MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 41 80 120 159
    • 19.11.2018  19:37

Osemnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Rebound Bro" (Parťák z trucu). Ted Mosby randí so Stellou. Chce ich partnerský vzťah prehĺbiť. Stella mu prezradí, že už päť rokov nemala pohlavný styk a že je načase, aby to spolu skusili. Ted to neuvážene prezradí svojim kamarátom. Barney Stinson si na miesto Teda Mosbyho hľadá nového parťáka, ktorý by s ním po večeroch balil ženy. ****

• 19.11.2018  18:45

Devätnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Everything Must Go" (Totálny výpredaj). Lily Aldrinová a Marshall Eriksen si kúpili byt, kde je krivá podlaha. Na jej opravu potrebujú tisíc päťsto dolárov. Lily s ľútosťou musí rozpredávať svoj značkový šatník. Náhodou sa jej podarí predaj aj jeden obraz, ktorý sama namaľovala. Bláhovo si začne namýšľať, že zbohatnú z predaja jej výtvarných diel. *****

• 19.11.2018  18:01

Tretia epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Last Time in New York" (Posledné chvíle v New Yorku). Na svatbu Barneyho Stinsona a Robin Scherbatskej dorazili ich starí rodinní príbuzní, otravní, neznesiteľní geronti. Pred týmito zombie niet úniku. Lily Aldrinová ziťuje, že Ted Mosby sa chystá po svatbe ich priateľov odsťahovať do Chicaga. Marshall Eriksen je stále na ceste. Momentálne je vo Wisconsine. ****

• 19.11.2018  17:52

Štvrtá epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Broken Code" (Bez Kódexu). Barney Stinson dáva Tedovi Mosbymu ako svojmu svatobnému svedkovi poriadne zabrať. Neustále ho zahlcuje rôznymi úlohami. Ted ich trpezlivo plní. Preto ho šokuje, keď ho Barney zbaví funkcie svedka a nahradí ho Williamom Zabkom. Lily Aldrinová sa snaží nájsť kamarátku pre Robin Scherbatsku. *****

• 19.11.2018  12:06

Dvadsiata druhá epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The End of the Aisle" (Pri oltári). Dlho pripravovaná svatba Robin Scherbastkej a Barneyho Stinsona sa nezadržateľne blíži. Do jej začiatku chýba už len pol hodinka. Lenže oboch sa ich zmocnia obavy či sa správne rozhodli. Hodia sa ku sebe? Zachváti ich silná predsvatobná panika. Marshall Eriksen a Lily Aldrinová obnovia svoj svatobný sľub. ****

• 18.11.2018  10:47

Siedma epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "No Questions Asked" (Bez akýchkoľvek otázok). Marshall Eriksen cestuje v prenajatom aute spolu so svojim synom a protivnou černoškou Daphne za svojou ženou Lily na svatbu ich priateľov. Zákerná Daphne odošle z jeho mobilu esemesku Lily, ktorá by ju nesmierne rozčúlila. Preto Marshall poprosí Teda Mosbyho, Barneyho Stinsona i Robin Scherbatsku, nech urobia všetko preto aby sa táto správa nedostala ku jeho manželke. ****

• 17.11.2018  10:41

Šiesta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Knight Vision" (Rytierove prekliatie). Ted Mosby si vyberá ženu s ktorou bude na svatbe Robin Scherbatskej a Barneyho Stinsona. Jeho voľby a rozhodnutia hodnotí fiktívny križiacky rytier z filmu "Indiana Jones a posledná krížová výprava". Ted väčšinou volí nevaľne. Robin a Barney privedú oddávajúceho kňaza svojimi klamstvami do hrobu. *****

• 16.11.2018  08:07

Piata epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Duel Citizenship" (Dvojité občianstvo). Robin Scherbatskej hrozí reálne nebezpečenstvo, že bude z USA deportovaná späť do rodnej Kanady. Barney Stinson sa jej snaží pomôcť získať americké občianstvo. Marshall Eriksen a Ted Mosby si vyrazia na nostalgickú cestu do Chicaga. Tedovi sa však nepozdáva, že Marshall so sebou zobral aj svoju družku Lily Aldrinovú. *****

