Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

plakát

Upíří deníky - The Descent (2011) (epizoda)

12. díl. Rose trpí kousnutím vlkodlaka a začíná se vymykat kontrole. Napadá ostatní ve městě, sama neví, kde je a co dělá a na povrch se jí vyplavují vzpomínky z minulosti, které považuje za současnost. Zoufalý Damon se jí snaží pomoci a žádá Jules, aby mu pomohla výměnou za mír. Bohužel není léku, který by jí pomohl, snad jen smrt. Elena zůstává jako chůva Rose a na vlastní oči vidí, co kousnutí dělá s upírem. Na poslední chvíli zachrání město od zkázy a odnesou nešťastnou a trpící rose do domu Salvatorů. Tam s ní až do konce tráví čas Elena a Damon. Rose se svěří Eleně se svými úvahami a doporučí ji, aby bojovala. Rovněž si společně promluví o citech k oběma bratrům, Damonovi a Stephanovi, které Elena má a hlavně k Damonovi ji tyto city trápí. V posledních chvílích jejího života ji Damon uklidní jejich společným romantickým snem, a pak ji se slzami v očích probone, aby ji ušetřil bolesti. I když se před Elenou tváří, že mu nic není, dál, na silnici k Mystic Falls, provede svůj trik zoufalého ležícího muže na silnici, aby poté následně zabil jednu ze svých prvních dívek. Caroline je rozpolcena mezi Mattem a Tylerem, oba o její city k nim bojují. 95 procent.

plakát

Upíří deníky - By the Light of the Moon (2010) (epizoda)

11. díl. Aby Elena neprovedla další sebevražedné blblosti, rozhodne se ji Bonnie se souhlasem ostatních uvěznit kouzlem v domě. Do města přijíždí Jules, Masonova přítelkyně, aby zjistila, co se mu stalo a kde je. Alaric a Damon mají podezření, že je vlkodlak, a to také je. Varuje Damona, ať neriskuje. Bonnie a Luke spolu zničí ortoklaz, ale následně zjišťujeme, že to byl na Bonnie jen trik a ve skutečnosti ho nyní má Luke a jeho otec ve spolupráci s Eliášem u sebe. Ten navštíví Elenu a domluví se s ní, že už nebude vyvádět blbosti. Ta ho požádá, aby vysvobodil Stephana. Ten tak učiní a coby původní ovládne Katherine, aby počkala na Klause. Tyler a Caroline se chystají na proměnu. Tu úspěšně zvládnou. Když damon přijde domů a spolu s rose mají romantickou chvilku, napadne je Jules a pokouše Rose. I když se zprvu zdá, že je vše v pořádku, při druhé romantické chvíli se zjistí, že není. 90 procent.

plakát

Upíří deníky - The Sacrifice (2010) (epizoda)

10. díl. Elena se rozhodne požádat o pomoc Rose. Chce najít kontakt na Klause. Ta ji neochotně pomůže, ale u něho doma zjistí, že je mrtev. Místo toho tam najdou jeho partnerku. Díky ní najdou informace o dalších spojencích Eliáše. Na jedno číslo zavolají, jelikož se chce Elena přes Rosiin odpor vydat Klausovi. K nim přijde Eliáš, který je nečekaně neodvede. Má jiný plán. Rose se rozhodne požádat o pomoc Damona, abyjim s plánem pomohl. Jeremy a Bonnie sespolu se Stephanem rozhodnou získat od Katherine kámen. Jeremy ho sice najde, ale aby to udělal, musel Katherine oslabit. Ne na dost dlouho a tak s ní trčí v hrobce v život ohrožující situaci. Stephan se pro něj obětuje a zůstane tam s Katherine uvězněn, zatímco Jeremy je na svobodě. Bonnie se sblíží s Lukem a spojí svoji moc, kterou následně použije na neúspěšné otevření hrobky. To Luka málem zabije. Caroline pomáhá Tylerovi s budoucí přeměnou. Ve sklepení bývalého Lockwoodského sídla narazí na Masonovi zápisy jeho první proměny i na video o této události, což je dost vyděsí. 80 procent.

