GeusX

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 30.4.2021  21:52
    Spáči (1996)

Výborné herecké obsazení, tři příběhy v jednom dramatu. (viděl jsem: 2x cz)

• 29.4.2021  22:32

Roztahaný film se superpadouchem, který působí jako "myši snězte si mne". Celkově to ani průměru nedosahuje.

• 13.4.2021  17:54

Dle upoutávky to vypadalo na neotřele zajímavou, humorem našlápnutou, komedii. Zklamání se dostavilo, když se ukázalo, že většinu těch nejvtipnějších scén vystříleli již v upoutávce a tolik slibované zábavy tu nebylo. Po dvaceti minutách dokonce mí spoludiváci opustili obývák, že je to nebaví. Řešení případu trochu překombinované a závěrečné "boží mlýny" příliš snadno a naivně rychle vyřešené. Herci jsou charizmatičtí, tak jsem zvědav na další díly. Nyní slabý průměr, 2,5* 50%

• 9.3.2021  22:13

Kyberpunkové sci-fi s pěknou hi-tech Scarlettkou a předvídatelným, ne příliš originálním dějem. Trocha zajímavé akce, ale přece jen ji chybí víc novoty. (viděl jsem: 1x cz)

• 7.3.2021  18:27
    Modelář (2020)

Úplně jsem nepobral potřebu toho Mádlova šišlání, které komplikovalo srozumitelnost. Po pravdě jsem čekal trochu jiný děj než ty naivní myšlenky pro spravedlnost, více rozvinuté vztahy s vedlejšími postavami. Takže pro mne jen "dobrý". (viděl jsem: 1x)

• 27.2.2021  21:58

Má to být povzbuzení... a jak se dívám na spolu-diváky z rodiny, tak u toho usínají. Po 2 hodinách zatím nic moc. Šporcl+beat box, DJ Roxstar a orchestr za 5* ... takto energicky jsem si to nějak představoval! Pokáč, Čechomor 5* nebo závěrečná "Sex je náš" s orchestrem bylo výtečné... Laterna Magica, MIG21, Michal Šípek za 4* ... ostatní (zatím) maximálně nemastný neslaný průměr nebo až příliš uspávací rádoby alternativní umělci. # Kdyby to jelo třeba v optimistickém stylu Pokáče už od začátku, bylo by to fajn. Poslední hodina a půl vypadá, že má o něco zajímavější "šťávu" než dvě předešlé... ### Kulisy ze symbolů mi k programu ani prostředí nepasovaly. Moderátoři? Hit to nebyl, ale snažili se. # Po kompletním shlédnutí: nevyvážené slabé 3* Diváci, resp. potlesk publika chyběl nejen účinkujícím.

• 22.2.2021  21:55

Prozatím nejzajímavější a s nejméně "průhledným" pachatelem. Čtvrtá hvězda je za odměnu.

• 22.2.2021  21:53

Vcelku dobrý díl, kde si odhalení pachatele nechali nakonec a nebylo možno pachatele odhalit hned na začátku. Dějová linie s bratrem?... asi okoukáno z amerických seriálů, kde vás napětím lákají na další díl, ale tady mne to nějak vůbec nezajímá.

• 16.2.2021  22:00

Dost velká bramboračka. Dvě hvězdy jen za účast vcelku dobrých herců, ale hlavně za to, že znám mnohem horší české filmy. To by už nebylo kam klesnout...

• 2.2.2021  20:28

Žádní Hříšní lidé města pražského se nekonají. Pilotní epizoda na mne působila takovým unaveným dojmem, bez svěží energie, která by na diváka působila z obrazovky. Jsem zvědav na další případy.

• 27.1.2021  22:23
    Matsés (2018)

Povedený dokument, který mi snad až moc rychle utekl. Výtečný výběr komentujícího průvodce, pěkný poutavý hudební doprovod.

• 26.1.2021  18:36

Trochu zklamání v tomto díle bylo to kriminalisty trapné přehlédnutí evidentně "chybějící" vražedné zbraně a hlavně ta velice snadno odhalitelná zápletka s pachatelem. Mimochodem, ta linie s narušeným bratrem hlavní kriminalistky mi připadá úplně zbytečné a vypadá i bezúčelné. Jinak dobrý, maximálně standardní průměr.

