MM_Ramone

Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122
    • 22.6.2017  07:53
    Pán much (1990)

Anglický spisovateľ William Gerald Golding napísal v roku 1954 román "Pán múch" (Lord of the Flies). Je to geniálne, nadčasové, alegorické literárne dielo. Jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Znepokojivá sonda do ľudskej povahy. V roku 1990 režisér Harry Hook natočil filmovú adaptáciu. Jeho verzia sa mierne odkláňa od knižnej predlohy. Niektoré pasáže a situácie boli pozmenené, ale hlavná myšlienka tohto diela bola zachovaná. Zavrhnutie rozumu, potlačenie ľudskosti, totálne zdivočenie... ****

• 21.6.2017  08:45
    Slayer - Repentless (hudební videoklip) (2015)

Metallica sa môže, so svojim väzenským klipom zo San Quentina, ktorý natočila v roku 2003 ku skladbe "St. Anger", ísť vysrať. Slayer ich absolutne prevalcoval s videoklipom ku skladbe "Repentless". Natočili nesmierne brutálny, krvavý klip, plný surového násilia, ktorý sa ku ich agresívnej, energickej hudbe výborne hodí. Vražedné besnenie počas väzenskej vzbury. Malú úlohu si v ňom zahral aj mexický drsňák Danny Trejo. Pieseň "Repentless" je v poradí druhá a zároveň i titulná skladba z ich dvanásteho oficiálneho štúdiového albumu. *****

• 21.6.2017  08:44
    Slayer - Pride In Prejudice (hudební videoklip) (2016)

Videoklip ku skladbe "Pride In Prejudice" je priamym pokračovaním väzenského klipu, ktorý bol natočený ku songu "Repentless". Zachytáva udalosti, ktoré nasledovali dva mesiace po krvavej väzenskej vzbure. Tak ako i jeho predchodca je tento videoklip plný surového, brutálneho násilia. Potoky krvy, bodno rezné rany, vykuchané vnútonosti, podrezaná ženská, rozmlátené hlavy železnou tyčou, rozdupaná lebka, vyvraždenie štvorčlennej rodiny... kurva, Slayer sa s tým fakt nesere. *****

• 20.6.2017  19:01
    Green Day - Warning (hudební videoklip) (2000)

Pieseň "Warning" je úvodná, v poradí prvá, skladba zo šiesteho štúdiového albumu kalifornskej neo punkovej hudobnej skupiny Green Day. Album nesie rovnaký názov ako táto skladba. Vyšiel tretieho októbra roku 2000 pod značkou vydavateľstva Reprise Records. Nerýchly, mdlý song "Warning" ma veru nijak zvlášť nenadchol. Videoklip ku nemu je síce profesionálne natočený, ale sledovať bežný deň akéhosi asociálneho mladého amerického hňupa ma vôbec nebavilo. ***

• 20.6.2017  08:19

Film "Nenásytná Tiffany" je celovečerný debut mladého českého režiséra Andyho Fehu. Natočil ho v roku 2015 podľa vlastného scénara. Musím priznať, že napriek nízkemu rozpočtu a poloamatérskemu vizuálu som sa dokázal ponoriť do deja a vychutnal som si príbeh o kopaní pokladu. Zaujalo ma to a i pobavilo. Hodne ku tomu prispel aj herecký výkon Leoša Nohu, ktorý stvárnil hlavnú úlohu. Režisér Andy Fehu ma svojou kreatívnou prácou oslovil. Som zvedavý na jeho ďalší film. ****

• 19.6.2017  19:16
    Rodinka na tripu (2004)

Na kerú piču vysielajú slovenské komerčné televízie takéto americké etnické komédie?! Na čo nás to tu pripravujú? V tomto filme bolo čierno ako v psej riti. Samý neger, samý černoch, samí ploskonosí primáti... pripadalo mi to ako šialené sci-fi, kde sa všetci ľudia na čierných gambatých primitívov premenili. Absolutne nechápem idiotský černošský humor, totálne sa mi hnusia tie ich grimasy a opičie pohyby. Negroidná "Rodinka na výlete" ma dokonale znechutila. Odporný afro-americký odpad!

