GeusX

Jirka Hanuš

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 22.10.2018  08:27

Několik předchozích dílů jsem vynechal a ... nestalo ve vůbec nic! A konečně, postava po které byl seriál pojmenován, se objevila. Na konci, na pár vteřin. (A kdo ví, zda-li tu vůbec hrál - připadal mi to jako implantovaný do záběru digitálně). A seriál končí... K čemu jako tato série byla? Matěj Hádek asi již v seriálu účinkovat nechtěl nebo nemohl, tak scénárista rychle vytvořil postavu novou, aby bylo čím zaplácnout tv krimi nabídku.

• 22.10.2018  08:05

Poměrně neokoukaný příběh o ukrytém světě, který je tak ukrutně ukrytý, že je s podivem, při takové lehkovážnosti jak se chovají ve filmu, nebyli odhaleni mnohem dříve. Holt teď "frčí" imagranti, tak musí narvat imigrantské téma narvat i do Wakandy. Párkrát mne napadlo, že zrovna koukám na vykradené Star Wars smíchané Pánem prstenů a Iron Manem. Postava Black Pantera mne nijak neohromila (co že to měl jako za super schopnost, kterou jsme ještě neviděli?) a na seznam mých oblíbených superhrdinů se nedostane. Čekal jsem víc.

• 20.10.2018  16:25

Působivé životopisné drama, které se nesnaží Vám vykecat díru do hlavy, ale je vystavěno především na emocích, obrazu a zvuku. Film je vystavěn na pozvolném tempu, ale o to víc vtahujícím do příběhu. Jsem si říkal, co tím komentátoři myslí, že mu dávají přídomky, syrové, špinavé drama... ihned při úvodní letecké scéně mi to bylo jasné. Divák se stává součástí příběhu a zažívá stísněné pocity jako by byl sám oním hlavním představitelem ve chvílích, kdy ho od možné smrti dělí dělí jen okamžiky. Zvuk velmi zdařile vystihuje atmosféru a v domácích podmínkách obýváku jen málokterá aparatura domácího kina tak věrně zprostředkuje zážitek jako velký kino sál s kvalitním zvukem. Je to film stvořený pro velké plátno. 85% (viděl jsem: 1x kino)

• 7.10.2018  10:34

Film, jehož cílová skupina je jasná. Kdo si s nadšením hrával už před desetiletími počítačové hry, Mortal Kombat pařil s kamarády, nemyslí si, že Atari je ještěr z druhohor, ví, že panenka Chucky není milá hračka od Mattela a Osvícení je super film - tak ten si tuto filmovo-herní jízdu dosti pravděpodobně příjemně nostalgicky vychutná. 85% (viděl jsem: 1x cz)

• 1.10.2018  07:33

Druhý díl v podstatě mírně zklamal mé očekávání. Ucelený děj příběh ze studií nebyl pro mne tak zajímavý jako časové přesuny prvního dílu.

• 26.9.2018  18:00

Příjemné komediální překvapení na české scéně. Komedie na téma, které není nikterak originální, průběh děje je až banálně jasný a již bylo vícekráte ve světové kinematografii v různých podobách zpracováno. Jirka Langmajer hraje se svou šibalskou elegancí, Anička Polívková komediální role umí. Místy je to až groteska. Výše sympatií k hlavním přestavitelům a komediantnosti Polívkové bude zřejmě rozhodovat, zda se u filmu pobavíte či na film plivnete. Čeští filmaři si na nějaké "utajování" produt placementu nehrají a tak je zde jedna jedna reklama za druhou. Když už nám ji cpou, tak alespoň, že onu propagaci nějkterých značek, převrátili na druhou a využili ji i do povedeného vtipu. Abych zůstal na zemi, musím přiznat, že mne nepochybně ovlivnilo sledování filmu v plném kinosále, kde nejedna divačka (ženského publika byla většina) nemohla smíchy zastavit a smích je nakažlivý, to je známá věc :) Česká komedie v zaplněném českém kině je vždy větší zážitek. Sám jsem zvědav, jak na mne zapůsobí film v intimitě obýváku. 75%

• 18.9.2018  17:16
    Harper (1966)

Dobře koukatelná 'šedesátková' krimi. Pěkné americké káry, solidní herecké výkony, pohodový Newman. * 3,5 hvězdy

• 18.9.2018  17:12

Až příliš všeobecné. Prakticky nic objevného, co by člověk nevěděl. Chybí tomu větší hloubka, právní aspekty viny samořiditelného auta v případě nehody - o tom se tu prakticky skoro ani nezmíní, ukázky reálného provozu samořiditelných aut, která se nyní v běžném provozu testují a ne jen toho jednoho auta s umělou inteligencí na úrovni batolete na zkušebním okruhu, které nám předvedou.