• 17.1.2021  13:17

Dobré drama z dramatického období. Trochu mi chybělo úderné velké emotivní (hollywoodské) finále, něco jako ve filmu "Králova řeč" (který se odehrává prakticky ve stejnou nejtemnější hodinu v dějinách Británie). Film však ubíhal velmi svižně, bez nudy, až jsem byl překvapen jak to rychle ty dvě hodiny utekly. S hodnocením váhám, ještě kapku většího napětí, dramatu bych uvítal. 3,5 hvězdy (viděl jsem: 1x dvd/cz)

• 10.1.2021  12:06

Příjemné putování ve kterém bych si však představil trochu větší zahloubání v navštívených lokalitách. A, jako u velkého množství cestopisných dokumentů, přehlednější názorné mapy, kde že se to vypravěč/kamera vyskytuje. 3,5 hvězdy

• 10.1.2021  11:19
    Bourák (2020)

Ukázka, že ani s výborným hereckým obsazením, kostýmy, výpravou a celkově technicky výtečným zpracováním se nemusí dosáhnou očekávaného výsledku. Více než polovinu, možná 2/3 filmu, jsem pořád kroutil hlavou a dumal, co že to jako má být? Takové nemastné, neslané, bez soudržného děje s podivným chováním postav. Uvažoval jsem, zda ohodnotím 2 či jen 1 hvězdou. Závěrečná třetina je už koukatelnější, ale jen "díky" laciné berličce ve stylu krvavého Quentina Tarantina, která však do děje příliš nepasovala. Měla to údajně být komedie, ale jsou tu jen 2, slovy dvě, několikavteřinové scény, které mne pobavili. Jinak totálně zamrzlý výraz po celý film. Scény, které byly zamýšleny jako humorné, jsou sice identifikovatelné, ale nic, úplně nic vtipného jsem v nich neshledal. V tomto okamžiku film hodnotilo 1890 diváků a je to na 35%. Nejsem tedy evidentně jediný, kdo si říká "Kde udělali tvůrci filmu chybu?" (vidělj jsem: 1x dvd)

• 31.12.2020  11:01
    Přes prsty (2019)

Film táhne a kladné body přidává především Langmajer ve své zábavné frajerské roli. Na děvčata se zase pěkně koukalo - i když byla k divákovi zády. První polovina filmu mi připadala zábavnější, více se to tu hemžilo bonmoty a vtipnými hláškami. 2,5* (viděl jsem: 1x)

• 23.12.2020  11:57
    3Bobule (2020)

Není to trapný pokus o komediální taškařici jako dvojka, atmosféra svěží a inteligentně vtipné jedničky s vůní vína však také chybí. Příběh ujde. Je však cítit spíše melancholie a pokus navázat na úspěch prvního dílu připomínkou zábavných scén či hlášek. Tak nějak mi pokračování připomínalo návratové "Sněženky a machry po 25 letech", kdy opakovaný vtip již není vtipem veze se to v melodramatickém duchu. 60% (viděl jsem: 1x)

• 23.12.2020  11:22
    Tenet (2020)

Cestování v čase je fajn zábavná záležitost, ale nemá smysl se pokoušet to pochopit neboť všechno, co se děje, bude dít nebo dělo může být tak překombinováno, že slovo realita přestane mít význam. Terminátor by mohl vyprávět... První čtvrtina filmu Tenet mi příliš záživná nepřipadala, spíš jsem kroutil hlavou, proč pátrání směřuje zdánlivě úplně mimo příběhovou linii a trochu dějový guláš. To se však objasnilo a rozjela se poutavá akce, trochu divoce s originální myšlenkou inverzního děje a celé se to všechno všelijak překlopí v čase. Kdo viděl - předpokládám, že většina, nějaké Nolanovy filmy, jako třeba Diokonalý trik či ideálně Počátek, tak bude v oněch zvratech jako doma. Ale stejně to logicky vysvětlit nelze :-) Slabší 4*. (viděl jsem: 1x cz)

• 19.12.2020  13:06
    Pašerák (2018)

Typický Clint Eastwood, to se pozná ... nejen podle toho, že hraje i v hlavní roli. Klidný příběh, žádný spěch ve vyprávění. Body dolů dávám za neuvěřitelnou naivitu, kterou měl dědula, když dostal balík prachů za převezení balíčku neznámého obsahu. A také tu tupost gangsterů, když tomu senilnímu staříkovi svěřili tu práci. (viděl jsem: 1x cz)

