Ranhojič (2013)

Na filmovou adaptaci knihy Ranhojič jsem se nesmírně těšila. Měla jsem ho na ČSFD v sekci chci vidět už pár měsíců a nemohla se dočkat dne, kdy vyjde. Vůbec jsem si nedokázala představit, jakým způsobem se režisér pokusil zpracovat tento nádherný historický román, plný lékařských schopností tehdejší doby. Autor čerpal z velké části z historických pramenů a tím získává kniha na obrovské autentičnosti a také věcné historické podstatě. Neočekávala jsem, že bude režisér schopen knihu obsáhnout a tudíž mě filmová adaptace nemohla zklamat. Opak byl ale pravdou. Scénárista Jan Berger převzal některé skutečnosti z předlohy, a zbytek dotvořil dle obrazu svého. Ve skutečnosti ponechal akorát snad jména a hlavní obsah knihy - tzn. touhu stát se lékařem. Scénárista nás krmí blbostmi už od začátku filmu. Rob nikdy nepracoval v kamenolomu, jeho matka nezemřela na zánět slepého střeva, atd. atd. atd. mohla bych takhle rozepsat 90 procent celého filmu. Z většiny filmové adaptace musí být autorovi Noahu Gordnovi asi špatně. Vzali šestsetistránkový geniální výtvor a totálně ho zprznili. Takže jelikož jsem obrovský fanda Noaha Gordona, a kniha Ranhojič je mou nejoblíbenější knihou, kterou si alespoň jednou ročně přečtu, obsahově mě film spíše popudil, než cokoliv jiného. Toliko k práci scénáristy Jan Berger, který podle mě je schopne vzít diamant, rozmlátit ho pneumatickým klavidem a pak se ho snažit znovu slepit Herkulesem. Když se ovšem povznesu nad výše uvedený odstavec, a podívám se na film pouze jako na něco, co má skvělý námět, průměrný scénář béčkových filmů, překrásné zpracování, výbornou hudbu a slušné obsazení, musím, film ohodnotit třemi hvězdami. Takže film pěkný, jenom pro ty, kteří jsou milovníci Ranhojiče jako já, nabízím vhodnou radu. Než na film půjdete do kina, dejte si panáka či dva a rozhodně se netěšte na Váš milovaný přiběh, protože ten ve filmu prostě nenajdete.

Hlava nehlava (2006)

Když jsem na film koukala, tak jsem nepředpokládala, že by ho většina pobrala, jelikož způsob vyprávění je dost nevybíravý. Nepletla jsem se. Když ochutnáte tenhle svět, jste najednou jako Alenka v říši divů.

Hotel Splendide (2000)

Nejsem běžným fanouškem hořkých Britských černých komedií, ale tahle byla neuvěřitelná. Chápu, tak neortodoxní film plný extrémů nad nimiž nejeden kroutí hlavou si buď zamilujete, nebo ho musíte považovat za plitkou břečku. Dávám pět.

Mistrovský plán (2011)

Tohle byla neskutečná kravina. Ben Stiller vždycky hraje v blbostech, ale že to bude až takováhle blbina.....

Soudkyně Judy (1996) (seriál) odpad!

Tak, kdybych měla stát před takovouhle soudkyní, tak mě na mou věru zavřou, protože bych jí musela rozbít tu její kebuli. Nemá to štábní kulturu, jen tam po lidech řve a uráží je. Buranka v černém spacím pytli.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Cesta do středu země byl celkem slušný béčkový film, nicméně tohle je už slátanina. Nicméně to je většina filmů, ve kterých se Dwayne Johnson poslední dobou objevuje

Terapie online (2011) (seriál)

Výborná Lisa Kudrow, má milováná Phoebe z přátel, představitelkou psychoterapeutičky, která by potřebovala psychoterapii. Koho ale skutečně miluji je terapeutčina matka. Skutečně impozantní postava :D Myslím, že tento styl humoru člověk buď miluje, nebo nesnáší.

Páteční večeře (2011) (seriál)

Buď se jedná o humor, který vstkutku nechápu, což by hovořilo o mé omezenosti, nebo se jedná o trapnou a sprostou slátaninu. Posuďte sami.

Temný případ (2014) (seriál)

Seriál mě naprosto pohltil. Po prvním dílu jsem seděla s otevřenou pusou. Neuvěřitelný příběh, neskutečně natočeno, po dlouhé době zase opravdu dobrý seriál. Seriály z produkce HBO nikdy nezklamou, to už považuji za pravidlo, ale i přes to mě velice překvapilo, kam až se kvalita seriálu dá posunout.

Žhavé výstřely (1991)

Super parodie, ve svém žánru skutečně výjimečná. Nicméně bráno obecně spíše průměrný film.