MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 48 94 141 187
    • 6.5.2021  09:27

Pri fatálnej nehode vo výskumnom ústave utrpel Nick Halloway vážnu ujmu. Kvôli narušeniu molekulárnej štruktúry sa stal neviditeľným. To zásadným spôsobom obrátilo jeho život naruby. Snímok "Neviditeľný na úteku" (Memoirs of an Invisible Man) natočil v roku 1993 môj obľúbený americký režisér John Carpenter. Do hlavnej úlohy obsadil komika Chavyho Chaseho. Ten síce nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale v tomto filme mu to išlo veľmi dobre, predviedol jeden z najlepších svojich výkonov. Zvlášť keď mu perfektne sekundovala Daryl Hannah a Sam Neill. Je to komediálne ladený sci-fi thriller s akurátnou dávkou romantiky. Takže v podstate rodinný mainstream, pri ktorom sa takmer každý divák dokáže pobaviť. ***

• 5.5.2021  17:30
    Baštrng (TV seriál) (2016)

Niektorým ľuďom sa humor hlúpeho dedinského policajta z Hornej Dolnej páči. Nájdu sa aj takí diváci, čo sa smejú hláškam správne politicky orientovaného pumpára. Tak títo fanúšikovia Michala Kubovčíka sú iste nadmieru spokojní aj s jeho projektom "Baštrng", v ktorom slangom petržalského teenagera vykresľuje dej viacerých klasických literárnych diel. Pre niekoho je to možno naozaj zábavné, mne to však pripadá skôr primitívne sa takto vyjadrovať k obsahu výrazných diel slovenskej i svetovej literatúry. Takže ďakujem ti pumpár Baštrng z Hornej Dolnej, ale ja radšej zostanem pri čítaní, ako by som mal pozerať a počúvať tie tvoje coolové videá. *

• 4.5.2021  07:26
    Garáž (TV pořad) (2014)

Videá z dielne Garáž TV prinášajú osobitý, zrozumiteľný, vyvážený pohľad na nové autá, cesty a spôsob jazdenia. Na základe ich testov je možné sa rozhodnúť pre kúpu toho správneho automobilu, ktoré vám bude vyhovovať. V oblasti video recenzií a testov vozidiel patria páni z garáže medzi absolútnu špičku na Slovensku (i v Čechách). Motoristický novinár Rasťo Chvála a jeho kolega Martin Šulko Šulek ponúkajú profesionálne zhodnotenie kladov, ale i záporov konkrétnych modelov. Vždy vedia značku a model odporučiť cieľovému zákazníkovi, ktorý s ním bude spokojný. Nepreháňajú to s chválospevmi, ani zbytočne nehejtujú. Objektívne hodnotia, odborne testujú, ukazujú praktické skúsenosti, odhalia technické parametre a snažia sa dobre poradiť. ****

• 3.5.2021  07:23

John Carpenter je stálou súčasťou môjho rebríčka najobľúbenejších režisérov. Má môj obdiv a rešpekt nie len preto, že stvoril legendárneho slasher horrorového zabijaka Michaela Myersa a natočil také kultové diela ako sú "Hmla" alebo "Vec". Celkovo mám rád ten jeho charakteristický, strohý, surový rukopis. Preto som si zgustol aj na snímku "Prepadnutie 13. okrsku" (Assault on Precinct 13), ktorý zrežíroval na začiatku svojej kariéry v roku 1976. Útok zločineckého gangu na neveľkú policajnú stanicu v Andersone, v zapadnutej štvrti Los Angeles, bol pre mňa pôsobivým filmovým zážitkom, aj napriek tomu, že bol natočený pred štyridsiatimi piatimi rokmi. Pán John Howard Carpenter vždy dokáže vyhovieť môjmu vkusu a splniť moje očakávania. ****

• 2.5.2021  14:19
    Zlá půlnoc (1989)

