MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 99 132
    • 12.12.2017  09:13

Nedávno som si pozrel filmy "Class of 1999" a "Class of 1999 II: The Substitute". Takže som čakal, že sa to bude niesť v podobnom duchu. Že to bude béčkový sci-fi horrorový snímok o robotických učiteľoch, čo vraždia ťažko zvládnuteľných študentov. Ejhľa, prišlo však prekvapenie. Film "Class of 1984", ktorý v roku 1982 natočil režisér Mark L. Lester, nie je žiadna sci-fi story. Jedná sa o akčný revenge masaker. Konfrontácia idealistického učiteľa hudby s gangom mladistvých násilníkov bola hodne drsná a nekompromisná. ***

• 11.12.2017  08:05
    Kobylky: Den zkázy (TV film) (2005)

Videl som už mnoho snímkov prostredníctvom ktorých na mňa útočili všeliake zvery a háveď. Prežil som útoky žralokov, krokodýlov, piraní, vlkov, medveďov, vtákov, netopierov, mravcov, včiel, ôs, slimákov, žiab, hadov, pavúkov a čo ja viem ešte čoho všetkého. No a tento krát na mňa zaútočili "Smrtiace kobylky". V roku 2005 o nich natočil film televízny režisér David Jackson. Nijak zvlášť ma nim nezaujal a absolutne vôbec nevydesil, takže mu viac ako jednu hviezdičku nedám. *

• 10.12.2017  20:17
    Professionals - Rewind, The (hudební videoklip) (2017)

Po tridiatich štyroch rokoch od vydania poslednej platne znova ožila anglická kapela The Professionals. V roku 2015 sa dali títo starí anglickí punkáči na čele s bubeníkom Paulom Cookom dohormady a v roku 2017 natočili album "What in the World". Z neho pochádza aj song "Rewind" ku ktorému natočili oficiálny videoklip. Tejto frašky sa odmietol zúčastniť spevák a gitarista Steve Jones. Na jeho miesto sa postavil akýsi nesympatický chuj Tom Spencer. Nový album a videoklip skupiny The Professionals nie je špatný, ale povedzme si pravdu, že úplne zbytočný. ***

• 10.12.2017  19:50

Toto je jeden z celovečerných filmov policajného rady Vacátka a jeho mordparty, ktorý mi najviac utkvel v pamäti. Tragický príbeh zločinu, vraždy, zrady a pochybnej lásky. Radoslav Brzobohatý ako zlodej Pěnička a Jiřina Bohdalová ako jeho milenka, žena ľahkých mravov, ktorú pražská galérka poznala pod menom Paraplíčko, sú nezabudnuteľná dvojica. Je to zaujímavý film, ale pôvodný seriál kriminálnych prípadov "Hříšní lidé města pražského" mi len sedel viacej. ***

• 9.12.2017  08:35
    Trpaslíci (TV pořad) (2014)

Ako je možné, že sa na obrazovkách verejno-právnej televízie pravideľne objavuje relácia, ktorá degeneruje a osprosťuje detského diváka?! Namiesto toho aby deti a mládež bola vedená ku normálnemu sociálnemu správaniu je cielene manipulovaná ku tomu, aby len čumela do tabletov, mobilov a počítačov. Za emotikonami "Trpaslíkov" sa skrývajú zákerní, nebezpeční trollovia, ktorí chcú z našich detí urobiť debilné virtuálne zombie. A my všetci ako hlupáci povinne platíme koncesionárske poplatky, aby sa mohol točiť takýto odpad!

• 8.12.2017  21:14
    Alizée - Blonde (hudební videoklip) (2014)

Pieseň "Blonde" je úvodná, v poradí prvá skladba zo šiesteho štúdiového albumu francúzskej speváčky Alizée. Zároveň je to i titulný song tohto albumu, ktorý vyšiel dvadsiateho tretieho júna roku 2014 vo vydavateľstve Sony Music. Ku piesni "Blonde" bol natočený oficiálny kadernícky videoklip, v ktorom sa Alizée Jacotey predviedla s blonďavým účesom a vkusným tetovaním. Alizée je sympatická baba, no jej sladký francúzsky mainstreamový pop ma nikdy nebavil. **

