• Thriller

Amreeka (2009)

Amreeka si vzala to najlepšie z The Visitora a to najhoršie z Gran Torina. Je láskavá a vtipná, pokiaľ sa venuje vzťahom v rodine, akonáhle mieri vyššie a rieši xenofóbiu a iné fó-bi-e, je schématická a predvídateľná. Každopádne, Nisreen Faour čoby Muna je tou najrozkošnejšou XXL-kou roka !!

Anděl Exit (2000)

Andel Exit ma hrozne obťažoval a dráždil. Takým tým sposobom, cez ktorý to proste nejde..

Anděl milosrdenství (1993)

Ingrid Timková je pani herečka a v tomto filme klasika M.Luthera, to potvrdzuje. Zvláštne chladné podanie postavy je v tomto prípade obrovským plusom, spolu so skvele použitou Brahmsovou hudbou - opäť po dlhej dobe slovenský film, z ktorého som mal veľkú radosť !

Andělský podíl (2012)

Prostoduchosť hlavných hrdinov i zápletky samotnej je do očí bijúca, ale nedá sa nič robiť. Loachovo budovanie atmosféry je totiž jedinečné a jeho práca s nehercami opakovane fascinujúca. Vypadá to (skoro ako vždy) na neznesiteľnú ľahkosť režírovania.

And When Did You Last See Your Father? (2007)

Tak som sa na tento film tešil a tak nekonečne nudil..nebudem viac písať, zbytočný film so skvelými hercami, ktorí nemajú čo hrať.

Angel (2007)

..takto to nejak vyzerá, keď sa stretnú (a obídu) autorská sterilita s obrazovou dokonalosťou..ani na chvíľu som neveril jedinej emócii, ktoré sa F.Ozon pokúsil do filmu sprostredkovať prostredníctvom inokedy výborných hercov.

Angela Black (2021) (seriál)

Nebyť civilnej a veľmi presvedčivej Joanne Froggatt, neodpustil by som scenáristom, že ma ťahali za nos podobne ako Angelu a že až príliš vsadili na náhodné posuny v deji....čo si jedna krehká žena musí vytrpieť....2 a pol * *

Angel Heart (1987)

* * * * * Dokonalé!!!!! Po všetkých stránkach. Príbeh, budovanie napätia, rafinovanosť, atmosféra, herci. Film som si opäť pozrel v kine na Febiu, s osobnou účasťou režiséra, a bol rád, aké otázky stále v ľudoch vyvoláva. Je nadčasový a tým nekonečne funkčný! Skvelá kamera, hudba Trevora Jonesa a saxofónové sóla, zo všetkých strán útočiace vetráky, k tomu všetkému mená, kto ich vymyslel? Epiphany Proudfoot, Toots Sweet, Louis Cyphre (to už je úplná drzosť:-))). Nič pre slabé povahy, nič pre nevyspatých, nič pre tých, ktorí nenávidia kurčatá!!! * * * * *