Bratia Roy Don Perkins a Bobby Joe Perkins sú odsúdení za chladnokrvnú, brutálnu vraždu. Po pár odsedených rokoch sa im podarí z väzenia utiecť. Rozhodnú sa, že sa kruto pomstia všetkým, ktorí ich dostali za mreže. Sudca, psychiater a prokurátor sú ich prioritnými cieľmi. Nemienia sa zastaviť pred ničím, nehodlajú nikomu odpustiť, rozpútajú šialené vražedné besnenie. Bude ťažké zastaviť vyčíňanie týchto na všetko odhodlaných psychopatov. Pokúsi sa o to mladá prokurátorova dcéra Stephanie. Snímok "Zlá polnoc" (Curfew) natočil v roku 1989 americký režisér Gary Winick, bol to jeho filmový debut. Je to taký menej výrazný sadistický thriller s prvkami slasher horroru. Nič moc. No na jedno pozretie to bolo fajn. **

• 1.5.2021  09:37
    Večeře s upírem (TV film) (1988)

V roku 1985 a o rok neskôr ma taliansky režisér Lamberto Bava zobral medzi démonov. V dvoch filmoch ("Demoni" a" Demoni 2") mi predviedol hrôzu, horror a gore. Hnusné, nechutné, krvavé gore. Doteraz na to nedokážem zabudnúť. V roku 1988 ma Lamberto Bava pozval na "Večeru s upírom" (A cena col vampiro). Konala sa za účasti štyroch mladých, nádejných hercov, v honostnom zámockom sídle. Týmto vamp horrorom na mňa však už pán Bava neurobil taký dojem. Chvíľami som sa veru aj trocha nudil. Talianskeho bloody gore, na ktoré som čakal, tam bolo len poskromne. Takže z tejto večere s upírom som odchádzal polosýty, takmer lačný. **

• 30.4.2021  09:42

V roku 1991 natočil taliansky režisér Lucio Fulci svoj posledný film. O päť rokov neskôr umrel. Vraj si zabudol pred spaním pichnúť životu dôležitú dávku inzulínu. Ja si myslím, že nezabudol. Ale to je vlastne jedno. Pán Fulci bol pre mňa vždy obdivuhodný filmár. Jeho filmy boli plné násilia, vyžíval sa v krvavých scénach a perverzných sexuálnych výjavoch. Rád používal nechutné gore efekty. Svoj posledný snímok však pojal v inom duchu. Sústredil sa na budovanie atmosféry. Zrežíroval dokonalé podobenstvo o ceste za smrťou. Post mortem road movie. Ponuré, bezútešné. Maestro Fulci otvoril "Dvere do ticha" (Le porte del silenzio) a navždy opustil svojich filmových fanúšikov. Bola to dôstojná rozlúčka. "...Quando varcherai le porte del nulla, nessuno ti sara vicino, solo l´ombra della tua morte." (...keď prekročíš brány ničoty, nikto ti nebude na blízku, iba tieň tvojej smrti.) *****

• 29.4.2021  11:40

Ku filmu "Temný spln" (Bad Moon) mám nostalgický vzťah. Je to jeden z prvých vlkolačích horrorov, ktorý mi utkvel v pamäti. Mnoho krát som ho videl ako mladý horrorový nadšenec na šumiacej videokazete s príšerným českým dabingom. Teraz po dlhých rokoch som si ho znova pozrel. Tento krát však v HD kvalite a v pôvodnom znení s titulkami. A priznám sa, že mi padol vhod, pripomenul mi staré VHS časy a dokázal ma opäť osloviť, pobaviť. Ano, som si vedomý toho, že existuje mnoho kvalitnejších, desivejších a vymakanejších werewolf lycanthrope horrorov, ale z čiste osobných, nostalgických dôvodov mu dám štyri hviezdičky. ****