plakát

Poslední noc v Římě (2010)

Velice zajímavý film. Můj první s větším množstvím erotiky, abych se přiznal. Příběh je zahrnut do pouhých osmi hodin, kdy se dvě ženy do sebe šíleně zamilují v jednom hotelovém pokoji v Římě. Jedna z nich, Alba, je mladá dánka, která je už odjakživa lesbičkou, zatímco Nataša je ruska, dvojče své sestry Dášy, má se za týden vdávat a ještě nikdy se o žádnou ženu nezajímala. Zprvu se zdráhají a napovídají si příběhy, ale poté se začnou vášnivě milovat. Film z tohoto hlediska nemá zábran a scény nahatých dívek spolu s choulostivými tématy a sexu jsou tu celkem časté. I když si navzájem zprvu lžou a druhé nevěří, při svítání už každá ví o druhé pravdu. Obě dvě mají po rávu odjíždět do jiné země. Alba do Španělska, Nataša do Ruska. City jsou však velice silné. Zatímco snídají, slibují si falešné představy o společné budoucnosti a jako památku na vášnivou noc vystaví na stožár prostěradlo, na kterém se milovaly. Nataša se rozhodne potlačit své city a nekompromisně se rozloučit. Alby to nezvládá a v těžké situaci omdlí. Náhled na fantasy scénu Natašy vytahující z Alby amorův šíp je sice trochu přebytečná, zato ale dost dojemná. V dobrém po posledním milování ve vaně se jejich cesta rozdělí před hotelem (konec filmu). Scénář filmu byl trochu strohý a obsahoval slabé chvíle, nahá těla dívek a erotika se sexem to však hravě překonaly. Sice tu hrály pouze tři, respektive čtyři postavy, ale to bohatě stačilo. Samotné dvě dívky by tu byly stačily. Uměleckou hodnotu to má sice nízkou, téměř mizivou, ale na vzrušení a sledování dívek, jejich sexu a nahoty to stačí. Dávám 70 - 75 procent, tedy 4 slabší hvězdy. Radši doporučuji filmy typu Portrét dívky v plamenech či Pokušnení, jenž jsem hodnotil před chvílí. Pokud ale chcete něco takového a víc, musím Vás zklamat a odkázat jedině na filmy, kde jsou muži (např. dvojdílný film After).

plakát

Portrét dívky v plamenech (2019)

Velice pěkný film, jenž byl kvalitně natočen jak obrazově, tak i scénáristicky. Příběh je o malířce Marianne, která vzpomíná na svoji minulost. Jednou byla najata, aby namalovala na panském domě svatební portrét Héloise - dívky, která se má provdat do Milána, a kvůli tomu opustila na přání matky klášter. Jelikož manželství vzdoruje, nechce se nechat namalovat. Právě Marianne má splnit tento těžký úkol. Aby neupoutala její pozornost, Marianne maluje nenápadně a pouze z občasných pohledů na ni, když se prochází po pobřeží Francie. Postupem času, když už má obraz namalovaný, začne něco více cítit k Héloise. I ona si uvědomuje, že chce mít blíže k Marianne, a její uzavřený přístup se začne měnit. Když jí ukáže Marianne svůj obraz, odmítne ho. Rozhodne se jí dobrovolně pózovat na novém obrazu. Když paní domu odejde a ony zůstanou jen se služebnicí, společně si všechny tři užívají svobodu. Vztah mezi Marianne a Héloise začne být i intimní a obraz je hotov. Rovněž si na sebe před koncem jejich "svobody" namalují své vlastní malé podobizny, pro sebe si Marianne namaluje zmenšeninu portrétu Héloise a jí namaluje sebe jako nahou u ležérní poloze. Než však může jejich vztah vykvést i více a ony si mohou užít i více, přijíždí paní domu a spolu s ní i jeden pán, který odnese obraz. Marianne je nucena odejít. Bylo to naposledy, kdy ji viděla naživo. Ještě jjednou ji spatřila až později, ale to na portrétu, kde se nechala namalovat se svoji dcerkou. Héloise však neviděla Marianne naposledy. Spatřila ji v divadle na představení opery (...). Zbytek příběhu nechává film domyslet právě nás, sledující. Scénář tohoto filmu byl sepsán skutečně na míru právě těm, kteří mají rádi historii, lásku mezi dívkami, procítěnost a trochu erotiky. A doplňující část o obrazu a malířství byla rovněž velice pěkná. Obě dvě herečky mi byly velice sympatické, i když představitelka Héloise Adèle Haenel byla hezčí. Rozhodně doporučuji a dávám (vzhledem k originalitě filmu) 95 - 100 procent.

