GeusX

Jirka Hanuš

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 30.6.2018  22:34

Apokalyptické, příliš dlouhéééé, tak trochu psychologicko komorní. Vizuál, atmosf0ra i hudba velmi zdařil0, ale více než jednou se na to zřejmě nepodívám. 70%

• 30.6.2018  00:21

Zajímavé thrillerové téma. Charismatický Liam v roli, kterou u něj vídáme poslední dobou často, tak pro něj asi nebylo složité zahrát znovu něco podobného. Film se rozjede pěkně, ale všemocnost "ťěch druhých" byla na mne až moc... 70%

• 30.6.2018  00:06
    Spojenci (2016)

Jak jsem zase jednou, znovu, vcelku rád, že si před shlédnutím filmu nečtu mnohovykecávající obsah a jediný poznatek, který mi utkvěl v paměti, než jsem si film pustil na "dývku" bylo, že tam hraje Brad Pitt s nějakou kočandou a nejspíš to bude z období války a přitom by to nemělo být až tak moc akční. Ve finále je to tak trochu špionážní romance se zajímavým dějem, povedeně a nadprůměrně natočená. 70% (viděl jsem: 1x dvd dabing)

• 29.6.2018  23:51

Drsňár Reacher poněkud ztaťkovatěl na úkor vymazlené akce. Oproti originálně detiktivně poutavé akci v prvním díle je toto jen dobrý průměr.

• 18.6.2018  20:14

Do morku kostí béčkově akční film. Vetřelců je tam dost, akce slabý průměr, obraz je černý jak bota (fotky tady v galerii jsou desetkrát jasnější než záběry ve filmu, kde opravdu často vidíte prd, ztrácíte přehled co se děje a kdo s kým se řeže), zachraňuje to hopsající kultovní postava fešouna predátora. (viděl jsem: 2x)

• 18.6.2018  00:04

Vcelku dobře koukatelný thriller, který si hraje na směsici - podle názvu a rozjezdu akce hned evokující film "Zastav a nepřežiješ (Cranck)", provedením připomíná "96 hodin (Taken)" a zápletkou připodobňuje "Tajemný let (Flightplan)". Slušná kombinace, slušně dynamický jízda. Jen o level (pár levelů) níže, škoda těch nedotažených či překombinovaných chování postav a zamrzela mne ta jednoduše uzavřená koncovka. Nějak nechápu, proč jsou tu mezi hodnoceními ty odpady?! Za mne sympatické a neurážející 2*hvězdy.

• 4.6.2018  22:48
    Temná věž (2017)

Slibně rozjetý motiv (knižní předlohu jsem neznal), který zanedlouho však z hororového sci-fi poněkud zabředává do nepříliš záživné příšerkové fantasy. Technicky fajn, herecky taky, nuda to taky není, ale celkově je to jen taková jednohubka, na kterou dosti brzy zapomenete neb byla fajn, ale nijak vyjímečná a zapamatovatelná. Slabé 3*.

• 4.6.2018  22:35

Pokračování neortodoxně humorného vesmírného dobrodružství. Povedené (i když ne dokonalé)! A konečně někdo úspěšně donutil diváky, aby zůstali na celé závěrečné titulky (neboť jsou prošpikovány krátkými scénami).

• 23.5.2018  19:53

Výborně obsazená a zahraná politická satira, kde konverzace srší jak kanonáda z kalašnikova. Působilo to na mne však rozporuplně - humorné či vtipné situace na pozadí politických komplotů a masových poprav podaných vážným tónem - navíc s ohledem, že to nejsou filmové výmysly, ale mrazivá historická reálie. Prostě mi ten humor připadal trochu vynucený, aby se divákovi z těch politických nechutností nedělalo šoufl.

• 14.5.2018  22:54

To jsem blázen ... vždyť tento díl jsem již kdysi viděl. Pamatoval jsem si ho detailně, včetně motivů a pachatele. Záhada, když to měla být tv premiéra! :-)

• 11.5.2018  20:19

Vizuálně lahodný film, hravý jako kaleidoskop. Efektní jako Počátek na třetí. Ale jen vizuálem. Dějově mne to nějak nevtáhlo. Lepší průměr.

• 11.5.2018  20:12
    Až po uši - Série 2 (série) (2017)

Skvěle navnaděn úvodní sérií, vzrhl jsem se záhy na pokračování. Ale ouha, první epizoda velké zklamání a i v dalších jsem cítil až jako vynucené pokračování, přehnané a přemrštěně nereálné komediálních scény jako by občas chtěly konkurovat v nesmyslnosti Babovřeskům. Z více dramaticky vztahové roviny první série se to stává více komedie. Z původně zábavné postavy Martina (Čermák) se stává zoufalá a skoro zbytečná figurka, Emma (Polívková) je odstavena na vedlejší kolej a přibyly nové postavy, které ještě s osudy ostatních hezky zamíchají. A na tu novou kočku, co je v úvodní znělce, si docela počkáte než se objeví na scéně. Druhá série je nevyrovnaná, ale nakonec fajn. 70%

• 11.5.2018  20:01
    Až po uši - Série 1 (série) (2014)

Na tento seriál jsem narazil zcela náhodou. A hned prvním dílem mne chytil, neotřele vtipným dějem i sympatickými herci, že jsem kompletní sérii přelouskal během čtyři večerů. Výtečě! 85%

• 1.5.2018  22:52
    Déjà Vu (2006)

Povedený film, technicky i herecky velmi dobře ztvárněn a především má takovou tu tajemně napínavou poutavou atmosféru, kvůli které se na film podíváte rádi opakovaně, přestože již tu zápletku víte. Znáte to, ne?! Tak to je přesně takový film... (viděl jsem: více než 5x)

• 1.5.2018  22:47
    Síť 2.0 (2006)

Vykrádačka povedeného titulu. Nezajímavá hlavní postava (kam se hrabe na Sandru), dojem jak z turecké telenovely. Aneb když už nevím co by, vezmu úspěšný film a splácám nějaký obdobný scénář, označím to jako pokračování a doufaje, že vydělám prachy... Ani do kina to nepustili, tak je jasné, že to někde drhne...