• 28.4.2021  09:03

Videl som veľké množstvo filmov o vraždiacich zvieratách, ktoré agresívne útočia na ľudí. Takže mám už skúsenosti aj so zabijáckymi krokodýlmi. V prevažnej väčšine to boli americké, béčkové, nízkorozpočtové snímky. Môžem kľudne napísať, že to boli takmer všetko braky, ktoré to ledva vytiahli na jednu hviezdičku. Teraz som si však pozrel krokodýla zabijaka (Killer Crocodile), ktorý je súčasťou klasickej horrorovej talianskej školy z konca osemdesiatych rokov minulého storočia. Je to lacné béčko, ale poviem vám pravdu, že mi táto stará talianska pizzovina chutnala omnoho viacej ako novodobý digitálny americký popcorn. **

• 27.4.2021  09:18
    Vražedné vody (TV film) (2006)

Režisér maďarského pôvodu Tibor Takács natočil v roku 1987 horror "The Gate". Urobil ním na mňa dojem. O päť rokov neskôr zrežíroval jeho pokračovanie. To už ma ani zďaleka nebavilo tak ako pôvodný film. No dalo sa na to pozrieť. Avšak to kam sa nasmerovala jeho následná kariéra, ma zamrzelo. Stal sa z neho béčkový televízny režisér, ktorý točí nehorázne brakové nezmysly. Tibor Kakáč Takács sa stal majstrom na sračky. Videl som jeho filmové prúsery "Snežní pavúci", "Búrka meteorov" a "Mosquito Man". Sú to nízkorozpočtové, lacné, béčkové filmy, v ktorých hrajú mizerní herci a filmové triky sú na úrovni schopností a možností žiakov základnej školy. Do tejto kategórie spadá aj jeho snímok o vraždiacom hlavonožcovi "Netvor z hlbín", ktorý natočil v roku 2006. *

• 26.4.2021  09:00
    Vlny smrti (2000)

Mladí, hlúpi, americkí surfári si chcú zasurfovať medzi žralokmi, ale na miesto žralokov si na nich urobí zálusk obrovský ľudožravý morský krokodýl. Povedal som si, že to môže byť celkom dobrá, zábavná, béčková jazda. No mýlil som sa. Nebola. Mimoriadne stupidný scenár, úbohá réžia, nemožní herci a absolútne tragicky spracovaný krokodýl to celé zadupali takmer až na dno filmovej odpadovej stoky. Videl som mnoho nízkrozpočtových titulov o vraždiacich zvieratách, vrátane krokodýlov, takže som nič moc neočakával. Ale i napriek tomu ma snímok "Vlny smrti" (Blood Surf) sklamal. *

• 25.4.2021  11:35

Bývalý profesionálny zlodej John Robie je francúzskou kriminálnou políciou obvinený z toho, že znova obnovil svoju nezákonnú činnosť. Došlo totiž ku viacerým krádežiam vzácnych šperkov. Boli spáchané v jeho štýle, preto podozrenie padá zrovna na neho. Aby vyvrátil toto obvinenie pokúsi sa na vlastnú päsť vypátrať skutočného lupiča. Krimi thriller "Chyťte zlodeja" (To Catch a Thief) natočil v roku 1955 režisér Alfred Hitchcock. Pobavilo ma, keď sa na moment obvajil v cameo úlohe ako pasažier na zadnom sedale autobusu, v ktorom John Robie unikol polícii. Charizmatický Cary Grant bravúrne stvárnil hlavnú postavu a krásna Grace Kelly mu skvele sekundovala. Zmyselne to medzi nimi iskrilo. Príbeh ma zaujal a nádherné francúzske lokality okúzlili. Výborný snímok zo starej, klasickej filmovej éry. ****

• 24.4.2021  16:38
    Tři sestry: Ukážeme kuráž! (hudební videoklip) (2021)

