Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

plakát

The Originals - Bag of Cobras (2017) (epizoda)

6.díl. Klaus pořádá slavnost ve svém domě na počest údajného míru jeho rodiny s Marcelem. Záminka, díky níž spolu s Vincentem zjistí, kdo je služebník Prázdnoty, a také, aby se seznámil s jeho dívkou Sofiyou. Hayley zatím pátrá spolu s Freyou po minulosti jejich rodičů a zjistí, proč byli zabiti. Ve skladu najde kus lebky. Freya se zatím baví se svoji vlčicí a domluví si rande. Sám Klaus se střetne se Sofiyou a zajistí si zbraň, jež by ho mohla zabít a spolu s ním i všechny jeho sourozence. Ta ho ale varuje před dalšími hrozbami. Elijah zabije stoupence Prázdnoty. Vincent nehodlá uzavřít mír s Klausem. Josh poví Sofiye, kde se může skrývat Marcel. 90 procent.

plakát

The Originals - I Hear You Knocking (2017) (epizoda)

5.díl. Prázdnota posedla Klause i Marcela. Přeje si, aby se navzájem zabili. Freya dělá s pomocí Kellin, její vlčí společnice, vše proto, aby zjistila od Prázdnoty, co žádá. Je jedno, zdali je unavená. Zachránit Klause je přednější. Zatímco Klaus má vidiny svého otce, jenž ho přiměje zabít nevinné, Marcel zase vidí Elijaha. Freya dá Klausovi zbraň, jenž mu umožní zabít jeho nepřítele. Poté ho přiměje, aby se za ním vydal, ale nyní to již není ona, nýbrž vidina v jeho hlavě. Hayley jde s Elijahem a Hope navštívit Mary ve snaze vysvětlit jí, co se stalo s Laurou a jak byla zabita. Freya dokončí kouzlo a vydává se s Elijahem za Klausem a Marcelem. Dokáží je od sebe odstrčit, a spatří Prázdnotu. Ta se jich zatím vzdá. Není ale všemu konec. Freya se více spřátelí s Kellin a Marcelova dívka získá jeho krev. Z ní vzejde trnový keř. Jen jeden trn je schopen zabít původního. 85 procent.

After: Tajemství (2021)

(Biograf Jičín 02.09.2021). 3.díl ze série After je konečně tady. Na rozdíl od předchozího dílu, jenž se mi podařilo zhlédnout pouze s titulky, jsem si nyní mohl užít i český dabing. Ze všech dílů jsem si ho rozhodně užil nejvíce. Hardin a Tessa jsou již dospělí a vše se jeví více vážné. Jejich láska, city, a touha jeden po druhém je intenzivnější a silnější. Do cesty se jim staví jediné: život. Zatímco Tessa plánuje budovat svoji kariéru po vystudování univerzity, Hardin si přál usadit se s ní v Londýně. Ačkoliv si přeje, aby s ní jel, Hardin odmítá a opět se pohádají. Nakonec to Hardin pěkně podělá a Tessa odjíždí sama. Po dlouhé době však jeden prahne po druhém více než kdy jindy a nakonec přece jen Tessu navštíví. Má ale strach. Zdá se, že si Tessa někoho našla, a vidí v tom potíže. Velmi žárlí, a to Tessu štve. Miluje ho, tak jak by mohl o její lásce pochybovat? Dělá pro něj vše, a on si toho necení. Namísto dalšího odloučení však spolu zůstanou. Užijí si spolu spousta lásky a sexu. Jednou seznámí Hardin Tessu se svým otcem, pravým otcem. A spolu se i opijí, i přes Tessinu nelibost. I přes jejich lásku se Hardinovi jednoho dne, když se na chvíli vrátil domů, aby pomohl svému pravému otci, zdá o ní a jejím kamarádovi, jak si to spolu užívají. Bojí se s tím svěřit Tesse, ale nakonec jí to přece jen řekne. Tessa přijde s nečekanou útěchou. Dělej mě, dokud na to nezapomeneš. Je vidět, že Tessa začíná být jako Hardin. Již se nestydí, a umí být i krutá, jako je on. Dokonce si to spolu rozdají i ve vířivce. Čím dál tím více k sobě patří. Jdou spolu i na mejdan, a ona tančí. Hardin z ní nemůže spustit oči. Je opravdu jeho, ačkoliv si myslí, že si ji nezaslouží. Brzy se však vymknou kontrole další věci. Hardin se dozví, když jedou za jeho matkou do Londýna na její svatbu, že si to rozdává s někým jiným. Je z toho zdrcen. Tessa se ho snaží podporovat, a oba dva si promluví s jedním z nich. Zjistí se další věc. Hardinův otec je někdo jiný. (V tu chvíli jsem nedokázal zjistit, jak to je, ale zjevně se jednalo o něco zlého). Zjistí to i Tessa, a oba k sobě nakonec přiběhnou, aby utěšili jeden druhého (konec dílu). Těším se na pokračování. Josephine Langford opět jako výborná bezchybná herečka. Jen ten dabing byl podivný a jiný než v prvním díle. 95 procent, 5 hvězd. Doporučuji!