• 1.5.2018  22:41

Film se sexy ďáblicí, na který se dá docela dobře dívat, ale přitom vůbec ničím nepřekvapí. Slabé 3 hvězdy. (viděl jsem: 2x)

• 24.4.2018  19:05
    Štiky (TV pořad) (2018)

Tohle hodnotit nebudu neboť se budu velmi, velmi snažit, abych z to vůbec nic neviděl. Bohatě mi stačí televizní upoutávky, aby se mi udělalo nevolno z té ubohosti... Tyto rádoby "reailty" show fakt nemusím.

• 16.4.2018  17:59

Super vtipné nápady, vizuálně skvělé, herecky výtečné, padoušské motivy originální, ale chvilkami se mi humor zdál snad až přes míru, dějově docela dost dlouhé. Působilo to na mne jako originální leporelo poslepované prošlým lepidlem, kdy jsem jen doufal ať děj zas poposkočí o minutu na nějakou nápaditou akci. (viděl jsem: 1x cz)

• 16.4.2018  17:45

Svižná, uvolněná a pohodová jízda. Tom je při hraní tak v pohodě, jako když o nic nejde. A to je to, za co strhávám hvězdu - rychlé tempo a až neuvěřitelně bezstarostné a hlavní postava příliš nad věcí. (viděno: 1x cz)

• 10.4.2018  21:55

Film jsem viděl už ...pětkrát, sedmkrát... minimálně. V době vzniku paráda. Z dnešního pohledu to není nijak objevné, taková dobrá klasika, kde (relativně) normální člověk v ohrožení nakope padouchům zadky. A Harrison Ford mne pořád baví. A filmový soundtrack taky. A basta!

• 10.4.2018  21:42

Krátké epizody z Kanceláře Blaník byly minimálně fajn. Blaník na velkém plátně bavil, potom trochu méně a méně...byl až moc natahovaný, že se gagy ztrácely a pejsek s kočičkou si dávali do dortu jen další a další přísady. Spíše zklamánání. Je to trefné, ale čekal jsem víc.

• 10.4.2018  12:04

Asi jsem scenaristum televizních krimi prisel na má způsob, jak zapojují pachatele nenapadne do hry. Alespoň v tomto seriálu. Pachatel prakticky nebyl ani na scéně vidět a již jsem onu postavu odhadl za jedineho hlavního podezreleho...

• 8.4.2018  22:08
    Wind River (2017)

Úvod působil na mne takovým jednoduchým nepříliš záživným dojmem. Pozvolné tempo dramatu však ladí s mrazivou atmosférou hor. Vyšetřování je vcelku přímočaré a nekomplikované. Než jsem se nadál bylo tu finále. Vcelku je to však příjemně strávený čas. (viděno: 2x)

• 8.4.2018  19:53

Detektivka kostýmově vymazlená, kamerově poutavá, velmi dobře herecky obsazená a zahraná. K exteriérovým záběrům bych měl jen malou výhradu: krajina byla snad až moc dokonalá, že jsem si nebyl vůbec jist, kde končí realita a začíná kvalitní práce počítačových grafiků nebo to snad je celé dílem kompjůtrů. Příběh pěkný, kdo je asi pachatel mne bavilo spekulovat (už jsem si rozuzlení z předchozích ztvárnění tohoto příběhu nepamatoval). Závěr byl dojemný až jsem musel vytáhnou kapesník :) a člověk by mu dal i pět hvězd.

• 8.4.2018  19:34

Skandinávská současná a umírněnější varianta "Přání smrti". Povedený film, který se tváří velmi nenápadně.

• 8.4.2018  19:25

Snad jediný částečně vtipný moment se závětí (která však byla přes čáru dlouhá). Jinak mi bylo smutno, že z komedie to dospělo k dramatickému konci a humor odešel do věčných lovišt. Zklamání z přerodu seriálu. Kvalitní herci, kvalitně natočeno, vysoké ambice, ale všechno spláchnuto a komediálně trestně nevyužito.

• 7.4.2018  14:52

Zábava dobrá, ale pokračování ztratilo z mého pohledu kus napětí.

• 7.4.2018  14:51

Ukázka toho, že i z nepříliš komplikovaného scénáře se dá udělat velmi kvaliní až hororový thriller co má koule. A ani nevadí, že obraz je černočerný jak tma a pokud nemáte při sledování tv dokonale zatemníno, uvídete mnohdy prd :)

• 7.4.2018  14:47

Promyšleně kvalitní a zábavná parodie na gansterské filmy s geniálními českými herci a výborným scénářem s hromadou hlášek.

• 7.4.2018  14:40

Mezi parodiemi poloviny osmdesátek patří Špióni mezi ty povedené komedie. Chevy Chase byl na vrcholu popularity s "Bláznivou dovolenou" a Dan Aykroyd měl čerstvě za sebou hitovku "Krotitelé duchů". Sehraná dvojna a vtipné hlášky. Pěkné 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32