Mimo83

Finsko
admin. pracovník/informatik

<< předchozí 1 2 3
    • 23.7.2012  03:53
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Po prvých troch epizódach hodnotím na plno :) Uvidíme ďalej, ale myslím, že tento seriál si ma získal poľahky už teraz... Konečne perfektná úloha pre lovely Claire Danes! Po celej sérii dávam o 100 % naviac! A must-see!!!

• 22.7.2012  03:13
    Gattaca (1997)

Nemôžem dať menej ako maximum - proste a jasne, Andrew Niccol si ma opäť získal a teším sa na jeho ďalšie kúsky... Vôbec mi nevadilo, že to bolo tak trocha komornejšie sci-fi. Práve naopak - tá komornosť tomu veľmi pristala... Herci boli vybratí skvelo a na Umu sa dalo opäť pozerať :) Potešil ma aj Xander Berkeley a jeho malá, ale podstatná úloha... Bravúrny námet s vynikajúcou réžiou a hudbou to len podčiarkli... Krása! Vrelo odporúčam!

• 14.4.2012  02:50

Takže mám po prvom "stretnutí" s Pedrom. Dopadlo nad očakávania a mám chuť zahryznúť sa do jeho predchádzajúcej tvorby.

• 13.4.2012  19:22
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Po božskej druhej sérii mením na 100 % (prvá séria: 90 %, druhá séria: 100 %) Fantasticky nakrútené s perfektnými hlavnými a vedľajšími postavami... pre mňa televízna udalosť!

• 26.3.2012  04:06

Vynikajúce! Vynikajúce! Vynikajúce! Ďuro Červenák má pravdu =)

• 8.3.2012  16:32

Ejha! Johnny je môj tisíci ohodnotený :) Musím priznať, že ma toto pokračovanie milo prekvapilo a súdiac podľa názorov ostatných, som asi jedným z menšiny... Podľa mňa je najmenej o dve triedy lepší ako prvotina, tak neviem, čo máte proti jeho Rebornu! Pár hluchších miest tam bolo - to je fakt - ale inak sa to celkom dalo pozrieť a aj bez ujmy na zdraví... A čo sa týka utrpenia pri pozeraní, tak tu by som našiel dosť veľa príkladov, ale isto nie Johnnyho (viď. komentár od BadoXXII) Pre 4 * som sa rozhodol nakoniec kvôli Rosamund Pike... Mám pre ňu slabosť... Hehe... Dopísal som ,)

• 16.12.2011  03:25
    Warrior (2011)

Áááá, filmoví odborníci/kritici sa opäť vyjadrujú... Go fuck yourself! This is a great movie!!! :)

• 26.10.2011  02:35
    Jana Eyrová (2011)

Tak práve som dopozeral (26-10-2011) krásny snímok s okúzľujúcou atmosférou, brilantnými hereckými výkonmi, uchu lahodiacimi britskými dialógmi spolu s hudobnou zložkou... Mia si u mňa odčinila výkon v Alice in Wonderland a Michael mi ďalším svojím herectvom dokazuje, že je excelentným hercom a človek sa môže tešiť na jeho budúce úlohy... Tlieskam a som nadšený!!! Vizuálna lahôdka!

• 21.9.2011  04:01
    Slídil (1972)

Milo Tindle: "Andrew... remember... be sure and tell them... it was only a bloody game." Fantasticky zahraté a vynikajúco zrežírované! Nemôžem dať menej ako maximum!

• 10.9.2011  02:08

Not GO FUCK YOURSELF but WHAT THE FUCK WAS THIS MESS ABOUT??? Pre mňa nepoznajúceho komiksové predlohy, ale milujúceho OBOJE prvé dva diely rovnako, je TOTO najväčšie sklamanie filmového roka a nečakal som, že práve Vaughn a spol. mi ho naservírujú... Spočiatku to vyzeralo, že sa púšťam do vynikajúceho filmu, kde Michael Fassbender s Kevinom Baconom v úvodných scénach boli famózni a potom sa to celé ... (výber vulgarizmu je voliteľný) Tí mladí X-meni mi tam vôbec nesedeli - strašný výber hercov, ani jeden z nich ničím neprekvapí, sú tam fakt len ako krovie. Nudná hlavná zápletka - USA vs Rusko - príšerné gýčovité scény plné trápnych pohľadov či už z americkej, alebo ruskej strany a s realitou to malo pramálo spoločné. Jediný, kto to fakt ako tak držal bol Fassbender a jediný ma skutočne potešil. James McAvoy v úlohe Xaviera sa veľmi snažil a vo veľa scénach sa mi páčil, ale chýba mu to najpodstatnejšie, čo táto postava má mať - CHARIZMA! Celé to nemalo tú iskru, to čaro, dostatok emócií a o vedení hercov, ktorí by to isto zahrali o triedu lepšie ani nehovorím. Od polovice som sa čudoval, že či hľadím na ten istý film, ale realita je krutá. Proste a jednozančne pre mňa je toto odfláknutý film, ktorý radšej ani nemusel vzniknúť alebo sa mal dostať do rúk niekomu inému. SKLAMANIE a odkaz pre Vaughna: DAMN YOU, Mr. Vaughn, DAMN YOU!!!

