GeusX

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 24.5.2020  00:36
    Na nože (2019)

V úvodu takový trochu nijaký, nijak7 příběh, který však zanedlouho nabere detektivní zajímavosti a zvědavosti a poté, když už to vypadá, že víme vše, přidá plyn. Něco jako Agatha Christie říznutá Guyem Ritchiem. Gradování i zápletka (odhalíte ji nejspíše o něco dříve než ji osvětlí detektiv) jsou velice povedené. Jen trochu víc bylo možno představit a zainteresovat další možné podezřelé z rodiny, později poodhalit rozuzlení a klidně to poté ještě natáhnout o dvacet minut nebo to svižně uteklo. 90% (viděl jsem 1x cz DVD)

• 11.5.2020  09:29

Druhá epizoda je lepší. Jen tak nějak si říkám, že už to je přeci jen pokračování a pro plné hodnocení mám mnohem vyšší nároky.

• 11.5.2020  09:26

Pro někoho vynikající úvod, pro mne však až přehnaně "prcičkovsky" tlačené na pilu.

• 3.5.2020  11:27

Krásný koncert pro monstrózní publikum pod širým nebem. 85%

• 2.5.2020  01:07

Perfektní koncertní show, výborné hudební aranžmá. Julie Svěcená umí... K dokonalosti mi chyběl kousek ... být tam naživo a cítit tu energii hudebních nástrojů. 90% (viděl jsem: 1x home theatre)

• 2.5.2020  00:54
    Parazit (2019)

Povedená korejský počin se zajímavou zápletkou. Chvíli to vypadá na komedii, následně to přeroste i v thriller. Největší mínus vidím v jazykové bariéře. Prostě u jasných vtipných scén jsem se spontánně moc nezasmál neb než jsem si tu korejštinu přeložil ... pardon, přečetl titulky :) 71% (viděl jsem: 1x v pův.znění s titulky)

• 2.5.2020  00:41
    Spectral (2016)

Rozjeté hodně zajímavě a napínavě. Škoda, že po odhalení tajemna film pokračuje v takovém klasicky bojově akčním klišé. Kdyby to celé bylo více do tajemno hororové či sci-fi roviny, bylo by to asi větší pecka. Každopádně pěkně natočené, napínavé a stojí za to vidět. 70% (viděl jsem: 1x titulky)

• 25.4.2020  20:22
    Vlastníci (2019)

Tak to je hodně dobrý! Takové trochu zkřížení Dvanáct rozhněvaných mužů a Bůh masakru. Terezka podává hodně energický výkon, že strčí do kapsy i Ramba :-D 85%

• 22.4.2020  20:46
    Ulice v karanténě (TV film) (2020)

Pokus být zajímavý a vtipný i v době pandemie. Hodně improvizace. Humor si však vzal roušku a šel se schovat někam do izolace. Normální Ulice je (většinou) zajímavější. Tak holt si budeme funět do roušky ještě pár měsíců a filmaři si s normálním natáčením počkají.

• 15.4.2020  21:24
    Poldové a nemluvně (TV seriál) (2020)

Když chcete zabít čas, tak tento seriál, chvílemi taškařice, by vám neměl ublížit a občas i překvapivě dobře pobaví. Název docela klame, nemluvně tu je velmi sporadicky. Do vcelku sympatického průměru to zvedají herci.

• 15.4.2020  21:14

Na tento seriál jsem narazil zcela náhodou. Sehnal jsem si hned kompletní dvě série (v cz dabingu). První dva díly jsou více komediální, další jdou více do dramatické hloubky. Baví mne to a dávkoval jsem si jednotlivé díly téměř pravidelně každý den. Hlavní postavy i obsazení je zajímavé a velmi pěkně uvěřitelně zahrané. (Trochu mi to připomenulo seriál, anglický i americkou mutaci, "Skins", který má však o něco více hlavních postav a svou poutavostí mi přivozoval diváckou závislost.) 1.série: >80%

• 2.4.2020  09:14
    Ad Astra (2019)

Sci-fi? No, on ten vesmír tu hraje druhé housle, je pouze kulisou k poklidnému dramatu o sebepoznání. Hodně připravené omáčky, která však není plnohodnotně ochucena a naservírována. 60% (viděl jsem: 1x cz)

• 1.4.2020  14:43

Na Druhou kapitolu jsem si počkal a shlédl ji asi měsíc po prvním díle. Těžko by bez té první části fungovala neboť se zde střídá jeden flashback za druhým a odkazy na první část. Postavy neměly již tolik prostoru a na rozdíl od jedničky mi nikdo z dospěláků k srdci nepřirostl a tak nějak se dalo i vytušit, kdo to má spočítané. Pocit jsem měl, že je zde ještě o trochu více pěkných lekaček. Celkově taková mechanicky nastavovaná kaše. Doporučuji se podívat na oba díly hned za sebou. Celkově však převládl dobrý pocit. 75% (viděl jsem: 1x cz)

