optimus0s

• 16.3.2014  21:16
    Kameňák 4 (2013)

Ne, to opravdu nejde! více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=389

• 11.3.2014  23:19

Klub poslední naděje je vynikající film stojící na úžasných hereckých výkonech. Téměř vše je v něm dokonalé. Od režie, scénář (nikdy bych neřekl, že oběma postavám budu držet palce, aby se vyléčili, i když předem mi bylo jasné, že to je prohraný boj), kameru, hudbu až po make-up (který prý stál pouho pouhých 250$, tedy na tolik bude od letošního roku ohodnocena oscarová soška za tuto kategorii :D ). Jediné co by se dalo vytknout je zbytečná hlavní ženská postava. Když už tam byla dána, tak bych si představoval jinou herečku než Jennifer Garner, která nehrála sice vůbec špatně, ale Mattheowi a Jaredovi se neudržela a ztratila jejich „rychlost“. To je ale jen malá výtka na jinak úžasném filmu. více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=379

• 20.6.2013  11:25
    Podfukáři (2013)

60%...Film je pak přesně takový jaký jsem čekal. Iluzionisti předvedou neuvěřitelné kousky, vše vypadá jako skutečná kouzla, ale pak přijde postava Morgana Freemana, bývalý kouzelník, který se teď živý jako „bořič kouzel“, a vše logicky vysvětlí. Najednou se vše změní na styl Dannyho parťáků (šílené plány, které nemůžou v reálném světě nikdy vyjít, protože spolehájí na velmi přesné načasování atd.). Možná to teď znělo velmi kriticky, ale pokud přistoupíte na „logiku“ tvůrců (dobře dělám si srandu, pokud vypnete mozek ) tak shledáte první dvě vystoupení (ve filmu jsou tři) velmi efektivní (pokud jste v životě zvládli kouzlo s hledáním jedné karty a nejste tudíž žádný iluzionista). Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=346

• 19.6.2013  19:00
    Muž z oceli (2013)

90% ... Avengers jsem loni označil jako dokonalý čistě superhrdinský film. Nový Batmani jsou zase ideální komiksové filmy pro nové tisíciletí, jsou to filmy, které mají hloubku, není to jen bezduchá akce. Jasně, všechny zmiňované filmy jsou podle komiksů a jsou v nich superhrdinové nebo lidé, kteří mají potřebné vybavení proti zloduchům. Ale až Man of Steel dokázal skloubit všechny typy komiksových filmů do ideální kombinace. Je to nové, lehce svěží, ale pořád to splňuje všechny aspekty pravé letní popcornovky. Prozatím (viděno před Pacific Rim) letošní blockbusterová jednička. Hůř se ale vyrovnávám s faktem, že už je ohlášeno pokračování. Není to jako Star Trek, nebo X-Men, kdy se těším na každý další návštěvu těchto "frenčajzů". Dost se bojím, že mi dvojka Man of Steel zkazí zážitek z VÝBORNÉ jedničky. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=348

• 6.6.2013  22:34

80%...Nový Star Trek je opět vynikající film, který určitě stojí za to vidět v kině a ve 3D. Má úžasného záporáka. Má úžasné triky, úžasný vizuál. Ale nezapře se jistá sázka na jistotu. Hodně jsem doufal v to, že by tento film mohl začít bořit jisté stereotypy, ale bohužel, nestalo se tak. Pro mě tedy lehké zklamání, věřil jsem, že bych mohl dát třeba takových 90%, celý film jsem si říkal, že s přimhouřenýma očima těch 90% půjde, ale bohužel konec mě přesvědčil o tom, že dostane 80%. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=341

• 6.3.2013  23:09

50%...To co vidíte v traileru, tak to přesně dostanete + navíc ještě víc sexy Gemma - nehorázně zbytečné 3D = docela dobrý způsob jak zabít hodinu a půl a zabavit se u toho. více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=307

• 25.2.2013  10:11
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

Vynikající show, oslavující film a filmovou hudbu s úžasným Sethem MacFarlanem, už jeho první vtip o Argu a jeho přísným utajení... :D :D škoda hodně častých reklamních přestávek. Pár skvělých momentů na http://blog.snowskyfilm.com/?p=44

