MM_Ramone

Slovensko
Grave Digger from Pet Sematary

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125
    • 22.8.2017  18:57
    Total Chaos - Police Rat (hudební videoklip) (2015)

Total Chaos je americká hard core punková hudobná skupina. Pochádzajú zo slnečnej Kalifornie. Kapela vznikla v roku 1989 a je bez prestávky aktívna až dodnes. Hrajú hodne ostrý, rýchly, divoký a poriadne vykričaný street punk. V roku 2015 vydali štúdiový album "World of Insanity", ktorého súčasťou je aj skladba "Police Rat". Ku nej natočili oficiálny videoklip o hnusnej zákernej policajnej kryse, ktorá udáva a bonzuje svojich známych. Fucking "Police Rat". ***

• 22.8.2017  08:45

Je to už hodne dávno, čo som videl film Olivera Stonea "Ruka". Bol to zaujímavý psychologicko schizofrenický horror. Občas si spomeniem aj na oživlé amputované ruky z "Evil Dead" a "Voskového múzea". No a teraz som zhliadol celovečerný film o ďalšej vraždiacej končatine. Pozrel som si snímok "Ruka zabiják". Bola to uletená teenagerská horrorová komédia. Pobavil som sa. Najmä keď na halloweenskej párty zahrali týpkovia z The Offspring skladbu "I Wanna Be Sedated" od legendárnych Ramones. ***

• 21.8.2017  19:33

Tridsiateho mája roku 1993 odohral americký spevák GG Allin s kapelou The Murder Junkies koncert v Littletone v Colorade. Predviedol tam takmer všetky svoje extrémnosti, ktoré bežne počas vystúpení robieval. Bol úplne nahý, agresívny, vulgárny, vysral sa na pódium a následne začal hádzať svoje hovná po prítomných divákoch, fyzicky napadal ľudí, mlátil sa mikrofónom do hlavy, ničil zariadenie klubu. Roztočil svoju divokú brutal punkovú shock show. O mesiac neskôr bol už mŕtvy. Dvadsiateho ôsmeho júna sa predávkoval heroinom. ***

• 21.8.2017  08:37
    Rallye smrti (2008)

Na ostrove Terminal je zriadené prísne strážené väzenie z ktorého sa vysielajú online súboje väzňov. Bojujú na život a na smrť, pre pobavenie platiacich divákov. Sledovanosť dosahuje rekordné hodnoty. Sú to novodobí gladiatori a ostrov Terminal sa stal ich Koloseom. Diváci však vyžadujú stále viacej a viacej akcie, násilia, vzrušenia a zábavy. A tak sa zrodil neúprosný závod ozbojených a opancierovaných automobilov. Brutálna "Rallye smrti". Death Race! ****

• 20.8.2017  19:25
    13. komnata Jana Slabáka (TV film) (2017)

Trinástou komnatou moravského dôchodcu Jana Slabáka je to, že mu komunisti zobrali pas a on chudáčik sa nemohol plne realizovať so svojou dychovou kapelou Moravanka. Oficiálny zákaz činnosti však nikdy vydaný nebol, nahrávali platne, mali v štátnej televízii pravidelnú vlastnú reláciu, ich piesne sa hrali v rádiach, koncertovali po celom socialistickom Československu. Tak čo si starý kokot sťažuje?! Dobre sa mu tu žilo. Tento muzikant nech na komunistov radšej nenadáva a nerobí zo seba obeť persekúcií. *

• 20.8.2017  18:43
    GG Allin - Live Fast Die Fast (hudební videoklip) (1984)

Videoklip ku skladbe "Live Fast Die Fast" považujem v rámci hudobnej tvorby kontroverzného amerického speváka GG Allina za raritný. Zachytáva ho v začiatkoch jeho divokej kariery. Nosil vtedy neupravené dlhé vlasy, mal image sfetovaného bezdomovca a hral s akýmisi niktošmi. Ešte nemlátil ľudí na svojich koncertoch, nehádzal po nich vlastné hovná, nerozbíjal sám sebe hlavu mikrofónom, ani nedemoloval zariadenia klubov kde vystupoval. No už vtedy, v roku 1984, je na ňom vidno, že sebedeštruktívne šialenstvo mu hlasno búši na dvere. Žil rýchlo, umrel rýchlo - "Live Fast, Die Fast" ***