• 19.6.2017  08:19

Rozprávku o Červenej karkulke pozná snáď každý. Pochybujem, že je tu uživateľ, ktorý by sa ešte nestretol s týmto detským poučným príbehom. Režisérka Catherine Hardwicke a scénarista David Leslie Johnson sa pokusili túto klasiku zmodernizovať, zdramatizovať a zromantizovať. Zo začiatku ma to oslovilo peknou výpravou a náznakom strašidelnej atmosféry, ale postupom času moja pozornosť opadla do takej miery, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral až do konca. *

• 18.6.2017  19:28
    Agnostic Front - Never Walk Alone (hudební videoklip) (2015)

Keď sa povie New York vždy mi mihne mysľou kapela Agnostic Front. Spevák Roger Miret, gitarista Vinnie Stigma a ďalší traja zurvalci, čo už dlhé roky hrajú ten najlepší hard core na svete. Aj keď sú už z nich pomaly starí páni stále majú gule. Ich nesmierne energická, agresívna hudba je plná hnevu. Stačí si pozrieť videoklip ku songu "Never Walk Alone" a každému musí byť jasné, že nemajú v rámci hard core konkurenciu. Agnostic Front sú králi! NY/HC Kings!!! *****

• 18.6.2017  07:38
    Obituary - Don't Care (hudební videoklip) (1994)

Pieseň "Don´t Care" je úvodná, v poradí prvá, skladba zo štvrtého štúdiového albumu americkej death metalovej hudobnej skupiny Obituary. Album sa volá "World Demise". Vyšiel šiesteho septembra roku 1994 pod hlavičkou vydavateľstva Roadrunner Records. Ku songu "Don´t Care" bol natočený protest videoklip so zameraním na ekológiu a ochranu životného prostredia. Floridská kapela Obituary patrí medzi najvýraznejšie a najkvalitnejšie americké death metalové formácie. ***

• 17.6.2017  19:22
    Motörhead - Killed By Death (hudební videoklip) (1984)

Predstavte si, že by vám motorkou prerazil sadrokartonovú stenu do obyvačky Lemmy Kilmister hodil za seba vašu dospievajúcu dcéru a odfrčal s ňou cez druhú stenu preč. Presne tak začína videoklip ku skladbe "Killed By Death". Klip bol natočený v roku 1984. Anglická punk metalová hudobná skupina Motorhead sa v ňom predviedla v zostave: Lemmy Kilmister - spev a basová gitara, Mike Wurzel Burston - gitara, Phil Wizzo Campbell - gitara, Pete Gill - bicie nástroje. ***

• 17.6.2017  19:20
    Motörhead - Born To Raise Hell (hudební videoklip) (1994)

Anglická punk metalová hudobná skupina Motorhead si pieseň "Born to Raise Hell" v tomto videoklipe klipe zahrala spolu s bývalým spevákom kapely Ugly Kid Joe nevýrazným rockerom Whitfieldom Craneom a so starým gangster rap negrom, čo si hovorí Ice T. Vôbec ma to neoslovilo. Ice T to svojim trapným rapovaním doslova kurví a Crane je tam úplne zbytočný. Bez týchto dvoch niktošov by to bolo omnoho lepšie. Tejto verzii songu "Born to Raise Hell" nedám viac ako dve hviezdičky. **

• 17.6.2017  09:49
    Nemesis (2003)

Nemesis (Νέμεσις) bola starogrécka bohyňa oprávnenej pomsty. Jej meno sa stalo synomymom odplaty. Koprodukčný kanadsko - novo zélandsko - anglický mysteriózny thriller "Nemesis Game" však nemá s touto prastarou antickou bohyňou nič spoločné. Je to snímok o akejsi podivnej hre, ktorá odhaľuje podstatu života. Nevýrazný film plný hádanok, ktoré ma nedokázali zaujať a vtiahnúť do deja. Hodne som sa pri sledovní tohto titulu nudil. **

• 16.6.2017  19:40
    Green Day - Revolution Radio (hudební videoklip) (2017)

