• Krátkometrážní

Kód Enigmy (2014)

Príbeh človeka, vďaka ktorému pravdepodobne teraz môžem písať na svojom pc tento koment. Film príbehovo aj herecky veľmi dobrý.....no pripadalo mi to ako cesta z bodu A do bodu B, bez nejakého väčšieho vykoľajenia. Žiadny prelomový zvrat, ani napätie...ktoré by snímok vytiahol z kategórie lepší priemer. Ako jednorázovka je to ale úplné v poriadku.

Nezvratný osud 5 (2011)

Film, pri ktorom si v pokoji dáte popcorn, vychutnáte si skvelo spracovanú katastrofu na moste...a ďalej to už všetci poznáme....smrť je nerada oklamaná....a zas dookola to, čo už sme veľakrát videli. Prepojenie s jednotkou na konci je už len slabou náplasťou, aby sme mali pocit, že aspoň niečo je inak ako v predošlých dieloch...ale nie je :D Ako oddychovka, keď v telke nič iné nedávali, to bolo fajn.

Interstellar (2014)

Nolan mi opäť ukázal, že hranica kinematografie neexistuje a stále sa dá ísť vyššie a vyššie. Nie, zabudnite na cestovanie vesmírom rýchlosťou svetla, zabudnite na zábery čiernej diery z predpotopných dokumentov....Nolan naservíroval vesmírnu jazdu tak skutočnú a reálnu, že ste cestovali spolu s protagonistami. Film, ktorý neponúka fantasy zážitok, film založený na uznávaných teóriách. Keď sa Vám podarí zažrať sa do deja, tak ako mne...tak Vás čaká aj silný emotívny zážitok. Interstellar je prelomový film, ktorý ukázal možnosti vesmíru tak, ako žiadny film predtým. So Zimmerovým podmazom to bolo v kine fascinujúce.

Gravitace (2013)

Fascinujúci zážitok! Príbeh, ktorý celý čas ťahá Sandra (a zvláda to na výbornú) sa tu stáva len akýmsi doplnkom k tej vizuálnej vesmírnej paráde. Dokonalé prostredie plné samoty, ticha, strachu z neznámeho, nečakaných komplikácií a tajomna...a čo iné by to malo byť ak nie vesmír. Okrem spomínaných vecí však vesmír ponúka aj fantastické zábery či už na Našu nádhernú modrú planétu ale i pohľad do neobjavených kútov nami neobjaveného. Z pôvodných 4* pridávam po uvážení a uvedomení si, čo ho som mal možnosť byť divákom na 5*.

Temný rytíř povstal (2012)

Dlho očakávané finále trilógie. Po výbornom predjedle s názvom Batman začína a skvelom hlavnom chode "Temný rytier" nám Nolan naservíroval z jeho kuchyne ešte aj tento lahodný dezert. Batman, akého nepoznáte. Batman, ktorý nám pre zmenu ukáže, že je len človek z mäsa a kostí, ktorého sa dá zastaviť. Záporák Bane tak temný a nebezpečný, že pred ním pokľakne celý Gotham. Atmosféra tak skvelá, že Vás vtiahne do deja ihneď na začiatku filmu pri scéne v lietadle. Zimmer sa opäť vyhral a zložil neskutočný podmaz. A v neposlednom rade koncovka presne taká, akú si celá táto výnimočná trilógia zaslúži. FANTASTICKÉ!!!

Megamysl (2010)

Z animákmi, kde je záporák v podstate celkom sympatický klaďas, sa nám roztrhlo vrece. Po kúskoch ako Ja padouch, a famózný Ralph, ktorý všetko zničí, tu máme ešte aj tohto modrého borca. Sympaťák, ktorý sa vyžíva vo večných prehrách so svojim protikladom pseudo Supermanom až kým sa mu nečakane podarí nad ním zvíťaziť. Fajn zápletka, celkom úsmevne....nenadchne, ale ani neurazí.

jOBS (2013)

Téma Steve Jobs sa asi dostala do nesprávnych rúk. Máme pred sebou človeka, ktorý sa nepochybne radí medzi najväčších vizionárov minulého storočia. Človeka ktorý okrem zaujímavého vlastného príbehu vedel ponúknuť svoju cestu ako sa sny a myšlienky premieňajú na realitu skrz ťažkú, tŕnistú cestu plnú prekážok, stoviek odmietnutí. Cestu, kde neexistuje slovo vzdávam sa, ak to naozaj myslíte vážne a chcete to dotiahnuť do úspešného konca. ŠKODA!!! Pretože film Jobs si viem predstaviť ako fantastický zážitok podnikateľa, ktorý nám ukáže, ako sa podnikať má, a čo to znamená urobiť naozaj všetko pre naplnenie cieľov. Jediné čoho sa mi tu dostalo bola nezáživná dvojhodinovka, kde sa sem-tam objavil nejaký svetlý moment, ktorý ma ešte udržal od toho, aby som to nevypol a dopozeral do konca. Ashton Kutcher dostal šancu ukázať, že je dobrý herec, a že v "Osudovom dotyku" jeho výborný herecký výkon nebola náhoda...ale, práve naopak. Dokázal nám, že na takéto herecké role vôbec nemá a že miesto náhradníka v Dva a pol chlapa je to pravé miesto kam patrí, a že je to pravdepodobne aj vrchol jeho hereckej kariéry. Veľmi, veľmi ma to mrzí, že to takto dopadlo. Ak som povedal na začiatku....film sa proste dostal do nesprávnych rúk.

Faunův labyrint (2006)

Rozprávka pre dospelých s miernou dávkou krvi, brutality,napätia v pomerne dobre spracovanom fantasy prostredí, kde sa nakoniec ešte objavila aj pekná myšlienka....ALE!... mňa to za srdce až tak nechytilo.V každom prípade ako jednorázová záležitosť je to u mňa v poriadku.

Warrior (2011)

Bol som neočakávane zatiahnutý a zasiahnutý do príbehu vzťahov, drsného športu a veľkolepého turnaja, kde síce od začiatku viete, kto sa proti sebe postaví vo finálovej dvojke...ale spôsob, akým je spracovaná cesta do finále je tak fascinujúca a dychberúca, že finále je už iba krásnou čerešničkou na výborne upečenej torte. Nedá mi popri tom všetkom ešte nevychváliť skvelé herecké výkony a vynikajúcu hudbu. Skvelý film z kategórie "MUST SEEN".

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Veľmi vydarená parta ľudí. Na moje prekvapenie sitcom so stúpajúcou kvalitou. Ani v siedmej sérii seriál nepoľavil a neustále ma rozosmieva a nedovolí mojim kútikom pohyb nadol. Jedinečný humor založení na veciach a situáciach, o ktorých by som nikdy ani len netušil, že vedia pobaviť....a to najmä kvôli postave Sheldona, ťahúňa celého seriálu. U mňa jeden z tých naj sitcomov, aké som doteraz sledoval.