• Krátkometrážní

Rammstein: Mann gegen Mann (2006) (hudební videoklip)

Pieseň "Mann gegen Mann" je v poradí druhá skladba z piateho radového štúdiového albumu nemeckej neue deutsche härte hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Rosenrot". Vyšiel dvadsiateho ôsmeho októbra roku 2005 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku songu "Mann gegen Mann" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Je známe, že táto formácia si zakladá na tom, aby svojimi klipmi šokovala, aby búrala mantinely stereotypu a aby bola mimo mainstreamových klišé. To sa im podarilo i v tomto prípade. Je to poriadny úlet. Na homosexuálnych swingers párty to musí byť hit. Vo mne to však vzbudilo jedine tak silný pocit homofóbie. **

Agnostic Front - A Mi Manera (2011) (hudební videoklip)

Americká hudobná skupina Agnostic Front je (nie len) pre mňa synonymom pre ten najkvalitnejší, najdrsnejší, najvymakanejší hard core. Frontmeni: spevák Roger Miret, gitarista Vinnie Stigma a ďalší traja zurvalci (v roku 2011 to boli: Joseph Jones - gitara, Mike Gallo - basová gitara, Pokey Mo - bicie nástroje), to už dlhé roky vytáčajú na tie najvyššie otáčky. Ich nesmierne energická, agresívna hudba je plná sily, vzdoru a hnevu. A keď to začnú títo drsní týpkovia rúbať po španielsky, tak je to fakt fuck totálny masaker. Stačí si pozrieť videoklip ku songu "A Mi Manera" a každému musí byť jasné, že nemajú v rámci hard core konkurenciu. Agnostic Front sú králi! New York Hard Core Kings! NY/HC!!! ****

Agnostic Front - A Wise Man (2015) (hudební videoklip)

Pieseň "A Wise Man" je v poradí pätnásta skladba z jedenásteho radového štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Agnostic Front. Album nesie názov "The American Dream Died". Vyšiel štvrtého apríla roku 2015 pod značkou vydavateľstva Nuclear Blast Records. Ku songu "A Wise Man" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Spevák Roger Miret, gitarista Vinnie Stigma a ďalší traja zurvalci, čo už dlhé roky hrajú ten najlepší hard core na svete. This is Agnostic Front!!! Ich nesmierne energická, agresívna hudba je plná vzdoru a  hnevu. Stačí si pozrieť videoklip ku songu "A Wise Man" a každému musí byť jasné, že nemajú v rámci hard core konkurenciu. Agnostic Front sú králi! NY/HC Kings! ****

Teta - Úklid (1987) (epizoda)

Televízny seriál "Teta" je hodne podarenou parafrázou, alebo ak chcete jemnou paródiou, na známe horrorové filmy. V roku 1987 ho v mnohonárodnej európskej koprodukcii natočil svojrázny slovenský režisér Juraj Jakubisko. Seriál obsahuje sedem zhruba hodinových epizód. V poradí druhá časť nesie názov "Upratovanie". Z ďalekého Anglicka prichádza do hradu stará barónka Hana. Je to teta Henryho Frankensteina. Svojho synovca však na zámku nenájde. Zisťuje, že nehnuteľnosť je v zlom stave a že v ňom prebývajú strašidelné bytosti. V útrobách hradu sa ukrýva aj malý tulák Max. Barónka zaháji veľké upratovanie. Život jej začne strpčovať prefíkaný kováč Hufšmíd, ktorý sa proti nej snaží poštvať občanov mesta aj zámocké strašidlá. ****

Teta - Narození (1987) (epizoda)

Televízny seriál "Teta" je hodne podarenou parafrázou, alebo ak chcete jemnou paródiou, na známe horrorové filmy. V roku 1987 ho v mnohonárodnej európskej koprodukcii natočil svojrázny slovenský režisér Juraj Jakubisko. Seriál obsahuje sedem zhruba hodinových epizód. Úvodná, v poradí prvá časť nesie názov "Narodenie". Príbeh začína. Henry Frankenstein na svojom hrade dokončuje svoj najnovší vedecký projekt. Podarí sa mu stvoriť ľudskú bytosť, ktorú pomenuje Albert. Je to obrovský chlap so zipsom na čele. Je mentálne jednoduchý, ale nie je nebezpečný. Obyvatelia priľahlej obce, pod vedením zákerného kováča Hufšmída, sa však vydesia, vzbúria a vtrhnú do hradu s úmyslom vyhnať baróna Frankensteina a zlikvidovať monštrum, ktoré stvoril. ****

Grand restaurant pana Septima (1966)

