MM_Ramone

Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 36 70 105 139
    • 22.2.2018  11:22
    Mercy (2014)

Film "Mercy" je adaptáciou poviedky "Gramma", ktorú napísal americký spisovateľ Stephen King. V roku 1985 vyšla v zbierke "Skeleton Crew". Ku tomuto snímku som pristupoval tak, že som si po dlho čase znova prečítal poviedku a následne si pustil film. Maestro King napísal nepríjemne strašidelný komorný príbeh. No scénarista Matt Greenberg a režisér Peter Cornwell literárnu predlohu úplne preinačili, celé to zbytočne a hlúpo prekombinovali a tak z toho vznikol nudný a nezaujímavý film. **

• 21.2.2018  21:53

Ten kto videl zopár epizód z amerického animovaného televízneho seriálu "Futurama", zrejme bude vedieť, čo je to Hypnotoad (Hypnožaba). V bežnej televízii mávame občas monoskop, avšak o tisíc rokov v budúcnosti ho nahradí hypnožaba. Je zhruba tak nezábavná ako ten monoskop, ale predsa len ma neznesiteľný krátkometrážny film "Everybody Loves Haynotoad" pobavil. Čumieť dvadsať dva minút na hypnožabu a počúvať monotónne zunenie je syndrómom akútnej diváckej otupenosti. ***

• 21.2.2018  09:05
    Echo-logis (TV seriál) (2013)

Nesmierne otravný dokumentárny seriál z francúzskej produkcie. Furt dokola samé dristy o tom ako úžasne sa býva v súlade s prírodou, aké je to šetrné k životnému prostrediu, ako to prospieva duševnej vyrovnanosti ľudí, aké zdraviu nezávadné materiály boli pri stavbe použité, aké moderné technológie boli využité, aké to je trvalo udržateľné bývanie, aký sa z toho stal moderný a pokrokový trend. Serem im na ich "Ekologické bývanie". Bývam ako bývam a rozumy akýchsi francúzskych eko chytrákov ma nezaujímajú. *

• 20.2.2018  21:51
    Franz Ferdinand - Always Ascending (hudební videoklip) (2017)

Franz Ferdinand? To je ale prekvapenie. Táto indie rocková, britpopová, postpunková hudobná skupina zo Škótska ešte stále existuje? Ja som ich zaregistroval v roku 2004, keď sa mi dostal do rúk ich debutový štúdiový album. Vtedy sa mi to fakt hodne páčilo. No ako tak išli roky, tak som na glasgowského Franza Ferdinanda úplne zabudol. Takže ma celkom potešil ich videoklip z roku 2017 ku songu "Always Ascending" a aj to že je táto formácia stále aktívna. ***

• 20.2.2018  08:28
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

V druhej polovici roku 1888 bolo v londýnskej štvrti Whitechapel brutálne zavraždených niekoľko prostitútok. Dodnes tieto zočiny neboli vyšetrené. Páchateľ týchto ohavných činov je všeobecne známy ako tajomný "Jack rozparovač". Jeho príbeh sa stal vďačným námetov pre filmárov. Bolo o ňom natočených viacero snímkov. Ja osobne som si hodne obľúbil dvojdielny anglický televízny film "Jack the Ripper" z roku 1988. Je to interesantná starosvetská kriminálka. ****

• 19.2.2018  08:21

"Penny sa bojí". Priznám sa, že keď som si púšťal tento americký slasher horror som sa bál aj ja. Bál som sa, že to bude premárnených devätdesiat munút môjho života. Mal som silnú predtuchu, že to nebude stáť za veľa. Terapeutická cesta starým bavorákom traumatizovanej teenagerky Penny a jej nesympatickej psychologičky do odľahlých hôr, ktorá sa premení na boj o život, bola presne taká hlúposť ako som sa obával. Tekže Penny sa bála a ja som sa nudil. **

• 18.2.2018  19:58
    The Simpsons Film Festival (video kompilace) (2002)

Titul "The Simpsons Film Festival" (Simpsonovci: Filmový festival) je video kompilácia štyroch príbehov z amerického animovaného televízneho seriálu The Simpsons (Simpsonovci). Obsahuje epizódy: s06/e18 "A Star is Burns" (Zrodila se hvězda), s07/e21 "Twenty two Short Films About Springfield" (Dvaadvacet krátkých filmú o Springfieldu), s11/e01 "Beyond Blunderdome" (Cáklý Max jedna), s04/e06 "Itchy & Scratchy: The Movie" (Bartúv trest) plus bonus: "Special Featurette with Troy McClure". ****

• 18.2.2018  17:22

Titul "The Simpsons: Heaven and Hell" (Simpsonovci: Nebo a peklo) je video kolekcia štyroch príbehov s religioznou tématikou z amerického animovaného televízneho seriálu "The Simpsons". Obsahuje epizódy: s07/e04 "Bart Sells His Soul" (Bart prodává duši), s08/e22 "In Marge We Trust" (V tebe věříme, ó Marge), s05/e05 "Treehouse of Horror IV" (Speciální čarodejnícký díl IV. - Dúm plný hrúzy), s04/e03 "Homer the Heretic" (Homer kacířem). ****

• 18.2.2018  17:21

"The Simpsons: Greatest Hits" je kolekcia piatich príbehov z animovaného seriálu "The Simpsons". Obsahuje epizódy: s01/e01 "Simpsons Roasting On A Open Fire" (Vánoce u Simpsonových) - úplne prvý diel tohto seriálu, s05/e19 "Sweet Seymour Skinner's Baadasssss Song" (Skinner - sladký nepřítel) - epizóda s poradovým číslom sto, s09/e22 "Trash Of The Titans" (Kam s odpadem?) - epizóda s poradovým číslom dvesto, s02/e16 "Bart´s Dog Gets An na F" (Spasitel trapitel) - diel s najvyššou sledovanosťou v USA, s04/e10 "Lisa's First Word" (Lízino první slovo) - časť v ktorej prvý krát prehovorí Maggie. ****

• 18.2.2018  17:20

Titul "Bart Wars, the Simpsons Strike Back" (Bartove hviezdne vojny, Simpsonovci vracajú úder) je video kolekcia štyroch príbehov z amerického animovaného televízneho seriálu The Simpsons (Simpsonovci). Obsahuje epizódy: s10/e09 "Mayored to the Mob" (Střet s mafií), s03/e19 "Dog of Death" (Spasitel zabijákem), s08/e25 "The Secret War of Lisa Simpson" (Tajná válka Lízy Simpsonové), s07/e11 "Marge Be Not Proud" (Nemáš se čím chlubit, Marge). ****

• 18.2.2018  17:19
    The Simpsons: Dark Secrets (video kompilace) (2003)

Titul "The Simpsons: Dark Secrets" (Simpsonovci: Temné tajomstvá) je video kolekcia štyroch príbehov z amerického animovaného televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci). Obsahuje epizódy: s08/e10 The Springfield Files (Akta S) , s07/e16 "Lisa the Iconoclast" (Líza bortí mýty), s06/e09 "Homer Badman" (Zvrhlík Homer), s06/e12 "Homer the Great" (Homer Veliký) na VHS alebo s10/e13 "Homer to the Max" (Homer - Maxi Obr) na DVD. ****

• 18.2.2018  17:18
    The Simpsons: Gone Wild (video kompilace) (2004)

Titul "The Simpsons: Gone Wild" (Simpsonovci: Zdivočení) je video kolekcia štyroch príbehov z amerického animovaného televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci). Obsahuje epizódy: s01/e10 "Homer's Night Out" (Světák Homer), s10/e12 "Sunday, Cruddy Sunday" (Sportovní neděle), s11/e12 "The Mansion Family" (Panská rodina), s13/e03 "Homer the Moe" (Homer barmanem), plus bonus - special featurette: Krusty the Clown - King of Comedy". ****

• 18.2.2018  17:17
    The Simpsons.com (video kompilace) (2000)

