• Thriller

Wind River (2017)

Ako ja mám rád minimalistické herectvo....Jeremy Renner ruleeeeezzzzz. A návrat Grahama Greene-a veľmi potešil. Skvelá žánrovka, výborne nasnímaná, ozvučená, Taylor Sheridan druhý rok po sebe vynikajúci materiál.

Na konci světa (2017)

Neoriginálne v téme, osobité v prístupe. Odvážne v erotike, zaujímavé vo vývoji intimity. Ukončil by som to pohľadom z autobusu, posledných 10 minút som Gheorghe-mu ani trocha neuveril. Vzhľadom na jeho integritu počas príbehu mi záver nesadol. Škoda - herecky ale skvelé, do jedného.

Western (2017)

Meinhard Neumann by mohol dať lekcie úspornosti herectva Clintovi Eastwoodovi. Charizma!

Školní sbor (2016)

Bojoval som, vnútorne, či by deti boli schopné toho, o čom nechcem spoilerovať, ale práve pointa mi vyčarovala očakávané kúzlo filmového okamihu. Mindenki, krásne slovo mimochodom.

Černá ovce (2016)

Lušticu som si okamžite dal do hľadáčika ako pravdepodobnú destináciu na dovolenku. Od čias Kňazových detí nebol žiaden balkánsky film podobne príťažlivo nasnímaný. A pravdivý, o koreňoch v nás, ktoré berieme samozrejme, kým sú...a keď nie sú, strácame pevnosť, strácame sa bez nich, strácame kus (zo) seba. Oveľa príťažlivejšie v čiernych a sarkastických scénach, než v tých prvoplánovo vtipných.

Girls - Přisátí (2017) (epizoda)

Hannah vo svojej TOP otravnej podobe, tentokrát ale celkom objektívne. Podobnými výstupmi ma štvala takmer celú 4. a 5. sériu, tu ale skutočne mala nárok. Tú verandu som jej tak závidel, ach.

Zlá krev - Zavržená (2017) (epizoda)

Helen Hunt na režisérskej stoličke a časť, ktorá posunula moje (ne)sympatie a misky váh k absolútnej ambivalencii. Jedno viem iste - Catherine Zeta-Jones neverím ani vetu. Tak či onak, konečne asi objasnený hlavný zdroj nevraživosti - "Joan, how did it feel to be the most beautiful girl in the world? It was wonderful. The most joyest thing U could ever imagine and it was never enough. And what about U? How did that feel to be the most talented girl in the world? Gr8 and it was never enough."

Zem spieva (2017) (pořad)

Ani zďaleka nie odpad (janíčko). Ani zďaleka nie zásluha Petra Núňeza (s mäkčeňom mimo slovenskej gramatiky). Ani zďaleka nie zásluha Václava Miku (preboha). JEDNOZNAČNE zásluha folklóristov, talentovaných umelcov, ktorých má len a len Slovensko. SLOVENSKO SPIEVA, ZEM SPIEVA. Nech žije.

Katie se loučí (2016)

Vlastne by to bola celkom priemerná, milá, ale priemerná americká indie dráma. Lenže, Wayne Roberts našiel Oliviu Cooke a tá má oči i úsmev roka. Veril som jej absolútne všetko - autenticky zamilovaná, nevinná, smutná, zraniteľná, nado všetko krásna. A dokonale (ne)fungujúca chémia s hundrošom Christopherom Abbottom, ktorý si vyberá čím ďalej lepšie úlohy. Snáď im funguje i v skutočnom živote. GO Katie.

Lovingovi (2016)

O láske neláskavej.