• 31.3.2020  15:25

"Obyčejný, moderní westernový příběh" na texaském zapadákově, kde "chcípnul pes". Kvůli pouhé závěrečné půlhodině, která je zajímavá a celý film jsem už skoro netrpělivě na ono finále čekal, abych se pohledem na tu americkou zaprášenou díru nezačal nudit, nebudu tady rozhodně zpívat chvalozpěvy. Je to prostě taková art-ovka, chtěl jsem víc. (viděl jsem: 1x cz)

• 30.3.2020  11:25
    Blíženec (2019)

Solidní námět a potom jedna slušná akce (kde až přespříliš byla vidět počítačová úprava) a zbytečně moc keců okolo. Škoda, mohla to být dost dobrá akční pecka. (viděl jsem: 1x cz)

• 30.3.2020  11:24

Tak mi nějak spousta vtipů, především narážky na americké buranství, nepřipadal vůbec vtipná. Na druhou stranu jsem byly tu vtipy, kterým jsem se zasmál, ale ne zas tolik, aby mi na jejich spočítání nestačilo deset prstů. Vcelku je to koukatelné. Někdy by mi to, při té bídě na poli českých komedií, stačilo i na tři hvězdy. (viděl jsem 1x)

• 29.3.2020  13:00

Ani jsem netušil oč jde a šel jsem do toho. Opáčko "Smrtící epidemie", "28 dní poté", "Světové války Z" jsem měl za sebou, tak něco dalšího ze subžánru jsem trochu čekal. A ono je to místo očekávaného thrilleru je to víc "art", čistokrevné romantické komorní drama okořeněné neobvyklou virovou apokalypsou. Nějak jsem nepobral důvod, proč hlavní postava je epidemioložka, když její profesí není vůbec využita a mohla být úplně kýmkoli. Každopádně se na Evičku dobře kouká a ne jen jak dobře hraje. Tvůrci toho chtěli vyjádřit zřejmě mnohem více, ale na by byl potřeba větší prostor. Celkově dobrý dojem, pokud se kousnete a vydržíte až do konce, sic je to film jen na jedno podívání. 65% (viděl jsem: 1x cz)

• 29.3.2020  12:39

Hudba a napětí na jedničku. Nikdy nevíš odkud a od koho přisviští kulka, kdo bojuje s tebou a kdo je protivník. Drsný válečný film ze současnosti. 85% (viděl jsem: 2x)

• 26.3.2020  13:57

Když jsem si film pouštěl, vůbec jsem neměl tušení o ději, žádné recenze nebo komenty nečetl, ale příběh je od začátku průhledný a předvídatelný. (Liam Neeson to měl vychytanější.) Stallone je v dobré kondici. Takových příprav akce typu "kanónem na vrabce" a potom jen taková finálová rychlovka. Přál bych si víc prostoru pro drsnou akci. Pro fandy ok, ale podruhé to vyhledávat nebudu. Holt už mám vyšší nároky. 70% (viděl jsem: 1x cz dabing)

• 20.3.2020  12:44

Španělský "Chuck Norris" ve španělské civilnější verzi Přání smrti.Relativně tuctový příběh, zajímavě natočený.

• 13.3.2020  20:09

Už je to nějaký pátek, co jsem to viděl. Ale kdysi jsem na bondovkách ujížděl a dával jeden díl za druhým - poté, co mi ještě v "temných rudých" dobách kamarád pustil na jednom z prvních VHS přehrávačů z tuzexu úvodní sekvence z některých dílů agenta 007 na nějaké pirátské kopii :-)

• 13.3.2020  20:03

Mimořádně dlouhý finálový díl. Likvidace temných sil nebyla nijak překvapující. Překvapující spíš jak to šlo relativně v pohodě. Fajn závěrečné loučení.

• 13.3.2020  20:01

Možná byl někdo z rozjetého blížícího se finále na větvi, já nikoli. Komedie kolem karikatura ruského vědátora po americku mne dvakrát neuchvátila a monstrum? Spíš taková zívačka než děs.

• 10.3.2020  22:10

Relativně slabší díl s porovnáním s předchozím. Závěr je však mysteriózně epický na 110%, že uvázne v hlavě.

• 10.3.2020  21:00

Nejakčnější a nejdynamičtější díl od začátku série.

• 10.3.2020  08:04

Au, to bolelo... Pokus o jakési herecké výkony v podání mladých herců ve vedlejších rolích mne úplně deptal. To bylo hrozně přehrávané. (Hm, koukám, že nejsem sám...) Z průměrného dílu tak může herecký (ne)výkon udělat nezáživnou podívanou.

• 9.3.2020  19:22

Je to starý dobrý Stranger Things, teenagerovský mysteriózní thriller s hororovými prvky.

• 9.3.2020  19:19

Trochu se to rozjíždí na oné hororově typické vlně. S přimhouřenýma očima za 5*

• 9.3.2020  19:17

Tak především mne baví ty postavy sledovat, je to pěkně herecky zahraný i když dějová zápletka asi nebude žádná superoriginalita.

• 9.3.2020  19:15

Standardní úvod a seznamovačka s hlavními postavami, které krapet zase povyrostli.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39