• 8.9.2011  01:35

Somewhere over the rainbow / Way up high / There's a land that I heard of once in a lullaby / Somewhere over the rainbow / Skies are blue / And the dreams that you dare to dream really do come true / Someday I'll wish upon a star / And wake up where the clouds are far behind me / Where troubles melt like lemon drops / A way above the chimney tops / That's where you'll find me / Somewhere over the rainbow / Blue birds fly / Birds fly over the rainbow / Why then oh why can't I? / If happy little blue birds fly beyond the rainbow / Why oh why can't I?

• 6.9.2011  03:50
    Insidious (2010)

Súhlas so SarumanKom... zimomriavky mám po celom tele... Paráda!

• 6.9.2011  03:48

Obávam sa, že moji čsfd priatelia videli úplne iný film... Za štyri či dokonca za päť? Max 3 a to riadne s odretými ušami... Pre mňa ako fanúšika sci-fi a občasného romantika dosť veľké sklamanie... Proste očakávania boli väčšie, ale aj tak je to celkom pozerateľné a netvrdím, že je to zlý film - mňa proste nechytil za srdce tak ako ostatných. Uvidíme na druhé pozretie (ak vôbec bude) =/

• 29.3.2011  01:56
    Byt (1960)

Čo som čakal od Billyho, to som aj dostal... Vynikajúcu romanticko-dramatickú komédiu s ešte lepším Lemmonom a roztomilou Shirley. Aj keď to nebola "plnohodnotná" komédia, aj tak ma bavila. Som nadmieru spokojný!

• 22.3.2011  01:49
    Ponorka (1981)

Odkaz pre golfistu: videné na blu-ray so špičkovým obrazom a originálnym zvukom v Director's Cut a dávam 100 %... Vrchol vojnových filmov o ponorkách a dovolím si tvrdiť vrcholný film nemeckej kinematografie... Perfektný kúsok, ktorý ma vtiahol dusnou atmosférou, nadpozemskými hereckými výkonmi, dokonalou autentickousťou, podmanivou hudbou... Toto treba vidieť a zažiť na vlastnej koži =)

• 19.3.2011  02:20

Žiadna sláva??? VŠETKA SLÁVA!!! (nutná reakcia na komentár od larelay) Bolo to famózne, brilantné, nadmieru vtipné a ja som sa vynikajúco zabavil. Najlepšia komédia Hollywoodu!

• 15.3.2011  02:12
    Network (1976)

Pre mňa veľké prekvapenie a nečakal som taký veľký zážitok - skôr som nečakal od Network vôbec nič a dostavilo sa priam geniálne/inteligentne natočené dielo o tom, čo všetko dokáže televízia/ľudia. Perfektná Sidneyho réžia, vynikajúci scenár a hlavne dokonalé herecké výkony... Tá Faye bola ale kočka!!! =) Odporúčam pozrieť!!!

• 15.3.2011  02:06

Hrozne slabé tri * Váhal som medzi 2,5 a 3 a už som chcel dať za dve, ale kvôli pár svetlým okamžikom - a bolo ich mizerne málo - som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu, aj keď trápnosti, nudy a nehumoru prevažovalo... a to britský humor priam zbožňujem... Pre mňa PREVELIKÉ SKLAMANIE!!!

