MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 38 74 111 147
    • 26.4.2018  12:06

Snímok "Smrtonosná zbraň", ktorý v roku 1987 natočil skúsený režisér Richard Donner je všeobecne považovaný za klasiku v oblasti amerického akčného filmu. Výborne som sa pobavil aj pri pokračovaní "Smrtonosná zbraň 2", ktoré bolo vyprodukované od dva roky neskôr. Avšak "Smrtonosná zbraň 3" z roku 1992 ma už začala trocha nudiť. Zdá sa, že som sa už dvojice los angeleských detektívov, Rogera Murtaugha a Martina Rigga, presýtil. Toto bolo moje posledné stretnutie s tou sériou. O ďalšie diely už nemám záujem. ***

• 25.4.2018  12:14

Snímok "Smrtonosná zbraň", ktorý v roku 1987 natočil skúsený režisér Richard Donner je všeobecne považovaný za klasiku v oblasti amerického akčného filmu. Dvojica los angeleských detektívov je na stope nebezpečného drogového gangu. Roger Martaugh a Martin Riggs. Distingovaný starnúci borec a divoký nevypočítateľný živel. Každý z nich je iní, ale navzájom sa výborne dopĺňajú. Zo začiatku si síce moc nerozumeli, no časom sa z nich stali skvele zohratí parťáci. ****

• 24.4.2018  22:09
    Public Image Limited - Warrior (hudební videoklip) (1989)

Pieseň "Warrior" je v poradí tretia skladba zo siedmeho radového štúdiového albumu hudobnej skupiny Public Image Ltd (P.I.L.), ktorú v roku 1978 založil spevák kapely Sex Pistols Johnny Rotten. Album sa volá "9". Vyšiel v roku 1989. Ku songu "Warrior" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom žltovlasý, strapatý Johnny Rotten hádže ksichty a šialené pohľady, ale celé to pôsobí kŕčovito, unavene a nudne. A i tá partička, ktorou sa obklopil je hodne trapná. **

• 24.4.2018  22:01
    Public Image Limited - Disappointed (hudební videoklip) (1989)

Pieseň "Disappointed" je v poradí druhá skladba zo siedmeho radového štúdiového albumu hudobnej skupiny Public Image Ltd (P.I.L.), ktorú v roku 1978 založil spevák kapely Sex Pistols Johnny Rotten. Album sa volá "9". Vyšiel desiateho mája roku 1989 v USA a o dvadsať dní neskôr aj vo Veľkej Británii. Ku songu "Disappointed" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom strapatý Johnny Rotten hádže ksichty a šialené pohľady, ale žiaľ už pôsobí unaveným dojmom starnúceho punkera. ***

• 24.4.2018  21:06
    Kde je Hitler? (TV film) (2010)

Ako komentár ku tomuto konšpiračnému pseudodokumentu použijem parafrázu textu piesne kapely Zóna A: "Kde je Adolf Hitler, kde sa zloduch skrýva? Nikto nemá tušenie, kde to zviera býva. Popíja snáď oranžádu na Floride v Miami? Iní majú presnú správu, žije v Paraguaji. Kde je Adolf Hitler? Kde je, kde je? Neviem, kde je! Možno žije v Taliansku. Videli ho v Zürichu. Možno ho Pinochet chránil, presúva sa potichu. Možno zomrel v Brazílii a možno žije vedľa nás. Odhaľte ho, prosím vás!" **

• 24.4.2018  09:25
    Show Bennyho Hilla (TV seriál) (1969)

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale musím sa priznať, že suchému anglickému humoru som nikdy neprišiel na chuť. Vôbec ho nedokážem oceniť. Jednoducho mi to nepríde vtipné. Takže z tohto dôvodu som nikdy nebol obdivovateľom či priaznivcom anglického komika Bennyho Hilla. Jeho show ma nebavila, občas tom sa len tak letmo pousmial, ale po väčšinu času som iba nechápavo pozeral a čudoval sa, že čo má byť na tých jeho groteskných scénkach zábavné. **