• 24.2.2013  16:55

80% ... Tarantino RULEZZZ!!!!! více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=26

• 24.2.2013  16:18
    Lincoln (2012)

60% ... pro neameričany nudný film o hlasování, které způsobila jedna prezidentská legenda, kterou hraje FÁMOZNÍ Daniel Day - Lewis! Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=24

• 24.2.2013  16:17

70%...vcelku originálně pojaté drama, které by chtělo buď úplně rozvést do větší hloubky, nebo udělat z filmu miniserii nebo seriál. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=22

• 22.2.2013  20:48

75%...Originální a přesto stereotypní romantické drama, které by bylo poloviční bez vynikajících herců (samozřejmě v čele s Jennifer Lawrence) a scénáře Davida O. Russela. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=15

• 22.2.2013  20:46
    Láska (2012)

70%...Vynikající film o stáří, který má skvělá esa v rukávu v podobě dvou hlavních herců. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=19

• 19.2.2013  14:39

60% Vizuálně úchvatný film, který je ale o ničem a ještě k tomu moc dlouhý. Moje recenze na http://blog.snowskyfilm.com/?p=10

• 16.2.2013  17:22
    Bídníci (2012)

65% Jsem zklamán z toho, jak to bylo povrchní, bez emocí. Postavy si tam umírali jak na běžícím páse a nic. To je docela chyba u epického romantického muzikálu. Ale vše vynahradily hlavní postavy (všechny herecké hvězdy) a vynikající písně, více zde: http://blog.snowskyfilm.com/?p=5

• 31.1.2013  23:11

70%...A hned první "zklamání" roku. Těšil jsem se jak malý na vánoce a dostalo se mi jen solidní kriminálky plné drsných hláškujících policajtů a jednoho motherfuckerka. Jooo Sean Penn byl vážně vynikající. Pravý boss se vším všudy. A Ryan Gosling musel potvrdit všem pochybovačům, že zvládne být skvělým protivníkem takovému esu jako je právě Sean Penn (a teď nemyslím jeho postavu ve filmu, myslím herecky). A Emma Stone...TA...JE...NÁDHERNÁ! To co nejvíc škodí filmu je epizodičnost, nepřehledná kamera při akci a tupost scénáře/hlavních hrdinů. V podstatě si v kině jen odškrtáváte povinné složky tohoto filmu a režisér to ví, nečeká nás tudíž žádné překvapení. To že se utvoří speciální skupinka "civilistů" to beru. To že o výběru rozhoduje manželka seržanta, taky ok. Ale to, že nemají nic promyšleno, bez všeho jdou bezmyšlenkovitě po hlavě, to je už trochu moc! Gangster squad je vynikající retro kriminálka pro mladé, kteří neviděli Nesmiřitelní apod. Těm se bude určitě moc líbit, a taky má proč, po technické stránce to je výtečné. Ale...

• 20.1.2013  21:12
    Atlas mraků (2012)

95%...nemám slov! Když by mi někdo před rokem řekl, že budu uchvácen při sledování tří hodinového snímku, skládajícího se ze 6 na první pohled neprovázaných příběhů, tak bych ho hned poslal do Bohnic. Ale toto, to je opravdu dílo. Pro Toma Tykwera určitě masterpiece, ale sourozenci Wachowstí už mají tu "smůlu", že natočili Matrix :-)

• 20.1.2013  21:05

80%...Film, který chtěl být jiný, měl k tomu nakročeno výborně a...a pak se to vrátilo do normálu. Nápad to byl věru vynikající, nechat odehrávat film v prostorách divadla a vše tomu přizpůsobit (kameru, pár přechodů mezi scénami, vystupování herců jakoby v divadle). Problém číslo 2 bych viděl v množství postav a jejich vztazích. Předlohu jsem nečetl, na můj vkus je v ní málo draků, fiktivních světů a málo robotů. Min třetinu postav bych z FILMOVÉ verze vyškrtl, protože pro děj byli nepotřebné. Alespoň, že je hráli sympatičtí herci, kteří uměli hrát. Ale i tak je všechny převýšila Keira a Jude. Keira tímto filmem dospěla, už může hrát role usedlých mladých žen. A Jude zvládl roli suchého staršího politika bez větších problémů a bylo opravdu potěšením se na něho dívat.

