MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162
    • 17.1.2019  08:38

Dvadsiata štvrtá epizóda so šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Dr. Winchester and Mr. Hyde“ (Doktor Winchester a pán Hyde). Vždy dokonalý aristokrat doktor major Charles Emerson Winchester III si v rámci zvýšenia svojej výkonnosti a potlačenia stresu sám naordinuje liek na báze amfetaminu. Z počiatku pracuje ako superman lenže čoskoro sa u neho začnú objavovať klasické feťácke príznaky a prichádza ku kolapsu. *****

• 16.1.2019  07:58

Šestnásta epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Henry in Love“ (Zamilovaný Henry). Plukovník Henry Blake odíde na krátku dovolenku do Tokia. Tam sa vášnivo zamiluje do mladej krásnej Nancy Sue Parkerovej. Je medzi nimi značný vekový rozdiel. Kvôli nej sa chce dať rozviesť so svojou manželkou a začať nový život. Pozve ju na návštevu ku nim do MASHu. Keď ju zoznámi s Howkeye Pierceom a Johnom Traperom tí ihneď pochopia, že to nie je vhodná družka pre Henryho. *****

• 15.1.2019  08:27

Nemám rád filmy Marie Poledňákovej. Nepáči sa mi je režisérsky rukopis a nemám zmysel pre jej druh humoru. A všimol som si, že s každým ďalším titulom, pod ktorým je podpísaná ide kvalita krôčik po krôčiku nenápadne dole. Ak bude tento trend u nej takto pokračovať ďalej, a ja som presvedčený, že bude, tak to skončí až v odpade. Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia však natočila dve rodinné komédie, ktorým predsa len môžem s čistým svedomím dať tri hviezdičky. Jednou z nich je snímok z roku 1978 „Jak dostat tatínka do polepšovny“. ***

• 14.1.2019  13:28

Nemám rád filmy Marie Poledňákovej. Nepáči sa mi je režisérsky rukopis a nemám zmysel pre jej druh humoru. A všimol som si, že s každým ďalším titulom, pod ktorým je podpísaná ide kvalita krôčik po krôčiku nenápadne dole. Ak bude tento trend u nej takto pokračovať ďalej, a ja som presvedčený, že bude, tak to skončí až v odpade. Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia však natočila dve rodinné komédie, ktorým predsa len môžem s čistým svedomím dať tri hviezdičky. Jednou z nich je snímok z roku 1977 „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. ***

• 13.1.2019  12:28
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Toto je teda ale poriadna kopa smrdutého hnoja. Niečo tak primitívne, stupidne a trápne sa len tak nevidí. Takýto shit môže vyprodukovať jedine tlupa debilov ako sú Kemka, Polnišová, Šebová, Pomajbo a zopár ďalších hlupákov, čo sa ku nim pridali. Banda slniečkarskych zmrdov čo sa pasuje do úlohy komikov a čo je horšie aj do vodcov ohlúpených slušných oviec, ktoré pravidelne vybľakujú na námestí SNP v Bratislave a neúspešne sa snažia organizovať štátny prevrat. Oni a aj ten ich "Kredenc" sú odpad!

• 12.1.2019  11:20
    Notting Hill (1999)

Nie som obdivovateľ romantických komédii, anglický humor mi je cudzí, veľkohubá Julia Robertsová mi nikdy nebola sympatická a dreváka Hugha Granta považujem za úchyláka. Otrasná dvojica, otrasný film. Anglo-americká romantická komédia "Notting Hill", ktorú v roku 1999 natočil režisér Roger Michell, ma nedokázala ničím zaujať a už vôbec nie pobaviť. Bola to príšerná nuda. Už to nikdy v živote nechcem vidieť znova. **