• 8.12.2017  20:21
    Blondie - Doom or Destiny (hudební videoklip) (2017)

Pieseň "Doom or Destiny" je úvodná, v poradí prvá skladba z jedenásteho štúdiového albumu new yorkskej hudobnej skupiny Blondie. Album sa volá "Pollinator". Vyšiel piateho mája roku 2017 pod patronátom vydavateľstva BMG. Ku songu "Doom or Destiny" bol natočený oficiálny videoklip v ktorom sa popri Debbie Harry objavila aj Joan Jett. Potešilo ma vidieť tieto dve americké punkové fosílie v jednom klipe. Aj keď sú to už staré korčule stále majú svojský punkový šmrnc. ****

• 8.12.2017  09:34

Nikdy som si nedokázal vypestoval vzťah ku toľko ospevovanému Janovi Werichovi. Pre mnohých je to divadelná a filmová legenda, famózny dramatik, pán herec a čo ja viem čo všetko ešte. Pre mňa to bol vždy len nudný, premúdrelý rozumbrada. Jeho herectvo mi vždy pripadalo rušivé, silené, kŕčovité a nevieryhodné. Presne takým dojmom na mňa pôsobil aj v komediálnej alegórii "Keď príde kocúr", ktorú v roku 1963 natočil režisér Vojtěch Jasný. Kocúr bol fajn, ale pán Werich ma opäť silne iritoval. **

• 7.12.2017  19:14
    Live 8 (koncert) (2005)

"Live 8" bola séria benefičných koncertov, ktoré sa konali druhého júla roku 2005 po celej zemeguli. Na tejto megalomanskej akcii vystúpilo tisíc dvesto päťdesiat hudobníkov, interpetov, spevákov a speváčiek a sto päťdesiat hudobných skupín. Hrali v mestách: Londýn (Anglicko), Philadelphia (USA), Paríž (Francia), Moskva (Rusko), Berlín (Nemecko), Ontário (Kanada), Johannesburg (Juhoafrická republika), Cornwall (Anglicko), Rím (Italia), Tokio (Japonsko). Celé to vyvrcholilo šiesteho júla v škótskom Edinburgu. ***

• 7.12.2017  09:34
    Whiplash (2014)

Bubeníci majú môj rešpekt. Najviac obdivujem Dave Lombarda. To je boh! Skvelí sú aj napríklad Nicko McBrain, Jurgen Ventor Reil, Chad Smith, Lars Ulrich, Vinnie Paul a ďalší. Bubeníkov mám rád. No tento mladý fanaticky ambiciózny, študovaný holobriadok, ktorý je hlavným hrdinom snímku "Whiplash" si moje sympatie veru nezískal. Filmársky je to dosť dobré, ale scénaristicky a najmä žánrovo ma to nebavilo. Na perfekcionalistický intelektuálny jazz ja totiž z vysoka serem. ***

• 6.12.2017  19:33
    Tři sestry - Kovárna (hudební videoklip) (1989)

Toto je prvý oficiálny videoklip kapely Tři Sestry. Bol natočený v marci roku 1989. Nikdy však nebol zverejnený, pretože sa stratil vo vydavateľstve Monitor a len pred nedávnom bol po dlhých rokoch objavený. Lou Fanánek Hagen sa ku nemu vyjadril týmito slovami: "...je to klip ke Kovárně, který jsme točili, když jsem byl ještě na vysoké škole v Dejvicích, ještě tam jsou kousky ze stavební fakulty. Jsou tam moje nyní už staré šedivějící děti jako miminka, Mikoláš na mě hází hračky z postýlky, to mu byl asi rok, takže to musí být rok 89. Je tam legendární Kovárna, nějaké hogo fogo auto, takže dneska je to retro největší." Ja len dodám, že je fakt nářez. Old school punk from Prague! ****

