MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 97 129
    • 22.10.2017  00:10
    Jack Holborn (TV seriál) (1981)

"Jack Holborn" a jeho dobrodružný príbeh ma sprevádzal mojim detstvom. Dvanásť dielny novozélandský televízny seriál som ako chalan doslova hltal. S obrovskou radosťou a veľkým očakávaním som sa tešil na každú časť. Exotické more, piráti, vojáci, akcia a malý odvážny hrdina. Bolo to pre mňa fascinujúce. Lenže v čase keď sa to vysielalo som mal asi tak osem rokov. Teraz by ma to už určite tak neočarilo a zrejme ani moc nezaujalo. Takže si radšej uchovám na tento titul len príjemnú nostalgickú spomienku. ***

• 21.10.2017  08:59

Na metalovej hudbe som vyrastal. Najradšej som mal thrash metal, prípadne death metal či pekelný black metal. A nevyhýbal som sa ani kvalitným heavy metalovým formáciam. No americkú skupinu Megadeth som vždy dosť podceňoval. Dave Mustaina som považoval len za odpadlíka z kultovej kapely Metallica. Takže som jeho Megadeth dlho opmínal. Keď som si však pozrel záznam výborného koncertu, ktorý odohrali v roku 2008 v kalifornskom San Diegu, musím uznať, že Megadeth patrí ku špičke heavy metalovej scény a že Dave Mustain je perfektný gitarista a spevák s jedinečným rockovým hlasom. ****

• 20.10.2017  18:33
    AC/DC - Rock or Bust (hudební videoklip) (2014)

Pieseň "Rock or Bust" je úvodná, v poradí prvá, a zároveň i titulná skladba zo šestnásteho radového albumu legendárnej austrálskej heavy hard rockovej hudobnej skupiny AC/DC. Album vyšiel dvadsiateho ôsmeho novembra roku 2014 vo vydavateľstve Columbia Records. Ku songu "Rock or Bust" bol natočený oficiálny videoklip. Kapela AC/DC a plný kotol ich verných fanúšikov. Old schoolová klasika. Páni z AC/DC sú už starí kokoti, ale ešte im to celkom dobre šlape. ***

• 20.10.2017  18:10
    Iron Maiden - The Number of the Beast (hudební videoklip) (1982)

Pieseň "The Number of the Beast" je v poradí piata a zároveň aj titulná skladba z tretieho radového štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Iron Maiden. Album vyšiel dvadsiateho druhého marca roku 1982 pod hlavičkou vydavateľstva EMI. Ku songu "The Number of the Beast" bol natočený štýlový, heavy metalový videoklip. Kapela sa v ňom objavila v zostave: Steve Harris - basová gitara, Bruce Dickinson - spev, Dave Murray - gitara, Adrian Smith - gitara a za bicími nástrojmi vtedy sedel Clive Burr. ****

• 20.10.2017  16:14

Gary Sherman réžijne nezvládol tretie pokračovanie dobre rozbehnutej duchárskej série "Poltergeist". Prvé dve časti považujem za skvelé horrorové snímky s výborným scénarom a mrazivou atmosférou, ktorá je umocnená pôsobivou hudbou. Nič z toho žiaľ nemôžem povedať o treťom diely. Dej sa presunul z vilového predmestia priamo do obrovskej viacúčelovej budovy. Táto radikálna zmena filmu vôbec neprospela. V porovnaní z jeho dvoma predchodcami je "Poltergeist III" hodne slabý. Budem objektívne prísny a dám mu len dve hviezdičky. **

• 20.10.2017  09:24

Knihu amerického spisovateľa Richarda Matheson, podľa ktorej bol natočený tento film, som zatiaľ nemal možnosť čítať. No na jej filmovú adaptáciu ma upozornil jeden z uživateľov, ktorý má toho hodne napozerané, s tým že sa jedná o vynikajúci starý čiernobiely sci-fi snímok. Také ja mám velice rád. Tak som si teda titul "The Incredible Shrinking Man" zohnal a pustil. Musím skonštatovať, že to bol naozaj pútavý divácky zážitok. Príbeh zmenšujúceho sa Scotta Careyho ma zaujal nie len po dejovej stránke, ale i po technickej a trikovej. ****

