BigDeal

okres Topoľčany
rebel introvert

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 9.2.2018  00:30

Film, ktorý nezaujme hereckými výkonmi, či geniálnym scenárom, no pokiaľ vás zaujíma odkiaľ sa zobrali mená ako Chevy Chase, Bill Murray, celkovo prví komici a scenáristi z SNL, či známe komédie zo 70/80. rokov, pokojne sa doňho pustite. Takmer až dokumentárnou formou vyrozprávaný príbeh chlapíka, ktorý "navždy zmenil humor" vás nakoniec chytí a to ešte neviete, že skrýva eso v rukáve, ktorým vás na konci dostane.

• 24.9.2017  00:57
    69. Emmy Awards (TV pořad) (2017)

Úvod výborný, Stephen výborný, politická téma trefná. Škoda len, že sa v posledných rokoch vyskytuje pramálo vtipných vsuviek.

• 22.7.2017  19:24
    Anne (TV seriál) (2017)

Nová Anna je krásne natočená, má výborné obsadenie a herecké výkony. Najväčší rozdiel oproti pôvodnej verzii z 80. rokov je zvýšená drsnosť a dramatickosť a mierne pozmenený dej. Vo výsledku je to potom v niečom fajn a v inom nie až tak fajn. Zlé je to pri niektorých zmenách, ktoré úplne menia tón celého seriálu (zlodeji vo finále), nepríjemné to môže byť pri naturalistických scénach šikany a depresie. Naopak však môže zvýšená dramatickosť pomôcť divákovi vytvoriť si k Anne silnejšie puto a výsledkom je kopec výborných dojímavých momentov.

• 24.10.2016  00:30

Bohužiaľ ma to nebavilo. Síce neurazí a deti možno zaujme, no mne to pripadalo (scenárom i grafikou) ako medzifilm v PC hre. 50%

• 6.10.2016  23:08

Vôbec, ale vôbec by mi nevadilo, keby dostaneme každú jeseň jednu klasickú filmovú drámu (podľa skutočných udalostí) s klasicky výborným dobráckym Tomom Hanksom v hlavnej roli. Takisto ako minulý rok pri Most Špiónov, tak aj tento rok pri Sully som mal nesmiernu radosť z toho, že po dlhej dobe vidím tradičný hollywoodsky film založený na silných hereckých výkonoch a dobre napísanom scenári. Sully dokáže strhnúť autentickými scénami z paluby lietadla i psychikou postáv, no jeho najväčšie pozitívum je v jeho ľudskosti. Priznávam, bol som dojatý.

• 9.9.2016  17:11

Úprimne to nie je za päť hviezd (minulý diel sa mi páčil viac), ale čo mám robiť, keď si táto séria získala moje srdce? Dej možno nie je plný prekvapení, zvratov a novátorstva, ale čo mám robiť, keď mi to nevadí? Postavy sú úžasné, interakcie medzi nimi sú na nezaplatenie, dialógy na výbornú, záporák desivý a s pozadím, akcia zábavná, niektoré zábery dychberúce. Ja túto partičku jednoducho zbožňujem a pokiaľ budú naďalej objavovať vesmír, nový život, šíriť mierové posolstvo a popritom zabávať diváka - vždy sa budem na ich dobrodružstvo nesmierne tešiť!

• 2.9.2016  17:00
    Poldové v akci (TV seriál) (2016)

Seriál pôsobí dojmom, že amatérskym hercom dali tému a nechali ich improvizovať. Výsledok je skupinka dementov s dementnými dialógmi, ktorá sa riadi heslom "Čím viac kričíš, tým lepšie hráš!". Normálne som cítil, ako sa mi každou minútou znižovalo IQ.

• 27.8.2016  21:21
    Chelsea (TV pořad) (2016)

Chelsea nepatrí k mojim obľúbeným komikom. V prvých epizódach mi dokonca prišla úplne nevtipná, namyslená a otravná. Napriek tomu som si ju obľúbil a musím uznať, že sa jej podarilo niečo, čo sa iným talk-show nedarí. Tradičné talk-show totiž pôsobia príliš strojene. Máme presne 40 minút - prvých 10 minút je monológ spísaných vtipov, reklama, narýchlo zbúchaný skeč na presne 7 minút, reklama, niečo, čo zdrží 3 minúty času, prvý hosť s dopredu pripravenými témami, reklama, druhý hosť, reklama, hudba, koniec. Je pravda, že pri takto pripravených talk-show sa oveľa viac nasmejem, no Chelsea mi zasa ponúka spontánnosť. Sledovanie jej show mi nepríde do poslednej minúty pripravené - pôsobí to skôr ako posedenie v obývačke so známymi. Rozhovory vyzerajú ako skutočné rozhovory, Chelsea sa pýta, čo ju naozaj zaujíma, vyberá si zaujímavé témy, rada sa dozvedá nové veci a či už vám je sympatická, alebo nie, je tisíckrát reálnejšia ako televízna tvár tradičných talk-show moderátorov. Čo má na jazyku, to povie. Nie vždy so všetkým súhlasím, ale lepšie sa občas nezhodnúť ako sledovať moderátora bez názoru. K tomu sa občas vyskytne nejaký klip zvonku, nejaký ten segment, tony feminizmu a prvá netflixovská talk-show je na svete. Zatiaľ za 70%

