• Fantasy

V zajetí kouzel - Řešení (2019) (epizoda)

4.díl. Všichni naši hrdinové jsou již takovými, jací mají být. Osud je však přivádí do nových spletitostí. Alice se pokouší utéct se Santou z knihovny, musí ale nejprve najít knihy svých přátel, v nichž je napsán jejich osud, a tak se musejí rozloučit. Quentin přivede do Marinina domu netvorného boha, a jen díky Margo nikoho nezabije. Spolu s Joshem a samotným démonem odchází najít a poté zabít Dionýze jako splátku za milost, jenž jím dal. S pomocí padělatele si Quentin ajkožto pobírač smůly v Julinině péči, a Penny s Cadey za převlečené majitele černé karty vydělají na zaplacení Marininých služeb. Quentin ještě předtím hraje v karty magickou bitvu a také se dozvídá, že jeho otec umírá. Marina opouští svůj azyl a je přepadena jakousi dámou. 95 procent.

V zajetí kouzel - Ztráty a nálezy (2019) (epizoda)

2.díl. Marině se nepodařilo nikoho z našich hrdinů přivést do původní podoby. Víme, kdo je strůjcem mocného kouzla. Samotný ředitel Fog. Ten nyní od Mariny, jež vyrazila s Pennym do Brake Bills, dostane na oplátku to samé sérum, dontivší zapomenout. Postupem času se vše rozvijí, až do té doby, než Julia narazí spolu s Todem na mocnou přetíženou baterii. Po pár úmrtích se všem vrací jejich staré já. Margo mezitím uvízla ve Filorii, kde byla na návštěve u vodního muže a kde byla nakonec zajata. Spolu s Fen se vydává do jednoho baru, kde potká falešného Embera. V okamžiku, kdy se zlomí kouzlo, ukazuje svoji pravou tvář i vědomí. Vichni se jí pokloní, bůh lsti a zábavy ji ale přesune pryč. Zlomyslný bůh v těle Elliota donutí Briana/Quentina, aby zabil prase. Ale i když je už Quentin sám sebou, udělá blbost a boha si rozeštve. Společně navštíví naše hrdiny. 85 procent.

Odkaz - Tuhle stvůru jsi viděl? (2022) (epizoda)

13.díl. Hope navštíví Salvatorovu školu, kam zamíří krátce poté, co se znovu utvrdila ve své krutosti. Snaží se vyjednávat se studenty i se znovužijícím Alaricem, ale moc daleko nepostoupí. Naopak, oni si dost dobře poradí s ní. Poté, co totiž božskému potomkovi sundá pouta, se na školu vrhá jeden z prvních Klaunů, a jeho kousnutí může ve všech vyvolat vzpomínky na noční můry. Kousne i Hope, a i když se zdá, že na ni neměl sebemenší účinek, probudí se v ní její lidskost a ta začne nahlodávat krutou bezcitnost, s níž už způsobila tolik pohrom. Lizzie se s Aurorou spojí jakýmsi kouzelným slibem. 75 procent, tentokrát slabší díl.

V zajetí kouzel - Ztracené hejno (2019) (epizoda)

1.díl 4.série. Naši hrdinové začnou mít podezření, že něco není v pořádku. Kadey jako detektivka pátrá po velikém gangu samouků, aniž by věděla, že vůbec samouky jsou. Přitom narazí na komiks, vyzrazující celou její minulost. Setká se s Margo, a také s Joshem a Pennym. Musejí si dávat pozor, co říkají, jinak se na ně vše sype. Brze je navštíví Marina. Ta nezpomněla, a snaží se jim pomoci. Přivede je k sobě do ukradeného domu, kde se jim pokusí kouzlem odhalit jejich pravou tvář. Margo se dvakrát střetne s jakýmsi duchem Embera, jenž jí, nevědomou, pošle do Filorie. Alice se střetne ve vězení se Santou Klausem a pokusí se utéct. Nakonec je s ní manipulováno, aby se přidala ke knihovně. Quentin je s netvorem z Filorie, aniž by věděl, o koho se jedná, a sám netvor v Elliotově těle si s ním hraje na vraždy. 95 - 100 procent.

V zajetí kouzel - Série 3 (2018) (série)

3. série patří mezi ty jedny z nejlepších. Ještě více humoru, drama a dokonce se dočkáme i prvních úmrtí. Jen krátce se zmíním o nejdůležitějších poznatcích, a dodám vlastní dojmy či připomínky (POZOR, SPOILERY!): Naši hrdinové přichází o magii, a aby ji mohli opět získat, je zapotřebí sedmi mocných klíčů. Elliot a Fen sice přišli o své dítě, ale zdá se, že královna víl ho, přesněji ji, má. Jmenuje se Fraya. Dozvídáme se ale, že ač s nimi občas spolupracuje, a nakonec se osvobodí z vlivu královny víl, jejich dcera to přímo není, spíše lidská dívka vychovaná vílami. Jednou se Elliot a Quentin vydají řešit hlavolam, a prožijí tam celý život. Díky Margo ale přežijí. Jak Elliot, tak i Margo jsou zbaveni svých pozic, ale díky vyjednávání se alespoň Margo stane královnou. Neměla oko, ale teď má vílí. Marina opět žije, i Penny, jenž umřel, také žije, ovšem jsou z jiné reality. Alice už není tou, za jakou jsme ji měli. Julia se stane bohyní. Královna víl nakonec umírá. Všichni zapomenou na svoji roli. Magie je zpátky (...). Dokonalá série. Mohla se tu více vyskytovat Fraya, a i, v posledních dílech, Marina. Mohl se protáhnout děj, kdy Elliot a Quentin řešili desítky let hlavolam. Mohli jsme vidět opět Julii bez clony. Mohli jsme všechno. Ale i tak byla série skvělá. Jen tak dál. 95 procent.

