gogos

student, filmový fanoušek

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 20.11.2018  18:51

Finále kultovního seriálu, na které se vyplatilo čekat.

• 20.11.2018  18:45
    Ajťáci - Série 4 (série) (2010)

S první sérií asi nejlepší a nejujetější zábava. Zemřeli pří požáru? V mořském parku?...

• 20.11.2018  18:43
    Ajťáci - Série 1 (série) (2006)

Dnes již kultovní seriál a jeho legendární první série, která přišla s IT humorem, jenž celosvětově proslavil později fenomén kolem Sheldona a spol. Výborní herci, parádní námět a výborný situační humor.

• 20.11.2018  18:39

Po všech těch trailerech a recenzích jsem mnoho nečekal a opravdu jsem mnoho nedostal. Black naprosto zbytečně tlačí na pilu a upgraduje a nesmyslně mytologizuje celou tu Predátoří linii. Uberpredator, predátoří pes a další nesmysly jen potvrzují, že když nejsou nápady, tak je lepší netočit nic, než prznit klasiku. Hlavní postavy neskutečně toporné a nesympatické, pokusy o rádobyvtipy končí povětšinou tragicky a tak vše zachraňuje gore a akce. Jinak bída střídá nouzi a ve výsledku tu máme nejhorší film celé ságy...

• 20.11.2018  18:04

Neskutečně těžký a silný film, u kterého chvílemi žasnete, chvíli mrazivě zíráte s otevřenou pusou a chvílemi se nelibě pousmíváte. Vykreslení režimu formou transformace mistra Hrušínského ztvárňujícího legendárního Kopfrkingla je až neskutečné. Jedna z perel naší kinematografie, která je ovšem na druhou stranu těžko stravitelná a musí na ní být "nálada".

• 20.11.2018  18:00

Nejhorší díl ságy, který se na pozadí komunistického marastu změnil v tupou a nudnou romanťárnu. Nemůžu si pomoci, ale s ohledem na masivní mediální kampaň, finanční podporu, řadu hereckých es a zbytečné přifaření k Pelíškům je pro mě celá série Zahradnictví neskutečným zklamáním.

• 20.11.2018  17:58

Druhý příběh ságy Zahradnictví za tím prvním zaostává. Přibývá zbytečných narážek na Pelíšky, nesympatický Finger jako ústřední postava neobstála a nebýt dětských rolí, tak tento film v čele s Macháčkem zapadne mezi ostatní tuzemskou břečku let posledních.

• 20.11.2018  17:55

Za mě nejlepší díl trilogie. I přes řadu historických wtf momentů zaujal nádech doby, silný příběh tří opuštěných žen i obstojný Sokol. Linie hlavních postav čitelné, zejména vztah Geislerová - Sokol je vykrystalizovaný.

• 20.11.2018  17:51
    Milada (2017)

Pokud budeme i nadále nakládat s důležitými historickými událostmi takto, tak se jen tak silného historického dramatu nedočkáme. První půlka je zbytečně moc zrychlená, kouskovaná a trhaná. Zcela postrádá vykreslení postavy, jedné z nejdůležitějších postav novodobých dějin. Pokud člověk nezná dokonale historická fakta, tak si u řady momentů říká: "Kurva proč?". Závěr filmu sice trochu zlepší tempo a úroveň, ale i tak zanechává film dojem těžce zmařeného silného potenciálu.

• 27.6.2018  18:30
    Babička (1971)

Ač mám Babiččino údolí rád, tak filmové zpracování mi k srdci nikdy nepřirostlo. Barunka v podání Šafránkové až moc vyspělá, ostatní dětské role nudné až nevýrazné. Lepší výkony podává snad jen Babička, kněžna a Viktorka. První díl se až moc táhne a nezabaví snad ničím. Druhý díl pak přináší už výraznější podívanou, emoce i vykreslení důležitých charakterů. Celkově vzato se jedná o přepis asi nejznámějšího tuzemského díla do zbytečně dlouhé a nezajímavé podoby, které by jednoznačně pomohl prostřih první části a výraznější dětské herecké obsazení. Průměr

• 24.6.2018  13:09

Brutálně ujetý nesmysl plný neskutečně nudných dětských hrdinů a typického Burtonovského wtf vizuálu. Překvapivě to ale v kombinaci s tradičním Deppem, Elfmanovskm soundtrackem, brutálním skeči nejen s Umpalumpy prostě funguje, baví a nenudí.

