Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Drama
  • Animovaný

Poslední recenze (127)

plakát

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017) 

Tohle se povedlo. Jak je úvod hodně tuctový a všechny postavy jsou vykresleny nenápaditě a nudně, tak pasáž uvnitř hry má velké grády a skoro pořád baví tím, jak cpe nově vytvořené avatary do kontrastu s jejich reálným předobrazem. A tak se stalo, že mi vůbec nevadil ani Dwayne Johnson, který hraje ještě víc nadneseně než jindy (samozřejmě záměrně), ani Kevin Hart, který byl ve většině případů fakt vtipný, a samozřejmě ani Jack Black, jenž mi jednak nevadil nikdy a navíc si tu střihá svou snad nejzábavnější roli ever. Tempo je správně nabušené a nehorázně se mi zamlouvalo celkové pojetí vyprávění, které dokonale vykreslilo videoherní svět a působilo svěže a nápaditě (postavy roboticky prohlašující své herní repliky, postupné ubírání životů, levely a různé superchopnosti). Jasně, občas tam jsou trochu špatné efekty a špatně načasované střihy a humoru by mohlo být ještě víc, ale stejně jsem se prostě výborně bavil a musím ocenit, že Kasdan si hlídá vývoj příběhu i postav a nestrhává to pouze k bezduché adrenalinové jízdě napříč digitálním prostředím. Ještě jsem hodně rád, že nám to pustila učitelka v angličtině, protože třeba některé vtipy v originálu vyzněly lépe a Jack Black v dabingu není naprosto ideální. Podtrženo, sečteno = byla to super oddechovka.

plakát

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda) 

Kvalita Stranger things 4 byla až dosud vynikající, ale tato epizoda překonala cokoli, co jsem dosud v seriálu viděl. Obrovské díky patří režisérovi. Tento díl byl plný šokujících, epických a hlubokých momentů. Hudba v této epizodě je tu skoro pořád (záměrně) a každou scénu skutečně vylepšilo. Je neuvěřitelné, jak se jim daří využít písně 80. let k tak skvělému efektu. Řekl bych, že scénář může za to, jak je tahle epizoda skvělá. A ještě dynamika mezi postavami nesmírně vzrostla. Rozhovor mezi Mikem a Willem byl krásný a osobní. Sledování té scény mě tak potěšilo, že se to těžko popisuje. Herecké výkony od nich byly taky dobré a to jsem ještě nezmínil výkon Sadie Sink. Předtím jsem Max vlastně ani nevnímal, ale teď všechny postavy vyrostly na takovou úroveň kvality, že si myslím, že už neexistuje jediná, která by se mi nelíbila. A díky jejímu vývoji a Sadieinému fantastickému výkonu, se stala jednou z nejlepších postav, a to udělalo tu závěrečnou scénu ještě epičtější, protože mi na nískutečně záleželo. To jsem ještě nezmínil pašeráka Jurije, Robin a Nancy v léčebně, Hopův útěk a to, jak jeden policista vystřílel desítky vojáků. No prostě byla to pecka.

plakát

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda) 

Bojím se, co se stane v dalším díle, ale tenhle byl skvělý. Každý vývoj v každé dějové linii upoutal mou pozornost. Pokusím se udělat tuhle recenzi bezspoilerovou tak řeknu jen, že určité párování postav fungovalo dobře a bylo hezké ho vidět. Právě naopak mě opravdu bolelo vidět milovanou postavu v takové bolesti, jak se snaží vymanit z vězení v hrozném prostředí. Těším se na pokračování, protože to vypadá, že to bude možná zatím nejlepší sezóna.

Poslední hodnocení (1 000)

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda) (S04E09)

01.07.2022

Stranger Things - Kapitola osmá: Tatínek (2022) (epizoda) (S04E08)

01.07.2022

Maják (2019)

28.06.2022

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

27.06.2022

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

23.06.2022

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (epizoda) (S03E04)

22.06.2022

Stranger Things - Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (epizoda) (S03E03)

22.06.2022

Stranger Things - Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (epizoda) (S03E02)

22.06.2022

Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda) (S03E01)

22.06.2022

Reklama

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama