Hvězdná brána - Zpráva v láhvi (1998) (epizoda)

E06 ⤶ Carterová, nejezdi tím výtahem, když selhávají systémy, do kterých se nabourala cizí entita… Spousta patosu, zbytečná linka s do Sam zamilovaným poručíkem, sekunda do autodestrukce a přitom tak zajímavý námět… ⤷ E08

Hvězdná brána - Rodina (1998) (epizoda)

E07 ⤶ Trojský syn. Teal'cův. Goa'uldi (nebo scénáristi?) nejsou moc vynalézaví. A na velitelství pořád brutálně podceňují bezpečnostní rizika. ⤷ E09

Hvězdná brána - Thorův vůz (1998) (epizoda)

E05 ⤶ Thor není pořádný holografický svalovec, do nového kladiva Thor zabudoval whitelist, asghardská mateřská loď vypadá cool a Sam s Danielem jsou hodni vidět Thorovu pravou podobu. Konec hlášení. ⤷ E07

Hvězdná brána - Závislost (1998) (epizoda)

E04 ⤶ 9 z 10 adiktologů doporučuje závislým na sarkofágu substituční heroinovou terapii, nebo rubání naquadahu v dolu. ⤷ E06

Hvězdná brána - Správce (1998) (epizoda)

E03 ⤶ Zničíte mi zahradu! Další matrixovská variace na uvíznutí ve virtuální realitě, tentokrát s vyšinutým správcem, který tam vězní lidi po tom co jejich civilizace zničila svět. Nebo nezničila? ⤷ E05

Hvězdná brána - Ve vězení (1998) (epizoda)

E02 ⤶ Díl s Lineou, Ničitelkou světů, scénáristicky dost drhne. Prostě ji chtěli vyslat do Galaxie, tak na to naroubovali podivný příběh. Proč ten člověk spáchal zločin, když všichni ví, že žádný zločin neprojde? Co to je za logiku odsoudit lidi co neudělali vůbec nic? Proč ten slepý kradl jídlo z hladu, když jsou prý tak vyspělí a bez zločinnosti? Co to je proboha za společnost? Vždyť do toho vězení posílají tolik vězňů… SG týmy s nimi jednají, ale nedozvíme se o nich nic, ani je neuvidíme. A jak vlastně Ničitelka světů dokázala to co dokázala, když ani neví co jsou základní prvky hmoty? Byla to nějaká nalezená technologie? Díl plný samých podivností, otázek a s žádnou odpovědí. Příště si zařádí v polovině 3. série. ⤷ E04

Hvězdná brána - Při výkonu služby (1998) (epizoda)

E01S01E14 ⤶ Lidé se dozvídají o existenci Tok'rů. Caasandra je znovu na scéně a vycítí v Sam symbionta. Lidé zatím ví jen to co jim o Tok'rech řekl Teal’c, bez jehož znalostí už by byli tolikrát v háji. Kadence dílů s rozšiřováním univerza SG nepolevuje. Vybalují všechny karty co nejdříve, aby s nimi mohli začít rozehrávat dějové epizody, ovlivňující lidstvo a Galaxii. S Cassandrou se ještě setkáme jako s pokusným člověkem Nirrti. ⤷ S05E06E03

Hvězdná brána - V hadím hnízdě (1998) (epizoda)

E20 ⤶ S02 ⤶ Spoiler: Dobře to dopadlo a Bra'tac je hustej. Země už stihla být v ohrožení během jediné sezóny tolikrát, ale nikdy ne z vesmíru takhle epickým způsobem. Měli víc štěstí než rozumu. ⤷ E02

Hvězdná brána - Série 1 (1997) (série)

E01 ⤶ SG-1 úplně věrně nenavazuje na film, ale první dva díly byly úžasným startem seriálu a dokáží nalákat i 25 let od vzniku. Tvůrci pojali seriál hodně zeširoka. Noxové, Tolláni, náznak Asguardů, brána na Antarktidě, Unasové, alternativní vesmíry, náznak jaffské rebelie, politikaření na Zemi… Až mě to takhle zpětně překvapuje. Ale přitom se během celé sezóny skoro nic nestalo, protože většina dílů byla epizodních a nikam děj neposunula, ať už byly sebelepší. K tomu nejlepšímu za mě patří úvod i s následující epizodou, živé krystaly, Casandra, Noxové, Thorova planeta, Hathor, Antarktida, paralelní svět a závěrečná epizoda, i když mnohé náměty jsou nosné samy o sobě a fungovaly by i mimo vesmír tohoto seriálu. 4,5,4,3,4,5,5,3,5,4,2,2,5,5,4,4,5,4,5,2,5/5* 81%S02

Hvězdná brána - V sevření hada (1998) (epizoda)

E20 ⤶ Taky tak milujete, když tvůrci epická završení sezóny utnou v polovině a dovypráví je na začátku další sezóny? Tak cože tu máme nového? Superrychlou mateřskou loď, zakňaktely a super cool akci na palubě mateřské lodi a... pokračování přístě. ⤷ E01