• 6.12.2017  18:49

Anglický spisovateľ Herbert George Wells napísal v roku 1898 vedecko fantastický román "Vojna svetov", v ktorom opísal agresívnu mimozemskú inváziu na našu planétu. Mars zaútočil na Zem. Bohužiaľ som ešte túto knihu nemal možnosť čítať. Videl som však jej prvú filmovú adaptáciu z roku 1953 a tiež aj túto zmodernizovanú, omnoho bombastickejšiu verziu, ktorú v roku 2005 natočil režisér Steven Spielberg. Odviedol tradične perfektnú prácu. Jeho "Vojna svetov" je silne pôsobivý sci-fi snímok. ****

• 6.12.2017  09:07

Anglický spisovateľ Herbert George Wells napísal v roku 1898 vedecko fantastický román "Vojna svetov", v ktorom opísal agresívnu mimozemskú inváziu na našu planétu. Mars zaútočil na Zem. Bohužiaľ som ešte túto knihu nemal možnosť čítať. Videl som však filmovú adaptáciu, ktorú v roku 2005 natočil režisér Steven Spielberg. No a teraz som si pozrel aj verziu z roku 1953. Tá nie je ani zďaleka tak akčne bombastická ako tá Spielbergova. No určite poteší všetkých divákov, čo majú radi klasické americké sci-fi filmy. ****

• 5.12.2017  09:00

Rovnomenný román, ktorý v roku 1932 napísal Jozef Cíger Hronský, nepoznám. Takže nemôžem tento film porovnávať s jeho literárnou predlohou. Tak to teda zhodnotím a okomentujem čiste len ako divák. Ako nespokojný divák! To čo natočil sedemdesiat ročný Václav Vorlíček v roku 2000 je jeden velikánsky, nudný nepodarok. Celé to stojí za prd. No najväčšou slabinou tejto koprodučnej rozprávky sú herci. Juraj Kukura úplne sklamal, Jiří Langmajer bol trapný ako skoro vždy a toho krpatého smrada Braňa Holička som mal chuť zaškrtiť. *

• 4.12.2017  08:08

Voľakedy to bola len taká v podstate nenápadná, ale celkom podarená a vtipná rozprávka o troch slovenských muzikantoch, čo sa vybrali zachrániť krásnu devu, ktorú pri svojich nájazdoch uniesli Turci. Dalo sa pri tom pobaviť. No mám taký pocit, že to nebude trvať dlho a tento film sa ocitne na čiernom zozname a bude zamknutý do trezoru, aby sme ním náhodou neurazili city a náboženské cítenie mohamedánskych parazitov, ktorí sa v tisícových hordách valia do Európy. Takže si "Sebechlebských hudcov" užite pokiaľ sa dá. ***

• 3.12.2017  09:57

V roku 1842 vyšla poviedka "Jama a kyvadlo". Napísal ju americký spisovateľ Edgar Allan Poe. Je to jedno z jeho najznámejších literárnych diel. Stalo sa lákavým námetom pre filmárov a dočkalo sa viacerých filmových spracovaním. Ja osobne som si veľmi obľúbil adaptáciu, ktorú natočil v roku 1961 režisér Roger Corman. Má fakt perfektnú gotickú atmosféru. Zahrali si v nej dve veľké herecké autority v oblasti horrorového žánru - Vincent Price a Barbara Steele. ****

• 2.12.2017  17:15

Ronald Ronnie Biggs spolu so svojimi kumpánmi v roku 1963 prepadol poštový vlak. Ukradli dva a pol miliona libier. V tom istom roku bol zatknutý a odsúdený. Po desiatich rokoch sa mu podarilo utiecť z väzenia a emigrovať do Brazílie. V roku 1991 tam spoločne s nemeckou punk rockovou hudobnou skupinou Die Toten Hosen naspieval skladbu "Carnival in Rio (Punk Was)", ku ktorej natočili aj oficiálny videoklip. Je to zaujímavý, raritný punkovo zločinecký projekt. ****

• 2.12.2017  09:28

Artuš a Merlin sú dvaja dalmatíni. Veľmi pekní hafani. Mám ku tomuto plemenu velice pozitívny vzťah, pretože som bol tiež majiteľom dalmatínskeho psa. No bohužiaľ tomuto mizernému snímku nemôžem dať viac ako jednu hviezdičku. Aj tú dávam len vďaka tým dvom dalmatínom. Tí si ju zaslúžia. Inak je v nezábavnej rodinnej komédii "Artuš, Merlin a Prchlíkovci" úplne všetko špatne. Slabý scénar, otrasná réžia, trapný humor, silne nesympatickí herci. *