plakát

The Originals - Keepers of the House (2017) (epizoda)

4.díl. Zjišťujeme, že věc, modré světlo, jež všechny ohrožuje, se jmenuje Prázdnota. Kinney doveze děti na rituální místo, kde mají být obětováni pro vyšší sílu Prázdnoty. Hope je stále hůře a Klaus a Freya se o ni starají. Ostatní se zatím snaží přijít na původ modrého světla. Kinney umírá, jelikož se ho nepodařilo osvobodit, ať dělal Vincent cokoliv. Hayley pátrá s Elijahem po Lauře, údajné dívce, vlčici, jež patří ke klanu přisluhovačů Prázdnoty. Tato dívka se zabije. Marcel a Klaus, později s Hayley a Elijahem, dojdou na rituální místo. Všichni přisluhovači včetně Kinneyho umírají, zabije ho Elijah. Díky němu se také přeruší pouto mezi dětmi a i Hope a Prázdnotou. I přesto, že byla zahnána, objevuje se znova. Marcel ji vidí, a i Klaus, Hope se o tom zdálo. Klausovi zmodraly oči. Freya a vlčice uzavřou dohodu. 90 procent.

plakát

The Originals - Haunter of Ruins (2017) (epizoda)

3.díl. Klaus se poprvé setká s Hope a pokouší se s ní promluvit. Zpočátku nemá zájem, ale nakonec se s ním blíže seznámí. Vše je v pořádku, dokud jí nezačne být zima, nebude pronásledovat modré světlo a málem nezemře. Vincent se snaží spálit mocnou magickou knihu a varuje Marcela před nebezpečím. To, co dělala kdysi jeho žena Eva, se vrací. Síla, jež z jeho ženy učinila zlou vražedkyni a s níž jen těžko bojoval. Nepovedlo se mu ji očistit, a přišel o nenarozené dítě. Nyní se vrací a dostává se do těl dětí a mužů, včetně detektiva Kinneyho a jistého muže. Toho bude těžké zabít, ale nakonec se to Marcelovi a Vincentovi povede. Sám vincent nyní bojuje sám se sebou. Kinney ukradne záchranku s unesenými dětmi, jež dokázal Vincent ochránit před smrtí. Hope je však stále prokleta, a tak se musí část původních vrátit. Kol odešel, Rebekah také, a Freya má nyní práci s vlčicí, jež chtěla dát Hayley volnost. Elijah přemýšlí, jak pokračovat v životě, a rozhodne se strávit ho právě s Hayley. Freya nechce nechat vlčici utéct. Je jedinou nadějí pro celou její rodinu i ji samotnou. 95 procent.

plakát

The Originals - No Quarter (2017) (epizoda)

