• Krátkometrážní

Pes baskervillský (1988) (TV film)

Na začiatku dvadsiateho storočia napísal škótsky spisovateľ sir Arthur Conan Doyle jeden zo svojich najznámejších románov z cyklu príbehov geniálneho súkromného detektíva Sherlocka Holmesa. Svetlo sveta uzrel "Pes Baskervillský". Záhadný a tajomný prípad starej smrtiacej kliatby šľachtického rodu ho zavedie, spoločne s jeho oddaným asistentom doktorom Watsonom, do chladných, hmlistých a nebezpečných močiarov v juhozápadnom Anglicku, kde sa nachádza rozľahlé sídlo Baskervillovcov. V roku 1988 sa chopil tejto témy nie moc skúsený, predovšetkým seriálový režisér Brian Mills. Podarilo sa mu však natočiť celkom kvalitnú televíznu verziu tohoto strašidelného detektívneho románu. ***

Dezert of the Day - Život je párty (2019) (hudební videoklip)

Kurva, to je teda ale trapárna. Totálne trápne! Pieseň, text, hudba, videoklip, všetko úplne trapácke. Istý čas v tejto amatérskej pražskej hudobnej skupine pôsobil aj jeden z mojich najobľúbenejšich uživateľov čsfd. Michal Knap alias Joker Punx hral v Dezert of the Day na bicie nástroje. Po nezhodách s ostnými členmi skupinu opustil. Vtedy ho to asi aj trocha mrzelo, no dnes môže byť len rád, že odišiel od týchto trápnych čurákov. Po zhliadnutí ich trápneho klipu ku skladbe "Život je párty" som si ich ja osobne premenoval na Shit of the Day. Sú trááápni!!! *

Noční volání (2006)

Robin Williams nikdy nepatril medzi mojich obľúbených hercov. Jeho herecký prejav mi vždy pripadal mierne afektovaný a dosť nepresvedčivý. Mám ho zaškatuľkovaného ako mizerného, preplateného, amerického komika. Trocha ma prekvapilo, keď sa v roku 2006 objavil v thrilleri "Nočné volanie" (The Night Listener). Celkom som bol zvedavý ako sa popasoval s hlavnou úlohou v pre neho nie zrovna tradičnom filmovom žánri. No poviem vám, že to bola i napriek krátkej minutáži neskutočná nuda. Trápny, otravný, homošský shit thriller. Mal som čo robiť, aby som to vydržal dopozerať až do konca. *

Superpolicajti z Miami (1985)

Keď som bol malý chalanisko, tak som mal taliansku dvojicu Bud Spencer (Carlo Pedersoli) a Terence Hill (Mario Girotti) rád. Vždy som sa tešil na tie ich akčné facko komédie. Teraz sa už na ich filmy pozerám okom dospelého cynika, ktorý má toho hodne napozerané. Takže mnohé ich tituly, ktoré ma v mladosti vedeli dobre pobaviť ma dnes už nudia. Tak je to i v prípade snímku "Superpolicajti z Miami" (Miami Supercops), ktorý v roku 1985 natočil režisér Bruno Corbucci. Floridské dobrodružstvo Buda Spencera a Terence Hilla ma už moc nebaví. **

Temnota dětské duše (2006)

Nemám rád anglické filmy. Nepáčia sa mi anglické horrory. Zopár som ich už videl a z prevažnej väčšiny to bola len nuda a strata času. Takže do titulu "Temnota detskej duše" (In a Dark Place), ktorý bol natočený v anglicko-luxemburgskej koprodukcii som sa veru moc nehrnul. Pustil som si ho viacmenej z donútenia. Mal to byť vraj vynikajúci ducharský horror plný napätia a ponurej atmosféry. Nič také mi však nebolo dopriaté. Zahliadol som len zmätený príbeh mladej, traumatizovanej Anny, ktorá sa zamestná ako opatrovateľka dvoch podivných detí. Nuda od začiatku až do konca. *

Tom DeLonge - New World (2015) (hudební videoklip)

Thomas DeLonge bol zakladateľom kalifornskej neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Od roku 1992 až do roku 2015 bol jej pevnou súčasťou. Bol to môj najobľúbenejší člen tejto formácie. Po jeho odchode som o Blink 182 stratil záujem. Tom naďalej pokračoval vo svojej hudobnej kariére v kapele Angels & Airwaves. No a v roku 2015 vydal aj svoj prvý, debutový, sólový album, ktorý nesie názov "To the Stars... Demos, Odds and Ends". Vyšiel dvadsiateho prvého apríla 2015. Prvá, úvodná skladba sa volá "New World". Bol ku nej vyprodukovaný oficiálny deštrukčný videoklip. ****

Angels & Airwaves: Hallucinations (2010) (hudební videoklip)

Pieseň "Hallucinations" je v poradí šiesta skladba z tretieho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Angels & Airwaves (AvA). Album nesie názov "Love". Vyšiel dvanásteho februára roku 2010 pod značkou vydavateľstva Geffen Records. Ku songu "Hallucinations" bol vyprodukovaný oficiálny tak trocha haluciogénny videoklip. Alternatívnu rockovú formáciu Angels & Airwaves založil v roku 2005 bývalý spevák a gitarista kalifornskej neo-punkovej skupiny Blink 182 Thomas Matthew DeLonge. ***

Angels & Airwaves: Everything's Magic (2007) (hudební videoklip)

Pieseň "Everything's Magic" je v poradí druhá skladba z druhého radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Angels & Airwaves. Album nesie názov "I-Empire". Vyšiel prvého novembra roku 2007 pod značkami vydavateľstiev Geffen Records a Suretone Records. Ku songu "Everything's Magic" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý sa nesie v duchu premárneného stretnutia s mimozemšťanmi. Alternatívnu rockovú formáciu Angels & Airwaves založil v roku 2005 bývalý spevák a gitarista neo-punkovej skupiny Blink 182 Thomas DeLonge. ***

Angels & Airwaves: The Adventure (2006) (hudební videoklip)

Pieseň "The Adventure" je v poradí štvrtá skladba z prvého, debutového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Angels & Airwaves. Album nesie názov "We Don't Need to Whisper". Vyšiel dvadsiateho tretieho mája roku 2006 pod značkou vydavateľstva Geffen Records. Ku songu "The Adventure" bol vyprodukovaný oficiálny futuristický sci-fi videoklip. Alternatívnu rockovú formáciu Angels & Airwaves založil v roku 2005 bývalý spevák a gitarista kalifornskej neo-punkovej skupiny Blink 182 Thomas Matthew DeLonge. ****

Sedmikrásky (1966) odpad!

Věra Chytilová natočila v roku 1966 snímok "Sedmokrásky". Idioti ktorí sa tvária ako všeznalí intelektuáli ho označujú ako experimentálnu komédiu reflektujúcu absurdné pomery v socialistickom Československu. Keci. Je to obyčajná primitívnosť, ktorá sa zrodila v chorom mozgu zakysnutej feministickej račkujúcej čúzi. Vôbec sa nečudujem tomu, že takáto nehorázna sračka skončila v trezore, kde bola zavretá až do roku 1989. Skôr ma udivuje to, že bláznivú Chytilovú nezavreli na doživotie do ústavu psychicky narušených pacientov. Jej filmy a predovšetkým ona sama je obyčajný odpad!