• 1.12.2017  17:13
    Ego - Autá, lóve, ženy (hudební videoklip) (2015)

Miško Straka, ktorý si hovorí Ego, má fakt neskutočne veľké ego a ešte väčšie ambície. Jeho matka je dvornou auditorkou firiem mecenáša Smeru Jozefa Brhela, ktorý má nadštandardný vzťah s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Preto sa tento trcko cíti ako boss a brble tie svoje trapné pičoviny. Rád by "Autá, lóve, ženy" a tak ho politicky vplivná mamička sem tam potichučky obsadí do nejakej správnej rady, kde si tento mamľas namastí vrecká a potom má tie svoje vysnívané "Autá, lóve, ženy". Egocentrický odpad!

• 1.12.2017  00:16
    Polícia (TV pořad) (2009)

Táto relácia slovenskej verejno-právnej televízie je presne taká ako slovenská polícia. Na hovno! Je to vraj magazín o práci polície a hľadaní aktívnych foriem jej spolupráce s občanmi. Ale prosím vás, nenechajte sa vysmiať. Je to taký istý blud a prázdna fráza ako to slávne "Pomáhať a chrániť" čo týto Kaliňákovi drábi majú napísané na služobných autách. Žijeme v policajnom štáte, kde sa bežný občan pomoci a ochrany od týchto skorumpovaných zmrdov nedočká. "Polícia" - odpad!

• 30.11.2017  10:13
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 jedenásť dielny televízny seriál z lekárskeho prostredia "Sanitka". Na mňa tým teda moc nezapôsobil. Nebavilo ma to. Ohodnotil som to dvoma hviezdičkami. No oproti voľnému pokračovaniu, ktoré po takmer tridsiatich rokoch narýchlo splieskal dohromady Filip Renč to bolo doslova umelecké dielo. "Sanitka 2" je absolutne zbytočné kopanie do mŕtvoly. Neviem ktorého idiota napadlo vyprodukovať toto totálne zmršené pokračovanie. Je to odpad!

• 29.11.2017  07:34

Americký spisovateľ Ira Levin napísal v roku 1972 román "Stepfordské paničky". Je to soft horrorový sci-fi príbeh o usporiadanej komunite, žijúcej v malom, krásnom mestečku Stepford v Connecticute. Všetko sa na prvý pohľad zdá byť ideálne, ale so stepfordskými paničkami nie je niečo v poriadku. Pod svojim dokonalým vzhľadom a príjemným vystupovaním skrývajú desivé tajomstvo. Prvej filmovej adaptácie sa tento román dočkal v roku 1975 a v roku 2004 natočil Frank Oz zmodernizovaný feministický remake. ***

• 28.11.2017  09:15
    Johnny Bravo (TV seriál) (1997)

"Johnny Bravo" bol americký animovaný seriál vyprodukovaný pre televíziu Cartoon Network. Boli to vtipné, zábavné príbehy nie moc inteligentného, ale poriadne namakaného, blonďavého playboya, ktorý sa snažil zbaliť každú ženskú na ktorú natrafil. No moc veľký úspech nemal. Väčšinou sa len strapnil a odišiel s dlhým nosom. To však nikdy nezlomilo jeho odhodlanie a vysoké sebavedomie. Vždy som mal z neho pocit, že frčí na steroidoch a amfetamine. ***

• 27.11.2017  20:17

V klobúku kúzelníka Pokustona bývali dvaja králici. Väčší Bob a menší Bobek. Lenže Bobekovi sa nikdy z vyhriateho klobúka nechcelo. A tak ho musel Bob vždy vytiahnúť za uši von. Potom si dalú pravidelnú rozcvičku a následne začal ich krátky zábavný príbeh. Ako decko som mal túto večerníčkovú sériu celkom rád. Títo dvaja bieli animovaní zajaci ma vedeli dosť dobre pobaviť, preto si rád na nich s nostalgiou spomeniem a dám im pekné tri hviezdičky. ***

