Shakeus

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 19.8.2018  16:39
    Sněhulák (2017)

Devastace knižní předlohy ... nepouštět, nekoukat ... přečíst.

• 20.4.2017  19:14

Svet se zblaznil ...

• 23.12.2016  10:34

Dá se to viděl, je to docela zábavné, milé, někdy trochu hloupé a hlavní hrdina je mnohem větší fešák než Paul Potts .. je to ale hlavně trochu zbytečných 90 minut, stačí si totiž pustit na youtube originální vystoupení pana Pottse a v těch pár minutách je mnohem víc.

• 30.12.2013  12:09
    Řím - Vzestup a pád impéria (TV seriál) (2008)

... a kde jsou Punske valky? Zalozeni Rima a pad Veji? Bratri Gracchove? Takhle to vypada, ze Rim nebyl dokud neprisel Marius. ... a co Druhy triumvirat? Dobyti Recka? Rok ctyr cisaru atd. Hlavne, ze je tam Spartakovo povstani a podobne "vyznamne" udalosti. Ma to 13 dilu, podle me mely byt rozlozeny jinak a take se nejedna o vzestup, ale spis jen pad.

• 26.9.2012  09:23
    Železný Golem (TV film) (2011)

Za kusy železa lezoucí po zemi a za N. de Boer jedna hvezda asi stačí.

• 12.3.2012  17:03

Sakra, co mi jen ten film připomínal? Aha, už vím, Karate Kid, navíc braný smrtelně vážně. Hrdina si musí vylézt na střechu auta a dolu nesmí dřív, než pochopí celý vesmír. Výsledek opravdu stál za to, vyprsknul jsem smíchy. Takto jsem se zasmál ještě párkrát, po čase mě ale začalo obdobného blábolení už dost vadit. Bohužel o ničem jiném to není. Zazní zde spousta rádoby honosných myšlenek, které jsou každému jasné už v pubertě, navíc v příšerně trapném podání. Postavy mentora a jeho kamarádky jsou tak nesnesitelně tajuplné, asi jsou to zhmotněná moudra. Jak jsem pochopil, ona už nejspíš očistcem, nirvánou, nebo čím to vlastně pocházeli (návštěvou popelářů v hlavě), prošla, jinými slovy byla v transu jak buddhistický mnich (dokonce léčila dotykem). Snad nejhorší je konec, jak to tak bývá, kdy hl. hrdina radí svému kamarádovi, jak „vyhodit odpadky z hlavy“. Šel jsem do kolen a vypadal jsem nejspíš asi jako ti všichni, co sledují závěrečné vystoupení na kruzích (čumí, jako kdyby právě viděli sprint na 100 metrů za 8 vteřin, nebo jiný obdobný sportovní výkon).

• 28.2.2012  12:44

Předně bych rád vyjádřil názor, že se nejedná o western, ale o historický film z Ameriky druhé poloviny 19. století. Text distributora je úplně mimo mísu a zápletku, o které píše, film neobsahuje. Jsem rád, že jsem o ději nic nevěděl a nechal jsem se překvapit, příběh je totiž krásný, moc se mi líbilo, jak je obsáhlý a jemně pomalu vyprávěný. Celou dobu jsem si užíval kameru, hudbu i dvě hlavní postavy, které mi hodně přirostly k srdci. Moc se mi líbilo i vyobrazení doby (reálně, ne románově či „westernově“), a to i ve Francii, na lodi, při dobývání amerického západu, a také, jak je to u mě obvyklé, celou škálu vedlejších postav. Toto šlo možná v druhé půlce stopáže do pozadí, což mi bylo jediné líto, a snad ještě to, že film končí, dokázal bych ho sledovat hodiny.

• 18.2.2012  15:34

Nevím, co víc si přát od dokumentu o velké osobnosti, než jsem viděl zde. Kombinace osobního života Miloše Formana, jeho filmů, vzpomínek a vyprávění.

• 17.2.2012  13:19
    Amadeus (1984)

Jsem veliký příznivce pana Miloše Formana a Amadeus je jedním z těch důvodů, proč tomu tak je. O filmu by se dalo napsat asi hodně, ale nebylo by to nic, co už někdo nenapsal někde jinde. Je to úžasná legenda. Za sebe jen dodám, že je dobré vidět nesestřihanou verzi filmu, minimálně jedna scéna je zde hodně podstatná. Moje oblíbená pasáž je představení Dona Giovanniho.

• 16.2.2012  17:43
    Góóól! (2005)

Když se přivřou oči a máte současně rádi fotbalový svět, především anglickou ligu, tak je to lepší, než by asi většina z nás čekala. A to i přes všechny ty chyby, co jsou zde popsány v zajímavostech a přes maximálně předvídatelný naivní příběh. Jedna hvězda je vlastně jen za Ziza a fotbal jako takový :) Ovšem jednou a dost, žádní pokračování mě opravdu nelákají.

• 16.2.2012  17:29
    Drž hubu! (2003)

Má to pár světlých momentů, ale jinak vlezle trapné, především Depardieu. Kdeže jsou ty jejich staré pecky a vynikající francouzské komedie vůbec? Tam co předváděli, to je nesrovnatelné. Jenže už jsou staré a tak se o mě lidi nezajímají a tohle považují za dobrou komedii.

