• Thriller

Abriliny dcery (2017)

Scenár bez akékoľvek koherencie, Abril jedná veľmi nelogicky a ja ako divák som sa úplne strácal v tom, prečo robila rozhodnutia aké robila. Útrpný detský plač k tomu a zábery z auta vyvolávajúce fóbiu, nechápal som...

A co když je to pravda? (2005)

"God made alcohol as a social lubricant. To make men brave, and to make women loose."

A čo ja, miláčik? (1986) (TV film)

Dnes už legendárna klasika so socialisticky "nemorálnou" témou, dokonalými hercami a hláškami, ktoré ma nikdy neprestanú rozosmievať ("pre mňa za mňa sa volajte aj Ingeborg Bryndziariková") ... k tomuto komentáru sa vrátim, keď si znova pripomeniem, z akého jazyka to Božidara prekladala:-)))

Adamova jablka (2005)

Nočné vysielanie, únava, kombinácia neonacizmu, farára a troch ďalších stratených existencií...zlá konštelácia ? Vysoké očakávania ?

Adamova zeď (2008)

LOVE STORY z najkrajších. Čistá romantika s klasickým vývojom - náhodne stretnutie, hanblivé pohľady, zopár nenápadných náznakov, letmé dotyky, bezsenná noc...NÁDHERA, čistých 5 /aj za kongeniálnu hudobnú zložku/. A príde nutná ???!!! multietnická línia a moja divácka bolesť. Tichá to bolesť. Vykúpená geniálnym posledným záberom. Jeden pohľad. Stačí. Jeden tón. NÁDHERA. A je koniec.

Adamovo tajemství (2003)

Excelentní herci sa trápia v nevyrovnanom a zbytočne explicitnom filme, ktorý absolútne neutiahol režisér D.MacKenzie. Napísal by som NEVER EVER Mr.M., ale že vie, dokázal o 4roky fenomenálnym Hallamom Foe. Doporučujem tento sexy kúsok !

Addamsova rodina (1991)

"Je to z naozajstných citrónov ? ÁNO. Ja konzumujem len prírodné potraviny, vypestované bez konzervačných látok. Určite sú to pravé citróny ? ÁNO. No, dohodneme sa, kúpim si pohár, ak si Vy kúpite krabicu mojich skautských koláčikov. Súhlasíte s tým ? A SÚ VYROBENÉ Z OZAJSTNÝCH SKAUTIEK ?" čo dodať ? DOKONALO MORBÍDNE & MORBÍDNE DOKONALÉ ! PERMANENTNÝ ÚSMEV !!!!!

Afrodita (1993) (TV film)

Malebná dedinka, školské letá, prísny otec, outsiderstvo, ktoré bolí a núti utekať inam. Švantnerovsky nostalgické, toto ale nie je život bez konca, toto je život na počiatku..a všetko, čo si v ňom so sebou kotúľame pred sebou.

Agáva (2016)

....zopár vskutku kúzelných dialógov či klenotov zo scenára, ktorý proste nemohol na papieri fungovať, nemohol....: "Vojna je sviňa, ale voda je výborná." "Počula si doktora Vargu? Sklamanie je zlatý stred, vľavo je bujará veselosť, vpravo smrť." "Prepáčte, nechcel som Vám pokaziť večer. Nevadí, na hnusné veci sa rýchlo zabúda..." "Nie je to proti prírode, zakvitnúť a potom hneď skapať?" "Máš to tu rozryté Angel, chodia Ti sem diviaky? Aleeee, včera som tu prekotil Katarínu. Slúžku? Angel, veď máš ženu! Doktorko, Štefinu obrábam tamto, v tekviciach. Veď preto..."

Achilles a želva (2008)

Umenie v akejkoľvek forme čoby LA GRANDE ILLUSION.