Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

70%...A hned první "zklamání" roku. Těšil jsem se jak malý na vánoce a dostalo se mi jen solidní kriminálky plné drsných hláškujících policajtů a jednoho motherfuckerka. Jooo Sean Penn byl vážně vynikající. Pravý boss se vším všudy. A Ryan Gosling musel potvrdit všem pochybovačům, že zvládne být skvělým protivníkem takovému esu jako je právě Sean Penn (a teď nemyslím jeho postavu ve filmu, myslím herecky). A Emma Stone...TA...JE...NÁDHERNÁ! To co nejvíc škodí filmu je epizodičnost, nepřehledná kamera při akci a tupost scénáře/hlavních hrdinů. V podstatě si v kině jen odškrtáváte povinné složky tohoto filmu a režisér to ví, nečeká nás tudíž žádné překvapení. To že se utvoří speciální skupinka "civilistů" to beru. To že o výběru rozhoduje manželka seržanta, taky ok. Ale to, že nemají nic promyšleno, bez všeho jdou bezmyšlenkovitě po hlavě, to je už trochu moc! Gangster squad je vynikající retro kriminálka pro mladé, kteří neviděli Nesmiřitelní apod. Těm se bude určitě moc líbit, a taky má proč, po technické stránce to je výtečné. Ale...

Klub poslední naděje (2013)

Klub poslední naděje je vynikající film stojící na úžasných hereckých výkonech. Téměř vše je v něm dokonalé. Od režie, scénář (nikdy bych neřekl, že oběma postavám budu držet palce, aby se vyléčili, i když předem mi bylo jasné, že to je prohraný boj), kameru, hudbu až po make-up (který prý stál pouho pouhých 250$, tedy na tolik bude od letošního roku ohodnocena oscarová soška za tuto kategorii :D ). Jediné co by se dalo vytknout je zbytečná hlavní ženská postava. Když už tam byla dána, tak bych si představoval jinou herečku než Jennifer Garner, která nehrála sice vůbec špatně, ale Mattheowi a Jaredovi se neudržela a ztratila jejich „rychlost“. To je ale jen malá výtka na jinak úžasném filmu. více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=379

Muž z oceli (2013)

90% ... Avengers jsem loni označil jako dokonalý čistě superhrdinský film. Nový Batmani jsou zase ideální komiksové filmy pro nové tisíciletí, jsou to filmy, které mají hloubku, není to jen bezduchá akce. Jasně, všechny zmiňované filmy jsou podle komiksů a jsou v nich superhrdinové nebo lidé, kteří mají potřebné vybavení proti zloduchům. Ale až Man of Steel dokázal skloubit všechny typy komiksových filmů do ideální kombinace. Je to nové, lehce svěží, ale pořád to splňuje všechny aspekty pravé letní popcornovky. Prozatím (viděno před Pacific Rim) letošní blockbusterová jednička. Hůř se ale vyrovnávám s faktem, že už je ohlášeno pokračování. Není to jako Star Trek, nebo X-Men, kdy se těším na každý další návštěvu těchto "frenčajzů". Dost se bojím, že mi dvojka Man of Steel zkazí zážitek z VÝBORNÉ jedničky. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=348

Podfukáři (2013)

60%...Film je pak přesně takový jaký jsem čekal. Iluzionisti předvedou neuvěřitelné kousky, vše vypadá jako skutečná kouzla, ale pak přijde postava Morgana Freemana, bývalý kouzelník, který se teď živý jako „bořič kouzel“, a vše logicky vysvětlí. Najednou se vše změní na styl Dannyho parťáků (šílené plány, které nemůžou v reálném světě nikdy vyjít, protože spolehájí na velmi přesné načasování atd.). Možná to teď znělo velmi kriticky, ale pokud přistoupíte na „logiku“ tvůrců (dobře dělám si srandu, pokud vypnete mozek ) tak shledáte první dvě vystoupení (ve filmu jsou tři) velmi efektivní (pokud jste v životě zvládli kouzlo s hledáním jedné karty a nejste tudíž žádný iluzionista). Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=346

Star Trek: Do temnoty (2013)

80%...Nový Star Trek je opět vynikající film, který určitě stojí za to vidět v kině a ve 3D. Má úžasného záporáka. Má úžasné triky, úžasný vizuál. Ale nezapře se jistá sázka na jistotu. Hodně jsem doufal v to, že by tento film mohl začít bořit jisté stereotypy, ale bohužel, nestalo se tak. Pro mě tedy lehké zklamání, věřil jsem, že bych mohl dát třeba takových 90%, celý film jsem si říkal, že s přimhouřenýma očima těch 90% půjde, ale bohužel konec mě přesvědčil o tom, že dostane 80%. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=341

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Vynikající show, oslavující film a filmovou hudbu s úžasným Sethem MacFarlanem, už jeho první vtip o Argu a jeho přísným utajení... :D :D škoda hodně častých reklamních přestávek. Pár skvělých momentů na http://blog.snowskyfilm.com/?p=44

Anna Karenina (2012)

80%...Film, který chtěl být jiný, měl k tomu nakročeno výborně a...a pak se to vrátilo do normálu. Nápad to byl věru vynikající, nechat odehrávat film v prostorách divadla a vše tomu přizpůsobit (kameru, pár přechodů mezi scénami, vystupování herců jakoby v divadle). Problém číslo 2 bych viděl v množství postav a jejich vztazích. Předlohu jsem nečetl, na můj vkus je v ní málo draků, fiktivních světů a málo robotů. Min třetinu postav bych z FILMOVÉ verze vyškrtl, protože pro děj byli nepotřebné. Alespoň, že je hráli sympatičtí herci, kteří uměli hrát. Ale i tak je všechny převýšila Keira a Jude. Keira tímto filmem dospěla, už může hrát role usedlých mladých žen. A Jude zvládl roli suchého staršího politika bez větších problémů a bylo opravdu potěšením se na něho dívat.

Atlas mraků (2012)

95%...nemám slov! Když by mi někdo před rokem řekl, že budu uchvácen při sledování tří hodinového snímku, skládajícího se ze 6 na první pohled neprovázaných příběhů, tak bych ho hned poslal do Bohnic. Ale toto, to je opravdu dílo. Pro Toma Tykwera určitě masterpiece, ale sourozenci Wachowstí už mají tu "smůlu", že natočili Matrix :-)