• 15.11.2018  08:25
    Kdo rozsvítí Vánoce (TV film) (2010)

Máme polku novembera a zdá sa, že ma už začína chytať predvianočná nálada. Z ničoho nič som si povedal, že si kuknem nejaký film s vianočnou tématikou. Zalovil som vo svojom video archíve a len tak náhodou som si vybral titul "Kto rozsvieti Vianoce?". Je to nenáročná, rodinná, americká, televízna komédia o dvoch tvrdohlavých susedoch, ktorí medzi sebou súperia o to kto z nich bude mať krajšiu, nápaditejšiu a bombastickejšiu vianočnú výzdobu. Nijak zvlášť som sa pri to nepobavil. **

• 14.11.2018  07:25
    Mrtvá a živá (TV film) (1997)

Stephen King si ako motto svojho románu "Vrece kostí" zvolil krátky úryvok z knihy "Rebecca", ktorú v roku 1938 napísala anglická spisovateľka Daphne du Maurier. Na základe toho som si tento jej psychologicko detektívny román prečítal. Úplne ma uchvátil svojou tajuplnou atmosférou. Už v roku 1940 natočil legendárny režisér Alfred Hitchcock filmovú adaptáciu. Jeho čienobiely snímok ma ohromomil rovnako ako literárna predloha. No a nedávno som zhliadol aj dvojdielnu televíznu verziu tohto románu z roku 1997. Bohužiaľ tá ma sklamala. Bola zdĺhavá a mdlá. **

• 13.11.2018  18:55
    SK DEJINY (TV pořad) (2017)

Horlivý fanatik Michal Havran ml. už dlhý čas systematicky blúzni v médiách vrátane RTVS, na ktorej chod prispievajú všetci občania. Tento zúrivý liberál s neskrývanou aroganciou hádže špinu na všetko, čo je slovenské. Zlostne chŕli nenávisť na každého, kto nesúhlasí s jeho pokrivenou kaviarenskou optikou sveta. Kreatúra s takýmto vystupovaním v žiadnom prípade nepatrí na obrazovku verejnoprávnej televízie. Michal Havran ml. je podlý človek, liberálny fašista, samoľúby narcista, ľudský odpad!

• 13.11.2018  07:48

Pán Roger William Corman obohatil filmový svet mnohými nízkorozpočtovými filmami. Väčšinou to boli snímky s horrorovou alebo sci-fi tématikou. V prípade titulu "Galaxia teroru" sa angažoval ako producent. Réžie sa chopil Bruce D. Clark. Záchranná misia vesmírnej lode Explorer na asteroide Morgentus je typickým produktom americkej béčkovej sci-fi horrorovej produkcie zo začiatku osemdesiatých rokov minulého storočia. Mizerní nesympatickí herci, smiešne filmové triky, lacné kulisy, chabá atmosféra, hlúpe dialógy. **

• 12.11.2018  20:58
    Hitlerovi narkomani (TV film) (2015)

Keď prepínam televízne programy (mám ich asi tak päťdesiat) tak vždy, v hoci ktorý deň, v hoci ktorom čase na mňa odnekiaľ vybafne Hitler. Všade samé pseudo dokumenty o Hitlerovi. Samé polopravdy, nezmysly, fabulácie, bludy, senzácie, výmysly, hlúposti. Hitler bol diabol, satan, sexuálny deviant, mimozemšťan a čo ja viem čo všetko. Najnovšie ma francúzski dokumentaristi chceli presvedčiť o tom, že Adolf Hitler, jeho najbližší spolupracovníci a celý wehrmacht boli feťáci zavislí na pervitíne. Fantasmagórie o Hitlerovi nemajú konca. Hitler, Hitler, všade len Hitler. **