Pieseň "Revolution Radio" je v poradí tretia skladba z dvanásteho štúdiového albumu americkej neo-punkovej hudobnej skupiny Green Day. Album vyšiel siedmeho októbra roku 2016 pod značkou vydavateľstva Reprise Records. Ku songu "Revolution Radio" bol natočený oficiálny videoklip, ktorý je zložený z archívnych i súčastných prevažne pódiových záberov. Je to svižne zostrihané, profesionálne spracované. Výborný kalifornský neo-punkový videoklip. Old school Green Day. *****

• 16.6.2017  19:04
    Green Day - Holiday (hudební videoklip) (2005)

Say hey! Punks, Let´s Go... máme tu ďalší parádny videoklip od americkej formácie Green Day. Pre mňa osobne je to jeden z ich najlepších. "Holiday"! Má to takú dekadentnú, retro hollywoodsku atmosféru. Moc dobre natočené video. Aj samotný song sa mi páči. Je rýchly, dravý, melodický, energický... dokonalý kalifornský neo-punk! Pieseň "Holiday" je v poradí tretia skladba z ich siedmeho oficiálneho, štúdiového albumu "American Idiot" *****

• 16.6.2017  07:36
    Big Eyes (2014)

Maestro Tim Burton je stálym členom v rebríčku mojich najobľúbenejších režisérov. Obdivujem jeho jedinečný štýl. Má môj rešpekt. Niektoré jeho filmy mi doslova vyrazili dych. Titul "Big Eyes" z roku 2014 však medzi ne bohužiaľ nepatrí. Nechcem tvrdiť, že je to zlý film. No chýbala mi v ňom Burtonova temná, snová poetika. Na to, že to režíroval pán Burton mi to prišlo moc obyčajné, fádne, nevýrazné. A ani ten manipulatívno podvodnícky maliarsky príbeh ma nijak zvlášť nezaujal. ***

• 15.6.2017  08:03

V roku 2055 bola objavená technológia umožňujúca cestovanie v čase. Podnikateľ Charles Hatton ju využil na to aby usporiadaval pre bohatých klientov lovecké výpravy do praveku. Organizuje dinosaurie time safari. Jedna z týcho misií však zapríčiní devastujúcu zmenu budúcnosti. Je nevyhnutné to zasa dať na poriadok a vrátiť čas do pôvodných koľají. Nízkorozpočtový sci-fi dobrodružný snímok "Lovci dinosaurov" bol natočený podľa literárnej predlohy amerického spisovateľa Raya Bradburyho. **

• 14.6.2017  08:10
    Hvězdná párty (TV pořad) (2016)

Pred nedávnom začala slovenskú verziu tejto kreténskej shit show vysielať súkromná televízia Markíza. Do úlohy moderátora obsadili mentálne retardovaného trotla Andreja Bičana. Bolo to nesmierne trapné a po pár dieloch to zmizlo. Teraz sa "Hvězdná párty" objavila i v Čechách na obrazovkách TV Nova. Moderuje ju pojašený debílek Petr Rychlý a je to ešte o niečo primitívnejšie, trapnejšie a kokotskejšie ako bol ten náš slovenský odpad!

• 13.6.2017  08:52

Mám veľmi rád filmovú tvorbu. Najviac sa mi páčia horrory. Nevyhýbam sa žiadnemu horrorovému subžánru. No priznám sa, že ázijská produkcia ma nikdy nedokázala osloviť. Tie ich podivné duchárčiny s malým mŕtvymi dievčatkami sa mi už dávno a rýchlo zunovali. Všetko je to na jedno kopyto. Preto som sa do japonského snímku "Prevtelenie" moc nehrnul. No ale predsa som si ho pozrel. A iba čo som si ním utvrdil svoj negatívny názor na tieto azijské šikmooké bizarnosti. Nie je to nič pre mňa! *