Herca Louisa de Funesa považujem za kráľa francúzskej filmovej komédie. Jeho šialené herecké kreácie sa natrvalo zapísali do dejín svetovej kinematografie. Bol jedinenčný, originálny, nenapodopbiteľný. Stvárnil mnoho nezabudnuteľných postáv, objavil sa v mnohých kultových úlohách. Stačí si spomenúť na inšpektora Juveho, ktorý bol v pätách Fantomasa alebo komisára Cruchota z policajného oddelenia v Saint Tropez. To je totálna klasika. Avšak to čo predviedol vo filme "Grand restaurant pána Septima", ktorý bol natočený v roku 1966, na mňa až tak moc silne nezapôsobilo. V rámci jeho filmovej kariéry to považujem za slabší priemer. No i tak musím tento titul ohodnotiť minimálne tromi hviezdičkami. Louis de Funes je proste legenda. ***

Smrtící přízrak (1988)

Americký scenárista talianskeho pôvodu George Donald Mancini sa do dejín horrorovej kinematografie zapísal predovšetkým ako stvoriteľ kultovej postavy, reinkarnovanej vraždiacej bábky Chuckyho. Podľa jeho scenára bolo v priebehu rokov 1988 až 2017 natočených sedem častí tejto série. Posledné tri pokračovania aj sám režíroval. Avšak začiatok svojej kariéry odštartoval ako scanárista snímku "Smrtiaci prízrak", ktorý bol natočený v roku 1988. Je to podpriemerný, nijak výnimočný americký horror z konca osemdesiatých rokov minulého storočia, na ktorý sa časom úplne zabudlo. Oživlé komiksové monštrum zavraždí niekoľko členov umeleckej komunity. Týmto titulom Don Mancini veru dieru do sveta neurobil, podarilo sa mu až vtedy, keď predstavil horrorovým divákom Chuckyho. **

Chuckyho kult (2017)

Americký scenárista talianskeho pôvodu George Donald Mancini sa do dejín horrorovej kinematografie zapísal predovšetkým ako stvoriteľ kultovej postavy, reinkarnovanej vraždiacej bábky Chuckyho. Podľa jeho scenára bolo v priebehu rokov 1988 až 2017 natočených sedem častí tejto série. Posledné tri pokračovania aj sám režíroval. Konkrétne sa jedná o tituly: Detská hra (1988), Detská hra 2 (1990), Detská hra 3 (1991), Chuckyho nevesta (1998), Chuckyho potomstvo (2004), Chuckyho kliatba (2013), Chuckyho kult (2017). Videl som ich všetky. Dnes som si pozrel v pôvodnom znení s titulkami poslednú spomínanú časť "Cult of Chucky", ktorá plynule nadväzuje na predchádzajúci diel. Zmenilo sa prostredie, ale atmofséra zostala rovnaká. Takže ju budem hodnotiť tak isto ako jej predchodcu. ***

Chuckyho kletba (2013)

Po svižnej, vtipnej, zábavnej štvrtej časti "Chuckyho nevesta" (Bride of Chucky), ktorá bola natočená v roku 1998, sa v roku 2004 objavila už nie tak podarená piata epizóda, ktorá niesla názov "Chuckyho potomstvo" (Seed of Chucky). Obe to boli crazy horrorové komédie. Ďalšie pokračovanie Chuckyho príbehu bolo vyprodukované v roku 2013, pod názvom "Chuckyho kliatba" (Curse of Chucky). Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch titulov sa to vrátilo ku serióznejšiemu horrorovému feelingu. Don Mancini, scenárista a stvoriteľ tejto série, sa to snažil vrátiť na vlnu prvých dvoch pôvodných častí "Child´s Play" (1988) a "Child´s Play 2" (1990), v ktorých jednoznačne prevládala horrorová stránka nad tou komediálnou. Celkom sa mu to aj podarilo. ***

Chuckyho sémě (2004)

Vo štvrtej časti "Chuckyho nevesta" (Bride of Chucky), ktorá bola natočená v roku 1998, sa Chucky zoznámil so svojou láskou Tiffany Valentine. Padli si do oka a okrem toho, že rozpútali vražedné besnenie, tak sa im podarilo splodiť aj potomka. Ten sa ku Chuckymu a Tiffany pridáva v nasledujúcej (piatej) časti z roku 2004, aby im bol nápomocný pri potlačení ich závislosti na vraždení. Toto pokračovanie Chuckyho príbehu nesie názov "Chuckyho potomstvo" (Seed of Chucky). Je to celé hodne uletené. Crazy horrorová komédia. Aj keď Chucky neustále hádže drsné vtipné hlášky, v zrovnaní s perfektne zábavnou predchádzajúcou časťou je tento titul predsa len o poznanie slabší. **