jhrasko

jhrasko

ďurroo mucha

Česko
(narodený v piatok trinásteho)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 21.11.2017  20:05
    Spielberg (TV film) (2017)

...."I don´t know where it comes from, but he likes nad enjoys semtiment. It´s a part of him..."

• 25.10.2017  12:00
    Cukrář (2017)

Rosamunde Pilcher meets Ferzan Özpetek. Kto videl Le Fate Ignoranti, vie, o čom píšem. Až masochistické motivácie hlavnej postavy, ktorá jedná neracionálne, nelogicky, akokoľvek osamelo sa cíti...považujem sa za priemerne citlivého človeka, ale toto ma obišlo navždy a ďaleko. Už si len zahrať na klavíri a poplakať..PS: mnohé scény boli koncipované nepatrične až amatérsky...nie, nie, nie...

• 10.10.2017  09:24

Tom Cruise už by mal prestať s plastikami. Z filmu je zrejmé, že sa točil nechronologicky, v závere Cruise vypadá lepšie ako na začiatku - a to asi autorský zámer príliš nebol, keďže sa postava vyvíja v čase. Ach, celebrity.

• 10.10.2017  09:00
    Čtverec (2017)

Östlund má neuveriteľnú fantáziu. 4 x 4 je fascinujúci, ale i banálny zároveň. Chvíľami akoby politická objednávka zobrazenia súčasnej Európy...

• 10.10.2017  08:53
    Nikdys nebyl (2017)

Ako Jo-e a(nd) quin vzal spravodlivosť a kladívko do svojich rúk a urobil poriadok.

• 12.9.2017  22:08

...ten film je brutálne únavný...a úmorný...prvá hodina štvrť takmer neupozerateľná...prostredie, charaktery, frekvencia slov...a v druhej polovici autori pripravia také zimomriavkové scény, ktoré so záverečným vyústením v spojení s hudbou Maxa Richtera proste nenechajú chladným ani toho najšialenejšieho workoholika / cynika či lobbistu...PS: prvá polovica tým pádom za 2, druhá za celých 6. PPS: milujem Gugu Mbatha-Raw!

• 24.8.2017  11:53
    AWOL (2016)

Civilné, s titulným duom, ktoré hrá neuveriteľne. Presne to minimalistické herectvo, ktoré milujem. A Lola Kirke, po Mistress America, opäť v TOP forme. Mierne nadhodnocujem za ten pocit, ktorý vo mne ostal i 3 dni po pozretí. Snáď každý sme sa v živote stretli s ľudským slabochom, ktorý na veľmi dlho vezme ilúzie. "You could serve people drinks without flashing your boobs...". "Don´t give me that fu...possessive husband shit, Joey, I don´t need two of you...".

• 24.8.2017  11:41

Tak nevyužitý potenciál že až....s dojímavým záverom, ktorý, mňa osobne, v kontexte videného ani trocha nedojal. Výborní Billy Crudup a Alex Shaffer (od Win Win konečne v nejakom filme) a Frank Langella (ktorý ani trocha nevypadá na 78). Dámy prepáčia, boli len do počtu.

• 24.8.2017  11:37
    Pocit viny (2007)

Nezmyselný konštrukt, ktorý vydiera a útočí na prvú signálnu. Navyše je režisérsky veľmi konvenčný. Pozreté pre Oscara Isaaca, čo najrýchlejšie zabudnúť.

• 24.7.2017  21:23
    Čára (2017)

V atmosfére celosvetovej premiéry kviff, vo Veľkom sále Thermalu, s delegáciou - veľmi intenzívny zážitok. Samo o sebe, pocitovo, hodne balkánske, s neodškriepiteľným rukopisom Petra Bebjaka, s charizmou Tomáša Maštalíra (o ktorom Karel Och, zahanbujúco, povedal na ČT, že ide o jeho debut pred kamerou), s výborným obsadením do najmenšej roličky, s palicou, ktorá Emílii nepasuje a s najhorším nazvučením, aké si veru nepamätám v žiadnom inom svk filme (chvíľami som musel čítať eng titulky). A s hláškou filmu: Si (x)-ok-(x)-t? Za to všetko * * * *

• 12.7.2017  19:00

Film, ktorý nám ukazuje, v akej absurdnej dobe sme onehdy žili i my (a niektorí stále možno žijú). A zároveň nám ukazuje i až absurdne veľký rozdiel medzi schopnosťou balkánskych a československých tvorcov nakrútiť niečo podobne čierne, trefné a zároveň smutne vtipné.