2.díl. Sourozenci Klause se rozhodnou vydat se za ním do New Orleans, aby ho vysvobodili z Marcelova držení. K tomu potřebují Joshe. Ten jim, trochu neochotně, vyjde vstříc. Marcel se o všem dozví, ale je zaneprázdněn Rebekou. Teprve když se již zdá, že Klaus bude volný, se Marcel střetne s Elijahem. Kol zatím hlídá Joshe a Hayley s Freyou pracují na kouzlu, jež jim brání dostat se ke Klausovi. Ten sní o Camille, jež se mu snaží pomoci s vytáhnutím magické dýky. Vincent pátrá po důvodu, proč zmizel Adam, syn jedné z čarodějek, jež se mu líbí. Narazí na hodně temnou černou magii, s níž se již jednou kdysi dávno setkal. New Orleans dle něj hrozí nebezpečí.Klaus se nakonec osvobodí a zdrží Marcela. Všichni utečou, ale ne dost rychle. Nakonec se s Marcelem domluví. Nechá je napokoji, a oni se již nikdy nevrátí. Klaus poprvé za pět let uvidí Hope. 95 procent.

plakát

The Originals - Gather Up the Killers (2017) (epizoda)

1.díl 4.série.Uplynulo pět let od pádu Mikaelsonů. Zatímco Hope cestuje s Hope přes různé státy a hledá léky na uzdravení Elijaha a ostatních, Marcel ovládnul New Orleans a drží Klause jako zajatce. Nyní jen na řetězech. Jako každý rok od jejich "nezávislosti", i nyní se sjíždí upíři z okolí podívat se na New Orleans. Mezi nimi i jeden z Klausových proměněných upírů, Alistair, jenž je krutý a přeje si jen smrt Klause a jeho rodiny. Dává Marcelovi ultimátum, aby mu ho ukázal. Sám Klaus není až tak zřízený, jak by se dalo čekat. Alistair umírá a Marcel uzdraví Klause z jeho jedu, jenž byl na meči, který dearoval Marcel Alistairovi. Je pro něj důležité, aby Klaus žil. Nakonec je ale tak otravný, že ho opět zabodne dýkou. Po dlouhé době má Hayley na dosah vše, co je třeba k uzdravení Mikaelsonů. Sejde se s vlčicí, a po potyčce s nepřáteli si vezme její jed. Ten s pomocí Freyi dokáže stvořit lék na Marcelovo kousnutí. Elijah a Kol s Rebekou opět bez problémů žijí. Hayley se s Elijahem romanticky přivítá. Nyní je třeba jen získat Klause. 90 - 95 procent.

plakát

The Originals - Season 3 (2015) (série)

Jedna z nejlepších sérií ze všech, jež jsem doposud viděl. Nyní jde již opravdu do tuhého. Mikaelsonovi se střetávají s ještě většími nepřáteli, než které doposud znali. Freya se plně začlení do rodiny, ožívá Finn a Kol, ten se zamiluje do Daviny. Klaus pokračuje ve své lásce ke Camille, z níž se později stane upírka. Rebeka musí kvůli uřknutí být uspána, a tak ji najdeme jen v pár dílech. Hayley umírá manžel, Jackson, a vrátí se s Hope k Elijahovi a ostatním. I když trpí, ke konci série obnoví lásku k Elijahovi. Seznamujeme se se Strix, společností složenou z Elijahovi upíří linie, a jejich vůdci Tristanem, Aurorou, ale i Lucienem, prvním proměněným od Klause. Stane se toho mnoho. Nepopisuji - li poslední díl, Klausova pouta ke své linii jsou přerušena, Lucien vymyslí způsob, jak se stát mocnějším než původní, a zabije Camille jakožto upírku a milenku Klause. Umírá i Davina, rukou samotného Kola, jenž se po návratu do svého původního těla právě díky Davině necítí kvůli moci předků, dávných čarodějů, právě dvakrát nejlépe. Tristan je navěky uvězněn na dně moře, Aurora je uspána, poté, co si vezme sérum, jež by ji učinilo mocnou jako Luciena, a sám Lucien doplatí na své činy a shoří. Sérum z Aurory si s pomocí Vincenta vezme Marcel, a Elijah ho zabijí. Tím ale Marcel neumírá. Poslední díl je nejdramatičtější. (POZOR, SPOILERY!) Marcel a jeho armáda z Klausovy linie zaútočí na jejich rodinný dům. Smrtelným kousnutím jsou poznamenáni Elijah a Kol. Freya je otrávena a vrací se i Rebekah, se svým uřknutím. Když se koná soud nad Klausem, Rebekah podlehne svému temnému já a obviní ho ze všech jeho hříchů. Na Klause čeká mučení magickou dýkou a následně je zazděn. Freya vymyslí jediný způsob, jak se zachránit. Dokud nenajde Hayley lék, všechny včetně sebe uspí a Klause použije jako kotvu. Zatímco on sám trpí, ostatní jsou v bezpečí v jakémsi světě, jenž pro ně Freya vytvořila. Spolu s rakvemi odjíždí Hayley a Hope do bezpečí. Marcel se zmocní města včetně Mikaelsonovic domu. Sérii hodnotím 100 procenty.

