, a nepodaří se mu vysát její krev. Klaus a Rebekah s Kolem, kteří se vrátili, když viděli umírat Elijahovu krevní kinii, se pokouší zničit zbraně, jež by je mohly zabít. Jednu z nich si Marcel ponechá na záchranu Sofye, což mu Rebekah svolí. Zatímco Rebekah se rozhodne zůstat v New Orleans, Kol chce odejít. Potká však Prázdnotu, a ta mu nabídne Davinu za jeho služby. Klaus truchlí nad Elijahem, ale nyní má naději. Hope a Hayley se vrací v pořádku zpátky z přívěsku. 90 - 95 procent.

plakát

The Originals - Queen Death (2017) (epizoda)

9.díl. Prázdnota uvěznila Elijaha, jenž nyní velmi trpí jedem z růžového keře. Freya se snaží nejprve uvalit ochranné kouzlo na dům, ale když zjistí, co se děje Elijahovi, neváhá ho zachránit. Hayley se probudí v posteli bez Elijaha. Klaus si užívá s Hope cukroví, když se ale dozví, co se Elijahovi stalo, vydává se ho hledat za Marcelem. Ten o něm ale nic neví. Proto se zaměří na Prázdnotu. Ta si žádá od Vincenta věrnost, ten ji ale neuposlechne. I přesto se zmocní poslední kosti. Chystá se na rituál, ale Marcel Sofyi, její schránku, včas probodne dýkou s Hayleyinou krví. I když Vincent tvrdí, že na záchranu Elijaha je již pozdě, v poslední chvíli napadne Freyu zásadní řešení. Vezme magický modrý krystal, do něhož se dají ukládat duše, a vyrazína místo, kde se nachází Elijah. Ten je již skoro mrtev. Než stihnou prorazit kouzlo, jež ho drží, přijde prázdnota a svádí se boj. Elijah umírá, a není jisté, zdali zůstal v krystalu, jenž se roztříštil na tři kusy. Zatímco se Prázdnota rodí se svým původním tělem z kmene stromu, Freya nemůže najít v krystalu Elijaha. Klaus se nechce vzdát naděje, té ale ubývá a Hayley s Freyou tuší nejhorší. Elijah je nadobro mrtev.Tedy do doby, než přijde Hope. Spolu s Freyou na okamžik Elijaha zahlédnou. Je ale daleko a trpí. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Voodoo in My Blood (2017) (epizoda)

8.díl. Sofyu pohltí prázdnota, a ta, využívající její tělo, touží získat všechny čtyři kosti, jež by ji mohly vrátit původní nezničitelné tělo. Elijah se snaží přesvědčit Marcela, aby se k němu přidal, a pokouší se najít další z kostí. Klaus a Hayley se vydávají za dívkami ze sklizně do hřbitova, aby se mohli dozvědět požadavky od předků. Dostanou se za Davinou. Ta jim vysvětlí okolnosti a povypráví o minulosti Prázdnoty. Aby byl mír, rozhodli se starší provést sňatek mezi dvěma mocnými čaroději. Jak žena čekala dítě, byla do něho ukládána magie. Z dítěte se stala nejmocnější bytost světa. Všechny z vesnice dívka zabila a toužila po větší moci. Starší ji uvěznili, ale než ji zabili, s pomocí její matky, vyslala kouzlo, jež stvořilo vlkodlačí smečky a tu hlavní, půlměsíčníků. Jen Hayleyina moc může zabít Prázdnotu. Klaus se musí obětovat. Tomu ale Hope zabrání a Davinu vyžene. Elijah a Marcel našli kost, ale Sophya coby Prázdnota je zastaví a kost unese. Elijah a Hayley si opět vyjádří lásku, a Hayley chce, aby Elijah odnesl Marcelovi jedinou zbraň, jež by ho mohla zabít. Je však probodnut zbraní s trny, jež ho může zabít, díky Sofyi. Alaric byl ten, jenž sehnal další kost, a dokázal Prázdnotu zdržet. Pověděl Klausovi o škole, jíž s Caroline vytvořil (SPOILER: Tedy již skončili Upíří deníky, Tayler Lockwood a Stephan Salvator je mrtev, Damon a Elena jsou lidé) a nabídnul mu místo pro Hope. 95 procent.

plakát

The Originals - High Water and a Devil's Daughter (2017) (epizoda)

7.díl. Elijah chce provést rituální oběť, aby mohl s Vincentem navázat kontakt s předky. Freya uvrhne ochranné kouzlo na Mikaelsonovic dům a nyní se snaží s pomocí Joshe ošálit hlavního mluvčího prázdnoty, jenž opět povstal z mrtvých. On sám probodne důležitou čarodějnickou dýkou, jenž ukradl od Mikaelsonů, přítelkyni Marcela, a dostává se až k Freye. Odhalí maskovací kouzlo, jež činí s Joshe Marcela, a střetne se s Freyou. Vyhrožuje jí smrtí její vlčí přítelkyně Keelin, a ona s ním v boji prohraje. Zdá se, že je mrtvá, poté se k ní ale Keelin skrze Joshe dostane a vrátí ji do života. Od té doby se jí ale Freya vyhýbá. Viděla, že se díky ní rozptylovala a měla větší strach o její život než o svoji rodinu, a proto ji chce nechat jít. Služebníci prázdnoty v čele se zástupcem Prázdnoty zaútočí na Mikaelsonovic dům: Po "smrti" Freyi je dům bez ochranných kouzel. Hayley je zlomen vaz a Hope s Marcelem a Klausem se dostávají do nebezpečí: Nepřátelé však Klause silně podcení a všichni umírají. Marcel s Hope utečou pryč. Klaus se chce s Marcelem spojit proti nepříteli. Vincent provede s Elijahem, jenž zabil čarodějnice, rituální kouzlo, k němuž použije zbylou sílu Daviny. Ta jim pomůže a do rukou se jí dostane moc předků. Práznota (či Davina, nyní nevím) se dostane do těla Marcelovy přítelkyně Sofiye a posedne ji. 95 procent.

The First Time (2012)

Kdyby to takhle fungovalo ve skutečnosti, byli by všechny páry na světě šťastné. A všichni mizerní kluci, jakými byl Ronny pěkně naštvaní. Děj je sice až moc prostý, ale říkám si: proč ne. Aubrey hraná sympatickou Britt Robertsonovou, tehdy ještě velmi mladou dospívající dívkou, a Dave se setkají na jedné z mnoha pořádaných párty v jejich okolí. Ačkoliv si z toho zpočátku nic nedělají, přeskočí mezi nimi jiskra lásky. Vyjmeme - li několik zdlouhavých rozhovorů, dostáváme se postupně k závažnějším zápletkám děje, kupříkladu Aubreynin podivínský kluk Ronny a Davidova vysněná láska Jane. Všechny plány jdou však do kytek. Láska mezi Aubrey a Davidem je tak intenzivní, až to divák nečeká. A vše náhle plyne tak rychle. První doteky, políbení, a nakonec i to náhle očekávané poprvé, jež ale nevyjde tak, jak by mělo. I přesto, láska mezi nimi zůstává, a konec je poměrně dobře otevřený samotnému divákovi, aby si domyslel pokračování. Samotný film by se dal celkem jednoduše zkrátit na necelou hodinku, ačkoliv, záleží na samotném divákovi. Někdy i dvě hodiny neuškodí. Děj filmu je prostý, ale účinný. A pravdou je, že bych si film klidně i, po měsíci či dvou, zopakoval. 80 - 85 procent, 4 hvězdy. Doporučuji!

Ovládací panel
1 bod