• 23.4.2018  21:43
    The Longshot - Love Is For Losers (hudební videoklip) (2018)

Billieho Joe Armstronga to už za tie dlhé roky hrania v kapele Green Day začalo zrejme mierne nudiť a tak si založil vlastný projekt The Longshot. Urobil si takú bokovku. Obklopil sa akýmisi troma mladými uchámi a natočil s nimi album "Love is for Losers". Ku rovnomennej skladbe bol vyprodukovaný aj oficiálny videoklip. Nie je to špatné, dá sa to vypočuť a i na to mrknúť. Ale predsa len Billie Joe urobí lepšie, keď sa bude plne venovať overenej formácii Green Day. ***

• 23.4.2018  09:18
    Chřestýši (TV film) (1999)

Filmov o vraždiacích hadoch som videl nespočet. Väčšinou to boli lacné, béčkové braky s hlúpym scénarom, v ktorých hrali mizerní herci a v ktorých boli použité nesmierne primitívne digitálne triky. Snímok "Tichý predátor" ktorý v roku 1999 natočil televízny režisér Noel Nosseck nie je v rámci titulov o zabijáckych hadoch na tom až tak zle. Je to taký šedý priemer. Na jedno pozretie je to celkom zaujímavý hadí thriller. Zrejme aj preto, že pôvodný scénar ku nemu napísal horrorový harcovník John Carpenter. **

• 22.4.2018  22:59
    Z pekla (2001)

Filmových variácií na tému Jacka Rozparovača, brutálneho masového vraha, ktorý vyčíňal v roku 1888 v londýnskej štvrti Wtihechapel, bolo natočený mnoho. V roku 2001 sa tohto klasického starosvetského krimi príbehu chopila bratská dvojica Allen Hughes a Albert Hughes. Spolupodieľali sa na réžii filmu "Z pekla". Do hlavnej úlohy obsadili charizmatického Johnny Deppa. Čo sa týka snímkov o Jackovi Rozparovačovi tak tento ich počin by som ohodnotil ako lepší priemer. Dalo sa na to pozerať. ***

• 20.4.2018  08:51

Christopher Lambert mal na začiatku svojej kariery silnú charizmu, ktorá najviac zažiarila vo filme "Highlander". Postupne však začala pohasínať až úplne zmizla a stal sa z neho totálne béčkový herec, ktorý sa objavuje v takmer až odpadových tituloch. Na prelome milénia to s ním však nebolo ešte až tak zlé. Ešte ma dokázal svojim herectvom ako tak zaujať. Takže aj za futuristický väzenský sci-fi film "Väznica Fortress", kde stvárnil hlavnú úlohu, mu tie dve hviezdičky dám. **

• 19.4.2018  22:40

To tu zasa raz budem za exota, hatera, kultúrneho ignoranta, hlupáka a čo ja viem čo ešte. Prečo? No pretože vysoko hodnotenému a všeobecne obľúbenému titulu "Eva tropí hlúposti" dám iba dve slabé hviezdičky. Nedokážem sa stotožniť s nadšenými komentármi, ktoré som si tu prečítal. Nenechám sa strhnúť davom a vyjadrím svoj názor. Mne sa tento prestarnutý čiernobiely film nepáči. Vôbec som sa pri ňom nebavil. Bola to príšená nuda. **

• 19.4.2018  22:05
    VILOmeniny (TV pořad) (2002)

Viliam Rozboril bol vždy slizký had. Vedel sa všade šikovno votrieť a potom jedovato kúsať okolo seba, aby neprišiel o výnosný kšeft. Hnusný, falošný človek. Momentálne sa veľmi dobre živí utrpením iných ľudí. Tie jeho modré a siedmé nebá sú vrcholom supáctva, hyenizmu a citového vydierania. Nikdy som tohoto dubnického chamtivého šaša nemal rád. Už v roku 2002, keď vystrájal trapné "VILOmeniny" na obrazovke TV Markíza, som ho považoval za odpad!

