Noddy

131313

<< předchozí 1 2 3
    • 30.10.2018  11:33
    Hurikán (2018)

Slabota, slabota, slabota... Údajne podľa skutočnosti hm, tak prečo napr. čet. Josef František umiera nárazom do Bielych Doverských útesov...??? Ale inak vystihli Františka pomerne presne - bol to samorast, nedisciplinovaný, konfliktný a svojim prístupom veľakrát ohrozoval svojich druhov. Celkove som z filmu veľmi sklamaný. Letové zábery ako z War Thunder, alebo ako z filmov z konca 50. a začiatku 60. rokov. Kam sa to hrabe na, o 17(!) rokov starší Tmavomodrý svět... No nič, počkám na poľský Dywizjon 303... Dávam 2 hviezdičky - jednu Iwanovi Rheonovi hlavne za polštinu (aj keď mi pred očami stále visel sadistický obraz Ramsaya Boltona) a ďalšiu za nápad na nakrútenie filmu o Battle of Britain.

• 29.8.2017  15:54
    Drága Elza! (2014)

Maďarský vojak Mihály Lombos musí v pekle východného frontu bojovať nielen proti nepriateľom, ale aj proti vlastnému démonovi. Moderné spracovanie biblického príbehu Jóba zasadené do prostredia 2. svetovej vojny. (Oficiálny popis od tvorcov)

• 22.5.2017  21:25

Málokedy píšem komentár, ale tento film si to zaslúži. Bol som veľmi prekvapený, čo dokázali Rusi nakrútiť. Jediná brzda v sledovanosti tohoto filmu bude, že ho nakrútili Rusi. Známy, ktorému som o ňom hneď referoval, keď sa dozvedel, že je ruský, hneď prehlásil - to asi nepozriem. Vďaka jednoduchým dialógom som titulky potreboval čítať len sporadicky. Dávam 4 hviezdičky, tú jednu odoberám, kvôli trochu dlhej minutáži.

• 27.12.2015  12:39

V polovici '70. rokov Brady, bývalý pilot B-17 musí zastreliť svojho starého koňa - Aranku. Pri tejto smutnej úlohe ho spomienky vrátia do vojnových rokov. Bradyho bombardér zostrelia v roku 1944 na Debrecínom a so svojím zraneným kolegom dopadnú na padákoch do tŕstia v Hortobágyskej puste. Obyvatelia pusty im privedú lekára a schovávajú ich pred SS a Gestapom, ktorí na nich usporiadajú lov. Brady od pastierov koní dostane koňa Aranku a časom sa spriatelí s chlapcom Mikim, s ktorým sa rozhodnú prejsť k juhoslovanským partizánom...

• 16.7.2015  11:52
    Příliš vydařený útěk (TV film) (1993)

Česká televízia vysielala pod názvom "Příliš vydařený útěk"

• 19.12.2012  08:41

Neviem odkiaľ nabrali distribútori (a po nich niektorí užívatelia), že útočníci sú Japonci. To, že boli "šikmooký" ešte neznamená, že by to museli byť oni. Japonci by určite nepoužívali samopaly odvodené od kalašnikova. V jednej chvíli sa v správach spomínajú "vojská Aliancie" - čiže by som povedal, že skôr mohlo ísť o nejakú alianciu Číny, Sev. Kórei a Vietnamu. Myslím si, že príbeh je na zamyslenie. Hlavne keď nedávno bola na verejnosti predstavená vojenská doktrína Číny, ktorá chce do 20 rokov vybudovať armádu, schopnú vykonať inváziu na inom kontinente. Prakticky to znamená inváziu do USA [pozri film Red Dawn (2012)] alebo Austrálie. Samozrejme príbeh teenegerov, úspešne bojujúcich proti "aziatským hordám" je naivný, ale dávam jednu hviezdičku za nápad a jednu za estetické zábery.

• 17.7.2012  16:43
    Meruňkový ostrov (2011)

Ako rodený žitnoostrovčan musím povedať, že je to absolútne zavádzajúci a falošný obraz o živote na Žitnom ostrove. Takto nežili ani moji starý rodičia v 50.-60. rokoch. Oblečenie, čo mal na sebe Andráš báči sa nosilo niekedy medzi vojnami. Keby mal od Komárna voziť niekto marhuľe do Bratislavy na Zil-e 151, s filmovou korbou, postavenou na podvozku ťahača prepravníka rakiet, tak by na benzín (napriek vo filme spomenutej nafte, jazdili tieto Zil-y na benzín) dal aj gate. Navyše u nás sa pije skôr české pivo alebo víno, ako barackovica. Hlavní hrdinovia hovorili tou najčistejšou spisovnou maďarčinou, pri ktorej by sa zahanbil aj obyvateľ Budapešti. Jediný raz som tam začul žitnoostrovský dialekt a to od krčmárky. Totálny brak, dopozeral som to len kvôli tomu, čo ešte za blbosti tí tvorcovia vymyslia.