• 11.1.2019  08:13

Titul „Horror aneb Četba na dobrou noc“ je krátkometrážny film, ktorý v roku 1992 natočil Petr Novotný. Desivý komorný príbeh osamelého muža sa nesie v ponurom duchu poviedok Edgara Allana Poe. Hlavnú postavu stvárnil komik Jiří Wimmer. Úlohy démonického predčítača sa chopil dramatik, spisovateľ, scenárista a popredný český záhadológ Otomar Dvořák. Vďaka hereckým výkonom týchto dvoch pánov ma tento snímok zaujal, pobavil a trocha i postrašil. ***

• 10.1.2019  09:09
    Takže tak! (TV pořad) (2015)

„Takže tak“ je satiristicko recesistická relácia, ktorá sa viac menej pravidelne objavuje na internete. Messie Martin Daňo a doktor Rudolf Vaský v nej v duchu krvavej roxorovej revolúcie upozorňujú na aktuálne politické kauzy. Títo dvaja páni, neúnavní hľadači pravdy a nebojácni bojovníci za spravodlivosť ma vždy dokážu dobre pobaviť. Zároveň však vo mne zakaždým vzkypí hnev, keď sa dozvedám o svinstvách, ktoré sa na Slovensku dejú. Daňo a Vaský majú môj obdiv, sympatie a rešpekt. Preto salutujem heil Vasky a hovorím „Takže tak“! *****

• 9.1.2019  08:57

Pár dní pred Vianocami mi moja priateľka Evka povedala, že bude v telke film „Dračia nevesta“ a že by bola rada, keby sme si ho spolu pozreli. Vôbec som netušil, čo je to za titul. No s radosťou som si to s ňou kukol. Týmto komentárom sa chcem mojej milej Eve poďakovať za to, že som vďaka nej zhliadol výborne natočený romantický fantasy snímok, ktorý je presiaknutý poetikou ruských bylin. V záplave amerických sračiek bol tento ruský film velice príjemným osviežením. ****

• 8.1.2019  08:44
    Elán: Megakoncert (koncert) (2003)

Dňa dvadsiateho septembra roku 2003 sa podarilo slovenskej hudobnej skupine Elán vypredať pražskú Letenskou pláň. Takmer tri hodiny zabávali svojou muzikou približne osemdesiat tisíc ľudí. Odohrali tam všetky svoje najznámejšie hity, šlágre a cajdáky. Z tejto show vznikol aj oficiálny video záznam, ktorý vyšiel na DVD pod názvom „Elán: Magakoncert“. Ja som nikdy nepatril medzi obdivovateľov tejto socialistickej pop rockovej formácie, takže ma to nijak zvlášť neoslovilo. **

• 7.1.2019  07:49

Pán Prokouk je obuvník, šuster. Jedného dňa ho však jeho remeslo omrzí a zatúži po zmene. Chce sa stať administratívnym pracovníkom. Absolvuje rýchlo kurz strojopisu, naučí sa základy úradníckej profesie a požiada o miesto na úrade. Je prijatý a ihneď je zavalený horami papierov. Jeho počiatočne nadšenie čoskoro vystrieda trpké sklamanie. Je nad jeho sily aby zvládol úradnícku prácu obzvlášť keď mu šéfuje byrokratický kôň. Krátkometrážny snímok „Pan Prokouk ouřaduje“ natočil v roku 1947 začínajúci český režisér Karel Zeman. ***

• 6.1.2019  11:03
    Ramones - I'm Against It (hudební videoklip) (1978)

Pieseň "I´m Against It" je v poradí šiesta skladba zo štvrtého štúdiového albumu americkej punk rockovej hudobnej skupiny Ramones. Album sa volá "Road to Ruin". Vyšiel dvadsiateho druhého septembra roku 1978 pod značkou vydavateľstva Sire Records. Ku songu "I´m Against It", bol natočený oficiálny videoklip v ktorom sa skupina Ramones objavila v zostave: Joey Ramone - spev, Johnny Ramone - gitara, Dee Dee Ramone - basová gitara, Marky Ramone - bicie nástroje. I don´t like politics, I don´t like communists... *****

• 5.1.2019  22:30
    Najväčší Slovák (TV pořad) (2018)