• 19.4.2018  08:28

Včera som si pozrel "Austrálsku apokalypsu", pár dní pred tým som zhliadol "Snehovú apokalypsu", nie je to tak dávno čo ma režisér Paul Ziller omráčil snímkom "Apokalypsa: Posledný deň Zeme", videl som aj "Apokalypsu v Los Angeles" a tiež i titul "Apokalypsa: V znamení zverokruhu". No a dnes ma zasiahla "Apokalypsa meteorov". Všetky tieto apokalypsy majú niečo spoločné. Sú to príšerné, stupidné, nízkorozpočtové, katastrofálne katastrofické filmové braky. *

• 18.4.2018  22:12
    Scooter - Rebel Yell (hudební videoklip) (1996)

Pieseň "Rebel Yell" je jeden z najväčších hitov speváka, ktorý si hovorí Billy Idol. Je to skladba, ktorá sa výrazne zapísala do dejín rockovej hudobnej tvorby. Dočkala sa mnohých cover verzií. Jednu z nich vyprodukovala v roku 1996 aj nemecká elektro housová skupina Scooter. Dokurvili to na najvyššiu možnú mieru. V ich stupid techno prevedení je to len nepodarená trapná karikatúra. A aby toho nebolo málo, tak ku tomu natočili aj akýsi smiešny vampírsky videoklip. Ale i napriek tomu všetkému to považujem za nejlepší počin tejto shit disco formácie. **

• 18.4.2018  21:51
    V Praze bejvávalo blaze (TV pořad) (1992)

Nemám rád šantány, šansóny a estrády. Nemám ani záujem o históriu ľudových zábav a humoru v stovežatej Prahe. No a vôbec sa mi nepozdávalo ani podivné moderovanie Viktora Preiss, ktorý bol spirevodcom touto starosvetskou show. Celé to bolo môjmu hudobné vkusu a zmyslu pre humor na míle vzdialené. Praha je krásne mesto. A verím aj tvrdeniu, že "V Praze bejvávalo blaze", ale tejto televíznej relácii viac ako jednu hviezdičku veru nedám. *

• 18.4.2018  08:38

Toto je ďalší z radu béčkových ekologických katastrofických snímkov, ktoré som v poslednom čase zhliadol. Mám akési odpadové obdobie. Je to nízkorozpočtový brak, v ktorom hrajú mizerní herci, filmové triky sú doslova trapné, scenár je nezmyselný, postavy konajú nelogicky, ich dialógy sú idiotské. Réžia netalentovaného babráka Briana Trenchard-Smitha je ukážkou profesijnej neschopnosti. Superchladný vzduch z mezosféry prenikol ozónovou trhlinou, ktorú spôsobilo zatmenie slnka. To je ale blbosť, čo? *

• 17.4.2018  22:08

Prvá, úvodná, pilotná epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Simpsons Roasting on an Open Fire" (Vianoce u Simpsonovcov). Homer Simpson nedostane v práci vianočné prémie a jeho manželka Marge je prinútená utratiť ich rodinné úspory. Takže hrozí, že Simpsonovci budú mať chudobné a smutné Vianoce. Preto sa Homer rozhodne, že skúsi šťastie na psích dostihoch. Posledné peniaze vsadí na psa, ktorý sa volá Spasiteľ. *****

• 17.4.2018  21:29

Dvadsiata druhá epizóda zo štvrtej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Krusty Gets Kancelled" (Šáša Krusty je zrušený - Šáša Krusty má padáka). Televízny klaun Šáša Krusty má silnú konkurenciu, ktorá mu ničí jeho showbiznis. Na scénu prichádza Gabbo! V tejto epizóde sa objavila aj hudobná skupina Red Hot Chili Peppers, ktorá v tej dobe fungovala v zložení: Anthony Kiedis - spev, Flea - basová gitara, Chad Smith - bicie nástroje, Arik Marshall - gitara. *****