• 20.8.2017  08:27
    Neznámý (2006)

Päť mužov precitne v odľahlom, dobre zabezpečenom, opustenom, priemyselnom objekte. Všetci trpia výpadkom pamäti, niektorí sú i zranení. Nepamätajú sa čo sa stalo, ani na to kto sú a kde sa to ocitli. Niečo nie je v poriadku. Čo sa to vlastne stalo a čo tomu predchádzalo? Kto je na koho strane? Americký film "Päť neznámych", ktorý v roku 2006 natočil ako svoj debut režisér Simon Brand, je zaujímavý, dosť zamotaný, psychologicko - paranoidný thriller. ***

• 19.8.2017  08:15

Profesor Julian Rome odchádza do Antarktídy, kde skupina amerických vedcov objavila v ľade zamrznutú vesmírnu loď. Má pomôcť pri objasnení tohto nálezu. Má identifikovať plavidlo a určiť jeho prípadný mimozemnský pôvod. Nakoniec dospeje ku prekvapivému zisteniu. Vzhľadom na to, že tento sci-fi snímok je z produkcie sračkoidnej filmovej spoločnosti Nu Image to nebolo až také hrozné. Je z toho síce cítiť nízky rozpočet, ale príbeh ma vcelku zaujal a miestami to pôsobilo i pomerne atmosfericky. **

• 18.8.2017  09:18
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Aha, tak takto to celé začalo. S uleteným nezmyslom o vražednom žraločom tornáde som sa zoznámil prostredníctvom tretej časti ("Sharknado 3: Oh Hell No!"). Neskôr som si pozrel aj diel s poradovým číslom dva (Sharknado 2: The Second One") a krátko potom som natrafil na štvrté pokračovanie ("Sharknado 4: The 4th Awakens"). No ku pôvodnému filmu ("Sharknado") z roku 2013 som sa dostal až teraz. Bol som už však veľmi dobre pripravený na to čo mám od toho čakať. Je to presne taká istá absurdná stupidita ako všetky jej pokračovania. *

• 17.8.2017  08:14

Tommy Lee Jones bol a doposiaľ i stále je obsadzovaný do filmov s vysokým rozpočtom. Trocha sa tomu čudujem, pretože mne nikdy nepripadal nijak zvlášť sympatický či charizmatický. A dosť pochybujem aj o jeho hereckom talente. Tento môj kritický názor na neho som nezmiernil ani po zhladnutí staršieho akčného thrilleru "Cesta Čierneho mesiaca", v ktorom stvárnil hlavnú úlohu. Tým svojim typickým skôrnateným spôsobom si zahral špičkového zlodeja, čo pracuje pre FBI. Za partnerku mu bola ešte drevenejšia Linda Hamilton. **

• 16.8.2017  07:54
    Magnetické tornádo (TV film) (2011)

Kanadská filmová produkcia má na svojom konte nehorázne množstvo nízkorozpočtových snímkov, ktoré balancujú na hrane odpadu. Málo dolárov, slabí herci, stupidné scénare, primitívne digitálne efekty, mizerná réžia. Medzi tieto lacné nepodarky patrí aj televízny katastrofický sci-fi film, ktorý v roku 2011 natočil neskúsený režisér Gordon Yang. Do hlavnej úlohy obsadil starého známeho béčkového herca Lou Diamonda Phillipsa a roztočil príšerné "Magnetické tornádo". *

• 15.8.2017  21:55
    Iné Kafe - Ráno (hudební videoklip) (2000)

Pieseň "Ráno" je v poradí štvrtá skladba z tretieho štúdiového albumu hudobnej skupiny Iné Kafé. Album sa volá "Je tu niekto?". Vyšiel štvrtého septembra roku 2000 pod značkou vydavateľstva Forza Music. Je to môj hodne obľúbený, napočúvaný produkt od tejto slovenskej neo-punkovej formácie. Avšak song "Ráno" považujem za jeden z najslabších titulov na tomto ich CD. No a naivný, detsky vzdorovitý videoklip mi túto skladbu ešte viac znechutil. Bratislavský kinder neo-punk. **