• 16.2.2012  17:15

Silný příběh a skvělý herecký výkon Karla Rodena. Atmosféra hodně temná a chytlavá, Renč se předvedl v tom lepším světle. Pár scén je opravdu vynikajících a konec „Formanovsky“ nespravedlivý, takže k nasrání.

• 16.2.2012  17:07
    Pán Domu (2005)

Ke zhlédnutí došlo omylem. Film je špatný a pro jinou cílovou skupinu, než do které patřím.

• 16.2.2012  16:35

Milostný trojúhelník mě moc nezajímal, ale film je to jinak hodně dobrý. Pocta našim pilotům ve službách RAF. Spousta malých detailů, postaviček a krátkých scének, přesně tak, jak jsme na to u spolupráce Svěráků zvyklí. Připomenout hrdinství, okupaci i konečné osudy mnoha Českých pilotů, nikdy není na škodu. Nejsilnější scéna je pro mě smrt postavy zahrané Oldřichem Kaiserem. Pro mě je jinak šokující, jak může takovýto film, zobrazující víceméně věrně osudy pilotů a jejich dobu, mít jen o 10 procent víc, než příšernost, jakou je Pearl Harbor (2001). Vkus mnoha lidí opravdu nechápu.

• 16.2.2012  16:18

Hodně dobře vykreslená fantazie malého kluka, kde odpadky ožívají. Scénáře od Svěráka a jeho hlášky mám rád. Navíc zde jsou i jíní, jako Liška, Macháček. Oldřich Kaiser tu skvěle zahrál svou malou roličku. Kuky je lehce parodický film pro děti, co není infantilní a to se jen tak nevidí.

• 16.2.2012  16:02

Sladké až běda. Navíc mě zápletka nijak neoslovila. Taková kravinka vymyšlená pro zvýšení romantiky. Anonymní láska překonává prostor a čas :)

• 16.2.2012  15:58

Při sledování tohoto snímku se mi vybavily Želary, film je totiž nakažený stejnou nemocí. Touha natočit něco velkého, vzít herecké hvězdy a zfilmovat scénář, kde bude všechno. Ovšem problém je, že filmy pak působí prvoplánově a naivně. Na hercích je vidět, že jen hrají a snaží se vymáčknout tu opravdovost. Jedna postava je rebelka, válka jí nezajímá, hlavního hrdinu nechce, najednou je vše jinak, ona je superšpión a vlastenka, má poměr s člověkem, který má dopadnout odbojovou skupinu, kde hlavní hrdina zrovna slouží, kterého náhle opět šíleně miluje. Postava P. Cruz je sice hezká, ale v jiných filmech :) Tady má jen tvořit kontrast k Ch. Theron, a že zemře, bylo víc než jasné od začátku. Trojúhelník se musel nějak vyřešit, navíc takhle se mohla ukázat ta tragičnost. Překvapivý byl snad jen osud naší Mata Hari na konci. Řekl bych, že to celé působí jako ne moc dobře zfilmovaný brakový román, neuvěřitelně, přehnaně, neautenticky a především uměle.

• 16.2.2012  15:19

Jsou tam pokusy o humor, ale ten je trapný asi jako celé zpracování (místy až nepopsatelně). Pravda ale je, že být to myšleno vážně, kandidovalo by to mezi nejhorší filmy vůbec. Takhle jsem to sice nedokoukal, ale nijak mě to neiritovalo. Jedna hvězda za Cartera z Pohotovosti.

• 16.2.2012  15:05

Fakt děs, ale zas bylo vidět, že to ani tvůrci vážně nemysleli a snad se mi i líbily některé vedlejší postavy jako ředitel věznice :)

• 16.2.2012  15:03
    Únosci (2000)

Několik zajímavých a výrazných postav postavených proti sobě, nebo i pospolu. Něco jako filmy Guy Ritchieho s jinou režií. Výborné herecké obsazení. Dokonce i Ryan Phillippe byl dobrý a s B. Del Torem tvořil výborný páreček únosců, kterým jsem na konci už hodně fandil. Líbilo se mi, jak drží stále spolu. V jiných filmech by se určitě podrazili. Něco jako nuda mě ani nenapadlo, naopak jsem se hodně bavil a do děje pomořil.

• 16.2.2012  14:38

V tomto filmu nemám moc jasno. Lze ho brát jako akční zábavičku a béčko (staré filmy mají vždy své kouzlo), pak to ujde, anebo ho vzít jako historický, potažmo válečný film, a pak je úplně, ale úplně, mimo mísu. Divák nabude dojmu, že ofenzíva v Ardenách probíhala tak, že Němci seřadili tanky podivného typu do rojnice a valili se skrze americké pozice jak roboti, strategie nikde, jednoduše scifi ala Star Wars, a dojeli by snad až do Normandie, nebýt pár vojáčků super hrdinů co všechny zastaví u skladu paliv. S realitou to má společný jen název oblasti, kde k událostem došlo a ostatní je pouze názorné a maximálně zjednodušené. Snad je tedy lepší to brát jen jako výpravné béčko :)

• 16.2.2012  13:30
    Směr jih (TV seriál) (1994)

Určitě sympatický hlavní hrdina a jeho parťák + průměrný zbytek = 3*

• 16.2.2012  13:25
    Simone (2002)

Zajímavý nápad, ale tak do Krajních mezí. Anebo to chtělo zpracovat úplně jinak. Ne takto lacině, béčkově a nedůvěryhodné. Dvě hvězdičky jsou možná moc, ke konci jsem přemýšlel, že to vypnu. Ani velký Al to nezachránil.