• 7.7.2017  23:33
    Wind River (2017)

Ako ja mám rád minimalistické herectvo....Jeremy Renner ruleeeeezzzzz. A návrat Grahama Greene-a veľmi potešil. Skvelá žánrovka, výborne nasnímaná, ozvučená, Taylor Sheridan druhý rok po sebe vynikajúci materiál.

• 7.7.2017  23:30
    Mariţa (2017)

Prvá scéna vynikajúca a následne už len prázdno...herci nemali čo hrať...scenár absolútne odfláknutý a nefungujúci...ako vypadalo na papieri by ma teda fakt zaujímalo...zacelenie niekoľkoročných rán a pochopenie - prosím, ak ste toto niekto našli, pošlite mi správu...

• 7.7.2017  23:21

Neoriginálne v téme, osobité v prístupe. Odvážne v erotike, zaujímavé vo vývoji intimity. Ukončil by som to pohľadom z autobusu, posledných 10 minút som Gheorghe-mu ani trocha neuveril. Vzhľadom na jeho integritu počas príbehu mi záver nesadol. Škoda - herecky ale skvelé, do jedného.

• 7.7.2017  23:12

Pozerať na primitívov so zlatými reťazami, v spoďároch calvin klein, s filtrom ako od olivera stone-a, na to vážne nejazdím do Varov. Zlý vtip.

• 7.7.2017  23:03
    Columbus (2017)

Najotravnejší film 52.kviff. Okecávačka o ničom, nulová chémia medzi ústrednou dvojicou, Haley Lu Richardson je síce skvelá, ale nemá žiaľ čo poriadne hrať. John Cho, na rozdiel od nej, úplne bez šťavy a charizmy. Strach zo straty rodičov je kde, preboha? Indie film, ktorý sa tvári ako niečo, čo ani trocha nie je. Pán režisér očividne očarený Sorrentinovou optikou. Bublina alias bubli-fuck.

• 7.7.2017  22:31
    Western (2017)

Meinhard Neumann by mohol dať lekcie úspornosti herectva Clintovi Eastwoodovi. Charizma!

• 7.7.2017  22:11

Scenár bez akékoľvek koherencie, Abril jedná veľmi nelogicky a ja ako divák som sa úplne strácal v tom, prečo robila rozhodnutia aké robila. Útrpný detský plač k tomu a zábery z auta vyvolávajúce fóbiu, nechápal som...

• 22.6.2017  19:16
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Je to výborne napísané, je to dokonale zahrané. Je to feministicky sexi a celkom logicky to nahráva dievčatám a ženám, ale...chlapi sú zaujímaví, nie sú len do počtu, nie sú doplnky, sú akí sú, každopádne zaujímaví. Flashbacky mi spočiatku nevyhovovali, ale zvykol som si. Fascinácia nožmi akože ideme diváka popliesť počas všetkých epizód mi vadila. Ale to je len detail. Pretože som párkrát, resp. veľakrát explodoval do smiechu (scény Madeline a jej staršej dcéry najviac), veľakrát cítil bezmocnosť, úzkosť a strach. Záver mi ani trocha nevadil - nemám s čím porovnávať. A spravodlivosť pre všetkých...

• 24.5.2017  22:50

Bojoval som, vnútorne, či by deti boli schopné toho, o čom nechcem spoilerovať, ale práve pointa mi vyčarovala očakávané kúzlo filmového okamihu. Mindenki, krásne slovo mimochodom.

• 24.5.2017  21:27

Zlý ochotnícky vtip, ktorý som dopozeral len z úcty k hercom a z lásky k akémukoľvek odtieňu britskej angličtiny. A priznávam, druhú polovicu som viac počúval, sledoval len okrajovo (proste nebolo čo). Pritom príbeh začal tak sľubne.

• 21.5.2017  15:22

Je to americké, je to prehnané, je to v mnohom idylické a idealistické, ale napriek tomu to má svoje čaro - presne to, ktoré očakávam od takéhoto druhu filmov. A Susan S.po rokoch v úlohe, ktorá jej dokonale sadla.