Titul "The Simpsons.com" (Simpsonovci.com) je video kolekcia štyroch príbehov z amerického animovaného televízneho seriálu The Simpsons (Simpsonovci). Obsahuje epizódy: s09/e14 "Das Bus" (Ponorkobus), s06/e04 "Itchy & Scratchy Land" (Návštěva Drsnolandu), s05/e03 "Homer Goes to College" (Homer jde studovat), s11/e04 "Treehouse of Horror X." (Speciální čarodejnický díl X. - Vím, co jste dudly-hudly-provedli; Ztracená Xena; Život je krátky, pak následuje smrt). ****

• 17.2.2018  17:56
    Depeche Mode - Personal Jesus (hudební videoklip) (1989)

Pieseň "Personal Jesus" je v poradí tretia skladba zo siedmeho radového štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Depeche Mode. Je to jedna z ich najväčších hitoviek. Je inšpirvaná knihou "Elvis and Me", ktorú napísala Priscilla Presley. Autorom hudby i textu je gitarista Martin Gore. Song "Personal Jesus" je súčasťou albumu "Violator". Bol ku nemu profesionálne natočený artový videoklip, v ktorom sa členovia kapely previedli ako štýlová partička synth popových cowboyov. ****

• 17.2.2018  09:53
    Postřižiny (1980)

Český režisér Jiři Menzel má môj rešpekt i uznanie. Má svoj charakteristický rukopis. Na svojom má konte mnoho výborných filmov. Avšak na snímok "Postřižiny", ktorý natočil v roku 1980, som si nikdy nezvykol. Teraz som si ho skusil pozrieť s odstupom času znovu a môj názor naň sa nezmenil. Podľa mňa je to nudná hlúposť. No a čím ďalej tým viac sa mi hnusí Magdaléna Vášáryová v úlohe trapne slobodomyseľnej, či skôr slabomyseľnej, Maryšky. Taktiež i Jaromír Hanzlík ako hlučný ukričaný Pepin ma dosť sere. **

• 16.2.2018  21:09
    Iron Maiden - Running Free (hudební videoklip) (1980)

Pieseň "Running Free" je v poradí tretia skladba z prvého štúdiového albumu anglickej heavy metalovej hudobnej skupiny Iron Maiden. Zároveň je to i ich debutový singel. Album má rovnaký názov ako kapela. Vyšiel štrnásteho apríla roku 1980 vo vydavateľstve EMI. Ku songu "Running Free" bol natočený nevýrazný televízny pódiový videoklip. Skupina v tom čase hrala v zostave: Steve Harris - basová gitara, Adrian Smith - gitara, Dave Murray - gitara, Clive Burr - bicie nástroje, Paul Di´Anno - spev. ***

• 16.2.2018  08:40

Antonia Bandersa som už ako herca začal pomaly odpisovať. V novom miléniu sa objavoval vo filmoch, ktoré ma vôbec nezaujali. Teraz som však natrafil na snímok "La piel que habito", ktorý v roku 2011 natočil režisér Pedro Almodóvar. Hlavnú úlohu v ňom stvárnil práve Antonio Banderas. Perfektným výkonom ma opäť presvedčil o svojich hereckých kvalitách. Zhliadol som nevšedný, výborne natočený film. Štedrá španielska produkcia, kreatívny španielsky režisér, krásna španielska herečka a charizmatický španielsky herec. Viva la Espaňa! ****

• 15.2.2018  21:46
    Simpsonovi: Příliš drsný pro TV (video kompilace) (1998)

"The Simpsons Too Hot For TV" je kolekcia štyroch príbehov z amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons". Jedná o epizódy "Treehouse of Horror IX" (S10/E04), "The Cartridge Family" (S09/E05), "Natural Born Kissers" (S09/E25) a "Grandpa vs. Sexual Inadequacy" (S06/E10). Všetky boli bežne odvysielané v televízii. Toto DVD vzniklo len pre to, aby na tejto kreslenej rodinke jej tvorcovia zarobili ešte zopár dolárov naviac. Ja im to nezazlievam. Simpsonovcom mám rád v hoci akej podobe. ****

