Hvězdná brána - Paralelní svět (1998) (epizoda)

E18 ⤶ Je zvláštní vidět tolikrát aktivovat a deaktivovat autodestrukci a pak vidět jak to bouchne a základna i celá Země zanikne. A díky následujícímu opáčkovému dílu se senátorem Kinseym to vypadá, že zanikne i v naší realitě. Ten chlap snad ohrozí Zemi víckrát než Goa'uldi. Jeho úsudek je obdivuhodný. ⤷ E20

Hvězdná brána - Osamění (1998) (epizoda)

E16Plukovníku, je to ledová planeta. Mrazivá (doslova) survival detektivka o objevení druhé brány na Antarktidě. Netušil jsem, že antarktická linka začala už během první sezóny… Záběr z drogu, jak Samantha vyleze uprostřed nekončící ledové pustiny je emocionálně těžce zdrcující. Tak to trošku vyvažovali humorem jak z IT Crowd. Jo a tamto byla plukovníkova zbraň, opravdu ⤷ E18

Hvězdná brána - Singularita (1997) (epizoda)

E13 ⤶ Vyvraždit pár tisíc lidí a nechat na Zemi vybuchnout malou traumatizovanou trojskou holčičku, která to celé zažila... A nechat ostatní ji umřít na Zemi... Tohle je jedna z nejemotivnějších epizod celého seriálu! Docela to se mnou mává i když vím jak to dopadne. Cassandru adoptuje Janet a brzy ji uvidíme znovu. ⤷ S02E02E15

Hvězdná brána - Hathor (1997) (epizoda)

E12Pánové, je tu pět žen, které se cítí velmi osamněle. V sarkofágu v mexickém chrámu dlouho spinkala Hathor, sexy matka Goa'uldů, která všem chlapům dokáže pobláznit hlavu. Bohužel ji omylem probudí pár archeologů a ona přijde do SGC. Tak to holky ze základny vezmou do vlastních rukou, aby se Jack nestal jejím prvním jaffou :). Ať žije emancipace. Dost bylo otravného goa'uldského mykání a sexy koupelí se symbionty! Ženy by neměly oplodňovat muže. A už vůbec ne proti jejich vůli. I když získávání DNA pro tvorbu Goa'uldů je velmi příjemné... :) ⤷ E14

Hvězdná brána - Thorovo kladivo (1997) (epizoda)

E08 ⤶ Docela drsný survival díl s Unasy, původními hostiteli Goa'uldů. Thor je pořádný holografický svalovec. Drsňáci bojují s Goa'uldími Unasy a Sam s Jackem musí hodně přemýšlet. Odgoa’uldování je možné, jupí! Ohrozili celý jejich svět (⤷ S02E06), jupí! ⤷ E10

Hvězdná brána - Noxové (1997) (epizoda)

E06Mladí nedělají vždycky, co se jim říká. 19 misí, prakticky žádný technologický přínos, nějací mrtví, obrovské náklady, pár ohrožení světa… Politikaření začalo do programu Hvězdné brány prosakovat brzy. Je potřeba začít shánět zbraně a jiné technologie a obranu země. A epizoda začíná vskutku bombasticky. Apophis chce napadnout Noxy, Zabije SG-1… První setkání s jednou z nejvyspělejších, nejmírumilovnějších a nejduchovnějji založených ras v Galaxii bylo… zvláštní :) ⤷ E08

Hvězdná brána - Zmrtvýchvstání (1997) (epizoda)

E05 ⤶ Naprosto geniální hard sci-fi epizoda prolnutá se silně emocionálním prohloubením charakteru O´Neilla, ale tenhle námět by fungoval sám o sobě. ⤷ E07

Hvězdná brána - Nepřítel uvnitř (1997) (epizoda)

E01 ⤶ Díl přímo navazuje na uvodní film. Rozšiřujeme si znalosti o Goa'uldech, Teal'c možná zachránil svět (i když to asi ještě nikdo netuší) a získává si důvěru lidí. Panický strach Kawalského ze symbionta podtrhuje hutnou atmosféru dílu. Když je dobrý nápad, tak stačí i nízkonákladový díl z interiérů základny. ⤷ E03

Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku (1989)

[146 min] Počáteční pohodička začala gradovat do tak šílených apokalyptických rozměrů, že jsem nestačil valit bulvy. Je legenda pravdivá? Nastane konec všech tří světů? A bylo to předurčeno? Legend of the Overfiend má všechno. Něco tak temného, brutálního, sexuálně... ehm... kreativního a dobře odvyprávěného asi jen tak neuvidíte. Lituju, že mi 2019 utekla projekce na Festivalu otrlého diváka. Pokud vás tohle navnadí, tak můžete pokračovat dalšími díly ツ[SPOILER]