• Thriller

Křídla Vánoc (2013)

Scenáristická schizofrénia a jej stredobodom Don Juan de Krajčo.

Rozpal mě, sakra (2011)

ako by povedal Michael: "obdivujem tú ochotu odkrývať až do jadra vecí, neuhýbať a pritom neprepadnúť pátosu i u brutálne drásavých tém..." A tá posledná veta, posledný pohľad. Ohhh YES.

Kapitán Phillips (2013)

Entertainment. Majstrovsky natočený, ale stále "len" entertainment. Greengrass je macher, ale prekvapujúco jeho pohľadu tentokrát chýba viac odstupu a nadhľadu skúseného "dokumentaristu". A tých pár raz oduševnelo použitých I love U, missing U - filmársky asi tak potrebné, ale pre mňa zbytočné a nefungujúce frázy. O čo bližšia mi bola zdanlivo chladná, ale emocionálne účinnejšia rekonštrukcia skutočných udalostí podľa Kathryn Bigelow ! Posledných 5minút každopádne výborných. Za ne by sa ale Oscar nemal dávať.

Vpich (2011)

"Sometimes the brightest light comes from the darkest place..." WTF ?!

Co všechno věděla Maisie (2012)

Absolute misscast. J.Moore, S.Coogan, A.Skarsgard a J.Vanderham k sebe vôbec neladia, "nevlastní" rodičia sú akoby z iného filmu, z úplne iného sveta. Vymyslené, filmové, umelé postavy. Malá Maise (skvelá Onata Aprile) ťahá celý príbeh. A Lucy Schwartz s jej Feeling of being. Inak vskutku nevyužitý potenciál.

Don Jon (2013)

Pasedlákovina najsamväčšia....najhoršie outfity, najhorší make-up, najhorší soundtrack...čistá chu...vina...ale napriek tomu som sa zabával...úprimné a zároveň totálne prostoduché - asi ako 42 návštev porno stránok za deň (či koľko ich DJ za ten osudový deň dal).

The East (2013)

Stavím sa, že Brit Marling je vegetariánka.

Schovejte si své úsměvy (2013) odpad!

Slovami jednej z hlavných postáv: "That´s so dull." Dospievanie predsa takto čiernobiele nie je, celkom bez vyjasnených motivácii a bez náznaku pozitívnej emócie ide logicky len o samoúčelný autorský kalkul. Inými slovami: pomalé, tupé, nezáživné, jednotvárne, nezaujímavé. Chce sa mi napísať: how very FRESH (ale ako čítam, u ostatných krehký dych/srdce berúci koniec dospievania slušne zafungoval).

Divoši (2012)

STONE with NO BALLS.