• Thriller

Piargy (2022)

Posunulo sa Slovensko od vydania Švantnerovej knihy niekam?

Přání k narozeninám (2022) odpad!

Umelé, vymyslené, tendenčné, trápne, zúfalé. Nechápem tak dobrých hercov, že sa na to dali a zaujímalo by ma, ako sa cítili po premiére v kinosále. Čistá účelová zhovadilosť. Nechápem miestne hodnotenie a aktuálnych 60 percent.

Sharp Stick (2022)

Typická Lena D.. Otvorená, bizarná, pre niekoho možno až nechutná, na seba strhávajúca pozornosť (i keď si vie dopriať viac). Len škoda, že Sarah Jo nezažíva svoje prebudenie skôr ako v 26, vyznenie by bolo uveriteľnejšie a asi i vtipnejšie. Ale zase nikdy nie je neskoro, na nič, v Leninon svete očividne nie. "You're the most fucking, obnoxious person I've ever met."

S písní v tísni (2022) (TV film)

Zhovadilosť, úbohosť a zlo. Jan Nedbal chudáááááák, hrá ako o život, ale nie je čo hrať. * za neho, pre neho, ale za toto platiť čoby koncesionár a taká vec ako Pět let je len v i-vysílání....neviem, čo sa tuto deje.

The Dry (2022) (seriál)

Normálna írska pošahaná rodinka.

The Year Between (2022)

Vlastne je to totálna pain in the ass sledovať eskapády hlavnej postavy a jej rodiny, ktorá nevie čo s ňou, čo so sebou. Ale zároveň, sledované s pochopením, lebo viem, čo bipolárna porucha obnáša. Čiže filmársky za 2, subjektívne za * * *.

To Leslie (2022)

Andrea, roky je pre mňa tajomný predmet túžby. To Leslie: príbeh nakrútený v 19 dňoch, skúsenosť citeľná, hmatateľná, dejúca sa tu a teraz, bytosti, ktorú máme pred očami, akoby v reálnom a vlastnom živote. Od prvej chvíle, od stretnutia so synom, fantasticky a v jemných nuansách stvárnený Owenom Teagueom, po neustále obrazy/close ups vychudnutej a zúboženej existencie Leslie, až po stretnutie so Sweeneym/ Marcom Maronom, sledujúc ho a vnímajúc, že podobné bytosti existujú (he does nothing, almost better than everyone I have ever seen. He is just completely, nakedly present quoting Kate Winslet). Ticho, (bez)nádej, minimalizmus, detaily, nech si to odžijeme. Kongeniálne spojenie a fungovanie všetkých zložiek umeleckého procesu do surového, zároveň nežného, nefalšovaného, zároveň plného súcitu, emočne hlbokého zážitku. A objatie, katarzia, objatie, slzy a blúza od cestovín. Na čom záleží? Na nás, jednom pre druhého, tu a teraz....PS: Taron Egerton napísal: "Andrea R. does the kind of inspirational acting that makes me want to work harder to be better." And I love her.

Veselé vánice (2022) (seriál)

Love actually po seversky. Konštrukt, s jednou normálnou a nevydierajúcou časťou, 4., inak gýč ako bič...a už nič, prosto nie som cieľovka.

Víc než kdy jindy (2022)

* * sú snáď i veľa, pretože scenár neponúka skoro nič, dvaja spoluautori sa museli fakt na ňom natrápiť. Takže hodnotím 5 hviezdičkových hercov, tí skutočne hrali ako o život.