• Krátkometrážní

Vánoční proměna s panem Svátkem (2020) (pořad)

Je to farebné a bliká to, čo sa na tom človeku môže nepáčiť? Pokiaľ máte radi Vianoce a hľadáte niečo nenáročné, pri čom môžete baliť darčeky, či zdobiť stromček, mr. Christmas je ideálny. Nie je tu žiadna dráma, ľudia sú na seba milí a jednoducho tu skupinka ľudí vyzdobí dom jednej rodine. Jediné, čo ma príliš neberie, je zdobenie pre bohatých. Vešanie vianočných ozdôb na milionársku vilu mi veľa vianočnej atmosféry nedáva.

Vánoční kronika: druhá část (2020)

V podstate je to strašná blbosť, ale je to jedna z tých blbostí, na ktorých sa dá dobre zasmiať a verím tomu, že minimálne o polovici blbostí tvorcovia vedeli, že sú blbosti a dali ich tam práve preto. Nakoniec z toho vyšiel tuctový rodinný vianočný film prekvapivo plný wtf momentov, ktorý si najlepšie vychutnáte, keď si z neho budete robiť srandu.

Asi to ukončím (2020)

Priznávam, že som to nie úplne pochopil a musel som si pustiť vysvetľujúce video na Youtube. Po pochopení uznávam, že ide o nádherný a smutný snímok, ktorý mal na mňa veľký dopad a hlboko sa mu skláňam. Vadí mi tu však jedna vec: aj keby som pochopil zvrat v závere filmu, stále by som prežil prvé dve hodiny kompletne stratený. Taký Šiesty Zmysel má takisto záver, ktorý od základu mení celý film, no aj dovtedy ide o plnohodnotný príbeh, ktorý je napínavý, vyvíja sa a hladko plynie. Pri I'm Thinking of Ending Things to tak nie je. Prvé dve hodiny ide len o surrealistické scény a príliš dlhé dialógy v aute, ktoré bez posledného kúsku skladačky nedávajú žiaden zmysel. A áno - sú krásne natočené, dobre zahrané a občas dosť znepokojivé, ale nijak sa nevyvíjajú. Znepokojivé napätie vrcholí niekde v polovici filmu a potom znovu na dlhší čas stagnuje. Je to škoda, lebo keby ma film dokázal udržať v nervozite po celý čas, stupňoval by moje obavy o hrdinku a na konci trochu jasnejšie vysvetlil zvrat, vybuchla by mi hlava a dal by som 5 hviezd. Takto za 3 s poklonou.

Nezdolná Kimmy Schmidt: Kimmy versus reverend (2020)

Bandersnatch obracal "Choose your adventure" štýl naruby, Kimmy Schmidt ho poňala viac tradičnejšie. Máme tu príbeh, ktorý sa dá reálne vyhrať a minimálne ja som mal chuť docieliť dokonalý záver. Celý scenár som si kvôli tomu prešiel tri krát a nevadilo mi to. Práve naopak - vďaka tomu som objavil nové vtipy, alebo skryté scény. Humor je ďalšia vec k dobru. Keďže nejde o nič vážne, človek robí schválne zlé rozhodnutia, aby videl aká vtipná situácia z toho vznikne. Celkovo teda tento štýl využila Kimmy dobre, miestami výborne. Príbeh nie je výnimočný, pôsobí ako tradičná, o trochu dlhšia epizóda seriálu. Ale ten pocit malej epickosti a celkového zakončenia tam predsa len je. U mňa spokojnosť a dúfam, že sa tento štýl využije aj pri ďalších trhlejších projektoch.

Koronavirus – máme jasno (2020) (seriál)

Zaujímavé, nevedel som, že na csfd máme takéto zastúpenie konšpiračných trolov. Aby som trochu vyvážil tie odpad! komentáre - v realite ide o štandardne spracovaný mini dokument v štýle Explained docu-seriálov. Je tu zhrnutie dosiaľ dostupných informácií doplnených niekoľkými rozhovormi. Pre človeka čo situáciu sleduje tu veľa nového nie je, ale ako zhrnutie, či vysvetlenie človeku bez informácií je to ideálne.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Na jednej strane som rád, že to nebola ďalšia jazda do nekonečnej depresie, na druhej strane mi tu chýbalo niečo, čo by oddelilo epizódu od stovky podobných hollywoodskych blockbusterov. Aj na odľahčenej satire si treba dať záležať.

The Joy of Painting (1983) (pořad)

The joy of painting obsahuje odporúčanú dennú dávku pozitivity.

Final Space (2018) (seriál)

Priznám sa, že som videl len polovicu prvej série, ale viac nedokážem. Animované je to pekne a cítiť z toho hravosť a epickosť, ale pre mňa osobne to kompletne zráža štýl humoru, ktorý mi príde nielen nevtipný, ale až úplne otravný. Odporúčam pozrieť prvé dve časti - ak vám humor sadne, sadne vám aj seriál.

Still LAUGH-IN: Hvězdy slaví (2019) (pořad)

Oslava skeč show, ktorá bola kedysi v USA hitom a pripravila pôdu pre relácie ako SNL. Ako nazretie do histórie americkej komédie je to zaujímavé, ale priznám sa, že tento štýl humoru mi nie je najbližší.