• 19.10.2017  18:46
    Iron Maiden - The Trooper (hudební videoklip) (1983)

"The Trooper" je v poradí piata skladba zo štvrtého radového štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Iron Maiden. Album sa volá "Piece of Mind". Vyšiel šestnásteho mája roku 1983 pod značkou vydavateľstva EMI. Pieseň "The Trooper" patrí medzi klasické hity tejto legendárnej heavy metalovej formácie. Jej autorom je basgitarista Steve Harris. Bol ku nej natočený vlastenecký videoklip zostrihaný z pódiovej show a vojnových záberov z čiernobieleho filmu "The Charge of the Light Brigade". ***

• 19.10.2017  18:31
    Iron Maiden - Aces High (hudební videoklip) (1984)

Pieseň "Aces High" je úvodná, v poradí prvá, skladba z piateho štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Iron Maiden. Album sa volá "Powerslave". Vyšiel tretieho septembra roku 1984 pod značkou vydavateľstva EMI. "Aces High" patrí medzi klasické hity tejto legendárnej heavy metalovej formácie. Jej autorom je basgitarista Steve Harris. Bol ku nej natočený vlastenecký videoklip zostrihaný z pódiovej show a archívnych čiernobielych záberov britských vojakov bojujúcich v druhej svetovej vojne. ***

• 19.10.2017  08:59

Nedávno som sa rozprával s kamarátkou, ktorá má velice silnú arachnofóbiu. Nič hrôzostrašnejšie ako pavúky pre ňu neexistuje. Má z nich panický strach. No a práve ona mi doporučila snímok z roku 1977, ktorý sa volá "Kráľovstvo pavúkov". Vraj je to nesmierne desivý horror o pavúkoch. V duchu som si povedal, že mňa len tak nejaký pavúči horror neprekvapí, už som ich videl mnoho. Ale nakonec musím uznať, že to bolo dobré. Naturálna klasika. Žiadne lacné digitálne triky či nevierohodné atrapy pavúkov. Živé tarantuly. ***

• 18.10.2017  16:13

"Lola rennt" je pre mňa jeden z najlepších a najzaujímavejších nemeckých filmov. V ňom som sa prvý krát stretol s neuveriteľne podarenou video-klipovou réžiou. Frčí to od začiatku do konca ako na divokej house party. Nadupaný techno thriller. Nenáročný námet je realizovaný svižnou filmárskou formou na báze troch odlišných možností vývoju deja, spojených do jedného ucelenené a umne poskladaného snímku. Premyslený scénar, dynamická kamera, perfektný strih, energický soundtrack, dobrí herci a kreatívna réžia. *****

• 18.10.2017  10:57
    Lost Highway (1997)

Prostredníctvom snímku "Lost Highway" som sa zoznámil s nekonvenčnou tvorbou amerického režiséra Davida Lyncha. V roku 1997 som si naň zašiel do kina. Po viac ako dvoch hodinách som vychádzal von užasnutý, okúzlený a zmätený. David Lynch ma dostal, vyrazil mi dych, rozšíril moje filmové obzory. Nič tak sureálne, haluciogénne a znepokojúce som nevidel. Od vtedy som si pozrel už mnoho jeho snímkov, no najradšej sa vždy vraciam práve ku titulu "Lost Highway". Je to geniálny film. *****

• 17.10.2017  00:48
    Štúrovci (TV seriál) (1991)

"Štúrovci" boli mladí, uvedomelí muži, ktorí predstavovali hlavnú vlnu slovenského národného hnutia v polovici devätnásteho storočia. Ľudovít Štúr, Michal Rastislav Hodža, Jozef Miloslav Hurban, Samo Chalúpka, Andrej Sládkovič, Janko Kráľ, Janko Matuška, Ján Botto, Ján Kalinčiak... Bez nich by sme sa ako národ stratili, zanikli by sme v totalitnom Rakúsko-Uhorsku. Predovšetkým vďaka nim sme sa oslobodili z pod šovinistického jarma Maďarov a dnes máme svoj vlastný suverejný štát. "Štúrovci" by si zaslúžili kvalitnejšie natočený televízny seriál. Hej Slováci, máme im byť za čo vďační. **