• 14.2.2018  10:23

V roku 1959 zahynulo za záhadných okolností a dodnes nevysvetlených príčin v horách Uralu deväť skúsených ruských turistov. O päťdesat tri rokov neskôr sa päť amerických študentov z Oregonu vyberie do Ruska na miesto tejto tragédie, aby sa pokusili vypátrať dôvod úmrtia ruských turistov. Láka ich "Záhada Hory mŕtvych". Táto expedícia sa im však stane osudnou. I oni sami najdú v zasnežených uralských horách svoju smrť. Čakal som od tohto found footage horroru viacej. Som sklamný. Nevyužitý potenciál. **

• 13.2.2018  22:32
    Iron Maiden - Women In Uniform (hudební videoklip) (1980)

Anglická hudobná skupina Iron Maiden vždy patrila a dodnes patrí medzi absolútnu špičku v rámci heavy metalovej scény. Stala sa z nich všeobecne uznávaná metalová legenda. Vytvorili svoj vlastný kult. V roku 1980 natočili ku skladbe "Women In Uniform" jednoduchý pódiový videoklip. Predviedli sa v ňom v zostave: Steve Harris - basová gitara, Dennis Stratton - gitara, Dave Murray - gitara, Clive Burr - bicie nástroje, Paul Di´Anno - spev. ***

• 13.2.2018  19:25

Kanárske ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne zhruba sto kilometrov od západného pobrežia Maroka. Sú súčasťou autonómneho spoločensta Španielského kráľovsta. Majú bohatú a zaujímavú históriu. Vďaka pestrej, rozmanitej prírode a krásnym slnečným plážam je to obľúbená turistická destinácia. Krátkometrážny dokumentárny film "Kanárské ostrovy bez kanárú?" poskytne divákom prehľadné, zbežné informácie o tomto jedinečnom súostrový. **

• 13.2.2018  08:32

Horror je bez pochyby mojim najobľúbenejším filmový žánrom. Avšak jeho ázijskej vetve som nikdy neprišiel na chuť. No občas si ale predsa len pustím nejaký titul od týchto žltých šikmookých pojedačov ryže. Tento krát to bol thajský snímok "Program Na Winyan Akat", ktorý v roku 2008 natočil akýsi Sopon Sukdapisit. Pozrel som si to, dal som tomu šancu, ale vôbec ma to nebavilo. Azijati sú mi tak veľmi kultúrne vzdialení, že ma nedokážu zaujať ani ich horrory. Tie ich duchárske nezmysly stoja za prd. *

• 12.2.2018  22:47
    Ryby, rybky, rybičky (TV pořad) (2006)

Relácia "Ryby, rybky, rybičky" sa svojho času pravideľne objavovala na obrazovkách slovenskej verejno právnej televízie. Momentálne ju tam nahradil rovnako tématicky ladený magazín "Na rybách - Petrov zdar". Je to jednoznačne zamerané na špecifickú skupinu divákov - na priaznivcov rybolovu, členov rybárskeho zväzu a nadšených rybárov, ktorí sú schopní dlhé hodiny presedieť pri vode a čakať na svoj úlovok. Ja som tejto vášni nikdy neprepadol, takže ma nezaujali ani ryby, ani rybky a ani rybičky. *

• 12.2.2018  22:46
    Na rybách - Petrov zdar (TV pořad) (2017)

Relácia "Na rybách - Petrov zdar" nahradila na obrazovkách slovenskej verejno právnej televízie reláciu "Ryby, rybky, rybičky". Je to v podtate to isté. Obe sú jednoznačne zamerané na špecifickú skupinu divákov - na priaznivcov rybolovu, členov rybárskeho zväzu a nadšených rybárov, ktorí sú schopní dlhé hodiny a celé noci presedieť pri vodných tokoch a čakať na svoj úlovok. Ja som tejto vášni nikdy neprepadol, takže ma tento televízny magazín nemá čím zaujať. *

• 12.2.2018  08:06
    Proroctví zkázy (TV film) (2011)