Kto tu potrebuje dnes nejakú primitívnu anketu "Najväčší Slovák"? Fraška kde sa popri Štúrovi, Bernolákovi, Hlinkovi, Štefánikovi objavujú takí niktoši ako Kiska, Radičová, Kuciak, Vašaryová. Čo toto je!? Čo je to za pičovina? Kto ju potrebuje? Načo je to dobré? Nech si to robia súkromné televízie. Prečo to vysiela verejno právna RTVS?! Z povinných koncesionárskych poplatkov sa na tom poriadne nabalil špekulant Núňez. Tento zmrd nehanebne kradne peniaze zo štátnych zdrojov. Núňez je zlodej, podvodník, defraudant, odpad!

• 5.1.2019  16:21

Dvanásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Bart Carny" (Bart Svetský). Do Springfieldu prišli kolotoče. Celá rodina Simpsonovcov si tam vyrazí, aby sa zabavili. Bartovi sa však podarí zničiť najväčšiu atrakciu. Zošrotuje Hitlerovu limuzínu. Po dobode s majiteľom kolotočov je prinútený si škodu odpracovať. Spolu so svojim otcom Homerom Simpsonom sa pridajú ku komunite svetských. *****

• 4.1.2019  09:10

Dvadsiata epizóda zo šiestej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Two Dozen and One Greyhounds" (Dva tucty a jeden chrt). Už od prvej epizódy patrí do rodiny Simpsonovcov aj ich pes Spasiteľ. Z ničoho nič začne byť nervózny a nezvládnuteľný. Môžu za to hormóny. Túži po partnerke. Najde si ju a ukojí svoje pudy. Následkom toho sa Simpsonovci stanú majiteľmi dvaciatich šteniat. Chladnokrvný milionár Charles Montgomery Burns im ich ukradne, pretože si chce z nich urobiť kožuch. *****

• 3.1.2019  08:40

Jedenásta epizóda zo štvrtej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Homer´s Triple Bypass" (Homerova koronárna operácia). Homer Simpson má problémy so srdcom. Je nutné aby podstúpil náročnú a finančne drahú operáciu. Simpsonovci však na ňu nemajú peniaze. Preto sa rozhodnú, že Homera bude operovať doktor Nick Riviera. Jeho reputácia je však hodne pošramotená. Je dosť pravdepodobné, že Homer tento zákrok neprežije. *****

• 2.1.2019  08:28
    Harlej - Zfetovanej (hudební videoklip) (1995)

Začiatkom roku 1995 založilo niekoľko českých ostrieľaných rockerov hudobnú skupinu Harlej. Medzi zakladajúcimi členmi boli mimo iných aj Ota Hereš a Tonda Rauer z kapely Alkehol. Pieseň "Zfetovanej" je v poradí šiestou skladbou z ich prvého oficiálneho štúdioveho albumu. Album nesie názov "Aj mena ou bejby hel". Vyšiel v roku 1995. Ku songu "Zfetovanej" natočili oficiálny pódiový videoklip, ktorý zachytáva atmosféru ich živých vystúpení. ***

• 1.1.2019  09:21
    Green Day - Youngblood (Merry Xmas 2018!) (hudební videoklip) (2018)

Pieseň "Youngblood" je v poradí ôsma skladba z dvanásteho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Green Day. Album sa volá "Revolution Radio". Vyšiel siedmeho októbra roku 2016 pod hlavičkou vydavateľstva Reprise Records. Ku songu "Youngblood" bol koncom roku 2018 natočený bonusový videoklip, ktorý členovia tejto neo punkovej formácie venovali svojim fanúšikom pod stromček. "Green Day - Youngblood (Merry Xmas 2018!)". Billie Joe Armstrong, Tre Cool a Mike Dirnt prajú šťastné a veselé Vianoce. ***

• 31.12.2018  09:50
    Ruda & Yetty - Pívo (hudební videoklip) (2016)