plakát

Upíří deníky - Katerina (2010) (epizoda)

9. díl. Elena se rozhodne navštívit Katherine a zaváže svoji pomocnici Caroline mlčením. Ta ji neochotně otevře hrobku, ve které je Katherine uvězněná i kouzlem a nechá Elenu o samotě. Ta se toho dozvídá dost o její minulosti a zároveň zjišťuje pravdu o zlomení kouzla měsíce a slunce. Není potřeba pouze její krev, tj. krev dvojníka, ale i čarodějnice, tj. Bonnie, upíra, tj. Caroline, a právě ji. Katherine byla první, se kterou chtěl Kalus zlomit prokletí. V roce 1490 porodila holčičku, a to v nemanželském páru. Otec to neuznal a vyhnal ji. Daleko od domova, v roce 1492, se setkala s jistým chlapem Trevorem, do kterého se zamilovala. Nebezpečí od Eliáše však mělo následovat. I když byl s Eliášem spolčený, nechal Katherine utéct. Ta doběhla až k chaloupce, kde našla Rose - Marii. Ta ovšem spolupracovala rovněž s Eliášem. I když ji poskytla přístřeší, chtěla ji vydat hned ráno. Do té doby se ale Katherine oběsila k krví Rose v sobě. Ta byla samozřejmě upírem a tím, že se proměnila Katherine v upíra, neuspěla. Od té doby utíká a oni taky. Když si Stephan domyslí, kde je Elena, dojde za ní a snaží se Eleně říci, že Katherine jen lže. Ta se ale nenechá zviklat a jeho řeči odmítne. Když se snaží od Katherine něco zjistit, zjistí, že je natolik mazaná, aby útok Klause v budoucnosti sama nemusela podstupovat. Je v hrobce a tam na ni Klaus nemůže. Sama svobodně umře. Damon spolu s Rose - Marií dojede za kontaktem Eliáše, který by mohl něco vědět o účelu měsíčního kamene a o poloze Klause. když už se jím svěřuje v restauraci, kde mají sklo proti UV záření a nemůžou se popálit ani Rose, ani ten muž (jeho jméno už bohužel přesně nevím), Eliáš je vyhledá a sklo pouhými mincemi rozmetá. Naštěstí Rose i muž přežijí. Když už jsou Damon a Rose doma, svěřují se se svými niternými problémy a filozofují, jestli by nebylo lepší na lásku zapomenout a vypnout si emoce. Stanou se z nich dobří přátelé a svoje touhy si na sobě vybijí společným líbáním a pravděpodobně i něčím víc, vzhledem k následujícím scénám. Bonnie se seznamuje s Lukem, o kterém zjistí, že je rovněž čaroděj. Jelikož se Jeremy skamarádil s Bonnie, tráví s ní čas. Není na něm ale vidět, že by mu Lukova přítomnost nějak vadila. Na konci dílu zjišťujeme, že Lukův otec je ve spolupráci s Eliášem.85 - 90 procent, zůstávám ale u čtyř hvězd.

