horacko

Tomáš Hôrecký

okres Považská Bystrica

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 26.4.2018  15:56

There was an idea.....a viedla po dlhej 10 ročnej ceste až k tomuto fantastickému finále,na ktorého druhú polovicu si musíme počkať ešte ďaľší rok. Thanos hneď na začiatku filmu ukazuje,že skutočne je najmocnejší záporak v celom MCU,a dáva to pocítiť divákom počas celého filmu. Film má neskutočné tempo, prechod medzi dejovými líniami je zrozumiteľný a bravúrne zvládnutý až do konca. MARVEL sa s týmto filmom naozaj vyhral, spracoval to fantasticky a predčil aj moje,už aj tak vysoké očakávania.Pre mňa jeden z najlepších filmových zážitkov v kine. SKVELÉ!!!

• 25.2.2018  08:38

Film, ktorý Vás zatiahne do malého amerického mestečka so všetkým, čo k tomu patrí. Ľudia, ktorí pôsobia ako drsňáci,neprivítajú Vás v krčme vrúcnym pozdravom,ale použijú tak 4 vulgarizmy...odpijú si z piva a pošlú Vás do prdele,aby ste si hladeli svojho. Emócie tak vypeté,že sa na to dívate s totalným úžasom. Dokonalý scenár, skvelé herecké výkony a tú malomestskú ameriku cítiť snáď v každej minúte. Pre mňa veľmi príjemne prekvapenie tohto roka.

• 11.1.2018  16:15
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

♪ ♫ I'm laughing on the outside ♪ ♫ ♪ ♫ Crying on the inside ♪ ♫ ♪ ♫ 'Cause I'm so in love ♪ ♫ ♪ ♫ With YOU ♪ ♫ JUST THE FUCKING BEST!!!

• 6.1.2018  19:02

Star Wars VIII....videné v IMAX....dokonalý filmový zážitok...od úvodnej znelky,kde sa naprieč vesmírom rozbehnú tie klasické žlté písmenká....až po ten lahôdkový záver,kde pri pohľade na Luka Vám srdce zaplesá a vynorí sa Vám spomienka na Obi Wana, sprevádzaný skvelou vyváženosťou akcie,napätia....toho nenapodobitelného "StarWars" scifi prostredia....a keď sa objaví Yoda,nejednému pametníkovi pôvodnej trilogie vyskočí mala slza z oka. Som veľmi rád,že práve tento film je mojim 2000tim hodnoteným na CSFD. :-)

• 24.7.2017  18:09
    Dunkerk (2017)

106 minutes of FEAR. NOLAN, you did it again.

• 10.3.2015  18:03

Tak skvelého, mocného lídra ako je Caesar nájdete v máloktorom filme. Dej je slabý a predvídateľný, ale za opice na koňoch so samopalmi(proste pecka) a už spomínaného Caesara si rád na hodnotení pridám. P.S. - Honest trailer - http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/uprimne-trailery-usvit-planety-opic - Rise of the Dawn of the Start of Planet of Apes: Origins: The Beginning...umrel som od smiechu ;)

• 26.2.2015  12:04
    Méďa (2012)

Mom, Dad, guess what? My teddy bear's alive! / Really? Well, isn't that exciting. / No, Mom, he's really alive. Look. / Jesus H. Fuck! Helen, get my gun, and call the police! / Prekvapivo skvelé!

• 26.2.2015  11:53
    Noe (2014)

Darren prečo? Po takých nádherných, duchaplných filmoch s úžasnou hodnotou ( Fontána, Requiem, Wrestler) prišla s tvojej tvorby na svet táto bezduchá, nezmyselná blbosť, plná efektov, akože depresívno začiatku, ktorý ma nechytil za srdce ani z ďaleka....a práve to Darren v minulosti dokázal zakaždým. Škoda...obrovské sklamanie.

• 26.2.2015  11:41
    Birdman (2014)

Stále som z toho trochu zmätený. Nie je to práve moja šálka kávy. Herci to zahrali skvelo, plynulosť "bez strihu" veľmi zaujímavým prvkom, hudba miestami nevkusná, i keď do niektorých scén mi zapasovala. Keatonovo druhé ja, Birdman, pôsobilo na mňa skôr negatívne (možno to bol účel). Myslím, že Birdman, nám chcel týmto určite niečo povedať, ale ja tomu jazyku nerozumiem...