Tak toto je hodne veľké zklamanie. A to som na Troch Sestrách v podstate odkojený. Toto sa im však naozaj nepodarilo. Prvý krát v živote bohužiaľ dávam pražským Sestrám palec dole. Mám štyridsať štyri rokov, takže by som to ako mladickú nerozvážnosť neklasifikoval. Toto je fakt totálny shit. Budeme sa ale tváriť, akože sa to nestalo. Zostane to len medzi nami. Zabudneme na to. Nebudem hajtovať kapelu, ktorá ma baví, zabáva, teší dlhé roky, nezanevrem na nich, odpusím im tento prešľap. Tento príšerný song je vhodný akurát tak na buranskú dedinskú zábavu, prípadne do repertoáru starého, upoteného disco chuja Michala Davida. Vymažem túto trápnu skladbu zo svojej pamäti a budem sa tváriť, že ju Tři Sestry nikdy nenahrali. Dobre? Dohodnuté? *

• 23.4.2021  15:43
    Rammstein: Du riechst so gut (hudební videoklip) (1995)

Pieseň "Du riechst so gut" je v poradí šiesta skladba z prvého, debutového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Herzeleid". Vyšiel dvadsiateho piateho septembra roku 1995 pod značkou vydavateľstva Motor Music. Ku songu "Du riechst so gut" boli natočené až dva oficiálne videoklipy. Prvý v roku 1995 a druhý v roku 1998. Prvá verzia videoklipu v porovnaní s jej nasledovníkom hodne výrazne zaostáva. Je to vlastne len taký zvláštny, provokatívny, bizarný video profil členov kapely, ktorý na mňa veru moc nezapôsobil. Celé to vyznelo tak akosi teplošsky. Kvety, pózy, polonahí Nemci. Nepáčilo sa mi to. **

• 22.4.2021  15:20
    Rammstein: Du riechst so gut '98 (hudební videoklip) (1998)

Pieseň "Du riechst so gut" je v poradí šiesta skladba z prvého, debutového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Herzeleid". Vyšiel dvadsiateho piateho septembra roku 1995 pod značkou vydavateľstva Motor Music. Ku songu "Du riechst so gut" boli natočené až dva oficiálne videoklipy. Prvý v roku 1995 a druhý v roku 1998. Druhá verzia klipu má horrorovú atmosféru v štýle gotických filmov o vlkolakoch. Uprostred temnej noci, počas honosného šľachtického plesu, prenikne medzi pozvaných hostí svorka vlčích mužov z Rammsteinu. Videoklip "Du riechst so gut '98" sa podaril omnoho viac ako ten z roku 1995. *****

• 21.4.2021  10:24
    Kiss - I Just Wanna (hudební videoklip) (1992)

Pieseň "I Just Wanna" je v poradí jedenásta skladba zo šestnásteho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Kiss. Album nesie názov "Revenge". Vyšiel devätnásteho mája roku 1992 pod značkou vydavateľstva Mercury Records. Ku songu "I Just Wanna" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Je to taká klasická rocková záležitosť. Štúdiový klip, biele pozadie a demaskovaní členovia kapely (Paul Stanley - gitara, spev, Bruce Kulick - gitara, Gene Simmons - basová gitara, Eric Singer - bicie nástroje), ktorí to odpálili na plné pecky. Hutný, dravý hard rock! Ale sorry, bez ich typických, originálnych, charakteristických masiek namaľovaných na tvárach, to nie je ono. ***

• 20.4.2021  17:34
    Kiss - Unholy (hudební videoklip) (1992)

Pieseň "Unholy" je úvodná, v poradí prvá skladba zo šestnásteho radového štúdiového albumu hard rockovej hudobnej skupiny Kiss. Album nesie názov "Revenge". Vyšiel devätnásteho mája roku 1992 pod značkou vydavateľstva Mercury Records. Ku songu "Unholy" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. O sólový spev v tejto skladbe sa postaral basgitarista Gene Simmons. Klip je podarený, pomerne temný. Avšak pochádza z obdobia, kedy sa členovia kapely Kiss demaskovali a prestali používať svoje originálne maľovanie tvári. Takže tým pádom v podstate skĺzli do šedého priemeru amerických rockových skupín. ***