plakát

Upíří deníky - Rose (2010) (epizoda)

8. díl. Jeremy si dělá srandu ze Stephana, když u nich doma Elenu neviděl a myslí si, že je s nimi. To však není pravda a až tehdy se dozví, že něco není v pořádku. S pomocí Bonnie a Jeremyho hourčí přibližnou polohu Eleny. Damon a Stephan se vydávají na dlouhou cestu za Elenou. Přitom se snaží Stephan zjistit něco víc o Damonových citech k Eleně. Elena je mezitím uvězněna v domě s dvěma upíry, Trevorem a Rose - Marie. Ti ji chtějí vydat Eliášovi, původnímu upírovi - tj. jednomu z prvních proměněných upírů na světě, a tím se osvobodit od neustálého utíkání od hlavního původního upíra, toho nejstaršího - Klause. Ten totiž potřebuje krev dvojníka, aby zlomil kletbu slunce a měsíce. Eliáše využívá pouze jako prostředníka, a ten zase využívá je. Když se toto všechno Elena dozví, poznáváme Eliáše. Ten je udiven Elenou, jelikož na dvojníky nikdy nevěřil, přesněji, měl dojem, že Katherine byla posledním. Zjistí, že je člověk, a jelikož je velmi mocný, tak když mu poví, že ví, kde je ortoklaz, sejme ji bez bolesti železník z krku a dozví se od ní ovládnutím informace o místě, kde kámen je, tedy u Katherine v hrobce. I když slíbil Trevorovi a Rose - Marii svobodu, nechá živou pouze ji. Než však stihne Elenu odvléct, přijdou do domu Stephan a Damon a poperou se s Eliášem. Přitom zjišťují jeho velikou sílu. Zbraně ani železník na něj neplatí, teprve kůl ho zabije. Alespoň to si myslí. Když se vše urovná, Elena, už doma, přijde do svého pokoje a tam potká damona. Ten se jí svěří jeho láskou k ní, a že ji miluje, jelikož si však myslí, že si zaslouží Stephana, nechá ji zapomenout a teprve poté ji vrátí náhrdelník s železníkem. RFose se rozhodne, že prozatím zůstane v azylu u Salvatorů a ukáže svoji pravou povahu, tj. že je dobrá. Na samém konci dílu je nám naskytnut pohled na Eliáše. Ten neumřel a jednoduše si vyndá kůl z těla. 85 procent.

plakát

Upíří deníky - Masquerade (2010) (epizoda)

7. díl. Koná se maškarní ples. Všichni kromě Eleny, tedy Damon, Stephan, Bonnie, Caroline, Alaric a Jeremy, se rozhodnou jednou provždy zbavit katherine. Nachystají si podrobný plán. Všichni přijdou na bál, a plán začíná. Bonnie má provést kouzlo, které zadrží Katherine v místnosti. Stephan má zdržet Katherine a Damon s ním na ni následně zaútočit, ale až poté, co ji Caroline nalže, že Damon a Stephan na ni čekají u jezera s ortoklazem. jeremy má být poslíčkem zpráv a Alaric hlídat Elenu, aby nedělala blbosti. Katherine má ale s sebou čarodějku Lucy, která je jí zavázána záchranou života. To Bonnie pozná, ale nedává nic najevo. Vše se podaří. Katherine je uvězněná a už jen zbývá ji zabít. Elena se ale vykrade z domu a je na bále rovněž. Naštěstí, protože když Stephan a Damon probodávají Katherine, Elena vlivem kouzala Lucy cítí to samé a to ji zraňuje. Jeremy však bratry zastaví a Katherine už skoro dosáhne svého. Lucy ji donese kámen, ale použije proti ní oslabovací kouzlo. Svěří se Bonnie, že je její sestřenice, a odchází. Na konci dílu si Stephan a Damon promlouvají o Eleně a jejich lásce k ní. Elena je přepadena neznámým mužem a Katherine uvězněna v hrobce. 90 procent.

