Abeceda (1969) (studentský film)

Numenozni hruza promlouvajici k nam skrze abecedu. Opravdu jen pro otrle divaku, tento mikrosnimek se dostane hluboko pod kuzi.

A co když je to pravda? (2005)

Příjemná romantická komedie postavená jiskřivých dialozích velmi sympatických hlavních hrdinů a situačním humoru vznikajícím převážně z rozdílu fyzikální podstaty ústřední dvojice. Nabízí se srovnání se slavným filmem Duch, ale tomu bych se rád v tomto případě vyhnul. Scénáristé to totiž vzali z "druhé" (v úvozovkách a částečně i doslova) strany a výsledek rozhodně stojí za shlédnutí. Celkový dojem malinko sráží lehce přeslazený konec, ale jinak OK.

Ajťáci (2006) (seriál)

Po třetí sérii snižuji hodnocení na 4 hvězdičky.

Akce Bororo (1972)

Příležitostné narážky hlavních postav na ideálnost komunistického zřízení a morálky film dost srážejí dolů. Za zmínku stojí výborná hudba Petra Hapky.

Aladinova lampa (1966)

Dejove naprosto chaoticka pohadka s moc povedenym obrazovym ztvarnenim a prijemnou orientalni hudbou. Velmi se mi libily doslova demonicke postavy zleho kouzelnika a samozrejme dzina, ale bohuzel ostatni postavy pusobi spise trapne komicky.

Alenka v říši divů (2010)

Zbytečný film s panoptikem herců Tima Burtona, ale bohužel "bez něj". Asi není v pořádku, že nejlepší scéna z celého filmu jsou první 2 houbové minuty závěrečných titulků.

Americký cyborg (1993)

Jedna hvězdička za cyborga ala Terminátor s pečlivě zastřiženým knírkem a starostlivostí, aby měl vždy pečlivě naleštěné boty :-)