• 12.6.2017  08:40

Dostal som chuť na kvalitne natočený akčný film. No nechcelo sa mi pozerať na staré klasiky so Sylvesterom Stallonem, Arnoldom Schwarzeneggerom či Bruce Willisom. Chcel som niečo novšie, ale podobne drsné. A tak som si spomenul na Jasona Stathama. Preklikal som si jeho kinematografiu a vybral titul "Mechanik zabiják". Moja voľba sa ukázala ako správna. Zhliadol som dosť dobre natočený akčný thriller. Amat victoria curam. Victory loves preparation. Víťazstvo praje pripraveným. ***

• 11.6.2017  08:24

V rámci toho, že chcem byť v oblasti filmovej horrorovej tvorby v obraze občas siahnem i po tituloch, ktoré za moc nestoja. Nepodarené, nízkorozpočnotvé snímky, čo ma nemajú čím zaujať a viac menej ich len pretrpím. To je prípad i amerického found footage horroru "Mockingbird", ktorý v roku 2014 natočil podľa vlastného scénara akýsi Bryan Bertino. Aj keď to má len necelých osemdesiat munút, mal som čo robiť, aby som to dopozeral až do konca. Bola to chaotická, nudná blbosť. *

• 10.6.2017  08:57

Ku horrorovému subžánru zombie mám silne pozitívny vzťah. Vyčínanie a likvidácia oživlých mŕtvol ma vždy dokáže pobaviť a zaujať. Zbožňujem filmy George A. Romera, hodne sa mi páči aj akčná séria "Resident Evil", dobre poznám i staršie americké či talianske zombie snímky, no a nevyhýbam sa ani novinkám. Takže som si so zvedavosťou pustil aj film z roku 2007 "Automaton Transfusion". Reku rozšírim si ním svoje zombie obzory. Bolo to taká poloamatérska krvavá jednodubka. Nič moc. **

• 9.6.2017  07:53
    Netvor (1985)

V honbe za novými materiálmi a progresívnymi technológiami dve nadnárodné spoločnosti investovali obrovské finančné prostriedky do vesmírneho výskumu. Konkurenčné firmy Richter Dynamics a NTI zvádzajú neúprosný boj o získanie komerčnej nadvlády. Súpernie ich zavedie až na Tinan, na najväčší mesiac planety Saturn. Tam však prebudia krvilačného mimozemského netvora. Rozpúta sa vesmírny masaker. Sci-fi horror "Creature" je trapná, nudná, béčková, nízkorozpočtová kópia kultových snímkov "Votrelec" a "Vec". *

• 8.6.2017  18:05
    Gitanas (TV seriál) (2004)

Pri komentovaní tejto primitívnej telenovely si vypomôžem úryvkami textu bratislavskej kapely Zóna A. "Do školy a na vojnu nechodia, tí čo sa s tmavou kožou narodia. Prstene a reťaze zo zlata, drahé ako tvoja ročná výplata. Dôchodok invalidný poberajú za to že tak hlúpo vyzerajú. Množia sa tu ako králiky, plnia stránky čiernej kroniky. Biely človek ťažko robí a cigánka deti rodí. Tebe strhnú hrubé dane, cigáň sa smeje a kradne. Cigánsky problém vyriešiť treba, cigánsky problém sa týka aj teba." Takže vypnite tieto mexické sračky a hor sa riešiť tuzemský palčivý cigánsky problém. "Cigánky" sú odpad!

• 8.6.2017  07:56
    Man Thing (2005)

Hlboko v močiaroch na juhu Spojených štátov amerických je posvätné miesto, kde mangrovníky rastú tesne pri sebe a lúče slnka tam nikdy nepreniknú. Domorodci nazývajú toto miesto Temná voda. Žije tam duch močiarov. Harmóniu močarísk však narušila bohatá ťažiarenská naftová spoločnosť. Nepočúvli varovanie ducha močiarov a tak nastal čas odplaty. Z chladných temných hlbín močiarov povstal legendárny "Man Thing", aby zjednal poriadok. **

• 7.6.2017  08:09
    Lotři (1992)