• 12.9.2018  20:12

První schwarzeneggerovský Predátor stavěl především na napětí z neznámého. Další díly, jak už to často bývá, přidávají na akci. Předátor: Evoluce Vás rovnou, bez servítek, hodí do akce. Což je svým způsobem fajn, aspoň se moc nezdržuje. Jen to tajemné napětí se tu už těžko hledá. Predátor už na Zemi není (pro tajné organizace) úplně neznámým návštěvníkem. Film je takovou honičkou a střílečkou na predatora. Akce má sympatickou dávku nadsázky. A také zbytečně moc postav, které se nám pokouší režisér přiblížit, což je mi šumák-hlavně ať si je "predy" hezky podá. No, ale ono zase těch zajímavých likvidací není tak mnoho. Ale díky, za aspoň to málo vyhřezlých střev a vytrhaných páteří a nevymněklo to na úroveň ratingu úplně pro děti. Hlavní hrdina je nevýrazný. Zápletka odhadnutelná a pointa je tak trochu IronManovská, jako by chtěla naznačit možnost dalšího dílu, kdy se do boje s Predátory vydají i superhrdinové z komiksů.. Největší zbytečnost považuji digitálního "vesmírného pejska" a v podstatě ne úplně využité predátoří dovednosti. Celkově však dobrá zábava, nenudil jsem se, 3,5 hvězdy, v euforii s jointem v koutku úst i čtyři. (ČSFD kino předpremiéra)

• 10.9.2018  21:39

Vcelku pěkný díl, přestože odhalit pachatele nebylo pro diváka vůbec obtížné.

• 30.8.2018  21:44

Abych řekl pravdu, teď jsem to dokoukal, a ... větší zklamání než bych čekal. Hezké barvičky, pěkné obrázky, krásné prostředí, fajn hudba, kvalitní triky, ale nic neříkající děj, který mne vůbec nevtáhl do děje. Minimálně dvě třetiny filmu byly takové dosti nezáživné, přeplácané zvířátky. Hlavní postavy se pořád tváří jako nekňubové bez nějaké zvláštního důvodu. Harryho Potěra jsem viděl a fajn, ale toto mne moc neoslovilo. Asi to není úplně pro mne. Desetiletý synovec se bavil, znal spousty těch fantasy postaviček a zvířátek z knížek. Osobně bych dal jen 2,5 hvězdy.

• 30.6.2018  22:34

Apokalyptické, příliš dlouhéééé, tak trochu psychologicko komorní. Vizuál, atmosf0ra i hudba velmi zdařil0, ale více než jednou se na to zřejmě nepodívám. 70%

• 30.6.2018  00:21

Zajímavé thrillerové téma. Charismatický Liam v roli, kterou u něj vídáme poslední dobou často, tak pro něj asi nebylo složité zahrát znovu něco podobného. Film se rozjede pěkně, ale všemocnost "ťěch druhých" byla na mne až moc... 70%

• 30.6.2018  00:06
    Spojenci (2016)

Jak jsem zase jednou, znovu, vcelku rád, že si před shlédnutím filmu nečtu mnohovykecávající obsah a jediný poznatek, který mi utkvěl v paměti, než jsem si film pustil na "dývku" bylo, že tam hraje Brad Pitt s nějakou kočandou a nejspíš to bude z období války a přitom by to nemělo být až tak moc akční. Ve finále je to tak trochu špionážní romance se zajímavým dějem, povedeně a nadprůměrně natočená. 70% (viděl jsem: 1x dvd dabing)

• 29.6.2018  23:51

Drsňár Reacher poněkud ztaťkovatěl na úkor vymazlené akce. Oproti originálně detiktivně poutavé akci v prvním díle je toto jen dobrý průměr.

• 18.6.2018  20:14

Do morku kostí béčkově akční film. Vetřelců je tam dost, akce slabý průměr, obraz je černý jak bota (fotky tady v galerii jsou desetkrát jasnější než záběry ve filmu, kde opravdu často vidíte prd, ztrácíte přehled co se děje a kdo s kým se řeže), zachraňuje to hopsající kultovní postava fešouna predátora. (viděl jsem: 2x)

• 18.6.2018  00:04

Vcelku dobře koukatelný thriller, který si hraje na směsici - podle názvu a rozjezdu akce hned evokující film "Zastav a nepřežiješ (Cranck)", provedením připomíná "96 hodin (Taken)" a zápletkou připodobňuje "Tajemný let (Flightplan)". Slušná kombinace, slušně dynamický jízda. Jen o level (pár levelů) níže, škoda těch nedotažených či překombinovaných chování postav a zamrzela mne ta jednoduše uzavřená koncovka. Nějak nechápu, proč jsou tu mezi hodnoceními ty odpady?! Za mne sympatické a neurážející 2*hvězdy.