• 12.11.2018  12:17

Americký spisovateľ Lyman Frank Baum napísal v roku 1900 rozprávkový román "Čarodej zo zeme Oz". Za veľkou mlákou je tento príbeh dodnes veľmi populárny. Dočkal sa viacerých filmových adaptácií. V roku 2013 sa nechal týmto dielom inšpirovať aj režisér Sam Raimi. Jeho "Cesta do krajiny Oz" je vďaka štedrej produkcii a kvalitnému hereckému obsadeniu, na čele s výborným Jamesom Francom, príjemným nahliadnutím do ríše fantázie. Bola to svižná, pestrofarebná, rozprávková, dobrodružná jazda. ****

• 11.11.2018  10:56

Šiesta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "She of Little Faith" (Maloverná Líza). Homer Simpson a jeho syn Bart vďaka neodbornej manipulácii s modelom rakety podpália springfieldsky kostol. Lisa Simpsonová znova presadzuje svoje budhistické vierovyznanie. Lisa je pre mňa najprotivnejšia postava tohto animovaného seriálu. Jej slniečkárske názory a naivne liberálne životné postoje ma často krát dokážu nasrať. Tak tomu bolo aj v tejto epizóde. **

• 10.11.2018  10:23

Piata epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Blunder Years" (Teľacie roky). Počas estrádneho vystúpenia je Homer Simpson uvedený do hypnotického stavu. Vynoria sa mu traumatické spomienky z jeho mladosti. Začne psychicky strádať a jediné čo mu môže pomôcť je to, aby si spomenul, čo sa stalo a nejak sa s tým vyrovnal. Celá jeho rodina mu bude nápomocná v tom, aby sa tejto traumy navždy zbavil. *****

• 9.11.2018  08:53

Dvanásta epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Tennis the Menace" (Bratrovražedný tenis). Simpsonovci si pri svojom dome povstavia tenisový kurt. Vďaka nemu sa zoznámia so springfieldskou smotánkou. Homer a Marge sa chcú zúčastniť mestského turnaja dvojíc. Marge má pre túto hru vrodený talen, ale Homerovi tenis moc nejde. Preto sa Marge rozhodne, že bude hrať radšej spolu z ich synom Bartom. To Homera veľmi pobúri a urazí. ****

• 8.11.2018  07:52

Dvadsiata druhá epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Trash of the Titans" (Kde s odpadom?). Potom čo sa Homer Simpson dostane do konfliktu so smetiarmi začne kandidovať na post vedúceho technických služieb. Občania Springfieldu mu po jeho populistickej kampani dajú svoju dôveru. Má sa postarať o to, aby dobre fungoval vývoz a likvidácia komunálneho odpadu. Ukáže sa však, že je to nad jeho sily. *****

• 7.11.2018  18:40
    Iné Kafe - Čiernobiela (hudební videoklip) (2014)

Pieseň "Čiernobiela" je v poradí deviata skladba zo siedmeho oficiálneho albumu bratislavskej hudobnej skupiny Iné Kafe. Album vyšiel prvého januára roku 2015 pod značkou vydavateľstva Shotgun Records. Nahrali ho v zostave Vratko Rohoň - spev, gitara; Dodo Praženec - bicie nástoje, vokály; Roman Hulín - basová gitara, vokály. Ku songu "Čiernobiela" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý sa nesie v hokejovom duchu. Je to predovšetkým podcta slovenskému hokejistovi Pavlovi Demitrovi, ktorý bol fanúšikom tejto neo-punkovej formácie. ****

• 7.11.2018  08:27
    Iné Kafe - Kto na to príde? (hudební videoklip) (2000)

Pieseň "Kto na to príde?" je v poradí deviata skladba z tretieho štúdiového albumu bratislavskej hudobnej skupiny Iné Kafe. Album sa volá "Je tu niekto?". Vyšiel štvrtého septembra roku 2000, pod značkou vydavateľstva Forza Music. Formácia Iné kafe v tých časoch patrila na absolútnu špičku tuzemských neo punkových kapiel. Ku songu "Kto na to príde?" bol natočený oficiálny videoklip, v ktorom sa formácia Iné kafe objavila v zostave: Vratko Rohoň - gitara, spev; Peter Fóra - basová gitara; Dano Mathia - bicie nástroje; Tibor Prikler - gitara. ***