V zajetí kouzel - Budeš si se mnou hrát? (2018) (epizoda)

13. a poslední díl 3.série. Naši hrdinové se dostávají na opačný konec Filorie, kde se mají dostat k studánce produkující magii. Z Julie se stane plnohodnotná bohyně, a dostává se do světa, kde má být zaučena ve tvoření světů a stát se tím, k čemu byla předurčena. Rozhodne se však jinak. Alice, pracující pro knihovnu, zradí a v klíčovém okamžiku klíče ničí. Jen díky obětavé Julie, jež se tímto krokem zbaví božské magie, je vytvořeno sedm nových klíčů. Ty sice zažehnou magii, ale objevuje se tu zase zrádce Fog. Ten je domluvený s knihovnou. Kvůli ní je proud magie odkloněn a určen jen pro ni a pár magických škol. Naši hrdinové, vyjma Alice, jež je uvězněna v knihovně, jsou donuceni násilím, aby zapomněli. Každý nyní žije svůj normální lidský život. Není ovšem jisté, zdali zcela zapomněli. Občas se mezi nimi něco ukáže. Příšera z černověže je osvobozená, a vtěluje se do Elliota. Ponouká Quentina, aby se s ním vydal na dobrodružnou cestu. 90 - 95 procent.

V zajetí kouzel - Kandidát z Fillory (2018) (epizoda)

12. a předposlední díl 3.série. Penny ze světa dvacet tři se dostane do naší časové smyčky. Kadey je velmi zklamaná, když nakonec zjistí, že to není její Penny. Alice dostane pobídku od vedoucí knihovnice, aby sebrala s pomocí mocného přístroje Julii magii i za cenu živtoa. Samotná dívka obdarovaná božskou mocí začne cítit starosti ostatních. Ve Filorii se konají volby. Elliot a současný král jsou kandidátmi, ovšem díky laskavosti ve zvířecím baru, kde se Elliot, Fen a ona setkali s Frayou, kde Elliot dal požehnání váženému medvědovi, ale především díky veliké šlechetnosti od Margo a skutečnosti, že zvířat je ve Filorii mnohem víc, právě ona vyhrála a stala se jedinou královnou Filorie. Od Královny víl získali díky splněním podmínek poslední klíč a sama nová královna vílí oko, díky němuž vidí mnohem více barev a vjemů. Alice nakonec dá Quentinovi sifon. Ten se rozloučí s otcem. Poslední kapitola začíná. 95 procent.

V zajetí kouzel - Třiadvacet (2018) (epizoda)

11.díl. Julia se, spolu s Joshem, nedobrovolně ocitá v přístoji schopném komunikovat skrze časové osy. S pomocí druhého Joshe, ze světa dvacet tři, se dostávají do jiné reality. Zde není Julia naživu, Elliot a Margo se staly duchy a dokonce se setkávají i s Marinou, která zde přežila, protože se nikdy s Julií nesetkala a nemusela tak umírat rukou Reynarda. Julia se s ní ihned skamarádí, a prozradí si drobná tajemství. Netvor, ohrožuje všechny ostatní, je ve skutečnosti ztělesňován Quentinem, zbavuje se své clony a proměňuje se v dokonalejší verzi již mrtvého Martina Chetwina. Díky lsti ho dokáže Julia přimět zpátky k citům, a on sám se zabijí. Již předtím ale stihnul, bezcitně, zabít Alici, a tak v této realitě umírá. Marina se vrací spolu s ostatními do reality číslo čtyřicet, a dokonce i místní Penny, zamilovaný do Julie, odchází spolu s ní a Marinou. 95 - 100 procent.

V zajetí kouzel - The Art of the Deal (2018) (epizoda)

10.díl. Penny se snaží dostat se z knihovny, jíž se upsal na miliardu let, ale nakonec dá lístek na cestu do klidu, kam sice nechtěl, ale neměl by na výběr, své kamarádce. Přijme pozvání Howarda, jednoho z knihovníků, a pokusí se prosadit jinak. Margo a Elliot si promluví s Quentinem a Julií o klíčích, a pokusí se dostat na svůj palác obsazený vílami. Alice a Quentin s jejich kamarádem hledají na Bělověži další klíč. Julia mezitím jedná s Královnou víl. Chce, aby s ní šla na zem a přesvědčila ji tak o existenci víl v otroctví. Každá z nich je pod kontrolou jakéhosi náhrdelníku, a při provozování magie umírá. I když se ale tvrdí, že ho lze sundat, opak je pravdou. I přesto, nakonec je pár víl zachráněno a královna víl zjišťuje od Julie, proč tak učinila. 75 procent.

V zajetí kouzel - Starý dobrý Josh (2018) (epizoda)

9.díl. Když získají Alice, Quentin, a Kadey pokračování knihy o klíčích, s pomocí písně na klavír se ocitnou ve skvětě, jemuž vládne Josh a Todd a kde se musí jen oslavovat. Aby se z něj dostali, musí spolu s ostatními spojit síly. Margo a Elliot jsou přivázáni k lodi a odsouzeni ke smrti pádem z vodopádu, ale díky spojení s ostatními se nad nimi loď smiluje. Julia a Fen hledají způsob, jak pomoci mladé víle s magií, a zdá se, že umře. Ale opět díky spojení s ostatními přežívá. Penny se zúčastní též a poté, co je splněn úkol, se našim hrdinům zjevuje další kapitola. 45 procent, velmi slabý díl.