• 24.6.2018  13:00
    John Wick 2 (2017)

John Wick pokračuje přesně tam, kde skončil minule. A to nejen dějově, ale i kvalitativně. Zběsilé temp, parádní akční scény, brutalita, choreo, myšlenka a nápaditost akce je opět na vynikající úrovni a tak všichni, kteří chrochtali blahem u jedničky, si můžou porochnit i u dvojky.

• 20.5.2018  21:50
    Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool dává divákovi přesně to, co se líbilo na jedničce, akorát ve větším množství a rychlejší kadenci. Nabízí více postav, více zábavy, více odkazů na všemožné filmy, hudbu, komixy. Dostáváme větší a jistější akci, brutálnější vtípky. Bohužel se dostává na řadu i vážnější stránka a hlavně tu chybí ten wow efekt z prvního dílu. Nicméně i tak je druhý Deadpool asi tak stejně dobrý, možná i o chloupek lepší, než díl první, avšak patrně právě díky tomu wow efektu se tentokráte misky vah přikloní ke 4 hvězdám.

• 14.5.2018  19:21
    John Wick (2014)

Není radno srát Johna Wicka! Pod triviální zápletkou se skrývá jednoduchá a přímočará řezničina, která se pyšní nejen skvělou choreo akčních scén či výborným Keanu Reevesem, ale také tím, že si na nic nehraje. Film si jde čistě za svým finále, které je jasné už od desáté minuty filmu a i když nedostaneme prakticky nic, co jsme už někde neviděli, tak to prostě bez problémů funguje a jako akční výplachovka to funguje naprosto na jedničku. Překvapení na poli akčního filmu, jaké jsem již dlouho nezaznamenal.

• 14.5.2018  19:15
    Spáči (1996)

Neprávem opomíjený gangsterský klenot, který ačkoliv je natočen zkušenou rukou Levinsona a prim zde hrají herecká esa jako De Niro, Hoffman, Pitt či vynikající Kevin Bacon. Ve střídmé stopáži se mapuje jeden příběh, který začíná v raném dětství Hells Kitchen a končí v syrové osmdesátkové soudní síni. Obě poloviny filmu jsou špičkové a i když možná ve třetí čtvrtině film ztrácí trochu tempo, tak finále je grandiozně drsné. Spáče jsem objevil čirou náhodou a je až zarážející, že takto výborný film stojí v pozadí někdy až přeceňovaných jiných gangsterských "perel".

• 14.5.2018  19:07

No, musím přiznat, že Black Panther je pro mě jedna z těch slabších marvelovek. Moc ento, málo zajímavých postav, ústřední hrdina toporný, a celkově mi to v celém tom MCU přijde tak trochu mimo mísu. Nezaujala mě Wakanda, postavy, ani příběh. Přesto je to slušná řemeslná práce s výborným vizuálem, pěknou scenérií a několika málo světlými momenty, která ovšem v konkurenci zbylého komiksového vesmíru tak dobře neobstojí.

• 8.5.2018  18:40

Je to prostě pecka. Russoovým se podařilo do filmu našlapat extrémní množství postav, naprosto luxusního záporáka, slušný děj, dobrou zápletku, parádní crossovery, decentní humor a extrémní tempo s tahem na branku. První část Thanosova příběhu patří mezi to nejlepší, co v rámci MCU vzniklo, pokud to možná není tím nejlepším. Marvel zkrátka a dobře ví co dělá, drtí konkurenci na každém kroku a diváky získává napříč generacemi a popkulturním zaměřením. Ložený bůr.

• 8.5.2018  18:33

Neobyčejně silný příběh na pozadí jedné tragické události, která sleduje psychologii mladé rodiny, u které skvělý dojem kazí snad jen Harapesův herecký nevýkon.

• 8.5.2018  18:26

Upřímná vzpomínka na jedinečnou osobnost českého filmu, ale i na obyčejného člověka, který chtěl žít svůj život.

• 8.5.2018  18:23

Do nejlepších komedií od Poledňákové to má hodně daleko, přesto má film zvláštní kouzlo, které i svým prostředím ZOO a narážkami na končící režim dává filmu líbivou atmosféru. Škoda jen nevýrazných hereckých výkonů a absence vtipu.

