gogos

student, filmový fanoušek

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 13.1.2019  20:46

Příjemný a vcelku zábavný přechod mezi Dr. Martinem a strážmistrem Topinkou. Plná Čvančarová mě baví, Barťák má precizní cameo. Zápletka nepříliš originální a napínavá, ale nevadí. Sympatičtí herci a fajnové tempo prostě dělá z Martina sympatickou koukandu.

• 13.1.2019  20:41
    Jan Palach (2018)

Nuda na druhou, které zcela chybí závěr, dopad a kontext. Vše se točí a směřuje k jedinému. Bez okolností, následků, epilogu. Škoda.

• 13.1.2019  20:39
    Pepa (2018)

Pepa je typický příklad filmu, který po jednom shlédnutí neurazí, ale ani nenadchne a čase zapadne mezi desítky dalších, po kterých za pár let neštěkne ani pes. Suchánek je vcelku přirozený, Špalková stejná jako vždy. Nezaujme ani nikdo další. Pepa je prostě průměr.

• 13.1.2019  20:24

Vejdělek mě prostě baví. Balzerová s Vilhelmkou skvěle táhnou další film, který má nápad, styl a šarm, spád. Rozhodně nenudí, občas příjemně pobaví. Na konci vše rozštípne Polívka a já můžu říct, že Tátova volha je v tuzemských vodách rozhodně slušný komediální nadprůměr.

• 13.1.2019  20:20

Syrové, mrazivé, s prvky černého humoru. Uvěřitelní herci, výborná camea (Ondrka může vyprávět). Téma silné, nápadité a u nás neotřelé. Úsměvy smutných mužů mě mimořádně překvapily. Svátek má talent!

• 13.1.2019  20:13

Popravdě - čekal jsem víc. Zbytečně moc zaměřené na autora, kterého bůhví proč mluví jiná osoba. Samozřejmě, některé záběry jsou hezké, jiné méně. Ale celkově jako koncept mi Planeta Česko nepřišel tak dobrý jako "konkurenční" Krajinou domova.

• 20.11.2018  18:51

Finále kultovního seriálu, na které se vyplatilo čekat.

• 20.11.2018  18:45
    Ajťáci - Série 4 (série) (2010)

S první sérií asi nejlepší a nejujetější zábava. Zemřeli pří požáru? V mořském parku?...

• 20.11.2018  18:43
    Ajťáci - Série 1 (série) (2006)

Dnes již kultovní seriál a jeho legendární první série, která přišla s IT humorem, jenž celosvětově proslavil později fenomén kolem Sheldona a spol. Výborní herci, parádní námět a výborný situační humor.

• 20.11.2018  18:39

Po všech těch trailerech a recenzích jsem mnoho nečekal a opravdu jsem mnoho nedostal. Black naprosto zbytečně tlačí na pilu a upgraduje a nesmyslně mytologizuje celou tu Predátoří linii. Uberpredator, predátoří pes a další nesmysly jen potvrzují, že když nejsou nápady, tak je lepší netočit nic, než prznit klasiku. Hlavní postavy neskutečně toporné a nesympatické, pokusy o rádobyvtipy končí povětšinou tragicky a tak vše zachraňuje gore a akce. Jinak bída střídá nouzi a ve výsledku tu máme nejhorší film celé ságy...

• 20.11.2018  18:04

Neskutečně těžký a silný film, u kterého chvílemi žasnete, chvíli mrazivě zíráte s otevřenou pusou a chvílemi se nelibě pousmíváte. Vykreslení režimu formou transformace mistra Hrušínského ztvárňujícího legendárního Kopfrkingla je až neskutečné. Jedna z perel naší kinematografie, která je ovšem na druhou stranu těžko stravitelná a musí na ní být "nálada".

• 20.11.2018  18:00

Nejhorší díl ságy, který se na pozadí komunistického marastu změnil v tupou a nudnou romanťárnu. Nemůžu si pomoci, ale s ohledem na masivní mediální kampaň, finanční podporu, řadu hereckých es a zbytečné přifaření k Pelíškům je pro mě celá série Zahradnictví neskutečným zklamáním.