• 30.12.2012  21:28

Pane Shore smekám. To co jste dokázal je neskutečné! K tomu nemám slov, jediné co by ale dokument potřeboval je ne rekapitulace vaší práce ale vznik vašeho masterpiecu.

• 30.12.2012  12:06

99%...Zpátky ve staré známe Středozemi:-)už podle knížky bylo jasné, že filmový Hobit, bude odlehčený, pohádkovější. Když se tedy pohádka sejde s Pánem prstenů, tak nevzniknou Letopisy Narnie, ale Hobit, vynikající mix, který v sobě má tu správnou tolkienovskou poetiku. Když jsem se dozvěděl, že Jackson chce rozdělit Hobita na tři díly, nechápal jsem, co chce do zbylých dílů nacpat. Teď mi to už je jasné. Naplno totiž využívá celé Středozemě a jejich nejdůležitějších postav. Pro fanoušky to je pastva pro oči i uši. Jackson měl opět šťastnou ruku při výběru herců, hlavně přesně trefil Bilba. Martin Freeman je pro tu roli jako stvořený. To není možné jak moc se podobá Bilbovi z knížky a jak si je podobný s "původním" Bilbem z Pána prstenů. Dál by se toho dalo napsat tolik o tomto filmu...triky, hudba, jednotlivé scény dovedené k dokonalosti, kamera a záběry z Nového Zélandu, úžasný začátek určitě úžasné trilogie :-) více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=319

• 25.12.2012  21:59
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

80%...oproti vánočnímu Anděl páně mohu koukat na Šťastný smolař po celý rok. Vynikající pohádka se nedá vůbec srovnat s českou konkurencí, jak televizní tak ale i tou, která prošla kiny. Příběh s nádechem originality je hlavně skvěle napsán. Z loňské Tajemství staré bambitky bila podobnost se situací v ČR do očí, v Smolaři je to skryto a na povrch to vychází jen v podobě vynikajících hlášek. S trojicí Strach-Trojan-Dvořák se dá počítat jako s nejlepší možností do budoucnosti českého filmového průmyslu a klidně by se k nim mohl přidat i mladý Filip Cíl, protože jeho souhra s Trojanem byla vynikající. Doufám, že tuto pohádku začnou pravidelně opakovat jako Anděl páně, protože takhle by měla vypadat budoucnost (nejenom) české televizní tvorby!

• 25.11.2012  13:02

70%...Vynikající odpočinkový vánoční film, který se nesnaží až tolik moralizovat, snaží jen bavit lidi a to mu jde výtečně.

• 19.11.2012  22:09
    Vozka smrti (1921)

90% Před několika lety jsem dostal knížku 1001 filmů. které... a tento film byl první, který mě zaujal hned na první pohled. Strašidelná atmosféra navozená něčím tak jednoduchým jako je jeden povoz a osoba v kápi, to je dokonalost sama. Dvojexpozice jsou přímo úžasné, scéna v níž jede povoz po moři je něco neuvěřitelného (my v 21. století jsme přece ti nejlepší, rok 1921 je pro nás pravěk :D). Skvělé je také použití retrospektivy. Člověk si může myslet, že se pak v němém filmu ztratí v ději nebo v postavách, ale všechny charaktery mají tak skvělé představitele, že si je okamžitě zapamatujete a i v příběhu se dá dokonale orientovat. Film mě nadchnul tolik, že se podívám na další filmy ze zlaté éry švédského filmu. Dokonalost