• 31.8.2011  18:37
    Za hranicemi (2011)

Príbeh skupiny švédskych vojakov v čase 2. sv. vojny, ktorí sa dostali za líniu hraníc s okupovaným Nórskom.

• 20.2.2011  20:09

Neviem, ktorý film mal zdeny99 na mysli, keď písal obsah, ale tento je o psíkoch, ktorý sa dostanú raketoplánom do vesmíru a dokonca pristanú na mesiaci...

• 13.12.2009  09:52

Ďalší "útekový" film, tentokrát z talianskeho zajateckého tábora v Afrike.

• 5.11.2009  20:33

Príbeh by bol dobrý, len žiaľ realizácia nevyšla:( Každopádne by tento film stál za remake. Určite viac ako Ten prokletý obrněný vlak.

• 23.10.2009  12:57

Náhodou... Dosť podarený príbeh... Len škoda tých vymenených lietadiel... Vlastne, keby boli vynechali letecké zábery, ani by ten film o nič neprišiel. Ďalšia nedomyslená vec bola ten boj s tankmi na začiatku filmu - keby boli mali Spojenci v lete 40' bazooku... Napriek týmto pripomienkam to patrí ešte stále k tým pozerateľnejším "špagetovým" vojnovým filmom.

• 18.10.2009  10:34

Major William Darby (James Garner) dostal za úlohu zorganizovať a vycvičiť špeciálnu jednotku - Rangers, ktorá má byť pripravená bojovať v tyle nepriateľa v severnej Afrike a v Taliansku. Prvá polovica filmu ukazuje detaily prípravy s niekoľkými komickými a romantickými vsuvkami, druhá polovica už predstavuje Darbyho Rangerov plnom bojovom nasadení. Film bol nakrútený podľa knihy Jamesa Altieri.

• 12.9.2009  13:53

Prekvapujúco dobrý film. Miestami svojom štýlom pripomínal "Najdlhší deň" - príbeh sa skladá z mozaiky rôznych príbehov účastníkov. Veľmi oceňujem, že tvorcovia sa snažili aj čo sa týka použitej vojenskej techniky, bonbónikom bol záber na francúzske tanky R-35/H-35. Nevadila mi ani dlhá stopáž, naopak ľutoval som, že je už "koniec".

• 30.4.2009  13:49

Film som si pozrel po prečítaní knihy Romana Cílka - Mraky nad Španělskem. Popravde práve po prečítaní tejto knihy som začal hľadať film o Španielskej občianskej vojne. Pri čítaní knihy, ktorá je písaná tendenčne, bola vydaná ešte za hlbokej totality, som medzi riadkami tušil dôvod neúspechu republikáncov a tento film ma presvedčil, že som sa nemýlil. Film ma vtiahol do príbehu a veľmi rýchlo mi plynul, až mi vadilo, že bol taký "krátky". Najviac mi na ňom však vadilo, že keď sa príbeh rozbehol, tak ho vždy pribrzdili vložkami s vnučkou, ako sa prehrabuje v dokumentoch, čo ma rušilo. Preto som miesto päť hviezdičiek dal len štyri. Ktovie, možno keď si o nejaký ten čas pozriem film znova, tak to prehodnotím a dám plný počet.

• 24.4.2009  22:07

Špeciálne vycvičená jednotka britských vojakov v Sev. Afrike, má za úlohu ukoristiť dôležité dokumenty z nemeckého veliteľstva, ďaleko v nepriateľskom zázemí. Po vysadení na padákoch sa im akcia vydarí, ale cesta späť cez nehostinnú púšť je veľmi náročná.

• 4.4.2009  20:06

Anglický názov: I bombed Pearl Harbor (Bombardoval som Pearl Harbor)

• 7.3.2009  16:39

Príbeh o britskom vojnovom zajatcovi, ktorý sa neustále snažil robiť problémy svojim väzniteľom, až nakoniec zorganizoval útek z tábora...

• 18.2.2009  13:18
    PT 109 (1963)

Príbeh amerického torpédového člna počas 2. sv. vojny v Pacifiku, ktorej veliteľom je neskorší prezident USA - J.F. Kennedy.