• 29.4.2017  09:59

Vizuálne a zvukovo brilantné, veľmi moderné. Ale psychológia postáv pokrivkáva, o otcovej nevyspytateľnosti vieme veľmi málo, veci sa dejú akosi náhodne. A hoc Connor Jessup i Aaron Abrams hrajú ako o život, spracovaniu chýba duša. Nafúknuté podobne ako očividný vzor, Imaginárne lásky, nielen vizuálom Wildera.

• 20.4.2017  00:24
    Černá ovce (2016)

Lušticu som si okamžite dal do hľadáčika ako pravdepodobnú destináciu na dovolenku. Od čias Kňazových detí nebol žiaden balkánsky film podobne príťažlivo nasnímaný. A pravdivý, o koreňoch v nás, ktoré berieme samozrejme, kým sú...a keď nie sú, strácame pevnosť, strácame sa bez nich, strácame kus (zo) seba. Oveľa príťažlivejšie v čiernych a sarkastických scénach, než v tých prvoplánovo vtipných.

• 18.4.2017  23:46
    Girls - Latching (S06E10) (epizoda) (2017)

Hannah vo svojej TOP otravnej podobe, tentokrát ale celkom objektívne. Podobnými výstupmi ma štvala takmer celú 4. a 5. sériu, tu ale skutočne mala nárok. Tú verandu som jej tak závidel, ach.

• 17.4.2017  18:52

ku komentáru vyššie/nižšie - dáva to zmysel, absolútny. Nezabúda(j)me, takto nezmyselne predsa funguje(me). Prežité vzťahy nás ovplyvňujú, robíme v nich, i po nich, bláznivé a nelogické kroky. A zrazu vytriezveme, behom minúty. Jedna z najsmutnejších scén, v reštaurácii, behom minúty, bez zbytočných slov - je v nej všetko a náhle veľké NIČ. Len smutné, prázdne pohľady. Nikam.

• 17.4.2017  16:35
    Feud - Abandoned (S01E07) (epizoda) (2017)

Helen Hunt na režisérskej stoličke a časť, ktorá posunula moje (ne)sympatie a misky váh k absolútnej ambivalencii. Jedno viem iste - Catherine Zeta-Jones neverím ani vetu. Tak či onak, konečne asi objasnený hlavný zdroj nevraživosti - "Joan, how did it feel to be the most beautiful girl in the world? It was wonderful. The most joyest thing U could ever imagine and it was never enough. And what about U? How did that feel to be the most talented girl in the world? Gr8 and it was never enough."

• 17.4.2017  15:55
    Zem spieva (TV pořad) (2017)

Ani zďaleka nie odpad (janíčko). Ani zďaleka nie zásluha Petra Núňeza (s mäkčeňom mimo slovenskej gramatiky). Ani zďaleka nie zásluha Václava Miku (preboha). JEDNOZNAČNE zásluha folklóristov, talentovaných umelcov, ktorých má len a len Slovensko. SLOVENSKO SPIEVA, ZEM SPIEVA. Nech žije.

• 7.4.2017  18:24

Epizódy zo života zopár weirdo-s, ktoré samé osve sú vtipné a vskutku osobité, ale ako celok, absurdne, až tak nefungujú. "Men always feel like they have to fix things for women or they´re not doing anything, but some things just can´t be fixed. Just be there. Somehow it´s hard for all of U. Mom, I´m not all men. Okey, I´m just me. Well, yes and no..." Black flag, art fag. PS: Snáď si Annette Bening po nakrúcaní nechala skontrolovať pľúca!? PPS: skvele farebná výprava!

• 1.4.2017  10:44

Vlastne by to bola celkom priemerná, milá, ale priemerná americká indie dráma. Lenže, Wayne Roberts našiel Oliviu Cooke a tá má oči i úsmev roka. Veril som jej absolútne všetko - autenticky zamilovaná, nevinná, smutná, zraniteľná, nado všetko krásna. A dokonale (ne)fungujúca chémia s hundrošom Christopherom Abbottom, ktorý si vyberá čím ďalej lepšie úlohy. Snáď im funguje i v skutočnom živote. GO Katie.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36