"Proroctvo skazy" - nízkorozpočtový katastrofálne kastrofický film, hlúpy scénar, mizerní herci, primitívne digitálne triky. Typický rukopis kanadského režiséra Paula Zillera. Tento pán má na svojom konte poriadnu kopu takéhoto filmárskeho hnoja. Myslel som si, že natočil aj túto sračku. Ale tento krát je to práca jeho krajana Jasona Bourquea. Zatiaľ som zhliadol štyri jeho tituly ("Temná búrka", "Loch Ness - Beštia z hlbín", "Magnetické tornádo" a "Proroctvo skazy). Sú to úplne rovnaké nepodarky ako točí Ziller. Óó Kanada, kde berieš takýchto babrákov? *

• 11.2.2018  08:54

Po tom čo som si nedávno prečítal rovnomenný román, ktorý v roku 1988 napísal spisovateľ Thomas Harris a následne si opäť pozrel jeho filmovú adaptáciu, musím uznať že sa jedná o vskutku vysoko kvalitný kriminálny thriller. Právom si v roku 1992 vydobil od Americkej akadémie filmového umení a vied päť sošiek Oscara (najlepší film, réžia, adaptovaný scénar, hlavný herec a hlavná herečka). Výborný film. Takže i ja mu rád pridelím najvyššie možné ohodnotenie, päť hviezdičiek. *****

• 10.2.2018  20:38
    Kabát: Opilci v dějinách (hudební videoklip) (1993)

Pieseň "Opilci v dějinách" je v poradí tretia skladba z druhého radového štúdiového albumu českej hudobnej skupiny Kabát. Album sa volá "Děvky ty to znaj". Vyšiel tretieho mája roku 1993 v dnes už neexistujúcom vydavateľstve Monitor-EMI. Ku songu "Opilci v dějinách" bol natočený zábavný videoklip v ktorom sa členovia kapely predviedli ako členovia inkvizičného tribunálu. V tých časoch som mal Kabát hodne rád a dosť často som ho počúval. ***

• 10.2.2018  19:27
    Ska-P - Mis Colegas (hudební videoklip) (2002)

Pieseň "Mis Colegas" je v poradí dvanásta, záverečná skladba z piateho štúdiového albumu španielskej hudobnej skupiny Ska-P. Album vyšiel dvadsiateho deviateho júna roku 2002 pod značkou amerického vydavateľska RCA (Radio Corporation of America). Nesie názov "Oue Corra La Voz". Ku songu "Mis Colegas" bol natočený oficiálny videoklip v pre Ska-P charakteristickom duchu španielskeho pseudo komunistického kinder ska-punku. **

• 10.2.2018  19:03
    The Undertones - There Goes Norman (hudební videoklip) (1980)

Pieseň "There Goes Norman" je v poradí druhá skladba z druhého radového štúdiového albumu severo írskej hudobnej skupiny The Undertones. Album sa volá "Hypnotised". Vydali ho v dvadsiateho prvého apríla roku 1980. Ku songu "There Goes Norman" bol natočený videoklip, ktorý kapelu zachytáva v ich skúšobni. The Understones sú predstaviteľmi poslednej generácie britských hard mods, ktorá bola silne ovplivnená new wave a pop punkom. ***

• 10.2.2018  09:22

Televízny seriál "Tridsať prípadov majora Zemana" má výrazne kolísavú kvalitu. Niektoré diely sú výborné ("Studna", "Bestie", "Kvadratura ženy"), niektoré sú znesiteľne priemerné ("Vyznavači ohně", "Mimikry", "Tatranské pastorále") a niektoré sú tak silne socialisticky heroické, že sa na ne nedá takmer ani pozerať. Jednou z takýchto nechutných, nudných, propagandistických sračiek je aj siedma epizóda z tretej série, ktorá sa volá "Rukojmí v Bella Vista". Exotický špionážny príbeh z Chile ma absolutne vôbec nebavil. Bolo to doslova trapné. *

<< předchozí 1 2 3 4 36 70 105 139