• 6.11.2018  20:48
    The Clash - Bankrobber (hudební videoklip) (1980)

"Můj táta byl bankovní lupič, ale nikdy nikomu neublížil. Prostě miloval takový život a miloval kradení vašich peněz. Někteří jsou bohatí a někteří jsou chudí. Tak to na světě chodí. Ale já nevěřím na vyvalování se na gauči. Stěžování si na to, že nemám štěstí. Tak jsme to přišli oživit. Nikdy jsme neměli moc v lásce lopatu. Lámat si záda, abych dostal svoji výplatu. A nezapomeň se ponižovat. Starý muž mluvil v baru nahlas. Řekl - nikdy jsem nebyl ve vězení, no celý život obsluhovat jeden stroj je desetkrát horší než vězení. Představ si, kdyby se všichni ti kluci ve vězení mohli teď dostat společně ven. Co si myslíš, že by nám chtěli říct? Nemá to žádný smysl chtít si česat vlasy, když jsou šedivé a řídké. Uteč, uteč, uteč, uteč! Vydejte se, kluci, do hor. Vidím ve zdi díru a vím, že oni ji nikdy neuvidí." ***

• 6.11.2018  08:11

V roku 1984 bol natočený snímok "Nekonečný príbeh". Úžasná fantasy o čítaní kníh. Tento film sa zaradil do zlatého filmového fondu, stal sa kultovým dielom. Ocenil som ho štyrmi hviezdičkami. O päť rokov neskôr bolo vyprodukované pokračovanie. "Nekonečný príbeh 2". Je to ďalšia kapitola príbehu o Bastienovi a jeho priateľoch z ríše fantázie. Lenže je to kapitola úplne zbytočná a oproti svojmu predchodcovi aj o poznanie slabšia. S prižmúreným okom mu dávam dve malé hviezdičky. **

• 5.11.2018  19:57
    Kameňák 4 (2013)

"Kameňák 4" je naozaj veľmi zlý film. Scenár je len chaoticky riadeným tokom navzájom prepojených vtipov. Čo je v podstate zaujímavý nápad, ale samotná realizácia nie je vôbec uspokojivá. obzlášť keď sa to opakuje už stvrtý krát. Zdeněk Troška je režisér, ktorého ja raz nedokážem pochopiť. Mne ten jeho štýl príde desne buranský. Najviac svoje filmy ničí tým, že obsadzuje nehercov alebo totálne podpriemerých babrákov, ktorí nedokážu presvedčivo zahrať ani prd. Bolo mi z toho až trapne. "Kameňák 4" je odpad!

• 5.11.2018  19:56
    Vánoční Kameňák (2015)

"Kameňák 5" je naozaj veľmi zlý film. Scenár je len chaoticky riadeným tokom navzájom prepojených vtipov. Čo je v podstate zaujímavý nápad, ale samotná realizácia nie je vôbec uspokojivá, obzvlásť keď sa to opakuje už piaty krát. Zdeněk Troška je režisér, ktorého ja raz nedokážem pochopiť. Mne ten jeho štýl príde desne buranský. Najviac svoje filmy ničí tým, že obsadzuje nehercov alebo totálne podpriemerých babrákov, ktorí nedokážu presvedčivo zahrať ani prd. Bolo mi z toho až trapne. "Kameňák 5" je odpad!