• 15.8.2017  08:04
    Poslední minuty na Zemi (TV film) (2011)

Medzihviezdna, vesmírna, mimoriadne hustá hmota začne ovplyvňovať zemské jadro. Má to fatálne nepriaznivý dopad na rotáciu zemegule. Je to tak závažné, že hrozí zničenie veškerého života na našej modrej planéte. Je veľká pravdepodobnosť, že nastanú "Posledné minúty na Zemi". Tento kanadský televízny katastrofický sci-fi film za moc nestojí. Kopec kecov, slabí herci, mizerné filmové triky, chudobný rozpočet a utrápená réžia. Presne tak ako som čakal. *

• 14.8.2017  18:16
    Exploited - Sexual Favours, The (hudební videoklip) (1987)

Pieseň "Sexual Favours" je v poradí dvanásta, záverečná skladba z piateho štúdiového albumu škótskej hudobnej skupiny The Exploited. Album sa volá "Death Before Dishonuor". Vyšiel pätnásteho apríla roku 1987. V tom istom roku bol ku songu "Sexual Favours" natočený aj jednoduchý pódiový videoklip, v ktorom sa The Exploited predviedli v zostave: Wattie Buchan - spev, Tony Lochiel - basová gitara, Nig Swanson - gitara, Wullie Buchan - bicie nástroje a sekundovala im pri tom i jedna mladá punková vokálistka. ****

• 14.8.2017  08:32

Tak som si dnes pozrel ďalší béčkový americký horror. "Krvavé stopy". V roku 2004 ho podľa vlastného scénara natočil televízny režisér Sheldon Wilson. Je to nízkorozpočtový snímok, ktorý má síce aký taký náznak atmosféry, ale viac menej je to nuda. Réžia je nevýrazná, scénar rozháraný, herci nič moc a kamera úplne príšerná. Je to jeden z tých horrorových titulov na ktorý veľmi rýchlo zabudnem a o pár dní už ani nebudem vedieť či som ho videl alebo nie. **

• 13.8.2017  09:31

V rámci svojho zvráteného diváckeho masochizmu som schopný si pozreť kde aký nízkorozpočtový, béčkový film či hoci akú nudnú, primitívnu hlúposť. Niekedy sa sám sebe čudujem, že na čo sa to zasa pozerám. No teraz som to už asi vážne prehnal. Pustil som si americký animovaný film "Barbie: Odvážna princezná". Poviem vám, že toto veru nie je snímok vhodný pre štyridsať ročného heterosexuálneho chlapa, čo má rád pivo, futbal a tvrdú punk rockovú muziku. *

• 12.8.2017  19:25
    Celine Dion: My Heart Will Go On (hudební videoklip) (1997)

Pieseň "My Heart Will Go On" je v poradí dvanásta skladba z piateho anglicky spievaného štúdiového albumu kanadskej speváčky Celine Dion. Album sa volá "Let´s Talk About Love". Vyšiel štrnásteho novembra roku 1997. Song "My Heart Will Go On" je zároveň i súčasťou soundtracku oscarového filmu "Titanic". Oficiálny videoklip ku tejto skladbe je prešpikovaný zábermi z toho kultového romanticko katastrofického filmu, ktorý v roku 1997 natočil režisér James Cameron. ****

• 12.8.2017  09:10

Joe a Dough sú kamaráti, čo sa poznajú už od detstva. Keď boli malí chalani mali mnoho plánov a predsavzatí. Nič z toho sa im však nesplnilo. Stali sa z nich loseri, čo nemajú ani na nájom. Až raz vymyslia novú športovú kolektívnu hru. Baseketball. Podivný mix basketbalu, baseballu a bohvie čoho ďalšieho. Prekvapivo sa z toho stane šport, ktorý si obľúbi celá Amerika. Hlavné úlohy stvárnili Matt Stone a Trey Parker - tvorcovia kultového animovaného seriálu "South Park". **