• 26.2.2015  11:29
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Spacey ako sympatický hajzlík, ktorý má pod palcom celý Biely dom, to hrá až podozrivo skvele. Scenáristický masterpiece, kde sa nám Netflix snaží ukázať ( a ide mu to výborne), ako to v politike funguje, a že tí páni, ktorý sedia na svojich teplých miestečkách a sľubujú nám pred každými voľbami veľké sľuby, to vlastne nemajú až také ľahké....a byť politikom je v skutočnosti veľká drina (teda po psychickej stránke). Zatiaľ veľmi príjemne pozerateľná vec....

• 25.2.2015  09:42
    Big game (TV pořad) (2010)

Kto hráva poker, ten si to užije....komu poker nič nehovorí, ten nech ide pozerať program o varení! My milovníci pokru máme v tom jasno. :)

• 25.2.2015  09:23

Keď sa povie filmová klasika, tak tento film by mal byť šablónou pre tento výraz. Audiovizuálna paráda... hudba, ktorá dokonale dokreslila záhadnú atmosféru, vesmírne scenérie, ktoré berú dych. Dokonale prepracované dielo od začiatku (Úsvit človeka) až po ten famózny záver, ktorý neponúka vysvetlenie...práve naopak....len tisíce otázok....

• 17.2.2015  23:45
    Hráči (1998)

Pre mňa, ako milovníka pokru, je moje hodnotenie úplne jasné...

• 29.1.2015  18:48

Akčná vianočná vypaľovačka, ktorá sa už stala takou vianočnou klasikou. Mladý Bruce opäť ide šialeným tempom, tentokrát v priestoroch letiska LA....plno akcie, výbuchy, napätie a to všetko v sprievode nesmrteľného Johna McClanea. Die Hard je a navždy bude legendou akčného žánru.

• 29.1.2015  13:37
    Avengers (2012)

Výborna bomba, ktorá svojim výbuchom odštartovala dlhoročnu Marvelskú jazdu, na ktorú sa ja ako milovník Marvel Comics, veľmi teším. Loki ako záporák je veľmi fajn výber pre začiatok. Ťažší kaliber, Ultrona, si tvorcovia pošetrili až do druhého pokračovania, čo naznačuje kvalitný rast a stupňovanie príbehu tejto partičky superhrdinov. Spojenie týchto osobností do kvalitnej akčnej dvojhodinovky vyšlo veľmi dobre. Teším sa na najbližších pár rokov...keď budem mať Marvelovského vyžitia naozaj bohato.

• 29.1.2015  12:58
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Veľmi temný začiatok. Keby som rovnakú vraždu videl v CSI, asi ma to až tak nezasiahne. Avšak v True Detective bolo niečo výnimočné, čo si ma dokonale získalo. Atmosféra, z ktorej sa valili tie najdivnejšie pocity, aké mi TV seriál doteraz ponúkol. Strach, temno, neistota, nevedomosť....tá absolútna neznalosť, čo sa to je deje v detektívovej hlave....(Matthew, ako to robíš, že si z roka na rok lepší a lepší). Od začiatku až do konca, nenájdete moment, ktorý by Vám dovolil sa čo i len na chvíľu vzdialiť od obrazovky. Či už sú to scény s pomalým tempom, keď dostávate priestor sa zamyslieť, alebo scény akčné, kde sa Vám doslova zrýchli tempo bitia srdca, alebo scény, kde Vám začne byť zle pri pohľade na vraždy, ktorých sú ľudia schopní sa dopustiť. Psychologické krimi veľdielo. HBO Rules!!!

• 29.1.2015  12:31
    Lucy (2014)

Bessonova šialená jazda, ktorú jasne vedie sexi Scarlett. Miestami veľmi prehnané, čo som ešte dokázal prekusnúť...plné nadprirodzenej akcie,miliónov výstrelov...naháňačky v aute...proste všetkého, čo má správna akčná Bessonovka mať. Akurát mi tu veľmi chýbala logika. Film, pri ktorom sa zrelaxujete v upršané nedeľné popoludnie, zjete dva balíky chipsov a poviete si, že to bola celkom príjemná pozerateľná blbosť.

