Vánoční prázdniny (1989)

70%...Vynikající odpočinkový vánoční film, který se nesnaží až tolik moralizovat, snaží jen bavit lidi a to mu jde výtečně.

Vozka smrti (1921)

90% Před několika lety jsem dostal knížku 1001 filmů. které... a tento film byl první, který mě zaujal hned na první pohled. Strašidelná atmosféra navozená něčím tak jednoduchým jako je jeden povoz a osoba v kápi, to je dokonalost sama. Dvojexpozice jsou přímo úžasné, scéna v níž jede povoz po moři je něco neuvěřitelného (my v 21. století jsme přece ti nejlepší, rok 1921 je pro nás pravěk :D). Skvělé je také použití retrospektivy. Člověk si může myslet, že se pak v němém filmu ztratí v ději nebo v postavách, ale všechny charaktery mají tak skvělé představitele, že si je okamžitě zapamatujete a i v příběhu se dá dokonale orientovat. Film mě nadchnul tolik, že se podívám na další filmy ze zlaté éry švédského filmu. Dokonalost

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

35%...Tak a máme za sebou další "fantasy" ságu. První díl byla vcelku slušná podívaná, ale další díly (hlavně vtipná dvojka a trojka) to byly s prominutím sračky (dobře, první čtyrka až tolik ne), které zkazily kariéru Kristen Stewart, Chrisu Weitzovi a spol. V poslední části se na sebe postavy stále koukají, moc se všichni milují, Jacob si sundá tričko (heh asi nejvtipnější scéna) a je to plný triků jako pro druhořadou americkou televizi (vlkodlaci, malý NĚCO co má připomínat dítě, běhání WTF?!). Ale na konci přišla asi první pořádná bitva v Twilight universe, kde se trhají hlavy, zem praská, vlci lítají, ALE...celá bitva byla nepřehledná, jednak díky roztřesené kameře a pak díky kostymérům, protože všechny oblékly do tmavých barev, pro nás neznalce, kteří nehltají všechny filmy několikrát do roka, to je nemožný úkol se ve všech vyznat. Další problém v bitvě byl, když "zemřelo" pár hlavních postav. Nedokázal jsem si vytvořit vztah k daným postavám a tak po jejich "smrti" jsem ji jen řekl "hmm, se stává no". Ještě bych rád vystihl úvodní titulky, skvělé kontrasty, navození atmosféry (která hned po skončení titulků vyprchala). Teď jen doufat, že to už opravdu skončilo, a na minimálně 10 let si dají v Summitu pokoj a nebudou kazit skvěle rozjeté kariéry jako doteď.

Griffinovi (1999) (seriál)

Bezkonkurenčně nejvtipnější animovaný seriál. Stewie je prostě týpek největší, stačí jen ten jeho hlas a oči :D

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

80% takhle měli vypadat první Expendables, sraz všech důležitých, kteří si dělají hláškami srandu z ostatních ("I'll be back" nebo Chuck Norris joke jsou prostě skvělé, když je slyšíte ze správných úst) a akce je prvotřídní!!! Vynikající akční film!!

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

35% PILOT...ne nečekal jsem zázrak, ale naštěstí se z toho nevyklubala (zatím) sračka typu Ordinace, Pojišťovna...Brzobohatý je sympatický, Leichtová sexy a...a to je všechno...malý "herci" jsou novácky trapný, učitelské postavy nezajímavé (až na školníka a hospodáře Šteindlera, který občas tam budou mít v seriálu světlé chvilky). Pokud to vydrží aspoň v takovéto "kvalitě" a nespadne to do nováckého (pod)průměru a bude POUZE v podzimní seriálové sezoně, tak to budu brát v klidu...nic proti ničemu, dál na to koukat nebudu, nezajímá mě to

Méďa (2012)

80% Dlouho jsem se necítil v kině takhle příjemně, uvolněně...brilantní humor, skvělé narážky (Indiana Jonese jsem opravdu nečekal a už vůbec ne v situaci ve které byl) plus nakonci asi nejvtipnější ukončení co jsem kdy viděl

Hunger Games (2012)

70% slabý 4* a to hlavně kvůli délce a nepřehledným akčním scénám. A vlastně taky za nesympatického Joshe Hutschersona. Kdyžby jeho roli hrál Hemsworth tak by to lepší. Každopádně mě moc zajímá o čem jsou další dva díly, protože tohle se mi z pohledu neznalce předlohy zdá jako uzavřený příběh :-)

Temný rytíř povstal (2012)

95% Jelikož mě Temný rytíř neposadil na židli až tolik jako ostatní, tak byl doteď můj nejoblíbenější Batman begins. Po tomto dílu nedokážu říct, který ze tří filmů je lepší, nejde to. Je to jeden celek, legenda o temném rytíři. A hlavně vynikajícně uzavřená. Jen by mě zajímalo (!!!SPOILER!!!!) proč Nolan dává role mrch Marion Cotillard :D (!!!SPOILER!!!!)

Prometheus (2012)

70% Je to můj první film, o kterém jsem vůbec nic nevěděl, neviděl jsem ani jeden trailer, znal jsem jen jeden plakát (se sochou lebky) a nic jsem nečetl. Jedinou věc, kterou jsem věděl bylo, že to bude mít nějakou souvislost s Vetřelcem...možná. Na začátku na mě čekal (nejen) vizuálně působivý začátek. Pak trošku chladnější rozjezd, a najednou se vyrojilo hned několik základních otázek proč/kdo/kdy/jak. A já čekal na jejich zodpovězení. Ale...nedočkal jsem se. A co znamenal ten začátek? Jakou měl spojitost s celým filmem? Ale jinak řemeslně fakt skvělé dílko. Pro jinýho režiséra to byl nadprůměrný film, ale pro Scotta ne, těch 70% je pro něj sakra málo

Ovládací panel
8 bodů