V roku 2014 nahrala pražská hudobná skupina Chinaski pieseň "Víno". Je to titulný song ku televíznemu seriálu "Vinári". Bol ku nemu natočený aj oficiálny videoklip. Pieseň a i samotný seriál je nepodarenou paródiou na moravských producentov vína. Poviem to narovinu je to pičovina. Znechutilo ma to. V roku 2016 páni Ruda a Yetty natočili vtipnú parafrázu na túto skladbu, ktorá vyznieva omnoho zaujímavejšie ako originál. Pobavil som sa pri tom. Zrejme hlavne preto, že som podctivý pivár. **

• 30.12.2018  09:49

V biografii režiséra Ladislava Rychmana sa píše, že: "Téměř všechny filmy Ladislava Rychmana, až na malé výjimky, jdou dnes již zapomenuté, umělecky nevyrovnané, divácky nezáživné, průměrné a často špatně zpracované." Presne tak je to i v prípade jeho snímku "Babičky dobíjejte přesně!", ktorý natočil v roku 1983. Nápad to bol zaujímavý, ale v réžii nemožného Laca Rychmana sa z toho stal takmer až odpad. Treba však priznať, že to bolo tak mizerné aj vďaka otrasnej Libuši Havelkovej, ktorá stvárnila elektornickú starú mamu. *

• 29.12.2018  10:15
    Godzilla (2014)

"Godzilla". Keď som si pozrel pôvodný čiernobiely japonský snímok z roku 1954 tak som bol hodne sklamaný. Vôbec ma to neoslovilo. Dal som tomu len dve hviezdičky. Keď som videl bombastickú verziu od režiséra Rolanda Emmericha z roku 1998 tak som sa skoro zadávil popcornom. Ocenil som ju troma hviezdičkami. No a keď som teraz zhliadol spasiteľskú "Godzillu" od akéhosi Garetha Edwardsa, ktorú natočil v roku 2014, tak som bol spokojný. Je to kvalitný nuclear monsters sci-fi. Dávam štyri hviezdičky. ****

• 28.12.2018  09:44

Žid Paul Lawrence Smith (Adam Eden) ako Šimon (Simone) a Talian Antonio Cantafora ako Matúš (Matteo) urputne sa snažiaci napodobniť populárne fackovacie akčné komédie svojich slávnych značkových kolegov Buda Spencera (Carlo Pedersoli) a Terence Hilla (Mario Girotti). Prekvapivo sa im to výborne podarilo. Takmer predčili originál. "Šimon a Matúš: Obchodníci s diamantami" (Il vangelo secondo Simone e Matteo). Stará bláznivá talianská komédia pri ktorej som sa ako decko zadúšal od smiechu. ***

• 27.12.2018  10:50
    Vamp (1986)

Americkú horrorovú tvorbu z osemdesiatých rokov minulého storočia mám veľmi rád. Vyrastal som na nej. Formovala môj filmový vkus. Jedným zo snímokou, ktoré mi navždy utkveli v pamäti je upírsky horror "Vamp" z roku 1986. Nie že by to bolo nejak výnimočne desivé, nadmieru zaujímavé alebo svojsky jedinečné. To ani náhodou. V podstete je to lacný béčkový brak. Ale na silne odpudivú černošku Grace Jones v úlohe krvilačnej upírky Katrine sa zabudnúť fakt nedá. **

• 26.12.2018  10:32
    Cliffhanger (1993)

Sylvester Stallone si v 1993 zahral vo filme režiséra Rennyho Harlina "Cliffhanger". Stvárnil postavu horolezca Gabe Walkera, ktorý sa vysoko v horách zapletie do poriadnej šlamastiky. Banda zločincov tam havarovala s lietalom plným uradnutých peňazí. Gabe musí využiť všetky svoje schopnosti, aby z toho vyviazol živý. Stallone bol charizmatický ako vždy. Drsné vysokohorské prostredie sa mi tiež páčilo. Ani akčný scenár ma nesklamal. Avšak tá partička záporákov bola na smiech. ***