• 29.1.2015  11:25

Pre mňa ako milovníka komiksových filmov...to bol ako vysnívaný darček pre dieťa. Prepojenie starých dobrých X-menov s tými (novými), ktorých som si vo First Class zamiloval bolo vynikajúce. Wolverine, ktorý spolupracuje s mladým Erikom a Charlesom...samozrejme o fajn zápletky bolo postarané. Akčné, zábavné....EPICKÉ!! Som veľmi zvedavý, čo ponúknu X-Men v ďaľšom filme...

• 19.1.2015  11:26

Som veľmi rád, že každá séria AHS sa už dá hodnotiť samostatne, čo je aj logické, keďže každá séria rozpráva iný príbeh. Asylum má u mňa jasnú plnú 5-hviezdu. Psychopatický zabijak, mimozemšťania, nacista, ktorý robí pokusy na živých ľuďoch, atmosféra totálneho blázinca, krvavá brutalita...či dokonca samotná Lady Smrť. Ak ste si v tejto sérii nenašli to pravé hororové pre Vás, tak by ste mali začať uvažovať, či je horor žáner pre Vás vhodný. Skvelé!

• 19.1.2015  11:18
    Coldplay - The Scientist (hudební videoklip) (2002)

Veľmi originálne! Jeden z naj videoklipov, aké som videl sprevádzaný vynikajúcou hudbou tejto britskej kapely. Chris Martin dokazuje, že okrem spevu má v sebe aj hereckého talentu.

• 18.1.2015  13:36
    Kód Enigmy (2014)

Príbeh človeka, vďaka ktorému pravdepodobne teraz môžem písať na svojom pc tento koment. Film príbehovo aj herecky veľmi dobrý.....no pripadalo mi to ako cesta z bodu A do bodu B, bez nejakého väčšieho vykoľajenia. Žiadny prelomový zvrat, ani napätie...ktoré by snímok vytiahol z kategórie lepší priemer. Ako jednorázovka je to ale úplné v poriadku.

• 5.1.2015  19:20

Film, pri ktorom si v pokoji dáte popcorn, vychutnáte si skvelo spracovanú katastrofu na moste...a ďalej to už všetci poznáme....smrť je nerada oklamaná....a zas dookola to, čo už sme veľakrát videli. Prepojenie s jednotkou na konci je už len slabou náplasťou, aby sme mali pocit, že aspoň niečo je inak ako v predošlých dieloch...ale nie je :D Ako oddychovka, keď v telke nič iné nedávali, to bolo fajn.

• 30.11.2014  10:06
    Interstellar (2014)

Nolan mi opäť ukázal, že hranica kinematografie neexistuje a stále sa dá ísť vyššie a vyššie. Nie, zabudnite na cestovanie vesmírom rýchlosťou svetla, zabudnite na zábery čiernej diery z predpotopných dokumentov....Nolan naservíroval vesmírnu jazdu tak skutočnú a reálnu, že ste cestovali spolu s protagonistami. Film, ktorý neponúka fantasy zážitok, film založený na uznávaných teóriách. Keď sa Vám podarí zažrať sa do deja, tak ako mne...tak Vás čaká aj silný emotívny zážitok. Interstellar je prelomový film, ktorý ukázal možnosti vesmíru tak, ako žiadny film predtým. So Zimmerovým podmazom to bolo v kine fascinujúce.

• 16.1.2014  23:11
    Gravitace (2013)

Fascinujúci zážitok! Príbeh, ktorý celý čas ťahá Sandra (a zvláda to na výbornú) sa tu stáva len akýmsi doplnkom k tej vizuálnej vesmírnej paráde. Dokonalé prostredie plné samoty, ticha, strachu z neznámeho, nečakaných komplikácií a tajomna...a čo iné by to malo byť ak nie vesmír. Okrem spomínaných vecí však vesmír ponúka aj fantastické zábery či už na Našu nádhernú modrú planétu ale i pohľad do neobjavených kútov nami neobjaveného. Z pôvodných 4* pridávam po uvážení a uvedomení si, čo ho som mal možnosť byť divákom na 5*.