• 19.4.2021  09:18
    Buty - František (hudební videoklip) (1995)

Pieseň "František" je v poradí šiesta skladba z tretieho radového štúdiového albumu hudobnej skupiny Buty. Album nesie názov "Dřevo". Vyšiel v roku 1995 pod značkou vydavateľstva BMG Ariola. Song "František" patrí medzi najznámejšie skladby tejto ostravskej formácie. Býval to hit. Bol ku nemu vyprodukovaný aj oficiálny videoklip. Je vidno, že do profesionálne natočeného klipu bolo investovanej hodne kreatívnej energie a aj značné množstvo peňazí. Pôsobí to filmovým dojmom. Avšak mňa táto balabamba balada o Františkovi Dobrotovi, jeho nebohej babičke a topoľoch, ktoré vysadil pri rybníku, nechytila za srdce. ***

• 18.4.2021  11:13
    Buty: Mam jednu ruku dlouhou (hudební videoklip) (1994)

Pieseň "Mám jednu ruku dlouhou" je v poradí šiesta skladba z druhého radového, štúdiového albumu ostravskej hudobnej skupiny Buty. Album nesie názov "Ppoommaalluu". Vyšiel v roku 1994 pod značkou vydavateľstva Sony BMG. Ku songu "Mám jednu ruku dlouhou" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý je zložený zo scén filmu Jana Svěráka "Jízda". Je to z toho dôvodu, že spevák Radek Pastrňák si v ňom zahral jednu z hlavných úloh a spolu so svojou kapelou Buty je aj autorom hudby ku tomuto snímku. Film ma nezaujal. Ohodnotil som ho dvoma hviezdičkami a klipu tiež veru viacej nedám. **

• 17.4.2021  10:04

Akustická verzia piesne "Černý ovce" sa objavila ako v poradí druhá skladba na EP "Bez proudu". Je to bonus ku audio knihe "Punk rock story", ktorá mapuje dvadsať rokov existencie pražskej hudobnej skupiny The Fialky. Digitálne EP vyšlo devätnásteho októbra roku 2020 pod značkou vydavateľstva Papagájuv Hlasatel Records. Ku songu "Černý ovce" bol natočený oficiálny, čienobiely, štúdiový videoklip. Priznám sa, že ma príjemne prekvapilo ako to Fialkám perfektne šlape aj v akustickej podobe. Je dobré vedieť, že ešte stále... "jsme černý ovce ve stáde ještě černějších. Nejdeme s davem, je nám dobře na kolejích vedlejších". ****

• 16.4.2021  12:33
    The Fialky: Pogo (hudební videoklip) (2021)

Pieseň "Pogo" je v poradí druhá skladba z druhého radového štúdiového albumu českej punk rockovej hudobnej skupiny The Fialky. Album sa volá "Šance". Vyšiel v roku 2008 pod značkou vydavateľstva Papagájuv Hlasatel Records. Oficiálny videoklip ku songu "Pogo" bol natočený až v roku 2021 v pražskom podniku Storm Club. Boli v ňom použité retro zábery z krstu albumu "Šance" z roku 2008, kombinované s tým ako sa v prázdnom klube členovia kapely (Kapitán Kečup, Tom, Ota, Marcel Green) zabávajú, obžierajú a opíjajú. Vraj sa touto súkromnou párty snažili za jeden večer dohnať všetko, čo zameškali (kvôli koróňa šialenstvu) za celý rok 2020. ***

• 15.4.2021  22:15
    Iggy Pop - Cry For Love (hudební videoklip) (1986)