• 20.11.2018  17:58

Druhý příběh ságy Zahradnictví za tím prvním zaostává. Přibývá zbytečných narážek na Pelíšky, nesympatický Finger jako ústřední postava neobstála a nebýt dětských rolí, tak tento film v čele s Macháčkem zapadne mezi ostatní tuzemskou břečku let posledních.

• 20.11.2018  17:55

Za mě nejlepší díl trilogie. I přes řadu historických wtf momentů zaujal nádech doby, silný příběh tří opuštěných žen i obstojný Sokol. Linie hlavních postav čitelné, zejména vztah Geislerová - Sokol je vykrystalizovaný.

• 20.11.2018  17:51
    Milada (2017)

Pokud budeme i nadále nakládat s důležitými historickými událostmi takto, tak se jen tak silného historického dramatu nedočkáme. První půlka je zbytečně moc zrychlená, kouskovaná a trhaná. Zcela postrádá vykreslení postavy, jedné z nejdůležitějších postav novodobých dějin. Pokud člověk nezná dokonale historická fakta, tak si u řady momentů říká: "Kurva proč?". Závěr filmu sice trochu zlepší tempo a úroveň, ale i tak zanechává film dojem těžce zmařeného silného potenciálu.

• 27.6.2018  18:30
    Babička (1971)

Ač mám Babiččino údolí rád, tak filmové zpracování mi k srdci nikdy nepřirostlo. Barunka v podání Šafránkové až moc vyspělá, ostatní dětské role nudné až nevýrazné. Lepší výkony podává snad jen Babička, kněžna a Viktorka. První díl se až moc táhne a nezabaví snad ničím. Druhý díl pak přináší už výraznější podívanou, emoce i vykreslení důležitých charakterů. Celkově vzato se jedná o přepis asi nejznámějšího tuzemského díla do zbytečně dlouhé a nezajímavé podoby, které by jednoznačně pomohl prostřih první části a výraznější dětské herecké obsazení. Průměr

• 24.6.2018  13:09

Brutálně ujetý nesmysl plný neskutečně nudných dětských hrdinů a typického Burtonovského wtf vizuálu. Překvapivě to ale v kombinaci s tradičním Deppem, Elfmanovskm soundtrackem, brutálním skeči nejen s Umpalumpy prostě funguje, baví a nenudí.

• 24.6.2018  13:00
    John Wick 2 (2017)

John Wick pokračuje přesně tam, kde skončil minule. A to nejen dějově, ale i kvalitativně. Zběsilé temp, parádní akční scény, brutalita, choreo, myšlenka a nápaditost akce je opět na vynikající úrovni a tak všichni, kteří chrochtali blahem u jedničky, si můžou porochnit i u dvojky.

• 20.5.2018  21:50
    Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool dává divákovi přesně to, co se líbilo na jedničce, akorát ve větším množství a rychlejší kadenci. Nabízí více postav, více zábavy, více odkazů na všemožné filmy, hudbu, komixy. Dostáváme větší a jistější akci, brutálnější vtípky. Bohužel se dostává na řadu i vážnější stránka a hlavně tu chybí ten wow efekt z prvního dílu. Nicméně i tak je druhý Deadpool asi tak stejně dobrý, možná i o chloupek lepší, než díl první, avšak patrně právě díky tomu wow efektu se tentokráte misky vah přikloní ke 4 hvězdám.

• 14.5.2018  19:21
    John Wick (2014)

Není radno srát Johna Wicka! Pod triviální zápletkou se skrývá jednoduchá a přímočará řezničina, která se pyšní nejen skvělou choreo akčních scén či výborným Keanu Reevesem, ale také tím, že si na nic nehraje. Film si jde čistě za svým finále, které je jasné už od desáté minuty filmu a i když nedostaneme prakticky nic, co jsme už někde neviděli, tak to prostě bez problémů funguje a jako akční výplachovka to funguje naprosto na jedničku. Překvapení na poli akčního filmu, jaké jsem již dlouho nezaznamenal.