• 16.10.2017  09:13

Režisér Ivan Reitman natočil v roku 1984 a 1989 dva filmy, ktoré do značnej miery ovplyvnili môj formujúci sa filmový vkus. Oba diely "Ghost Busters" mám dodnes veľmi rád. Päť hviezdičkové duchárske komédie. V roku 2016 natočil Paul Feig voľné pokračovanie, či skôr remake. Ale pozor, krotiteľov duchov nahradili krotiteľky duchov. Na skvelú Reitmanovu kultovú klasiku z osemdesiatých rokov to nemá, ale i tak som sa pri tom celkom fajn pobavil. ***

• 15.10.2017  09:06
    Hindenburg (TV film) (2011)

LZ-129 Hindenburg bola nemecká transatlantická dopravná vzducholoď, ktorá šiesteho mája roku 1937 pri pristávaní v americkom New Jersey bola zachvátená masívnym požiarom, ktorý ju totálne zničil. Pri tomto nešťastí zomrelo tridsať šesť ľudí. Dodnes nie je táto tragédia celkom objasnená. No natočilo sa o nej viacero filmov. Jedným z nich je aj nemecký televízny snímok "Hindenburg", ktorý v roku 2011 natočil režisér Philipp Kadelbach. Je to typický produkt súčastnej nemeckej kinematografie. Technicky slabé, herecky nevýrazné, dejovo nudné. **

• 14.10.2017  21:20

Pražské The Fialky ma vedia ešte stále vždy skvele pobaviť. Hrajú svižný punk rock tak ako ho mám rád a točia výborné punkové videoklipy. Sú to borci, čo majú rešpekt pred old schoolom a zároveň posúvajú punk niekam ďalej. Veľmi dobrá kapela. Naposledy ma potešili svojim klipom ku songu "Poslední gang (Generace 2000 part 1.)". Týpkom z Fialiek to výborne šlape. Už dlhšie ich považujem za najlepšiu a najkreatívnejšiu českú punk rockovú hudobnú skupinu. Verím, že táto punková parta nepodlehne trendúm. ****

• 14.10.2017  18:20
    Sousedé - Nový začátek (E01) (epizoda) (2017)

Stalo sa niečo, čo som pokladal za takmer nemožné. Mimoňom z TV Barrandov sa podarilo natočiť ešte väčší seriálový hnoj ako sú všetky tie chujoviny, čo produkujú české a slovenské komerčné televízie. "Ordinácia v Ružovej záhrade", "Panelák", "Ulica", "Letisko", "Divoké kone" či "Búrlivé víno" to všetko sú umelecké skôsty v porovnaní s dementným ochotníckym projektom "Sousedé", ktorý sa objavil na obrazovkách Kino Barrandov. Je neuveriteľné, že niekto dokáže vyprodukovať takýto amatérsky debilizmus. Príšerné, primitívne, odporné, totálny odpad!

• 14.10.2017  09:17
    Rváči (2009)

Jebnutí Američania sa serú do všetkého, z čoho sa dajú vytrieskať doláre a je im úplne jedno, že danej téme rozumejú ako hus pivu a celé to skurvia. Amíci vedia hovno o tom, čo je to futbalové násilie a ako to chodí medzi hooligans. Už prvá časť "Green Street Hooligans", kde si zahral chuligána hobit Frodo, nestála za veľa. Bolo to hodne mimo. No toto primitívne, zbytočné pokračovanie je totálna sračka. Naivný americký nezmysel, strata času. Ak chcete vidieť výborne natočený film o futbalových chuligánoch, tak si pustite anglický snímok "Football Factory". *

• 13.10.2017  20:15
    Martin Madej - Bobi (hudební videoklip) (1996)

Toto jedna z najtrapneších a najodpornejších piesní, čo bola vyprodukovaná v rámci slovenského shit showbiznisu. Jej autorom je Peter Nagy. V roku 1996 napísal song o tom ako psie šteňa zjedlo kocku stavebnice Lego a malý chlapec čaká pokiaľ ju vysere. Nagy túto fekálnu primitivitu dal naspievať na konkurze vybratému, deväť ročnému Martinovi Madejovi. Zničil mu tým život. Nech sa teraz Madej tvári ako chce sexi, cool, nech robí čo len môže, pre všetkých vždy zostane ten malý hlúpy smrad, čo čaká pokiaľ z Bobiho hovno vypadne. Mimoriadne trapný odpad!