James Newell Osterberg Jr. alias Iggy Pop. Americký spevák, hudobník, skladateľ. Rebel. Búrlivák. Rocková legenda. Krstný otec punku. Dvasiateho tretieho októbra roku 1986 vyšiel jeho siedmy, sólový, štúdiový album. Nesie názov "Blah-Blah-Blah. Bol vyprodukovaný pod značkou vydavateľstva A&M Records. Jeho súčasťou je i song "Cry For Love". Je to v poradí šiesta skladba. Bol ku nej natočený oficiálny videoklip, v ktorom tridsať deväť ročný Iggy Pop, pod režisérskou taktovkou Juliena Templea, predviedol svoje bizarné tanečné kreácie v rôznych netradičných lokáciach. ****

• 13.4.2021  15:18
    Iggy Pop - Knocking 'Em Down (In the City) (hudební videoklip) (1980)

James Newell Osterberg Jr. alias Iggy Pop. Americký spevák, hudobník, skladateľ. Rebel. Búrlivák. Rocková legenda. Krstný otec punku. Vo februári roku 1980 vyšiel jeho štvrtý radový, sólový, štúdiový album. Nesie názov "Soldier". Bol vyprodukovaný pod značkou vydavateľstva Arista Records. Jeho súčasťou je i song "Knocking 'Em Down (In the City)". Je to v poradí tretia skladba. Bol ku nej natočený pomerne jednoduchý oficiálny videoklip. Iggy Pop vyzlečený do pol pása sa v ňom prevažne povaľuje v akejsi malej nemocničnej posteli. Pritom spieva a hádže do kamery tie svoje provokačné grimasy. Nie je to nič svetoborné, ani originálne, ale ku Iggymu to pasuje. ***

• 12.4.2021  14:40

Zrejme najznámejšou adaptáciou noviel a románov anglickej spisovateľky Agathy Christie, v ktorých vystupuje svojrázny belgický súkromný detektív Hercule Poirot, je televízny seriál, v ktorom titulnú postavu stvárnil herec David Suchet. Počas štrnástich rokov (1989 až 2013) bolo natočených trinásť sérií. Celkovo bolo vyprodukovaných sedemdesiat dielov. Prvá časť z prvej série sa volá "Dobrodružstvo kuchárky z Claphamu" (The Adventure of the Clapham Cook). "Hercule Poirot" vyriešil svoj prvý prípad. Bol to taký nenápadný rozjazd veľkej série klasických detektívnych príbehov, ktorá sa stala televíznym fenoménom a našla si množstvo verných divákov. ***

• 11.4.2021  19:47

Dej tohto filmu sa odohráva desať rokov po udalostiach, ktoré boli zachytené v snímku "Prometheus" a osemnásť rokov pred tým, čo sa stalo vo filme "Votrelec". Titul "Votrelec: Covenant" je teda akýmsi medzníkom medzi týmito dvoma titulmi. Kľudne by sa mohol volať "Prometheus 2". Možno by mu to aj viac pristalo, ako to že sa hrdí značkou Votrelec (Alien). Ale to je len zbytočné teoretizovanie. Mňa osobne režisér Ridley Scott veľmi potešil, že sa opäť vrátil ku tejto kultovej sci-fi horrorovej sérii a znova trocha objasnil zrod ukrutných, vražedných, vesmírnych beštií. Poodhalil, čo predchádzalo vyčínaniu votrelcov. Natočil veľmi zaujímavé pokračovanie prequelu. ****

• 10.4.2021  10:00

Pre starú taliansku giallo horrorovú filmovú tvorbu, z obdobia sedemdesiatých a osemdesiatých rokov minulého storočia, mám slabosť. Lucio Fulci patrí medzi mojich najoblúbenejších a najrešpektovanejších filmárov, v rámci toho špecifického subžánru. Podarilo sa mu natočiť niekoľko vskutku výnimočných titulov. Jeho filmy boli plné násilia. Vyžíval sa v krvavých scénach a perverzných sexuálnych výjavoch. Rád používal nechutné gore efekty. Všetky tieto atribúty naplno zúročil v krimi snímku "Rozparovač v New Yorku" (Lo squartatore di New York), ktorý zrežíroval v roku 1982. Fenomenale, perfetto, fantastico giallo! ****