• 5.11.2018  19:55
    Childish Gambino - This Is America (hudební videoklip) (2018)

Toto je čo za kokotina!? Prečo to má tak vysoké hodnotenie? Arogantný, sfetovaný afro-američan, vyzlečený do pol pása brble akési pičoviny. Do toho robí nechutné opičiacké pohyby. Hnus. Odpornosť. "This is America". Toto je Amerika? No to je teda fakt katastrofa. Chráň nás Boh, aby takto dopadla aj Európa. Robiť z nadrogovaných negrov hviezdy a dávať im priestor pre ich trapné nenávistné výplody je ukážkou dekadencie a idiocie súčastnej americkej spoločnosti. Hovniak Childish Gambino a jeho videoklip ku shit songu "This Is America" je odporný odpad!

• 5.11.2018  08:21

Keď som niekedy v roku 1997 zhliadol americkú rodinnú sci-fi komédiu "Flubber - Roztržitý profesor", kde hlavnú úlohu stvárnil suchár Robin Williams, tak som vôbec netušil, že sa jedná o remake snímku "The Absent Minded Professor" z roku 1961. Ku tomu som sa náhodou dostal až teraz po viac ako dvadsiatich rokoch. S chuťou a očakávaním som si ho pozrel. Nablískaný remake na mňa moc nezapôsobil. No pri tejto starej, pôvodnej, čiernobielej verzii som sa celkom dobre pobavil. ***

• 4.11.2018  10:07

Ty vole, ty vole, vole, vole, ty vole... a furt dokola len ty vole. Českú kinematografiu už nejaký ten rok nesledujem, ale na viaceré odporúčania mojich obľúbených uživateľov som si snímok "Kobry a užovky" predsa len pozrel. Avšak vôbec to na mňa nezapôsobilo. Bratia Hádekovci sa snažili ako mohli, no akosi som im to nežral. Najmä ten čo hral toho vymletého feťáka bol značne nepresvedčivý. Celé to bolo prázdne, plytké, kŕčovité a nedôveryhodné. Herecké výkony na úrovni ochotníckeho divalda a maxi trapný soundtrack. Nič moc, ty vole. **

• 3.11.2018  10:11
    Prokletí (2005)

Wes Craven sa pevne a zrejme natrvalo usadil v rebríčku mojich obľúbených režisérov a tiež aj v rebríčku mojich obľúbených scénaristov. Mám veľmi rád tvorbu tohto amerického filmára. Stvoriteľ Freddyho Kruegera, autor kultového hixploitation snímku "Hory majú oči" a tvorca slasher série "Vreskot" má môj obdiv a rešpekt. V roku 2005 obohatil aj subžáner werewolf horroru snímkom "Prekliatie". Nepatrí to síce medzi jeho majstrštychy, ale za pozretie a tri hviezdičky to dozaista stojí. ***

• 2.11.2018  14:34

Prestárnutý, rakúsko-nemecký pornografický film "Josefine Mutzenbacher - Mein Leben für die Liebe" zachytáva erotické dobrodružstvá večne nadržanej mrdny Josefíny. Josefína Mutzenbacherová by najradšej zo všetkého len súložila. Nič iné ju nezaujíma. Neustále túži po tom, aby ju niekto poriadne ošukal do jej nenásitnej kundy. Keď nie je možný pohlavný styk, tak potrebuje tvrdého vtáka aspoň do ruky alebo ešte lepšie do huby. Kde sa objaví táto nymfomanka, tam nastanú nespútané orgie a spermie lietajú na všetky strany. Josefína je poriadne kurvisko. **

• 1.11.2018  13:52
    OKTAGON MMA ZÁPASENIE (TV pořad) (2016)

Má to svoje kvality. V rámci česko slovenskej televíznej tvorby je to originálny, progresívna záležitosť. Nazrieť do sveta bojového športu je pre diváka atraktívna exkurzia. Ale predsa len je to celé akési napózované, trocha buranské. Veľa zbytočných kecov, nedostatok bojového varu. Účastníci tohto projektu majú moje sympatie, českí a slovenskí borci sú fajn, ale som presvedčený o tom, že ruskí bratia Alexander a Fjodor Emelianenkovci by ich jedného po druhom poriadne vyrúbali. To by bola parádna show. **

<< předchozí 1 2 3 4 41 80 120 159