• 17.4.2018  20:48

Nebohý Tomáš Holý je mnohými dodnes považovaný za žiarivú českú detskú hviezdu. Sympatický klučina s obrovským hereckým talentom. Možno čosi na tom bude. Mal svojráznu charizmu. Mne však nikdy nijak zvlášť neučaroval. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma nevedeli zaujať. Ani príbeh malého pražáka, ktorý sa ocitne u svojho starého otca hájnika na Šumave ma moc nepobavil. Takže preto filmu "Za trnkovým kríkom" dávam len dve hviezdičky. **

• 17.4.2018  20:47

Nebohý Tomáš Holý je mnohými dodnes považovaný za žiarivú českú detskú hviezdu. Sympatický klučina s obrovským hereckým talentom. Možno čosi na tom bude. Mal svojráznu charizmu. Mne však nikdy nijak zvlášť neučaroval. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma nevedeli zaujať. Ani príbeh malého pražáka, ktorý sa ocitne u svojho starého otca hájnika na Šumave ma moc nepobavil. Takže preto filmu "Na pytliackom chodníčku" dávam len dve hviezdičky. **

• 17.4.2018  20:45

Nebohý Tomáš Holý je mnohými dodnes považovaný za žiarivú českú detskú hviezdu. Sympatický klučina s obrovským hereckým talentom. Možno čosi na tom bude. Mal svojráznu charizmu. Mne však nikdy nijak zvlášť neučaroval. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma nevedeli zaujať. Ani príbeh malého pražáka, ktorý sa ocitne u svojho starého otca hájnika na Šumave ma moc nepobavil. Takže preto filmu "Pod Jazvečou skalou" dávam len dve hviezdičky. **

• 17.4.2018  19:57

Keď spevák Lou Fanánek Hagen pôsobil v kapele Hagen Baden, tak spolu s Leonou Machálkovou naspieval song "Červi v kině" (Černý svině). Mal byť súčasťou soundtracku ku snímku "Nahota na prodej". Tvorcovia tohto snímku sa však zľakli tak radikálneho textu a použili iba inštrumentálnu verziu. Čo je veľká škoda, pretože narozdiel od samotného filmu je Fanánkov text fakt dobrý. "Žereme psy a nemáme vsi. Zničený domy, do Indie s Romy! Psal vo nás K.H. Mácha, nezničil Emil Hácha. Divnej národ, na práci marod, jen národ sobě, přes držku tobě, úctu až v hrobě, gádža tě doběh! Než husy pást, je lepší je krást a nebo krást a až po tom pást. Na parkovišti u Rudný, skini budou nerudný. Naftový bloky nacpat do stoky, na účty storno a natočit porno, na vokno svastiku, do hrdla mastiku. A z holý hlavy potoky lávy, hrdosti, mladosti, čechosti, jakosti a tyčí na kosti. Jsou tady jen hosti! Čechy Čechům..." *

• 17.4.2018  08:14
    Hlubina (1977)

Snímok "Hlbočina" som si zohnal najmä kvôli tomu, že je to film natočený podľa románu amerického spisovateľa Petera Benchleyho. Už som videl dve filmové adaptácie kníh tohto autora. Dokonalé Spielbergove "Čeľuste" a celkom podarenú "Beštiu" (tú som dokonca aj prečítal). Preto som bol hodne zvedavý aj na "Hlbočinu". Je to postarší dobrodružný thriller, ktorý je miestami celkom zajímavý a miestami nudne rozťahaný. Bolo to fajn, ale druhý krát by som si ho už veru nepozrel. ***

• 16.4.2018  23:05

Prvá epizóda z osemnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "The Mook, the Chef, the Wife and Her Homer" (Babrák, kuchár, manželka a jej Homer). Mafiánsky boss Marion Anthony D´Amico alias Tučný Tony má starosti so svojim osem ročným synom Michaelom, ktorý nechce pokračovať v rodinnej zločineckej tradícii, pretože sa chce stať šéfkuchárom. V tejto epizóde sa objavila aj kompletná zostava kapely Metallica (James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammet, Robert Trujillo). *****