• 6.1.2009  16:27
    Arnhem (1946)

Pod týmto názvom bol film distribuovaný v USA. Pôvodný britský názov je Theirs Is the Glory. Film je rekonštrukciou bitky o most v Arnheme, počas operácie Market - Garden, v septembri 1944.

• 9.12.2008  14:58

Príbeh o tom, ako by to bolo, keby... Nemcom sa podarila výsadková operácia na Britských ostrovoch, veľmi rýchlo ich obsadili a pre obyvateľstvo nastáva obdobie okupácie,represií a kolaborácie. O tomto rozpráva tento fiktívny príbeh, ktorý má podobu akéhosi hraného dokumentu.

• 22.11.2008  21:06
    Kdyby... (TV film) (2008)

Zaujímavá fikcia.Vadili mi však zábery na nemeckú techniku, ktoré boli zavádzajúce. Väčšinu zbraní, ktoré ukazovali nemohlo Nemecko v roku 1939 mať. Je vidieť zábery na StuG.III, Pz. III, IV, dokonca na Hetzera, čo bol samohybný kanón na báze čs. ľahkého tanku LT 38, a tiež tanky francúzskej výroby. U lietadiel je to podobné, He 111H, Ju 88A4 a Do 217Z boli v tom čase len ako projekty. Rovnako strmhlavé Stuky boli v tom čase len vo verzii A, a bolo ich málo. Nemci neboli v tom čase, čo sa týka výzbroje omnoho lepšie na tom ako čs. armáda. S výsledkom tejto fiktívnej československo-nemeckej vojny však viac menej musím súhlasiť, i keď by to bolo skôr kvôli zrade spojencov, pôsobeniu "Piatej kolóny" a tiež postoja slovenskej politickej garnitúry. POZOR!!! nehovorím o postoji Slovákov, ale len politickej špičky. Ani v 92´ nerozhodovali o rozbití Československa obyčajní občania, ale žiaľ len politické špičky.

• 19.11.2008  05:53
    Most (TV film) (2008)

Televízny remake filmu s rovnakým názvom z roku 1959.

• 13.11.2008  14:37

Zaujímavý príbeh z menej známeho bojiska 2. svetovej vojny , postavený tak trochu do komediálnej roviny.

• 12.11.2008  13:47

Zapadnutú dedinku na anglickom vidieku obsadia nemecký parašutisti prezlečený za britských vojakov.

• 14.10.2008  18:13

S obavami som začal pozerať a nakoniec som bol prekvapený. Na to, že je to taliansky film to bolo dosť obstojné. S filmami, ktoré tu vymenoval kolega Karlos80 sa to nedá porovnávať (okrem Bitva u El Alameinu). Súhlasím s výtkami ohľadne nemeckých uniforiem, ale na druhú stranu sa tu nepoužívali "náhražkové zbrane" ako napr. v Poslednom tanku (španielske deriváty Stenganu).

• 10.10.2008  11:21

Tento jedinečný film nakrútený v spolupráci s RAF, rozpráva príbeh výcviku pilotov, bombometčíkov a navigátorov počas 2. svetovej vojny.

• 9.10.2008  11:26

Norfolk - prístavné mesto na východnom pobreží USA, štát Virginia (36°50′38.37″ s.š., 76°18′11.20″ z.d.), je to domovská základňa atlantickej flotily vojnového námorníctva USA.

• 30.9.2008  13:52

Leto 1940, niekde v Anglicku... Majora Mellyho vymenujú za veliteľa "pokusnej" jednotky protilietadlového delostrelectva. V rámci tohoto pokusu má byť jednotka zložená z mužských aj ženských príslušníkov. Samozrejme, že viac ako bojová príprava zaujímajú príslušníkov jednotky osoby opačného pohlavia. Major Melly sa tomu snaží čeliť a vytvoriť z nich bojaschopnú jednotku, čím vzniká mnoho humorných situácií...

• 25.9.2008  14:57

Wing-Commander (podplukovník) Mason velí bombardovacej peruti RAF. Má už odlietaných dostatočný počet náletov nad Nemecko, aby mohol ísť na odpočinok, on však chce ďalej lietať. Chce, aby sa jeho podriadený sústreďovali na prácu a preto sa snaží zamedziť prístupu žien na základňu. Zoznamuje sa však z príslušníčkou WRNS (ženská námorná služba), Evou Canyonovou...

<< předchozí 1 2 3