• 27.11.2017  09:37
    Časožrouti (TV film) (1995)

V roku 1990 vyšla pod názvom "Štyri po polnoci" zbierka štyroch noviel, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen King. Prvá sa volá "Časožrúti". Je to zaujímavý, pútavý sci-fi príbeh o tom ako sa razom zmenil svet na nepoznanie. Mnoho toho zmizlo a proces ničoty stále prebieha. Zachráni sa len malá skupina ľudí, ktorá sa pokúša čeliť tejto nevysvetliteľnej skaze. V roku 1995 sa túto novelu podujal sfilmovať Tom Holland. Natočil dvojdielny televízny film, ktorý však bohužiaľ hodne trpí nízkym rozpočtom. ***

• 26.11.2017  17:51
    Fialky - Kreju ti záda, The (hudební videoklip) (2017)

Pieseň "Kreju ti záda" je v poradí druhá skladba zo štvrtého radového albumu pražskej punk rockovej hudobnej skupiny The Fialky. Album sa volá "Je ti to málo". Vyšiel prvého decembra roku 2017 vo vydavateľstve Papagájuv hlasatel Records. Ku songu "Kreju ti záda" bol natočený oficiálny videoklip, ktorý je inšpirovaný filmom "Synové hor" a venovaný pamiatke na Bohumila Hanča a Václava Vrbatu, ktorí tragicky zahynuli v roku 1913 počas lyžiarskeho závodu v Krkonošiach. ****

• 26.11.2017  17:37

"Friday the 13th." je moja najobľúbenejšia slasher horrorová séria. Jason Voorhees je kráľom filmových zabijakov. Šiestu časť "Jason Lives: Friday the 13th Part VI" radím medzi tie najpodarenejšie. Súčasťou oficiálneho soundtracku ku tomuto filmu je aj pieseň "He´s Back (The Man Behind The Mask)", ktorú naspieval americký shock rockový spevák Alice Cooper. Bol ku nej natočený tématický videoklip v ktorom sa objavil samotný Jason Voorhees. Tento song je i záverečnou skladbou albumu "Constrictor". ****

• 26.11.2017  08:53
    Detektiv Martin Tomsa (TV seriál) (1994)

Josef Souchopa a Darina Levová a ich brnenská tvorčia skupina mamľasov sa v roku 1994 rozhodli, že vyprodukujú náramne coolový cyklus detektívnych príbehov v americkom štýle. A tak začali točiť televízny seriál "Detektív Martin Tomsa". Do hlavnej úlohy bol obsadený krachujúci herec Marek Vašut. Mal stvárniť drsného súkromného detektíva, ktorý hravo vyrieši zapeklité kriminálne prípady. To čo však pán Vašut predviedol bola úbohá nechcená paródia. Z celého tohto projektu sa stal jeden veľký, nudný prepadák. *

• 25.11.2017  22:35
    Dokken - Dream Warriors (hudební videoklip) (1987)

"Nightmare from Elm Street" je moja najobľúbenejšia horrorová séria. Absolútna klasika. Najradšej mám tretiu časť "Bojovníci zo sna". Na tú by som sa mohol pozerať stále dokola. Americkú heavy metalovú formáciu Dokken zas až tak moc rád nemám. Ich hudbu som nikdy nepočúval. Avšak videoklip ku piesni "Dream Warriors" ma potešil. Členovia kapely Dokken spoločne s Patriciou Arquette v ňom vstúpia do sna Freddyho Kruegera. Je to titulná skladba ku tretiemu dielu "Nočnej múry". ****

• 25.11.2017  18:41

"Mickeyho má každý rád". Ano? Naozaj?! Podľa mňa je to hodne sebevedomé a značne nepravdivé tvrdenie. Pretože ja tohto amerického prašivého hlodavca rozhodne rád nemám. Vyrastal som v socialistickom československu a tak som o ňom ani nechyroval. Tvorba Walta Disneyho šla úplne mimo mňa. Takže som si ani k myšiakovi Mickeymu nevypestoval žiaden vzťah. Je mi ukradnutý a tým pádom aj táto kolekcia jeho siedmych animovaných príbehov. **

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 99 132