• 4.4.2018  19:12
    Tvář vody (2017)

Uslintaná a úchylná ZOO milostná kýčovina, která se zcela zcestně a mimo mísu stala nejlepším bijákem loňského roku. Holt akademici jedou na solidním matroši. Snímku neupírám vynikající výpravu a naprosto luxusní audiovizuál. Taktéž potěší sympatická ústřední hrdinka i hlavní "záporák". Bohužel to Tváři vody nepřidává na netechnické kvalitě filmu. Pro mě celkově lehké zklamání.

• 4.4.2018  19:07
    Teorie tygra (2016)

Barťák válí v neskutečně příjemné lehké komedii, která má výbornou myšlenku, skvěle zpracované momentky a v nudné tuzemské scéně tak zanechává odraz toho, že jsme stále schopni natočit kvalitní biják. Chválím i další herecké výkony, taktéž i scénář, výběr lokací.

• 1.4.2018  09:31
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Patrně to nejlepší, co kdy u nás vzniklo na poli televizní satirické zábavy. Legenda.

• 1.4.2018  09:28
    Řachanda (2016)

Celkově nechápu smysl a účel pohádky. Princezna divná a nesympatická, ústřední dvojice hrdinů jakbysmet, Polívka starší zpruzelý až to bolí. Lesní duchové divní. A celkově vůbec mi všechno přišlo takové postavené na hlavu. Přesto nelze upřít několik vtipných momentů, děj vcelku rychle odsýpá a má to celkem šťávu bez nějakých zbytečných srdceryvných žvástů. Řachanda mě nenadchla, ale jedno shlédnutí se přežít dalo v klidu,

• 1.4.2018  09:23
    Bambi (1942)

I po mnoha letech dospělosti neztratil film nic ze svého kouzla a stále působí perfektním Disneyovským kouzlem.

• 23.3.2018  19:23

Luxusně zábavná podívaná, která sází na velkolepou výpravu, obstojné efekty a především výborný herecký ansámbl a neskutečně zábavný a nahláškovaný scénář. Snímek s drží tempo od samotného začátku až do konce. Funguje jak v komediální, tak dobrodružné rovině. Ve výsledku tak máme zábavný a svižný dobrodružný film, který rozhodně potěší a navnadí na případné pokračování.

• 23.3.2018  19:13
    Jumanji (1995)

S odstupem času film samozřejmě ztratil své kouzlo především po vizuální stránce, avšak stále v něm zůstává ten devadesátkový dětský dobrodružný film, na který rád vzpomínám jako na jeden z prvních snímků, který jsem navštívil v biografu.

• 19.3.2018  16:46

Historická úchylárna se sympatickou hereckou dvojící, která předvádí vynikající výkony. Téma filmu však není mým šálkem čaje. Ke shlédnutí jsem se nachomýtl náhodou a první třetina filmu je skutečným bojem s úvahou nad vypnutím. Postupem času však hlouběji pronikáme do psychologie "mužského" tvora, která je bohužel nezajímavá a nenatočená nijak poutavě. Film prostě nemá čím zaujmout, snad kromě výpravy a herců.

• 19.3.2018  16:41
    Špína (2017)

Syrový příběh, ve kterém každého štve demence hlavních hrdinů. Prostředí dětského ústavu je sice depresivní, avšak scénář toporný, Lena divná a celý koncept mě nenadchnul.

• 7.3.2018  17:47

Ve třetím díle se Thor blíží Strážcům Galaxie. Ať už je to humorem, barevností či ujetým soundtrackem. Potěší pomrknutí na Iron Mana, či Doctora STrange a hlavně epizodka Planet Hulk. Jedná se sice o volnější adaptaci mého oblíbeného animáku, ale i to potěší. Zklamal Korg. Film má tempo, je zábavný, vizuálně důstojný a nebojí se jak nucených a ne moc zábavných vtípků, tak výborných ujetin (jako Odin v domově důchodců). Thor v novozélandském podání je jiný než předchůdci. Loki se konečně dá zkousnout. Naivita Natálky z jedničky, Thorovo gerojství z obou dílů i Odinovo mentorství jsou tytam. Jestli je to špatně či dobře je na každém. Mě původní koncept Thora bavil a přechod na barevnou fantasy komedii pro masové publikum mě trochu mrzí, ale i tak se jedná o slušný a zábavný spektákl, který si své slabé 4 hvězdy zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63