• 13.10.2017  19:36

Eli Roth - režisér babrák. Obrezaný somár, čo točí samé sračky. Na čo siahne to dojebe. Keby nebolo protekcie zo strany Quentina Tarantina, tak si ani neuprdne. Dalo mi poriadnu námahu si pozrieť tie jeho Hostely a Smrtonostné výlety až do konca. Ale čo bolo do piče toto?! "Cabin Fever: Family Friendly Version"?!! To malo byť akože vtipné alebo čo? Zrejme nemám zmysel pre židovský humor, ktorým tu pán Roth doslova srší a potom príde akási nudná hudobná skladba. Čo je to za pičovina?! Absolutne zbytočný odpad!

• 13.10.2017  19:08

Afroameričan Cassius Marcellus Aladdin Mulligan Montmoreney O'Toole Clay , známy pod mohamedánskym menom Muhammad Ali, bol sebeľúby narcis, vyznavač radikálneho islamu, ortodoxný černošský rasista a trapný namachrovaný frajer. Obyčané sprosté hovädo. Je mi vcelku jedno, že to bol výborný boxerista. Ako človek mi je vyložene odporný. Jeho charakterové vlastnosti sa mi tak silne hnusia, že nedokážem oceniť jeho športový talent. Takže hoc i dobre natočený dokumentárny film o tomto primitívnom opičiakovi je pre mňa odpad!

• 13.10.2017  09:29
    Ohnivé nebe (TV film) (2005)

"Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky", "Začiatok konca: Zrážka s kométou", "Koniec ľudstva: Zrážka planét", "Beštia z hlbín", "Korene zla", "Mrazivé peklo", "Lochnesský teror", "Znamenie hada" a "Ohnivé nebo". Dvanásť filmov od kanadského režiséra Paula Zillera. Dvanásť otrasných diváckych zážitkov. Dvanásť nízkorozpočtových snímkov s hlúpym scénarom, mizernými hercami a primitívnymi digitálnymi trikmi. Zvládol som si pozreť dvanásť Zillerových brakov. Ale už dosť, stačilo, už mám tých jeho sračiek vyše hlavy. So super babrákom Zillerom už nadobro končím. *

• 13.10.2017  09:28
    Vosy útočí (TV film) (2005)

V roku 2005 natočil kanadský total béčkový televízny režisér Paul Ziller dva snímky, katastrofické "Ohnivé nebo" a horrorový "Smrtiaci roj". Oba sú to nízkorozpočtové braky, ktoré balancujú na hrane odpadu. Mizerní herci, nelogické scénare, primitívne digitálne triky a odfláknutá diletantská réžia. Útočiace vražedné osi, ktoré napadnú obyvateľov neveľkého mestečka sú viac ako trapné a nechcene smiešne. Pán Paul Ziller je odborník na točenie takýchto neskutočne zmršených, stupidných filmov. *

• 12.10.2017  08:59

Začínajú sa u mňa prejavovať symptómy závislosti na brakových filmoch Paula Zillera. Videl som v priebehu pár dní jedenásť jeho otrasných snímkov: "Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky", "Začiatok konca: Zrážka s kométou", "Koniec ľudstva: Zrážka planét", "Beštia z hlbín", "Korene zla", "Mrazivé peklo", "Lochnesský teror" a "Znamenie hada". Jeden shit horší ako druhý. Otras. Ziller točí samé podradné sračky. Hlúpy scénar, otrasní herci a totálne diletantská réžia. Prečo sa na to stále pozerám?! Ach, bože stal sa zo mňa Zillerokoholik. *

• 11.10.2017  09:01
    Loch-ness teror (TV film) (2008)

Dal som si tú námahu, že som sa snažil vygoogliť nejaké informácie o režisérovi Paulovi Zillerovi. No nič moc som sa nedozvedel. Zistil som akurát to, že je to Kanaďan a podľa fotky priemerný nevýrazný beloch. Inak o ňom neviem nič, okrem toho, že točí totálne brakové filmy s nízkym rozpočtom, primitívnymi digitálnymi trikmi, mizernými hercami a stupidnými scénarmi. Presne v tomto jeho jedinečnom lacnom štýle sa nesie aj snímok "Loch Ness - Beštia z hlbín". Ziller čo si ty za magora, keď stále vytrvalo točíš samé takéto sračky? *