• 4.6.2018  22:48
    Temná věž (2017)

Slibně rozjetý motiv (knižní předlohu jsem neznal), který zanedlouho však z hororového sci-fi poněkud zabředává do nepříliš záživné příšerkové fantasy. Technicky fajn, herecky taky, nuda to taky není, ale celkově je to jen taková jednohubka, na kterou dosti brzy zapomenete neb byla fajn, ale nijak vyjímečná a zapamatovatelná. Slabé 3*.

• 4.6.2018  22:35

Pokračování neortodoxně humorného vesmírného dobrodružství. Povedené (i když ne dokonalé)! A konečně někdo úspěšně donutil diváky, aby zůstali na celé závěrečné titulky (neboť jsou prošpikovány krátkými scénami).

• 23.5.2018  19:53

Výborně obsazená a zahraná politická satira, kde konverzace srší jak kanonáda z kalašnikova. Působilo to na mne však rozporuplně - humorné či vtipné situace na pozadí politických komplotů a masových poprav podaných vážným tónem - navíc s ohledem, že to nejsou filmové výmysly, ale mrazivá historická reálie. Prostě mi ten humor připadal trochu vynucený, aby se divákovi z těch politických nechutností nedělalo šoufl.

• 14.5.2018  22:54

To jsem blázen ... vždyť tento díl jsem již kdysi viděl. Pamatoval jsem si ho detailně, včetně motivů a pachatele. Záhada, když to měla být tv premiéra! :-)

• 11.5.2018  20:19

Vizuálně lahodný film, hravý jako kaleidoskop. Efektní jako Počátek na třetí. Ale jen vizuálem. Dějově mne to nějak nevtáhlo. Lepší průměr.

• 11.5.2018  20:12
    Až po uši - Série 2 (série) (2017)

Skvěle navnaděn úvodní sérií, vzrhl jsem se záhy na pokračování. Ale ouha, první epizoda velké zklamání a i v dalších jsem cítil až jako vynucené pokračování, přehnané a přemrštěně nereálné komediálních scény jako by občas chtěly konkurovat v nesmyslnosti Babovřeskům. Z více dramaticky vztahové roviny první série se to stává více komedie. Z původně zábavné postavy Martina (Čermák) se stává zoufalá a skoro zbytečná figurka, Emma (Polívková) je odstavena na vedlejší kolej a přibyly nové postavy, které ještě s osudy ostatních hezky zamíchají. A na tu novou kočku, co je v úvodní znělce, si docela počkáte než se objeví na scéně. Druhá série je nevyrovnaná, ale nakonec fajn. 70%

• 11.5.2018  20:01
    Až po uši - Série 1 (série) (2014)

Na tento seriál jsem narazil zcela náhodou. A hned prvním dílem mne chytil, neotřele vtipným dějem i sympatickými herci, že jsem kompletní sérii přelouskal během čtyři večerů. Výtečě! 85%

• 1.5.2018  22:52
    Déjà Vu (2006)

Povedený film, technicky i herecky velmi dobře ztvárněn a především má takovou tu tajemně napínavou poutavou atmosféru, kvůli které se na film podíváte rádi opakovaně, přestože již tu zápletku víte. Znáte to, ne?! Tak to je přesně takový film... (viděl jsem: více než 5x)

• 1.5.2018  22:47
    Síť 2.0 (2006)

Vykrádačka povedeného titulu. Nezajímavá hlavní postava (kam se hrabe na Sandru), dojem jak z turecké telenovely. Aneb když už nevím co by, vezmu úspěšný film a splácám nějaký obdobný scénář, označím to jako pokračování a doufaje, že vydělám prachy... Ani do kina to nepustili, tak je jasné, že to někde drhne...

• 1.5.2018  22:41

Film se sexy ďáblicí, na který se dá docela dobře dívat, ale přitom vůbec ničím nepřekvapí. Slabé 3 hvězdy. (viděl jsem: 2x)

• 24.4.2018  19:05
    Štiky (TV pořad) (2018)

Tohle hodnotit nebudu neboť se budu velmi, velmi snažit, abych z to vůbec nic neviděl. Bohatě mi stačí televizní upoutávky, aby se mi udělalo nevolno z té ubohosti... Tyto rádoby "reailty" show fakt nemusím.

• 16.4.2018  17:59

Super vtipné nápady, vizuálně skvělé, herecky výtečné, padoušské motivy originální, ale chvilkami se mi humor zdál snad až přes míru, dějově docela dost dlouhé. Působilo to na mne jako originální leporelo poslepované prošlým lepidlem, kdy jsem jen doufal ať děj zas poposkočí o minutu na nějakou nápaditou akci. (viděl jsem: 1x cz)

• 16.4.2018  17:45

Svižná, uvolněná a pohodová jízda. Tom je při hraní tak v pohodě, jako když o nic nejde. A to je to, za co strhávám hvězdu - rychlé tempo a až neuvěřitelně bezstarostné a hlavní postava příliš nad věcí. (viděno: 1x cz)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33