• 25.12.2018  18:26
    The Perfect Holiday (2007)

Otvorte si galériu ku tomuto snímku a zamyslite sa. Čo tam vidíte? Černoch, černoch, černoška, černošťatá a zasa len černoch, černoch a černoch. Je toto film, ktorý by mal spestrovať Vianoce slovenským divákom? Ja myslím, že nie. No ľudia z televízie JOJ to v rámci multikultúrnej propagandy zaradili do svojho programu a vysielajú to v prvý sviatok vianočný. Nech si to nechajú v USA, nech s tým idú niekde do Afriky alebo do nejakej inej prdele zasratej, na Slovensku nám netreba takýto afro-americký odpad!

• 25.12.2018  09:47

Prvá, úvodná epizóda z tretej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Stark Raving Dad" (Šialený Homer). Homer Simpson sa kvôli tomu, že si obliekol do práce ružovú košeľu ocitne hospitalizovaný v blázninci. Tam sa zoznámi s podivným týpkom, ktorý si o sebe myslí, že je Michael Jackson. Homer ho pozve ku nim domov do Springfieldu. Celé mesto sa teší, že ku nim príde veľká hviezda. Čaká ich trpké sklamanie. *****

• 24.12.2018  09:39

Brutálna plastelínová parafráza na gaučové predscény zo Simpsonovcov. Do domu Simpsonovcov vtrhnú traja zamaskovaní mladíci (Jimbo Jones, Dolph Starbeam, Kearney Zzyzwicz) s úmyslom kompletne vyvraždiť túto springieldskú rodinku. Homer to dosnate brokovnicou priamo do hlavy, Bart skončí s prechichnutým mozgom, malú Meggie rozsekajú mačetou, oskalpovaná Marge sa postaví na odpor a útočníkov zneškodní, avšak pri tom zahynie aj ona. Jedinú preživšú Lízu omylom zastrelí policajt (Clancy Wiggum) pri služobnom zákroku. ****

• 23.12.2018  08:16
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Kristína Farkašová je protekčné decko z hereckej rodiny. Jej dedo Laco Farkaš bol herec, jej otec Boris Farkaš bol tiež aký taký herec a tak sa i toto nemehlo dalo na hereckú dráhu. Avšak absolútna absencia nadania či talentu z každého jej hereckého pokusu robí len trapnú frašku. Tejto nezdravo sebavedomej, arogantnej hlupani to však vôbec nevadí a sama seba štylizuje do úlohy modernej liberálnej feministky, ktorá má patent na rozum. Idiotský seriál "Som mama" je exhibíciou samoľúbej debility tejto kaviarenskej pseudo intelektuálky. Primitívny odpad!

• 22.12.2018  09:54

Titul "Obraz" je súčasťou československého krátkometrážneho, večerníčkového, animovaného seriálu "Pat a Mat". Je to v poradí šiesta epizóda, ktorá bola v rámci tohto seriálu vyprodukovaná. Bola natočená v roku 1979. Televíznu premieru mala dvadsiateho siedmeho novembra 1982. Patovi a Matovi sa nedarí dostať veľký obraz zo bytu. Rozhodnú sa že ho rozrežú a potom znova zložia. Títo dvaja popletení, nešikovní majstri to však zase všetko dojebú. Presne tak ako je to u nich zvykom. ***

• 21.12.2018  16:23
    The Fialky - United (hudební videoklip) (2018)

Pieseň "United" je v poradí štvrtá skladba z prvého štúdiového albumu českej hudobnej skupiny The Fialky. Album sa volá "Prúser". Vyšiel v roku 2007 pod značkou vydavateľstva Papagájuv hlasatel records. No až po jedenástich rokoch bol ku tomuto songu vyprodukovaný oficiálny videoklip. Je zostrihaný zo záberov z ich živého vystúpenia v pražskom MeetFactory, ktoré odohrali jedenásteho októbra 2018 ako predkapela anglickej punkovej legendy The Adicts. ****

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162