• 15.6.2016  01:09
    The Do Over (2016)

To, že logika funguje veľmi pozvoľna by som takejto komédii odpustil, ani prasprostý humor by mi nevadil. Ide o šialenú zápletku, máme tu dvoch ľudí, čo skúšajú žiť odznova s kopou prachov, všade pekné ženy, slnko, more - poďme vypnúť a baviť sa. Problém je, že napriek odľahčenej letnej atmosfére je humor neprítomný, dokonca i v tej prasprostej forme. Prekvapivo ho strieda nuda, ktorá síce neurazí, ale keď už mám pozerať film bez logiky, chcem sa aspoň zasmiať. Aj keď na kravine.

• 21.4.2016  15:18
    Help (2015)

Samozrejme, že súčasné filmy tento spôsob nakrúcania hneď nenahradí, ale rozhodne ide o vydarený počin v ktorom 360-stupňová kamera má svoje opodstatnenie. Dokáže totiž vtiahnuť do deja a napriek tomu, že sa väčšinou pozeráte tam, kam tvorcovia chceli, vďaka otáčaniu máte pocit, že ste súčasťou útoku mimozemského monštra. Vydarený počin.

• 16.4.2016  00:40
    Hledám Amy (1997)

Romantika plná prekvapení. Kto by to bol čakal, že takmer 20 rokov stará romantická komédia bude dnes tak neuveriteľne nadčasová (snáď každý pozná termín "slut shaming"), prinúti človeka premýšľať nad komplexnou zápletkou, zabaví a zaujme svojim scenárom (málokedy sa vidí aby autor vystihol obe pohlavia tak realisticky, aby obe strany v hádke dávali zmysel) a najmä sa tam človek nájde. Keby vidím film pred 2-3 rokmi, ľahšie by sa mi prechádzalo istým obdobím. 90%

• 23.1.2016  14:52
    The Muppets (TV seriál) (2015)

Hrozne milý seriál. Je to taký The Office zmiešaný s 30 Rock a Muppetmi. A výsledok prekvapivo funguje - sú tu klasické muppetie slovné hračky, ale aj dospelejšie vtípky, riešia sa zápletky spojené s vedením talk show, obrovský počet postavičiek sa postará o neustále nové interakcie, vždy sa ukáže aj nejaký hosť a produkcia je na úrovni dobrého amerického seriálu. Proste milé.

• 22.1.2016  09:59
    Making a Murderer (TV seriál) (2015)

Vynikajúca záležitosť, ktorá funguje hneď v niekoľkých rovinách: 1) Návykový seriál plný zvratov, ktorý väčšina napriek hodinovým epizódam zhltne za víkend, 2) detailný dokument so šokujúcou realitou a depresívnym posolstvom a 3) neuveriteľný príbeh plný zaujímavých ľudí a emócií, či už pozitívnych (zistenia a argumenty Stevenových právnikov - lepšie ako z právnických filmov), alebo negatívnych (zavádzanie, nespravodlivosť, slepota). Potlesk tvorkyniam - získať toľko materiálu a zostrihať ho takto pútavo a príbehovo - to som ešte nevidel.

• 8.10.2015  13:28
    Marťan (2015)

Napínavé, vtipné, zaujímavé, zábavné, osviežujúce, vizuálne krásne a s pozitívnym posolstvom. Plus je to vo vesmíre! Tento film sa jednoducho nedá neužiť! 90%

• 21.9.2015  14:32
    67. Emmy Awards (TV pořad) (2015)

Potešilo ma, že sa ostrihali nepotrebné vsuvky (hlavných hercov a herečky naozaj netreba predstavovať v šotoch), Andy Samberg je sympaťák, uvádzači občas pobavili (Ricky Gervais, Jimmy Kimmel), ale uvítal by som aj zopár vtipných skečov, či pamätných momentov. Palec hore ale za fakt, že šou trvala len 2 hodiny čistého času. V skratke som teda nedostal všetko, čo som chcel, rozhodne sa mi však dostalo toho, čo som potreboval.