• 16.1.2014  15:55

Dlho očakávané finále trilógie. Po výbornom predjedle s názvom Batman začína a skvelom hlavnom chode "Temný rytier" nám Nolan naservíroval z jeho kuchyne ešte aj tento lahodný dezert. Batman, akého nepoznáte. Batman, ktorý nám pre zmenu ukáže, že je len človek z mäsa a kostí, ktorého sa dá zastaviť. Záporák Bane tak temný a nebezpečný, že pred ním pokľakne celý Gotham. Atmosféra tak skvelá, že Vás vtiahne do deja ihneď na začiatku filmu pri scéne v lietadle. Zimmer sa opäť vyhral a zložil neskutočný podmaz. A v neposlednom rade koncovka presne taká, akú si celá táto výnimočná trilógia zaslúži. FANTASTICKÉ!!!

• 16.1.2014  15:41
    Megamysl (2010)

Z animákmi, kde je záporák v podstate celkom sympatický klaďas, sa nám roztrhlo vrece. Po kúskoch ako Ja padouch, a famózný Ralph, ktorý všetko zničí, tu máme ešte aj tohto modrého borca. Sympaťák, ktorý sa vyžíva vo večných prehrách so svojim protikladom pseudo Supermanom až kým sa mu nečakane podarí nad ním zvíťaziť. Fajn zápletka, celkom úsmevne....nenadchne, ale ani neurazí.

• 16.1.2014  10:53
    jOBS (2013)

Téma Steve Jobs sa asi dostala do nesprávnych rúk. Máme pred sebou človeka, ktorý sa nepochybne radí medzi najväčších vizionárov minulého storočia. Človeka ktorý okrem zaujímavého vlastného príbehu vedel ponúknuť svoju cestu ako sa sny a myšlienky premieňajú na realitu skrz ťažkú, tŕnistú cestu plnú prekážok, stoviek odmietnutí. Cestu, kde neexistuje slovo vzdávam sa, ak to naozaj myslíte vážne a chcete to dotiahnuť do úspešného konca. ŠKODA!!! Pretože film Jobs si viem predstaviť ako fantastický zážitok podnikateľa, ktorý nám ukáže, ako sa podnikať má, a čo to znamená urobiť naozaj všetko pre naplnenie cieľov. Jediné čoho sa mi tu dostalo bola nezáživná dvojhodinovka, kde sa sem-tam objavil nejaký svetlý moment, ktorý ma ešte udržal od toho, aby som to nevypol a dopozeral do konca. Ashton Kutcher dostal šancu ukázať, že je dobrý herec, a že v "Osudovom dotyku" jeho výborný herecký výkon nebola náhoda...ale, práve naopak. Dokázal nám, že na takéto herecké role vôbec nemá a že miesto náhradníka v Dva a pol chlapa je to pravé miesto kam patrí, a že je to pravdepodobne aj vrchol jeho hereckej kariéry. Veľmi, veľmi ma to mrzí, že to takto dopadlo. Ak som povedal na začiatku....film sa proste dostal do nesprávnych rúk.

• 15.1.2014  00:23

Rozprávka pre dospelých s miernou dávkou krvi, brutality,napätia v pomerne dobre spracovanom fantasy prostredí, kde sa nakoniec ešte objavila aj pekná myšlienka....ALE!... mňa to za srdce až tak nechytilo.V každom prípade ako jednorázová záležitosť je to u mňa v poriadku.

• 14.1.2014  22:17
    Warrior (2011)

Bol som neočakávane zatiahnutý a zasiahnutý do príbehu vzťahov, drsného športu a veľkolepého turnaja, kde síce od začiatku viete, kto sa proti sebe postaví vo finálovej dvojke...ale spôsob, akým je spracovaná cesta do finále je tak fascinujúca a dychberúca, že finále je už iba krásnou čerešničkou na výborne upečenej torte. Nedá mi popri tom všetkom ešte nevychváliť skvelé herecké výkony a vynikajúcu hudbu. Skvelý film z kategórie "MUST SEEN".

• 11.1.2014  15:09
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Veľmi vydarená parta ľudí. Na moje prekvapenie sitcom so stúpajúcou kvalitou. Ani v siedmej sérii seriál nepoľavil a neustále ma rozosmieva a nedovolí mojim kútikom pohyb nadol. Jedinečný humor založení na veciach a situáciach, o ktorých by som nikdy ani len netušil, že vedia pobaviť....a to najmä kvôli postave Sheldona, ťahúňa celého seriálu. U mňa jeden z tých naj sitcomov, aké som doteraz sledoval.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9