plakát

Upíří deníky - Plan B (2010) (epizoda)

6.díl. Elena a Stephan si užívají, dokud to jde. Stephan se jí svěří, že aby mohl žít a nebýt moc v riziku před Katherine, bude si, stejně jako ona v případě železníku, dávat po kapkách lidské krve, aby si na ni zvykl a byl silnější. Jeremy tuší, co se děje, a snaží se pomoci Damonovi a Alaricovi zbavit se Katherine. Ti spoutají Masona a snaží se z něj dostat něco o Katherine. Při tom si Damon dost užívá mučení a pomůže mu i Jeremyho zjištění o kytce olměji, která na vlkodlaky funguje jako železník na upíry. Když přece jen něco málo zjistí, zabije ho. Elena a Stephan hledají ortoklaz, a s pomocí Bonnie zjistí, že je na dně studny v blízkosti sídla Lockwoodů. Když se tam snaží Stephan dostat a Elena ho jistí, naskytne se problém: dno studny je plné železníku. Jen s pomocí Caroline se podaří dostat Stephana ven a díky Elenině krvi je zase v pořádku. Caroline se snaží usmířit s mámou, a ta se nakonec uklidní. Caroline ji nechá na vše zapomenout. Kšefty Katherine však nejsou u konce.Když se dozví od Damona dráždivou zprávu o smrti Masona, zavolá Eleně a vysvětlí ji situaci s Jennou. Díky ní, jelikož ji ovládla, ví pravdu o jejím vztahu se Stephanem. Aby se jim pomstila, nakázala Jenně, aby se probodla. Ta následně leží v nemocnici a Elena se Stephanem konstatují Katherinino vítězství. I když to dělá Elena nerada, nechce už risovat. Svěří se Stephanovi se situací a společně, i když nešťastní, se rozejdou. I Damonovo přiznání Eleně, že to on Katherine naštval, už nemá cenu. Je konec. 90 procent.

plakát

Upíří deníky - Kill or Be Killed (2010) (epizoda)

5.díl. Mason se svěří Tylerovi o své temné minulosti a jak se stal vlkodlakem. Zároveň potřebuje měsíční kámen - ortoklaz - a ptá se ho, jestli neví, kde by mohl být. Tyler mu nevěří. Kámen sice našel, ale skrývá ho před ním. Aby ošálili Katherine, dělají na veřejnosti - a před Caroline - Stephan a Elena rozhádaný pár. V soukromí to samozřejmě vypadá jinak. I když to Jenna ví, mlčí (SPOILER: Což se v následujícím díle ukáže jako nevýhodné). Mystic Falls otevírá nový park. Damon se na této akci snaží usmířit s Masonem, ten však nemá zájem. Se stephanem se dohodnou na příměří, i když jen malém. Mason jim nevěří a tak Šerifce Forbesové svěří tajemství Stephana a Damona. Ta mu zprvu nevěří, ale ten ji chce dát důkaz. Přimíchá proto do pití železník a čeká. Nepřipravený Damon se napije a neštěstí je venku. Správně z toho bratři viní Masona, ale je pozdě. Postřelí je a odvlečou do starého sídla Lockwoodů, kde se je chystají zabít. Caroline díky svým schopnostem vyslyší, kde jsou, a na poslední chvíli je zachrání. Její matka je však šokována. Damon a Stephan ji zavřou u nich doma, aby si počkali, až z ní vyprchá železník. Tyler málem nechtěně zabije jednu dívku a riskoval tím proměnu. Uvěří Masonovi a dá mu kámen. Ten ho předá Katherine a zjišťujeme, že to on je Katherinin milovaný. 85 procent.

Ovládací panel
1 bod