• Thriller

AWOL (2016)

Civilné, s titulným duom, ktoré hrá neuveriteľne. Presne to minimalistické herectvo, ktoré milujem. A Lola Kirke, po Mistress America, opäť v TOP forme. Mierne nadhodnocujem za ten pocit, ktorý vo mne ostal i 3 dni po pozretí. Snáď každý sme sa v živote stretli s ľudským slabochom, ktorý na veľmi dlho vezme ilúzie. "You could serve people drinks without flashing your boobs...". "Don´t give me that fu...possessive husband shit, Joey, I don´t need two of you...".

Mládí v Oregonu (2016)

Tak nevyužitý potenciál že až....s dojímavým záverom, ktorý, mňa osobne, v kontexte videného ani trocha nedojal. Výborní Billy Crudup a Alex Shaffer (od Win Win konečne v nejakom filme) a Frank Langella (ktorý ani trocha nevypadá na 78). Dámy prepáčia, boli len do počtu.

Pocit viny (2007)

Nezmyselný konštrukt, ktorý vydiera a útočí na prvú signálnu. Navyše je režisérsky veľmi konvenčný. Pozreté pre Oscara Isaaca, čo najrýchlejšie zabudnúť.

Čára (2017)

V atmosfére celosvetovej premiéry kviff, vo Veľkom sále Thermalu, s delegáciou - veľmi intenzívny zážitok. Samo o sebe, pocitovo, hodne balkánske, s neodškriepiteľným rukopisom Petra Bebjaka, s charizmou Tomáša Maštalíra (o ktorom Karel Och, zahanbujúco, povedal na ČT, že ide o jeho debut pred kamerou), s výborným obsadením do najmenšej roličky, s palicou, ktorá Emílii nepasuje a s najhorším nazvučením, aké si veru nepamätám v žiadnom inom svk filme (chvíľami som musel čítať eng titulky). A s hláškou filmu: Si (x)-ok-(x)-t? Za to všetko * * * *

Rekviem za paní J. (2017)

Film, ktorý nám ukazuje, v akej absurdnej dobe sme onehdy žili i my (a niektorí stále možno žijú). A zároveň nám ukazuje i až absurdne veľký rozdiel medzi schopnosťou balkánskych a československých tvorcov nakrútiť niečo podobne čierne, trefné a zároveň smutne vtipné.

Wind River (2017)

Ako ja mám rád minimalistické herectvo....Jeremy Renner ruleeeeezzzzz. A návrat Grahama Greene-a veľmi potešil. Skvelá žánrovka, výborne nasnímaná, ozvučená, Taylor Sheridan druhý rok po sebe vynikajúci materiál.

Mariţa (2017)

Prvá scéna vynikajúca a následne už len prázdno...herci nemali čo hrať...scenár absolútne odfláknutý a nefungujúci...ako vypadalo na papieri by ma teda fakt zaujímalo...zacelenie niekoľkoročných rán a pochopenie - prosím, ak ste toto niekto našli, pošlite mi správu...

Na konci světa (2017)

Neoriginálne v téme, osobité v prístupe. Odvážne v erotike, zaujímavé vo vývoji intimity. Ukončil by som to pohľadom z autobusu, posledných 10 minút som Gheorghe-mu ani trocha neuveril. Vzhľadom na jeho integritu počas príbehu mi záver nesadol. Škoda - herecky ale skvelé, do jedného.

Columbus (2017)

Najotravnejší film 52.kviff. Okecávačka o ničom, nulová chémia medzi ústrednou dvojicou, Haley Lu Richardson je síce skvelá, ale nemá žiaľ čo poriadne hrať. John Cho, na rozdiel od nej, úplne bez šťavy a charizmy. Strach zo straty rodičov je kde, preboha? Indie film, ktorý sa tvári ako niečo, čo ani trocha nie je. Pán režisér očividne očarený Sorrentinovou optikou. Bublina alias bubli-fuck.