• 7.3.2011  02:35

Na dobré veci sa dlho čaká... ja som rád, že som na Black Swan čakal tak dlho a o to silnejší to bol zážitok. Natalie si za stvárnenie Niny odniesla pred pár dňami Oscara a ja som jej držal pevne päste aj napriek tomu, že som jej výkon nevidel a jej 100 % zaslúžené víťazstvo ma potešilo. Predviedla výkon par excellence, ktorým ma úplne dorazila a nevedel som z nej ani na sekundu odlepiť oči a záverečným tancom mi spôsobila husiu kožu. Proste v minulom roku nebola herečka, ktorá by ju predčila a to je fakt, na ktorom sa zhodujú ruka v ruke diváci aj kritici. Jej ostatní hereckí kolegovia taktiež predviedli vynikajúce výkony a hádam prvýkrát v živote ma potešil aj Vincent Cassel, ktorého som predtým nemusel =) Mila Kunis vo vedľajšej úlohe bola očarujúca a som si istý, že na "svoju" rolu nebude čakať dlho. Nie je hádam jediný režisér, ktorý by ma vedel uchvátiť každým svojím filmom, ale Darren Aronofsky už nemá ďaleko k tomu, aby to dosiahol. Jeho réžia a vedenie hercov sú proste dych berúce a to na čom si zakladá najviac - práca s hercami a sloboda, aby sami mohli tvoriť - sa nadmieru podarili. Hudobná stránka spolu s kamerou, ktorá priam stvára zázraky a nič podobné vo filmoch o tanci som ešte nevidel, sú ako z iného sveta. Kamera vás riadne vtiahne do deja a máte pocit, že tancujete práve vy. Odporúčam vypočuť si soundtrack - je parádny ,) Som si istý, že nie veľa ľuďom tento film "sadne" a myslím, že aj v mojom okolí sa pár nájde - je to kúsok taký divnejší počin s veľa umeleckými prvkami a hutnou atmosférou, ale to nemení nič na fakte, že v roku 2010 lepší nebol a za týmto si stojím! Treba mu dať šancu a možno vás prekvapí a možno nie... ale za skúšku to stojí. Záverečné slová Čiernej labute len potvrdzujú fakt, že na tomto kúsku sa podieľali výnimoční ľudia, ktorí nerobia filmy len pre prachy a slávu, ale hlavne preto, že ich majú radi...

• 5.3.2011  02:51

Tak Totoro bol fakt kúzelný... Už som sa uistil v tom, že ja Miyazakiho fantáziu môžem =)

• 1.3.2011  02:32
    Na vlásku (2010)

Mňa Disney prekvapil a to milo! Už dávno tu nebola urobená disneyovka, ktorá dokáže pohladiť po duši. Veľmi peknú animáciu - vidieť na nej, že dozeral John Lasseter z Pixaru =o) - dopĺňajú vtipné scénky, vynikajúce piesne, okúzľujúca atmosféra (horiace lampy) a nakoniec aj trošku vážnosti. Mne sa teda Tangled páčilo veľmi a dúfam, že Pixarovcov to poženie vpred do boja! .)

• 24.2.2011  02:51

Takto dobre som sa už dávno nepobavil u žiadnej komédie... a hlavne takej čiernej ako je táto. Vynikajúci námet, ešte lepší herci, perfektné spracovanie... Proste paráda!!!

• 17.2.2011  03:02
    127 hodin (2010)

Kráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááásny zážitok

• 9.2.2011  02:36
    Earth (TV film) (2007)

www.loveearth.com

• 8.2.2011  02:58
    Četa (1986)

Mne sa toto vietnamské peklo páčilo!

• 7.2.2011  03:20

Plné hodnotenie Majstrovi Kubrickovi a veľká VĎAKA za zážitok!!! 10/10

• 31.1.2011  02:07

Začínam obdivovať réžijného génia Franka Capru a hereckého nadtalentu Jamesa Stewarta. A must-see!!! Plne súhlasím s Douglasom!

• 29.1.2011  23:48
    Moulin Rouge (2001)

Fascinujúce!!!

• 26.1.2011  02:27

Krásne autenticky natočené... Nevadil mi ani ten pátos... lebo bez Amíkov by väčšina z nás už nebola... alebo bola otrokmi a hovorila len nemecky... Thanks, Steven!!!

• 25.1.2011  02:01

Vrcholné dielo kinematografie!!! Silné slová - ja viem - ale tisíce ľudí, ktorí si zamilovali Shawshank ako ja a ktorí ho vyniesli nielen na vrchol ČSFD, ale hlavne IMDB, to označenie potvrdzuje... Nepreháňam, keď napíšem, že BOL, JE a OSTANE navždy na prvej priečke môjho filmového rebríčka. Film, ktorý ma dokáže rozplakať - a to v niekoľkých miestach stopáže, film, ktorý má v seba silu, ktorý má geniálnych hercov, ktorý nie je obyčajným hollywoodskym kalkulom ako napríklad Forrest Gump, film, ktorý do konca života budem milovať a ktorý dáva človeku silu a vieru - si to právom zaslúži a právom sa z neho stal kultový počin... Všetka česť a veľká poklona!!!

<< předchozí 1 2 3