• 20.8.2015  09:55
    BattleBots (TV seriál) (2000)

Hodnotím len obnovenú sériu z 2015. Výborná zábava: Rôznorodé, podomácky vyrobené ovládacie roboty sa mordujú v aréne. Šlahajú plamene, odsekávajú sa súčiastky, lietajú stroje - čo viac by si človek mohol priať? Samozrejme je to celé poňaté štýlom klasickej reality show; predstavíme si príbeh učastníka, jeho stroj a potom nasleduje trojminútový zápas. Vôbec to však nevadí, práve naopak - vďaka zoznámeniu so súťažiacimi máte zrazu aj komu fandiť. A nemyslite si, že podľa sily robota viete vždy usúdiť kto vyhrá. Niekedy zápas celkom prekvapí.

• 7.7.2015  23:54

Už je to nejaký čas, čo som naposledy videl film štúdia Ghibli a takmer som aj zabudol aký nádherný môže vôbec animovaný film byť. Príbeh zasadený do dedinského prostredia, v ktorom film pomaličky plynie a divák sa nevie nabažiť nakreslenej prírody, rozoberá strasti detskej duše, do ktorej dospelí mnohokrát nevidia. A triafa sa do čierneho! Občas sa mi síce zdalo, že by sa mohol dej posunúť o čosi rýchlejšie, ale to je len drobná výhrada, ktorú možno po druhom pozretí vypustím. Čo sa týka konca, ten nemohol byť lepší. Absolútne nesúhlasím ak niekto tvrdí, že išlo len o lacný zvrat, pretože pokiaľ sa nad tým všetkým človek zamyslí, pochopí, ako to celé dáva zmysel a koľko veľa to o živote hovorí. Ja osobne som sa musel silno premáhať, aby som sa po skončení kompletne nerozreval. 90%

• 17.6.2015  20:13

Nový Mad Max má blízko k dokonalosti, ale úprimne - Jurský Svet som si užil oveľa viacej. A pritom si uvedomujem, že charaktery nie sú prepracované, dialógy asi nomináciu na Oscara nedostanú a klišé je tu ako po daždi slimákov. Lenže narozdiel od pánov kritikov, mne spomínané "nedostatky" film nekazili, ale krásne dopĺňali. Aj kvôli nim cítiť z plátna chlapčenskú nadšenosť vďaka ktorej je film nasýtený kreatívnymi prvkami, štýlovosťou a láskou k Jurskému Parku. Vôbec nechápem ako môže niekto povedať, že tvorcovia narýchlo zbúchali sprostosť, ktorá má len zarobiť peniaze. Veď film predsa netvorí len scenár - tvorí ho aj hudba, efekty a akcia. Pochybujem, že dychberúce, nápadmi preplnené dinosaurie zápasy za tónov epickej hudby sa dajú jednoducho "zbúchať". Pre mňa išlo o strhujúcu, napínavú, no zároveň nádhernú jazdu a prvý film videný v IMAXe. Som rád, že to bol práve Jurský Svet.

• 10.5.2015  13:57
    Run Rincewind run! (amatérský film) (2007)

Na to že ide o amatérsky počin (a snáď i práve preto) je to celkom roztomilé a má to vtipnú pointu, vďaka čomu sa mu ľahko odpúšťa občasné neherecké prehrávanie a naťahovanosť. Terry Prattchet sa zabavil a to je hlavné!

• 5.5.2015  08:42
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Vtipná (dávno som sa pri niečom nesmial nahlas), veľmi originálna a hlavne nepredvídateľná srandička, ktorá častokrát povie o ľuďoch a ich chybách viac, než akákoľvek dráma. Jej najväčšia výhoda - nepredvídateľnosť - je však čiastočne aj jej nevýhodou, keďže sa seriál neskôr uberá smerom, ktorý sa zjavne mnohým divákom nepáčil. Ja osobne som s týmto vývojom problém nemal, beriem ho ako súčasť onej nepredvídateľnosti a práve som si nadšene prečítal, že Fox schválilo druhú sériu :)

• 8.4.2015  22:39
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Zo začiatku som si Saulom nebol istý. Epizódy boli síce slušne natočené i napísané, ale neustále ma odrádzalo, že viem koniec príbehu, pretože ide o prequel k Breaking Bad. Navyše som mal pocit, že sám seriál nevie, ktorým smerom sa chce vydať (krimi, či právnická dráma). Ako sa však prvá séria blížila ku koncu, podarilo sa jej čosi výnimočné - všetky smery sa zliali do jedného a mňa do deja vtiahli natoľko, že som si zjavne podvedome vytesnil z pamäti udalosti z BB a v napätí čakal, ako sa všetko vyvŕbi. Bol som zvedavý, ako skončí čosi, čoho koniec poznám. Klobúk dolu Better Call Saul!