• 16.2.2012  11:43
    Tři králové (TV seriál) (1998)

Opravdu záslužná práce natočit seriál o těchto třech legendách odboje. Nemyslím, že je nutné hledat historické nepřesnosti v ději za každou cenu (hlavně vše okolo agenta A54), ostatně text na začátku každého dílu hlásá, že o přesnou rekonstrukci nebylo tvůrci usilováno. Ty nejslavnější události jsou popsány poměrně věrně a hlavně neznám film nebo seriál, který by něco zobrazil přesně:). Snad jediné, co mě tedy neustále vytrhávalo z děje, bylo až příliš velké množství detailů v exteriérech. Praha nezapřela, že zestárla (takže omládla:) ) o 50 let od událostí, které seriál sleduje. Moderní fasády, posprejované zdi, nová okna, elektroinstalační skříně z dob socializmu. Toto vše, a ještě více, co by bylo jinde nazváno chybou, mě vytrhávalo z děje. Snad by pomohl větší rozpočet, dát si pozor a výsledný obraz upravit. Postupem času jsem to ale přeci jen vnímat přestal. Možná to chtělo i více rozebrat jednotlivé charaktery, a to ne jen hlavních postav, a snad i trochu více se věnovat tamní společnosti a době. Jinak ale rozhodně Tři králové stojí za zhlédnutí a znovu se opakuji, že natočit o nich seriál je opravdu záslužné. Díky.

• 20.1.2012  16:32
    Prohnilí (1984)

Inteligentní komedie, které pobaví a současně i dojme. Není to vůbec tak potrhlé, jak by člověk čekal od francouzů a místy je atmosféra dokonce až melancholická. Hořké komedie, které jsou současně i vážnými filmy se svého času točili i v jedné malé zemičce ve středu Evropy a mně je tento film trochu připomněl. Humor vychází z víceméně reálných situací a z příběhu, není proto vynucený a o to je cennější a vtipnější. Philippe Noiret je bravurní.

• 20.1.2012  16:04

Hodně pohodový snímek do nepohody o tom, jak Viktor Navorski (Terminál-2004) potká Erin Brockovich (Erin Brockovich-2000). Jedná se o nenáročný příběh setkání dvou lidí, kterým jsem to opravdu přál. T. Hanks a J. Roberts jsou přesně ti dva, se kterými jsem rád strávil hodinu a půl v normálním světě „(ne)obyčejných lidí“. Rozhodně jsem si to nepustil naposledy.

• 20.1.2012  14:55

Po zhlédnutí traileru v kině, mě ani nenapadlo, že tento film někdy uvidím, ovšem stalo se, že si ke mně našel cestu skrze televizní obrazovku ve chvíli, kdy nešlo sledovat nic jiného:). Není to nic extra, nicméně to rozhodně předčilo má očekávání a dokonce jsem se docela dobře bavil. Tomu přispěl i dabing, byl vtipný a k postavám sedl. Jak ho jinak nevyhledávám, tak u odlehčené komedie je to snad i lepší volba a sprosťárny přeci jen zní jinak v češtině.

• 20.1.2012  14:38
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Nesnažím se být v hodnocení „jiný“, ale Pan Kraus je podle mě arogantní trapný komik. Dělá z hostů hlupáky, jakože nechápe, co mu říkají a směje se jim do očí. Občas odvypráví nějaký ten vtip, co jsem ho slyšel včera v hospodě, a přišel mi trapný (navíc z něj dělá, že je madeinkraus). Do toho zazní bubny a činely (od nějaké podivné kapely, nebo co to je) jako, že je to fakt kameňák a mistr vtipu opět zabodoval, jako nikdo jiný. Toto všechno, a ještě mnohem víc, dělá z pořadu nepřítele vkusu. Už jsem psal, že je vše vynucené, trapné, arogantní a umělé? Ne? No tak vše je vynucené, trapné, arogantní a umělé.

• 4.1.2012  17:13
    Soudcova noc (1983)

Hlavní lákadlo tohoto snímku je nejspíš scénář, který leccos sliboval, ale nakonec je hloupý a účelový. To se pochopitelně promítlo do nepřesvědčivého provedení.

• 4.1.2012  17:05
    Ip Man (2008)

Hodně zábavné, dobře udělané + sympatický hlavní hrdina. Snad nejlepší „mlátička“ tohoto druhu. Píšu v uvozovkách, protože se mi to dokonce líbilo i jako film:)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10