• 16.4.2018  22:18
    Iron Maiden - 2 Minutes to Midnight (hudební videoklip) (1984)

"2 Minutes to Midnight" je v poradí druhá skladba z piateho radového štúdiového albumu anglickej heavy metalovej hudobnej skupiny Iron Maiden. Album nesie názov "Powerslave". Vyšiel tretieho septembra roku 1984 pod značkou vydavateľstva EMI. Ku songu "2 Minutes to Midnight" bol natočený mysteriózno akčný videoklip doplnený pódiovými zábermi na hrajúcu kapelu. Autorom tejto piesne je gitarista Adrian Smith a spevák Bruce Dickinson. ****

• 16.4.2018  21:58
    Barbora Poláková - Nafrněná (hudební videoklip) (2015)

Vôbec netuším kto je to Barbora Poláková. Nemám ani potuchy z ktorej prdele sa vyhrabala. Na jej videoklip ku skladbe s mimoriadne hlúpym názvom "Nafrnená" som natrafil celkom náhodou. No a nestačil som sa čudovať koľko kyslých frigidných feministických kúnd sa v ňom objavilo. To sa fakt len tak nevidí. Sprosté kravy a hnusné šeredy, ktoré sa predbiehali v trapnosti. Vôbec to nebolo vtipné. Bolo to odporné, odpudivé a mrzké. Hnus. Odpad!

• 16.4.2018  17:42
    Mad Sin - Cursed (hudební videoklip) (2010)

Pieseň "Crused" je v poradí tretia skladba z dvanásteho radového albumu hudobnej skupiny Mad Sin. Album nesie názov "Burn and Rise". Vyšiel v roku 2010. Táto nemecká formácia vznikla v roku 1987 a partí medzi najvýraznejšie a najznámejšie psychobilly kapely. Sú priekopníkmi tohto špecifického punkového subžánru. Extravagantné účesy, výrazné tetovania, old schoolový retro rock´n´roll image a namiesto basovej gitary kontrabas. V tomto štýle a duchu sa nesie aj videoklip, ktorý natočili ku songu "Crused". ****

• 16.4.2018  08:28
    Divoké včely (TV film) (1976)

Filmy o vraždiacích zvieratách sú všeobecne považované za nenáročný, úpadkový horrorový subžáner. Ja ich mám i napriek tomu celkom rád. Už na mňa zaútočila všeliaka háveď. Dravé šelmy, zmutované potvory, morské živočíchy a tiež aj rôzny hmyz. Teraz naposledy to boli divoké africké včely. Pozrel som si starší americký film "The Savege Bees" z roku 1976. Oceňujem na ňom predovšetkým to, že zabijácke včely boli reálne, žiadne mizerné digitálne animácie. **

• 15.4.2018  21:36

Desiata epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "There´s Something About Marrying" (Svatby podľa Homera). Marge Simpsonová zarputilo obhajuje práva homosexuálov, jej sestra Patty Bouvierová sa hrdo prizná ku tomu, že je lesba a Homer Simpson si urobí internetový kňažský rýchlokurz, aby mohol sobášiť gayov. Agresívna lobby LGBTI pretlačila svoju chorú, zvrátenú propagandu aj do tohto seriálu. **

• 15.4.2018  20:55
    Letecké katastrofy VII. (TV seriál) (2012)

Neodmysliteľnou súčasťou medzinárodnej leteckej dopravy sú bohužiaľ aj nehody. Väčšinou majú fatálne následky pre pasažierov aj posádku lietadla. Desivé katastrofy pri ktorých vyhaslo mnoho životov. Každej takejto tragédii predchádza sled udalostí, ktoré ju zapríčinili. Od technických problémov, nepredvídateľného počasia až po zlyhanie ľudského faktora. Dobre spracovaný kanadský televízny dokumentárny cyklus analizuje a odhaľuje príčiny leteckých nehôd. Zrozumyteľne ozrejmuje "Letecké katastrofy VII.". ***

<< předchozí 1 2 3 4 38 74 111 147