• 9.4.2021  11:34

Americký režisér Tobe Hooper bol pre mňa vždy tvrdý oriešok, nevyspitateľný horrorový filmár. Dokázal natočiť takmer až kultové diela ("Texaský masaker motorovou pilou", "Poltergeist"), viac menej priemerné snímky ("Prekliatie Salemu", "Sila života"), občas však skĺzol aj do nevýrazného podpriemeru ("Panoptikum", "Des v práčovni", "Márnica") a niekedy sa doslova utopil v odpadových vodách ("Nočné hrôzy", "Krokodýl"). Kam teda mám zaradiť snímok "Texaský masaker motorovou pilou 2", ktorý zrežíroval v roku 1986? Oproti legendárnemu pôvodnému snímku je to posunuté do absurdnej roviny zvráteného čierneho humoru, ale práve to mu dodáva punc trojhviezdičkovej originality. ***

• 8.4.2021  10:05

V roku 2016 natočil český režisér Tomáš Vorel starší snímok "Inštalatér", v ktorom stvárnil hlavnú úlohu svojrázny herec Jakub Kohák. Keď som si ho pozrel, tak som sa sám seba pýtal, že o čom to vlastne bolo. Zdanlivo úplne o ničom. V podstate nevýrazný príbeh dedinského, zajakajúceho sa štyridsiatníka, ktorý žije v rodinnom dome s matkou, chlastá prvú ligu a opravuje ľuďom hajzle. Čo to je?! Ale akosi som to nemohol dostať z hlavy. Takže musím uznať, že to vo mne zanechalo divácky dojem. Jednoduchosť tohto filmu je jeho devízou. Tiež aj kohákovské herecké kreácie Jakuba Koháka tomu zvyšujú kredit. Ja tie tri hviezdičky tomu dám. ***

• 7.4.2021  16:36

Počas veľkonočných sviatkov odvysielala televízia JOJ snímok "Mária Magdaléna", ktorý bol natočený v roku 2018. To že podľa scenára nebola Mária prostitútka, ale mala len nezhody so svojím otcom, lebo mala inú predstavu o manželstve, som predýchal. To že to bola v podstate emancipovaná feministka, ktorá jediná správne chápala Ježišovo učenie, som však už nedokázal akceptovať. No a keď ukázali apoštolov a z nich dvaja boli černosi, tak mi až zabehlo. Peter, prvý pápež, čierny ako uhlie. Čierny Peter! Zvrátenému multikulturalizmu nie je nič sväté. Tento film celkovo nemá takmer nič spoločné s príbehom zo Svätej Biblie. Je manipulatívny a zavádzajúci. Dej a charaktery postáv sú v príkrom rozpore s tým, čo je napísané v evanjeliu. Takéto alternatívne, progresívne pojatie nemôže byť prijateľné pre žiadneho kresťana. *

• 6.4.2021  08:49
    Blondie - In The Sun (hudební videoklip) (1976)

Pieseň "In the Sun" je v poradí piata skladba z prvého, debutového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Blondie. Album nesie rovnaký názov ako samotná kapela (Blondie). Vyšiel v decembri roku 1976 pod značkou new yorkského vydavateľstva Private Stock Records. Ku songu "In the Sun" bol natočený jednoduchý oficiálny videoklip. Krásna, svieža, blonďavá Debbie Harry oblečená v čiernom tričku a bielych nohaviciach poskakuje medzi členmi kapely a spieva. Má tridsať jeden rokov, je plná energie a je nehorázne sexi. Je treba niečo viac? Myslím, že nie! Mne to úplne stačí, ja som s týmto videoklipom spokojný. ****

<< předchozí 1 2 3 4 48 94 141 187