• 6.4.2015  22:46
    Furiko (2014)

Mal som veľké problémy pri Zelenej míli, takmer som sa neudržal pri Hrobe svetlušiek a nakoniec vypustím slzu pri jednoduchom kratučkom japonskom animáku... Najhoršie je, že ani neviem, ktorá časť na mňa tak zapôsobila - myšlienka predsa nie je nijak prevratná - no stačili 4 minúty kyvadla a ja som sa totálne emocionálne zložil.

• 5.4.2015  15:02

Otrasní 60's mimozemšťania (prečo si vtedy všetci mysleli, že mimozemské civilizácie nemôžu mať vkus?) boli nakoniec znesiteľnejší ako som čakal, no napriek tomu ma mrzelo, že odobrali značný čas Godzille a jej kamarátom. Lebo síce ničenie superinteligentnej formy života zvukom je fajn, no ten záverečný boj monštier, to je jednoducho zlato!

• 24.2.2015  11:41
    87. Annual Academy Awards (TV pořad) (2015)

Nič špeciálne, no ani negatívne. Príjemný večer prepletený zopár zaujímavými výstupmi (Poľský režisér, Travolta, silné prejavy s posolstvom, Neil a jeho predpovede,...). A s výsledkami som takisto vo väčšine spokojný. 70%

• 26.1.2015  22:59
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Spočiatku len šialená srandička parodujúca hlavné postavy z Návrat do budúcnosti, postupne seriál, ktorý sa pri všetkom tom cynickom čiernom humore nebojí prejsť do vážnych vôd a vie byť prekvapujúco citlivý k postavám.

• 26.1.2015  22:44
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

Phineas a Ferb je živým protiargumentom na tvrdenia, že dnes v telke už nebežia kvalitné a vhodné rozprávky pre deti. Je to vtipné, kreatívne, štýlové a deťom to podsúva "Carpe Diem" najlepšie ako sa len dá.

• 26.1.2015  22:40

Tento film je presne ako Baymax - je to štýlový superhrdinský akčňák a zároveň roztomilý mäkučký animák. A tento mix je tak dobre zarobený, že mi absolútne neprekáža jeho podobnosť s inými filmami (Iron Man, Ako vycvičiť draka). Mňa si kúpil. 90%

• 26.1.2015  22:11
    Hostina (2014)

Len jeden výborne prevedený originálny nápad = všetko, čo dobrý animovaný kraťas potrebuje.

• 29.12.2014  20:06

Videné dvakrát v kine a pri niektorých scénach sa dostavili aj zimomriavky. Je mi ľúto, že toľko ľudí zostalo sklamaných, ale na druhej strane tomu rozumiem. Dvojka predsa neskutočne vygradovala hnev, skončila nasraným pohľadom hlavnej hrdinky, všetkých nabudila k boju za revolúciu a tu nadväzuje... rozprávaním a čakaním. Pôvodne som si aj ja myslel, že budem prvý diel Drozdajky nenávidieť, no tentokrát sa mi zdalo, že mnou opovrhované zbytočné delenie kníh prinieslo predsa len čosi nové. Realitu. Áno, každý chcel po predchádzajúcom finále skočiť do boja, lenže tak to v živote nefunguje. Nie pokiaľ nechceme skončiť mŕtvi. Reálnu vojnu predsa takisto predchádzajú (i dopĺňajú) propagandy, ťahy, blbnutie verejnosti,... V dnešnom svete mi príde taká dobrá propaganda oveľa dôležitejšia než kedykoľvek predtým. A film to všetko krásne, často dychberúco, zobrazuje.

• 29.12.2014  19:15

Prvýkrát sa mi počas Godzilieho filmu stalo, že som nemal chuť preskakovať ľudské pasáže. Netvrdím, že išlo o prepracované postavy a prelomový príbeh, no odvážim sa povedať, že bol OK. Napriek tomu, áno, aj tak by to chcelo viac času pre monštrá, v nich sa totiž nachádzajú čisté klenoty: Chechtajúca sa Godzilla, prekladaný pokec s Mothrou, či cool záver, v ktorom sa mlátia 4 monštrá naraz. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22