• Krátkometrážní

Star Trek: Do neznáma (2016)

Úprimne to nie je za päť hviezd (minulý diel sa mi páčil viac), ale čo mám robiť, keď si táto séria získala moje srdce? Dej možno nie je plný prekvapení, zvratov a novátorstva, ale čo mám robiť, keď mi to nevadí? Postavy sú úžasné, interakcie medzi nimi sú na nezaplatenie, dialógy na výbornú, záporák desivý a s pozadím, akcia zábavná, niektoré zábery dychberúce. Ja túto partičku jednoducho zbožňujem a pokiaľ budú naďalej objavovať vesmír, nový život, šíriť mierové posolstvo a popritom zabávať diváka - vždy sa budem na ich dobrodružstvo nesmierne tešiť!

Poldové v akci (2016) (seriál) odpad!

Seriál pôsobí dojmom, že amatérskym hercom dali tému a nechali ich improvizovať. Výsledok je skupinka dementov s dementnými dialógmi, ktorá sa riadi heslom "Čím viac kričíš, tým lepšie hráš!". Normálne som cítil, ako sa mi každou minútou znižovalo IQ.

Chelsea (2016) (pořad)

Chelsea nepatrí k mojim obľúbeným komikom. V prvých epizódach mi dokonca prišla úplne nevtipná, namyslená a otravná. Napriek tomu som si ju obľúbil a musím uznať, že sa jej podarilo niečo, čo sa iným talk-show nedarí. Tradičné talk-show totiž pôsobia príliš strojene. Máme presne 40 minút - prvých 10 minút je monológ spísaných vtipov, reklama, narýchlo zbúchaný skeč na presne 7 minút, reklama, niečo, čo zdrží 3 minúty času, prvý hosť s dopredu pripravenými témami, reklama, druhý hosť, reklama, hudba, koniec. Je pravda, že pri takto pripravených talk-show sa oveľa viac nasmejem, no Chelsea mi zasa ponúka spontánnosť. Sledovanie jej show mi nepríde do poslednej minúty pripravené - pôsobí to skôr ako posedenie v obývačke so známymi. Rozhovory vyzerajú ako skutočné rozhovory, Chelsea sa pýta, čo ju naozaj zaujíma, vyberá si zaujímavé témy, rada sa dozvedá nové veci a či už vám je sympatická, alebo nie, je tisíckrát reálnejšia ako televízna tvár tradičných talk-show moderátorov. Čo má na jazyku, to povie. Nie vždy so všetkým súhlasím, ale lepšie sa občas nezhodnúť ako sledovať moderátora bez názoru. K tomu sa občas vyskytne nejaký klip zvonku, nejaký ten segment, tony feminizmu a prvá netflixovská talk-show je na svete. Zatiaľ za 70%

Reparát (2016)

To, že logika funguje veľmi pozvoľna by som takejto komédii odpustil, ani prasprostý humor by mi nevadil. Ide o šialenú zápletku, máme tu dvoch ľudí, čo skúšajú žiť odznova s kopou prachov, všade pekné ženy, slnko, more - poďme vypnúť a baviť sa. Problém je, že napriek odľahčenej letnej atmosfére je humor neprítomný, dokonca i v tej prasprostej forme. Prekvapivo ho strieda nuda, ktorá síce neurazí, ale keď už mám pozerať film bez logiky, chcem sa aspoň zasmiať. Aj keď na kravine.

Help (2015)

Samozrejme, že súčasné filmy tento spôsob nakrúcania hneď nenahradí, ale rozhodne ide o vydarený počin v ktorom 360-stupňová kamera má svoje opodstatnenie. Dokáže totiž vtiahnuť do deja a napriek tomu, že sa väčšinou pozeráte tam, kam tvorcovia chceli, vďaka otáčaniu máte pocit, že ste súčasťou útoku mimozemského monštra. Vydarený počin.

Hledám Amy (1997)

Romantika plná prekvapení. Kto by to bol čakal, že takmer 20 rokov stará romantická komédia bude dnes tak neuveriteľne nadčasová (snáď každý pozná termín "slut shaming"), prinúti človeka premýšľať nad komplexnou zápletkou, zabaví a zaujme svojim scenárom (málokedy sa vidí aby autor vystihol obe pohlavia tak realisticky, aby obe strany v hádke dávali zmysel) a najmä sa tam človek nájde. Keby vidím film pred 2-3 rokmi, ľahšie by sa mi prechádzalo istým obdobím. 90%

The Muppets (2015) (seriál)

Hrozne milý seriál. Je to taký The Office zmiešaný s 30 Rock a Muppetmi. A výsledok prekvapivo funguje - sú tu klasické muppetie slovné hračky, ale aj dospelejšie vtípky, riešia sa zápletky spojené s vedením talk show, obrovský počet postavičiek sa postará o neustále nové interakcie, vždy sa ukáže aj nejaký hosť a produkcia je na úrovni dobrého amerického seriálu. Proste milé.

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Vynikajúca záležitosť, ktorá funguje hneď v niekoľkých rovinách: 1) Návykový seriál plný zvratov, ktorý väčšina napriek hodinovým epizódam zhltne za víkend, 2) detailný dokument so šokujúcou realitou a depresívnym posolstvom a 3) neuveriteľný príbeh plný zaujímavých ľudí a emócií, či už pozitívnych (zistenia a argumenty Stevenových právnikov - lepšie ako z právnických filmov), alebo negatívnych (zavádzanie, nespravodlivosť, slepota). Potlesk tvorkyniam - získať toľko materiálu a zostrihať ho takto pútavo a príbehovo - to som ešte nevidel.

Marťan (2015)

Napínavé, vtipné, zaujímavé, zábavné, osviežujúce, vizuálne krásne a s pozitívnym posolstvom. Plus je to vo vesmíre! Tento film sa jednoducho nedá neužiť! 90%

67. Emmy Awards (2015) (pořad)

Potešilo ma, že sa ostrihali nepotrebné vsuvky (hlavných hercov a herečky naozaj netreba predstavovať v šotoch), Andy Samberg je sympaťák, uvádzači občas pobavili (Ricky Gervais, Jimmy Kimmel), ale uvítal by som aj zopár vtipných skečov, či pamätných momentov. Palec hore ale za fakt, že šou trvala len 2 hodiny čistého času. V skratke som teda nedostal všetko, čo som chcel, rozhodne sa mi však dostalo toho, čo som potreboval.