• 11.8.2017  07:53
    Miro Žbirka Happy Birthday (koncert) (2012)

V roku 2012 dovŕšil spevák, skladateľ, textár a hudobník Miroslav Žbirka šesťdesiat rokov. Pri tejto príležitosti bol zorganizovaný monumentálny koncert v pražskej O2 Arene. Odohral tam pestrú vzorku svojich hitov spoločne s doprovodnou kapelou a mnohočlenným Moravským filharmonickým orchestrom. Orchestrálne aranžmány jeho známych piesní zneli vynikajúco. Výborný koncert. Meky Žbirka je ťažký profesionál, kreatívny umelec a legenda československého pop rocku. ****

• 10.8.2017  10:08
    Žraločí tornádo 4 (TV film) (2016)

Zdá sa, že fušerský béčkový režisér Anthony C. Ferrante si chce svoju pochybnú karieru postaviť na sérii "Sharknado". Natočil tohto hnoja už štyri časti a chystá sa v tom pokračovať i naďalej. Prvý film som ešte nevidel, ale zhliadol som dvojku a trojku. Nestačil som sa čudovať čo je to za absurdná kokotina. No a štvrtá časť je ešte o niečo viac uletenejšia. Nukleárne "Žraločie tornádo 4". Je to odpad? Asi ano. Je! Ale zo zvyku a kvôli prestarnutému Dávidovi Hajzelhoffovi tomu dám aspoň jednu hviezdičku. *

• 9.8.2017  08:06

Americký snímok "Boo!", ktorý v roku 2005 natočil ako svoj debut béčkový režisér Anthony C. Ferrante, uviedli tuzemskí distribútori pod stupidným klišé názvom "Ozvena smrti". Začína to ako neplánovaná paródia na "Vreskot". Chce sa to tváriť ako horror zo starej školy. No celé sa to rýchlo zvrtne do akejsi podivnej, lacnej, nudnej duchárčiny. Proste nezmysel, strata času. Takže len pohŕdavo zabučím: búú! búú! búúúú! a dám tomu jednu slabúú hviezdičku. "Boo!" *

• 8.8.2017  07:57

Snímky dvoch židovských bratov Joela Coena a Ethana Coena mám hodne rád. Páči sa mi ich originálny, autentický, kreatívny réžijný rukopis. Tituly ako "Big Lebowski" a "Fargo" silne ovplyvnili môj filmový vkus. Takže od filmu "Táto krajina nie je pre starých" som mal vysoké očakávania. No a tie boli naplnené. Dostal som čo som chcel. Coenovci mi naservírovali dve hodiny dokonalej filmárčiny. Atmosferický americký neo-western. Po dlhej dobe som mal skvelý divácky zážitok. *****

• 7.8.2017  21:17
    Horrorpops - Miss Take (hudební videoklip) (2004)

Pieseň "Miss Take" je v poradí piata skladba z debutového, prvého oficiálneho štúdiového albumu dánskej hudobnej skupiny HorrorPops. Album nesie názov "Hell Yeah!". Vydali ho desiateho februára roku 2004. Kapela HorrorPops patrí ku špičke horrorpunk psychobilly. Hrajú výbornú muziku, majú výstrednú dirty sexi speváčku, sú potetovaní, nosia rockabilly účesy, šlape im to v rytme starého divokého rock´n´rollu, namiesto basovej gitary to perú cez kontrabas, majú go go lollipop tanečnice... tak si predstavujem vymakaný psychobilly. ****

• 7.8.2017  09:05

Animovaným filmom sa posledné roky vyhýbam. Už som sa ich akosi prejedol. Občas však urobím výnimku. No musím mať na to pádny dôvod. Animák "Koralína a svet za tajnými dvermi", ktorý zrežíroval Henry Selick, som si pustil na základe nadštandartne silného zážitku, čo som mal pri jeho staršom filme "Predvianočná nočná múra". Takže som čakal, že si znova zopakjem animovanú emo jazdu. Henry Selick ma nesklamal, ale ani nijak zvlášť neohúril. Ponukol mi vcelku solidnú psychedelickú emo fantasy. ***