• 14.5.2018  19:15
    Spáči (1996)

Neprávem opomíjený gangsterský klenot, který ačkoliv je natočen zkušenou rukou Levinsona a prim zde hrají herecká esa jako De Niro, Hoffman, Pitt či vynikající Kevin Bacon. Ve střídmé stopáži se mapuje jeden příběh, který začíná v raném dětství Hells Kitchen a končí v syrové osmdesátkové soudní síni. Obě poloviny filmu jsou špičkové a i když možná ve třetí čtvrtině film ztrácí trochu tempo, tak finále je grandiozně drsné. Spáče jsem objevil čirou náhodou a je až zarážející, že takto výborný film stojí v pozadí někdy až přeceňovaných jiných gangsterských "perel".

• 14.5.2018  19:07

No, musím přiznat, že Black Panther je pro mě jedna z těch slabších marvelovek. Moc ento, málo zajímavých postav, ústřední hrdina toporný, a celkově mi to v celém tom MCU přijde tak trochu mimo mísu. Nezaujala mě Wakanda, postavy, ani příběh. Přesto je to slušná řemeslná práce s výborným vizuálem, pěknou scenérií a několika málo světlými momenty, která ovšem v konkurenci zbylého komiksového vesmíru tak dobře neobstojí.

• 8.5.2018  18:40

Je to prostě pecka. Russoovým se podařilo do filmu našlapat extrémní množství postav, naprosto luxusního záporáka, slušný děj, dobrou zápletku, parádní crossovery, decentní humor a extrémní tempo s tahem na branku. První část Thanosova příběhu patří mezi to nejlepší, co v rámci MCU vzniklo, pokud to možná není tím nejlepším. Marvel zkrátka a dobře ví co dělá, drtí konkurenci na každém kroku a diváky získává napříč generacemi a popkulturním zaměřením. Ložený bůr.

• 8.5.2018  18:33

Neobyčejně silný příběh na pozadí jedné tragické události, která sleduje psychologii mladé rodiny, u které skvělý dojem kazí snad jen Harapesův herecký nevýkon.

• 8.5.2018  18:26

Upřímná vzpomínka na jedinečnou osobnost českého filmu, ale i na obyčejného člověka, který chtěl žít svůj život.

• 8.5.2018  18:23

Do nejlepších komedií od Poledňákové to má hodně daleko, přesto má film zvláštní kouzlo, které i svým prostředím ZOO a narážkami na končící režim dává filmu líbivou atmosféru. Škoda jen nevýrazných hereckých výkonů a absence vtipu.

• 4.4.2018  19:12
    Tvář vody (2017)

Uslintaná a úchylná ZOO milostná kýčovina, která se zcela zcestně a mimo mísu stala nejlepším bijákem loňského roku. Holt akademici jedou na solidním matroši. Snímku neupírám vynikající výpravu a naprosto luxusní audiovizuál. Taktéž potěší sympatická ústřední hrdinka i hlavní "záporák". Bohužel to Tváři vody nepřidává na netechnické kvalitě filmu. Pro mě celkově lehké zklamání.

• 4.4.2018  19:07
    Teorie tygra (2016)

Barťák válí v neskutečně příjemné lehké komedii, která má výbornou myšlenku, skvěle zpracované momentky a v nudné tuzemské scéně tak zanechává odraz toho, že jsme stále schopni natočit kvalitní biják. Chválím i další herecké výkony, taktéž i scénář, výběr lokací.

• 1.4.2018  09:31
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Patrně to nejlepší, co kdy u nás vzniklo na poli televizní satirické zábavy. Legenda.

• 1.4.2018  09:28
    Řachanda (2016)

Celkově nechápu smysl a účel pohádky. Princezna divná a nesympatická, ústřední dvojice hrdinů jakbysmet, Polívka starší zpruzelý až to bolí. Lesní duchové divní. A celkově vůbec mi všechno přišlo takové postavené na hlavu. Přesto nelze upřít několik vtipných momentů, děj vcelku rychle odsýpá a má to celkem šťávu bez nějakých zbytečných srdceryvných žvástů. Řachanda mě nenadchla, ale jedno shlédnutí se přežít dalo v klidu,

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64