• 10.10.2017  09:13
    Mrazivé peklo (TV film) (2008)

"Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky", "Začiatok konca: Zrážka s kométou", "Koniec ľudstva: Zrážka planét", "Beštia z hlbín", "Korene zla" a "Mrazivé peklo". To je deväť otrasných diváckych zážitkov, ktoré mi naservíroval totálne béčkový režisér Paul Ziller. Všetko sú to nízkorozpočtové braky s idiotským scénarom, primitívnymi digitálnymi trikmi a príšernými hercami. No napriek tomu som sa na tieto Zillerove sračky v poslednom čase akosi namotal. *

• 9.10.2017  08:46
    Smrtící vegetace (TV film) (2011)

Režisér Paul Ziller ma opantal svojou absolútnou neschopnosťou a diletanstvom. Točí neskutočné sračky. Jeho filmy majú nízky rozpočet, hrajú v nich otrasní herci, digitálne triky sú na primitívnej úrovni a scénare nemajú nič spoločné so zdravím rozumom. Napriek tomu som už videl osem tých jeho brakov. "Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky", "Začiatok konca: Zrážka s kométou", "Koniec ľudstva: Zrážka planét", "Beštia z hlbín" no a teraz som si pozrel aj titul "Korene zla". Osem filmov, osem príšerných diváckych zážitkov. Ziller je totálny babrák. *

• 8.10.2017  09:19
    Mořská bestie (TV film) (2008)

A už zasa Paul Ziller! Prečo si už s ním nedám pokoj?! Veď točí len samé brakové sračky. Všetko sú to nízkorozpočtové zlátaniny s hlúpym scénarom, primitívnymi digitálnymi trikmi a otrasnými hercami. Videl som jeho snímky: "Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky", "Začiatok konca: Zrážka s kométou", "Koniec ľudstva: Zrážka planét" no a teraz som si pozrel titul "Beštia z hlbín". Už vopred som vedel, že to bude ďalšia jeho zmršená chujovina, ale predsa len som si to pustil. Totálna blbosť. Sám sebe sa čudujem, že sa už na toho Zillera nevyserem. *

• 7.10.2017  09:52
    Srážka planet (TV film) (2011)

Ďalšia nehorázna hlúposť z dieľne záhadného Paula Zillera. Tento divný režisér boh vie odkiaľ je odborník na točenie totálne béčkových brakov. Špecializuje sa predovšetkým na katastrofické filmy. On sám by sa dal označiť ako katastrofálny režisér. Videl som už sešť jeho snímkov, vrátane tohoto titulu "Koniec ľudstva: Zrážka planét" a všetko sú to nezmysly balancujúce na hrane odpadu. Stupidné scénare, otrasní herci, primitívne filmové efekty, minimálny rozpočet, mizerná réžia. *

• 6.10.2017  00:37
    Polární bouře (TV film) (2009)

Kto je Paul Ziller? Napíšte mu prosím niekto biografiu, aby som si mohol prečítať, čo je to za čuráka. V poslednom čase som mal tú smolu, že som natrafil na päť filmov, ktoré režíroval. Videl som jeho snímky: "Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky" a teraz som si pozrel aj "Začiatok konca: Zrážka s kométou". Všetko sú to príšerné nízkorozpočtové katastrofálne filmy s debilným scénarom, otrasnými hercami a primitívnymi filmovými trikmi. Pán Ziller je odborník na shitové filmy. Čo je to za bláznivého magora, keď stále točí takéto sračky? Kto je Paul Ziller? *

• 5.10.2017  08:52

Som nadšený obdivovateľ talianských horrorov a giallo snímkou zo sedemdesiatých a osemdesiatých rokov minulého storočia. Teraz som si však pre malú zmenu pustil klasický taliansky krimi film z roku 1973, ktorý sa volal "Boss - Smrť na objednávku". Vojna dvoch mafianskych klanov bola celkom fajn. I nájomný zabijak Lanzetta bol dosť dobrý. Režisér Fernando Di Leo natočil drsný gangsterský film. Ale nabudúce, keď zasa dostanem chuť na niečo talianske, tak si predsa len radšej pustím nejaké to giallo. ***

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 97 129