• 17.11.2012  13:41

35%...Tak a máme za sebou další "fantasy" ságu. První díl byla vcelku slušná podívaná, ale další díly (hlavně vtipná dvojka a trojka) to byly s prominutím sračky (dobře, první čtyrka až tolik ne), které zkazily kariéru Kristen Stewart, Chrisu Weitzovi a spol. V poslední části se na sebe postavy stále koukají, moc se všichni milují, Jacob si sundá tričko (heh asi nejvtipnější scéna) a je to plný triků jako pro druhořadou americkou televizi (vlkodlaci, malý NĚCO co má připomínat dítě, běhání WTF?!). Ale na konci přišla asi první pořádná bitva v Twilight universe, kde se trhají hlavy, zem praská, vlci lítají, ALE...celá bitva byla nepřehledná, jednak díky roztřesené kameře a pak díky kostymérům, protože všechny oblékly do tmavých barev, pro nás neznalce, kteří nehltají všechny filmy několikrát do roka, to je nemožný úkol se ve všech vyznat. Další problém v bitvě byl, když "zemřelo" pár hlavních postav. Nedokázal jsem si vytvořit vztah k daným postavám a tak po jejich "smrti" jsem ji jen řekl "hmm, se stává no". Ještě bych rád vystihl úvodní titulky, skvělé kontrasty, navození atmosféry (která hned po skončení titulků vyprchala). Teď jen doufat, že to už opravdu skončilo, a na minimálně 10 let si dají v Summitu pokoj a nebudou kazit skvěle rozjeté kariéry jako doteď.

• 26.10.2012  21:29
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Bezkonkurenčně nejvtipnější animovaný seriál. Stewie je prostě týpek největší, stačí jen ten jeho hlas a oči :D

• 9.9.2012  23:18

80% takhle měli vypadat první Expendables, sraz všech důležitých, kteří si dělají hláškami srandu z ostatních ("I'll be back" nebo Chuck Norris joke jsou prostě skvělé, když je slyšíte ze správných úst) a akce je prvotřídní!!! Vynikající akční film!!

• 2.9.2012  21:59
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

35% PILOT...ne nečekal jsem zázrak, ale naštěstí se z toho nevyklubala (zatím) sračka typu Ordinace, Pojišťovna...Brzobohatý je sympatický, Leichtová sexy a...a to je všechno...malý "herci" jsou novácky trapný, učitelské postavy nezajímavé (až na školníka a hospodáře Šteindlera, který občas tam budou mít v seriálu světlé chvilky). Pokud to vydrží aspoň v takovéto "kvalitě" a nespadne to do nováckého (pod)průměru a bude POUZE v podzimní seriálové sezoně, tak to budu brát v klidu...nic proti ničemu, dál na to koukat nebudu, nezajímá mě to

• 28.8.2012  21:12
    Méďa (2012)

80% Dlouho jsem se necítil v kině takhle příjemně, uvolněně...brilantní humor, skvělé narážky (Indiana Jonese jsem opravdu nečekal a už vůbec ne v situaci ve které byl) plus nakonci asi nejvtipnější ukončení co jsem kdy viděl

• 5.8.2012  20:20
    Hunger Games (2012)

70% slabý 4* a to hlavně kvůli délce a nepřehledným akčním scénám. A vlastně taky za nesympatického Joshe Hutschersona. Kdyžby jeho roli hrál Hemsworth tak by to lepší. Každopádně mě moc zajímá o čem jsou další dva díly, protože tohle se mi z pohledu neznalce předlohy zdá jako uzavřený příběh :-)

• 5.8.2012  20:17

95% Jelikož mě Temný rytíř neposadil na židli až tolik jako ostatní, tak byl doteď můj nejoblíbenější Batman begins. Po tomto dílu nedokážu říct, který ze tří filmů je lepší, nejde to. Je to jeden celek, legenda o temném rytíři. A hlavně vynikajícně uzavřená. Jen by mě zajímalo (!!!SPOILER!!!!) proč Nolan dává role mrch Marion Cotillard :D (!!!SPOILER!!!!)

• 7.6.2012  23:26
    Prometheus (2012)

70% Je to můj první film, o kterém jsem vůbec nic nevěděl, neviděl jsem ani jeden trailer, znal jsem jen jeden plakát (se sochou lebky) a nic jsem nečetl. Jedinou věc, kterou jsem věděl bylo, že to bude mít nějakou souvislost s Vetřelcem...možná. Na začátku na mě čekal (nejen) vizuálně působivý začátek. Pak trošku chladnější rozjezd, a najednou se vyrojilo hned několik základních otázek proč/kdo/kdy/jak. A já čekal na jejich zodpovězení. Ale...nedočkal jsem se. A co znamenal ten začátek? Jakou měl spojitost s celým filmem? Ale jinak řemeslně fakt skvělé dílko. Pro jinýho režiséra to byl nadprůměrný film, ale pro Scotta ne, těch 70% je pro něj sakra málo

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13