• 6.8.2017  20:05

Prvý viedoklip od rakúskej hudobnej skupiny Bloodsucking Zombies From Outer Space, čo som videl bol ku abba cover songu "Gimme!, Gimme!, Gimme!". Vôbec sa mi to nepáčilo. Zdalo sa mi to trapné. Tak som si skusil pozreť ešte aj klip ku skladbe "Monster Mutant Boogie". Ten síce nie je až taký otrasný, ale utvrdil ma v názore, že viedenská kapela Bloodsucking Zombies From Outer Space je nevýrazná, béčková horrorpunk psychobilly formácia. Nudný klišé image a dosť slabí muzikanti. **

• 6.8.2017  18:24

Rakúska hudobná skupina Bloodsucking Zombies From Outer Space na mňa veru moc dobrý dojem neurobila. Videoklip ku skladbe "Gimme! Gimme! Gimme!" sa mi zdal dosť slabý, lacný a miestami i trocha trapný. Jedná sa cover verziu hitu starej švédskej disco popovej formácie Abba. Takže sa členovia kapely štylizovali do podoby Abba zombies. Vôbec mi to neprišlo zábavné. A ani ako muzikanti za moc nestoja. V rámci svetovej horrorpunk psychobilly scény je to hodne nízka liga. *

• 6.8.2017  09:47
    Pompeje (2014)

Starorímske mesto Pompeje, ktoré sa nachádzalo v oblasti kde dnes stojí Neapol, bolo dvadsiateho štvrtého augusta roku 79 zničené výbuchom spoky Vezuv. Bola to jedna z najväčších antických prírodných katastrof. Strašnou smrťou tam zomrelo mnoho ľudí. V roku 2014 sa chopil tejto starovekej katastrofickej témy skúsený režisér Paul William Scott Anderson. Natočil výborný film, ktorý na podklade dramatického príbehu gladiatora Mila verne zachytáva historické udalosti, ktoré viedli ku zničeniu mesta "Pompeje". ****

• 5.8.2017  08:05

Štrnásta, predposledná, epizóda z televízneho kriminálneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" sa volá "Narkomani". Bolo vylúpené laboratórium veterinárnej stanice. Lupiči si odniesli značné množstvo morfínu, psychotropných a omamných látok. No nezmizli len drogy, ale i nebezpečné prudké jedy. Tie by mohol páchateľ použiť ku spáchaniu teroristického útoku a ohroziť tak tisíce životov. Preto musia príslušníci z pražskej kriminálky tento prípad urgentne vyriešiť. **

• 4.8.2017  08:11
    Sexy mrtvola (2005)

Kamaráti Frank a Eddie sa podujmú na to, že prepašujú do Mexika zásielku cigariet v hodnote dvesto päťdesiat tisíc dolarov. No cestou im tento kontraband zhorí. Mafiansky boss Pavúk, ktorý ich prevozom poveril však chce svoje peniaze. Preto musia za každú cenu zohnať štvrť miliona. Rozhodnú sa, že vykopú mŕtvolu mladej bohatej ženy a ukradnú jej diamantový náhrdeľník, s ktorým je údajne pochovaná. Tento ich morbidný plán sa nečakane skomplikuje a zostane im na krku "Sexi mŕtvola". **

• 3.8.2017  07:59
    Zrcadla 2 (2010)

V roku 2008 natočil režisér Alexandre Aja snímok "Zrkadlá". Je to americký remake kórejského filmu "Geoul sokeuro". Zdal sa mi to byť celkom podarený duchársky horror. Takže som si pustil i "Zrkadlá 2". Réžie sa ujal omnoho menej skúsený Víctor García. Natočil však obstojné pokračovanie. Max spôsobí autonehodu pri ktorej zahynie jeho snúbenka. Trápia ho výčitky svedomia. Po čase nastúpi do luxusného obchodu s umením ako nočný strážnik. Tam začne v zrkadlách vídať prízraky mŕtvych ľudí. ***

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125