Hasiši Vince a Don natrafia pri jednom zásahu na stopu vzácneho lupu v hodnote milionov dolárov, ktorý má byť ukrytý v opustenej, rozpadajúcej sa starej továrni v St.Louis. Vydajú sa ho tam najsť. Továreň však leží na území negerského zločineckého drogového gangu, čo značne skomplikuje situáciu. Na tento americký akčný thriller si pamätám ešte z časov, keď som pozeral nekvalitné pirátske kópie filmov na VHS. Po rokoch som na titul "Lotri" náhodou natrafil a pozrel si ho. Na moje prekvapenie mi to padlo celkom vhod. ***

• 6.6.2017  07:41

Quentin Tarantino je stále majster, pán režisér, ale už ma pomaly prestáva baviť. Negro western "Divoký Django" mi dal presne to čo som očakával. No už mi to nestačí. Šablonovitá, predvídateľná tarantinovka. Ani sa mi nechce o nej písať, použijem radšej zopár citátov z komentára kamaráta trona, ktorý to dokonale vystihol: "Mám rád Tarantina, jeho štýl, svojrázny humor, jeho postavy aj dialógy, jeho univerzum... Ale väčšinu jeho filmov mi stačí vidieť raz, dva razy za život. "Divoký Django" nie je výnimkou. Perfektné a pritom svojím spôsobom nudné a očakávateľné herecké výkony, skvelá výprava, ktorá sa však vo finále celá zdrcne na jeden dom... Násilie začne po čase pôsobiť stereotypne a finále je rovnakou mierou napínavé ako nudné a zbytočne dlhé." ***

• 5.6.2017  08:04

Donedávna som vôbec nevedel kto je Robert Gliński. No drsnou sociálnou drámou "Ahoj Terezka" mi zasadil prekvapivý tvrdý direkt, po ktorom som skoro padol na prdel. Jeho ďalší film, čo som zhliadol, mnou tiež otriasol. Bola to špinavá gay prostitúcka story "Sviňky". Takže som bol zvedavý, či ma titulom "Kamene na pevnosť" knockoutuje. Táto anti-fašistická, odbojárska, poľská, vlastenecká dráma ma síce nezložila, ale bola to zasa silná pecka. Gliński je borec, točí poriadne ostré filmy. ****

• 4.6.2017  07:53

Jedenásta epizóda televízneho krimi seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Autorka detektívnych poviedok". Pomerne známa spisovateľka Šípová chladnokrvne zavraždí svojho manžela, keď jej oznámi, že sa s ňou chce rozviesť a vrátiť sa ku svojej bývalej žene. Dokázať jej vinu bude vďaka jej literárnym skúsenostiam s kriminálnymi prípadmi ťažké. Vraždu starostlivo naplánovala. Skúsený detektív Rudolf Pekař však nájde spôsob ako preukázať jej vinu. ***

• 3.6.2017  08:26

S gotickou čůzou Elvírou som sa zoznámil prostredníctvom filmu "Elvíra - Vládkyňa temnôt", ktorý bol natočený v roku 1988. Zapôsobila na mňa táto prostoreká, nekonvenčná, prsatá deva. Pobavila ma. Morbidným spôsobom ma očarila. Po trinástich rokoch bolo vyprodukované pokračovanie "Elvíra - Strašideľný zámok". Zmenila sa doba, zmenilo sa prostredie. Čierny humor vyšedivel. Elvíre očividne ovädli cecky. Zo sexi kočky sa stala stará vydra. Už ma to ani zďaleka tak nebavilo ako pôvodný film. **

• 2.6.2017  08:45
    Protiúder (2002)

Rok pred tým ako bol Arnold Schwarzenegger zvolený do funkcie guvernéra štátu Kalifornia stvárnil hlavnú úlohu v snímku "Chladná pomsta". V tých časoch bola jeho herecká kariera v silnej kríze. Filmy v ktorých sa objavoval za moc nestáli. Boli to samé prepadáky: "Junior", "Likvidator", "Batman a Robin", "Koniec dní", "Všade samé zvončeky", "Šiesty deň". Akčný thriller "Chladná pomsta" tiež nie je bohviečo. Schwarzeneggerova misia pomsty do Kolumbie ma veru nenadchla. Bola to nuda. **

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122