• Krátkometrážní

A co když je to pravda? (2005)

Ak ste prave dostali chut na kusok nejakej tej romanitky, tak ste prave nasli tu pravu, co by vam mohla zachutit. Ona je duch, iba on ju vidi. Poviete si, ze takych podobnuch filmov sme tu uz mali tisicky. Ano, je to pravda, ale toto spracovanie sa mi vazne pacilo. Nechybalo trocha humoru a samozrejme happyend, ktory musi mat kazda romantika.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Velmi pekna scifi snimka od Spielberga. Pacila sa mi jeho predstava buducnosti, ktory zobrazil velmi peknym sposobom. Osment opat dobre zahral svoju rolu. A koniec ma sice trochu zaskocil, ale vpodstate sa mi hodne pacil.

Ajťáci (2006) (seriál)

Vynikajuci anglicky humor. A taktiez velmi dobre herecke vykony. Ak si niekto doteraz myslel, ze anglicky humor je suchy, tak sa hlboko mylil.

Aljaška (1996)

Typicky americky film so stastnym koncom, ktory bol isty uz po prvych 20 minutach. Nic nove mi ten film neponukol....iba obycajny typicky happy end a ubohe dialogy typu nikdy sa nevzdavaj...nevideli sme to uz snad tisic krat? Ta jedna hviezdicka je tam snad len kvoli tej krasnej prirode v Alijaske.

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Som veľmi rád, že každá séria AHS sa už dá hodnotiť samostatne, čo je aj logické, keďže každá séria rozpráva iný príbeh. Asylum má u mňa jasnú plnú 5-hviezdu. Psychopatický zabijak, mimozemšťania, nacista, ktorý robí pokusy na živých ľuďoch, atmosféra totálneho blázinca, krvavá brutalita...či dokonca samotná Lady Smrť. Ak ste si v tejto sérii nenašli to pravé hororové pre Vás, tak by ste mali začať uvažovať, či je horor žáner pre Vás vhodný. Skvelé!

Americký prezident (1995)

Zvažujem či 3* alebo 4*. Je to niekde medzi tým. Veľmi charizmatický Michael Douglas, no tej Ameriky tam bolo na mňa trošku príliš. Každému Američanovi určite plesalo srdce pri záverečnom prezidentovom prejave, no mňa Slováka ten koniec nebral za srdce ani trošku. Avšak páčil sa mi priebeh filmu, takže celkovo som spokojný.

Austrálie (2008)

Film by som rozdelil do na 3 časti. Prvá časť filmu - dobrodružná, pekne spracovaný úvod do filmu a nastolenie zaujímavého príbehu. Nechýbala poriadna akcia a dobrodružstvo, a objavila sa záporná postava filmu Druhá časť filmu - chvíľka na romantiku vo filme, poteší asi najmä ženské oko, trochu voľnejšie tempo a pomalší dej, ale toho sa diváci dočkali v závere filmu Tretia časť filmu - tak trochu to pripomínalo vojnový film na konci, krásne prepracovaný záver, ktorý bol naťahovaný vážne až do záverečných tituliek Celkové moje zhrnutie je, že to bol veľmi vydarený snímok, ktorý by si zaslúžil prívlastok veľkofilm. Nechýbalo dobrodružstvo, nechýbala láska a nechýbal ani dobrý príbeh.

Avatar (2009)

Pred príchodom do kina veľké očakávania, po odchode z kinosály boli očakávania dokonale naplnené. Vizuálne perfektné, hudbou fascinujúce, dej jednoduchý, ale spracovaný pod taktovkou výborného režiséra, ktorého návrat po 12 rokoch sa výborne vydaril.

Avengers (2012)

Výborna bomba, ktorá svojim výbuchom odštartovala dlhoročnu Marvelskú jazdu, na ktorú sa ja ako milovník Marvel Comics, veľmi teším. Loki ako záporák je veľmi fajn výber pre začiatok. Ťažší kaliber, Ultrona, si tvorcovia pošetrili až do druhého pokračovania, čo naznačuje kvalitný rast a stupňovanie príbehu tejto partičky superhrdinov. Spojenie týchto osobností do kvalitnej akčnej dvojhodinovky vyšlo veľmi dobre. Teším sa na najbližších pár rokov...keď budem mať Marvelovského vyžitia naozaj bohato.

Avengers: Infinity War (2018)

There was an idea.....a viedla po dlhej 10 ročnej ceste až k tomuto fantastickému finále,na ktorého druhú polovicu si musíme počkať ešte ďaľší rok. Thanos hneď na začiatku filmu ukazuje,že skutočne je najmocnejší záporak v celom MCU,a dáva to pocítiť divákom počas celého filmu. Film má neskutočné tempo, prechod medzi dejovými líniami je zrozumiteľný a bravúrne zvládnutý až do konca. MARVEL sa s týmto filmom naozaj vyhral, spracoval to fantasticky a predčil aj moje,už aj tak vysoké očakávania.Pre mňa jeden z najlepších filmových zážitkov v kine. SKVELÉ!!!