• 19.12.2020  12:44

Úvodní naděje o zajímavý kousek s dávkou tajemna s až krvavě hororovými prvky je rozcupována nudným putováním bez zajímavější pointy a naivně pramalou šancí návratu. V sledování mne udržela zvědavost v očekávaní oné krvavé konfrontace s "padouchy", ale to bylo tak nějak rychle odbyté. Přidat deset minut naturalisticky krvavého finále, tak bych tu třetí hvězdu nechal. (viděl jsem: 1x cz)

• 4.12.2020  16:38
    Zásah (2016)

Typické béčko. Ovšem z Indonésie. Tudíž je to pořádně krvavá řežba, nic pro slabé nátury. Děj není nic originálního, ale aspoň není úplně bezmyšlenkovitý a trochu smysl dává. Je tu však jen jako vata propojující dynamickou akci. Pro milovníky takovéto akce je film nadprůměr. 70% (viděl jsem: 1x tit)

• 3.12.2020  19:24
    Renegáti (2017)

Začátek filmu je velmi povedeně akční, ani James Bond by se za něj stydět nemusel. Potom to začne být poněkud překombinované a nudnější. Všechno jim jde snad až moc snadno. Průměr 2,5* (viděl jsem: 1 a půl krát cz)

• 16.11.2020  14:37
    The Hot Zone (TV seriál) (2019)

Dramatický seriál (proč je u filmu žánr sci-fi ???), který se tématem podobá výtečnému thrilleru "Smrtící epidemie" (1995), avšak již dle popisu, že je "na motivy skutečných událostí" je již zřejmé, že nemůže tak akčně vyexponovat. Trochu škoda. Přesto, pěkné napínavé drama - jste-li fanda do katastrofických a epidemických filmů. Nyní i svým způsobem aktuální. A seriál je rozhodně lepší v původním znění, český dabing hodně ztrácí na originál. 75% (viděl jsem: komplet 1x anglicky + tit)

• 15.11.2020  00:24

První díl je řádně napínavý, tak jak by měl být. Uběhl rychle.

• 13.11.2020  22:31
    Tomb Raider (2018)

Alicia mi jako Lara připadala lidštější, zajímavější a větší kočka než v dřívějších podáních silikonové Angeliny. Jak se film rozjel viděl jsem dobrodružství přesně jako Indiana Jones nebo přesněji kopírovaný Indiana. Tady ale chybí onen typický humor, který dělá Indyho jedničkou v "oboru". Dobrá nenáročná dobrodružná jednohubka. (viděl jsem: 1x cz)

• 12.11.2020  09:28

Viděl jsem první díl. Pouze a jen první díl. Nevypadá to vůbec špatně, ale vzhledem k vidině nekonečnosti sérií to však dál vzdávám a nebudu se raději do toho zakoukávat dál.

• 11.11.2020  22:00
    Mrakodrap (2018)

Nic nového pod sluncem, nic převratného, ale pokud máte rádi sympaťáka Dwaynea, tak víte do čeho jdete a budete se v pohodě a bez chvilky nudy bavit v této "klasické" katastrofické (nikoli katastrofální) zachraňovačce. Nadprůměrné 3,5*. (viděl jsem: 1x cz)

• 11.11.2020  11:51

Originálně humorný hororový příběh. S tím povedeným černým humorem mohli ještě trochu více přidat aby z toho byla více brutální komedie. Bavil jsem se! (viděl jsem: 1x cz

• 11.11.2020  11:44

Velmi, velmi dobrá atmosféra. Na můj vkus až moc paranormálně psychologické. A taky dost dlouhé. Slabší 4* (viděl jsem: 1x cz)

• 11.11.2020  11:40
    Chvilky (2018)

Film typický pro ono takzvané art publikum. O výborném a uvěřitelném hereckém projevu není pochyb. Název filmu je vypovídající. Je o o chvilkách hlavní postavy. Příběh, který by směřoval k nějakému vyústění, změně či dramatu tu nenajdete. Jsou to jen chvilky ze života, vesměs s trpkým nádechem. (viděl jsem: 1x)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40