plakát

The Originals - The Bloody Crown (2016) (epizoda)

22. a poslední díl 3.série. Freya zjistí, že se všichni nepřátelé Klause hrnou za ním do New Orleans. Marcel se probírá jako nová hrozba. Elijah se vyspí s Hayley. Bez pozvání a i přes ochranu domu Freyou se nakonec všichni dostanou do domu. Marcel pokouše a tím odsoudí k bolestivé smrti Elijaha a Kola. Rebeka zastaví další boje, když přijde zničehonic do jejich domu a Marcela uklidní. Zatímco Elijah a Kol, oba pokousaní, a Freya, otrávená jedem, jsou spolu s Hayley a Hope a Klausem naproti v domě, Marcel vymýšlí způsob, jak ho řádně potrestat. Rebeka hlídá dům, jelikož jí Marcel nechce ublížit. Sama bojuje s uřknutím, jež se jí začíná zvýrazňovat a hrozí, že zešílí. Vincent nalezne se šerifem policie mrtvá těla zbylých Strix v kostele. Klaus se vydá na svůj soud. Elijah trpí a Hayley se ho snaží utěšit. Freya se zase stará o Kola. Během soudu Rebeka podlehne svému temnému já a obviní Klause ze smrti rodičů a utrpení jí a jeho sourozenců, ačkoliv si ho přála hájit. Marcel vymyslí konečné řešení. Ponechá Klause v nekonečném utrpení dýkou s černou magií. Poté ho zazdí. Freya přijde na jediný způsob, jak se zachránit. Všechny včetně sebe uspí a Klause použije jako kotvu. Mimo něj, zatímco stále trpí, jsou nyní všichni na bezpečném místě, jež pro ně vymyslela. Hayley a Hope odjíždí spolu s rakvemi Mikaelsonů do bezpečí, Klaus jim zanechal dopis právě pro jejich dceru. Marcel se zmocní New Orleans a jejich domu, a Vincent se proti němu vzbouří a přestaví kostel, který Marcelovi patřil. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Give 'Em Hell Kid (2016) (epizoda)

21. a předposlední díl 3.série. Koná se pohřeb Daviny i Camille. Marcel plánuje pomstu, ale Klaus ho požádá, aby mu dal poslední šanci na odpuštění. Vincent potká šerifa policie, a vysvětlí mu vše ohledně toho, o čem pochyboval. Spolu s Kolem a Joshem se pokusí zničit temné síly předků. Kol předtím spatří Davinu, jen na okamžik. Myslí si, že ještě není mrtvá. Uvidí ji v záhrobním světě. Davina si nepřeje návrat, přesněji, raději zničí síly sama, než aby Vincent pro to obětoval svůj život. Přicházíme tedy o Davinu jednou provždy. Klaus se snaží přesvědčit Marcela o tom, jak moc si ho váží. Elijah s pomocí Freyi zjistí další část proroctví, v němž se z Marcela stane monstrum, jakým byl Lucien, a zabije všechny Mikaelsony. Než Marcel sérum vypije, Elijah ho zabijí. Klaus mu to nechce odpustit. Nešťastný Elijah se se svojí vraždou svěří Hayley. Ta se ho pokusí utěšit. Vysvětlí Klausovi, jak to s ním je, a ten začne nad svým rozhodnutím váhat. Když za ním přijde podruhé, Elijah se neudrží a políbí ji. Ona mu to oplatí. Zřejmě jejich vzájemná láska nevyhasla. Vincent Joshovi vysvětlí skutečnost, že Marcel již vypil sérum dříve. Nyní se probouzí na dně řeky. 95 - 100 procent.

Ovládací panel
1 bod