GeusX

Jirka Hanuš

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 28.5.2017  22:18
    Mordparta - Série 2 (série) (2017)

Kriminální seriál, který svou dynamikou měl slušně našlápnuto. Z mého pohledu však byl příliš roztržitě překombinovaný, zmatečný, kdy jsem velmi často tápal, kdo že to je na scéně a co má za pohnutky, s hromadou nelogických chování a jednání postav. Škoda, za mne slabší průměr.

• 28.5.2017  22:11

Ani při posledním díle seriálu, který by býval mohl být docela solidním krimi kouskem, jsem si nemohl vrnět blahem a štvalo mne spousta nelogických chování, od absurdně přehnaně nezvozního padoucha s hláškou "buď v klidu", nesmyslného tajnůskaření a hrátek na vlastní pěst. O plytkém závěru nemluvě. Škoda :(

• 25.5.2017  00:14

Opět skvělá kamera, střih, komentář, režie... jen jsem měl pocit, že by se dalo vytěžit z tohoto dílu ještě o pár kapek více pro plný počet hvězd. 89%

• 21.5.2017  16:58

Blíže to má k Prometheovi (na který tak trochu navazuje) než k Vetřelci. Škoda, že film není "jen" kvalitním akčním hororem a rejža si neodpustil implementovat do filmu ty rádobyfilozofické androidí existencionální scény. Sice se trochu objasní původ vetřelců, ale dal bych přednost vyměnit tyto pasáže za dramatičtější béčkové napětí. Vetřelčí potvůrky jsou snad ještě rozmanitější, mrštnější a agresivnější než v předchzích filmech a akční scény jsou dostatečně dynamické s velmi dobrou zvukovou a hudební podporou (jak moc byl můj dojem umocněn kino zvukem Dolby Atmos ukáže další shlédnutí...). Jo, a ještě k lidské posádce. To vážně budou na tak závážné vesmírné mise vybrané posádky, která se na neznámé planetě naivně chová jako u souseda na dvorku nebo pro které je disciplina neslušné slovo a při prvním problému dají sobecky přednost sobě či jinému jednotlivci před záchranou lidstva, jak nám scénáristé z Hollywoodu předkládají? Tak to jsme (budeme) při tom kolonizování pěkně v řiti... :) Dost váhám s hodnocením, solidní 3* nebo nadhodnocené 4*. 70% (1x kino: ČSFD projekce)

• 8.5.2017  23:04

Nápaditý film.

• 7.5.2017  01:10
    Monstrum (2008)

Roztřesená kamera v rukách hlavního hrdiny v dokumentaristickém stylu ala Blair Witch. A povedeně napínavě ztvárněno. Po filmovém "vzdáleném" příbuzném "Ulice Cloverfield 10", jsem si tento film (který tak debilně distributor přeložil do češtiny) dal jako opakovačku. Znovu fajnový zážitek. 75% (viděno: 2x cz dabing)

• 6.5.2017  23:01

Velmi zdařilé převyprávění vyšetřování onoho leteckého "zázraku". O kvalitách herectví (nejen) hlavních představitelů nemůže být pochyb, to je na jedničku. Jen jsem měl dojem, že oné omáčky kolem pocitů zúčastněných tam mohlo být více, obzvláště, když film skončil tak překvapivě (na dnešní dobu) rychle (co se stopáže týče). Lepší 4 hvězdy. (viděno: 1x cz dabing)

• 6.5.2017  00:14

Hned od začátku film nutí vzpomenout si na historii z předešlého dílu, tudíž je fajn ho mít v čerstvé paměti. Film působí značně přeplněně a nahuštěně, bez pořádné dějové nitě, že jsem se vůbec nemohl filmu oddat a užívat si ho, natož fandit hlavním hrdinům, u kterých člověk ani neví, zda to jsou to good či bad guys a kteří tam dělají...no co to vlastně..., no takovou scénaristickou blbost ve stylu mission impossible, ačkoli to nakonec zvládnou very possible. Nakonec z toho mám lehce zmatený a dojem. Normální průměr, bohužel.

• 29.4.2017  10:31
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Koukatelný seriál propletený až nepřehledným množstvím postav a dějových linií, které se obajsní až v úplném mysteriózním finále. U finále, u kterého jsem si říkal, tolik humbuku, kvůli tomuhle?!

• 29.4.2017  10:25

Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :)

• 17.4.2017  14:39

Překvapilo mne, že film byl takový příjemný a milý. Rozhodně lépe zpracovaný než přecházející "Jak básníci neztrácejí naději" natočené o 13 let dříve. Z filmu je cítit nostalgie a bilancování s historií, naštěští ne přespříliš přehnaně. Vydařená rozlučka. 67%

• 13.4.2017  07:47

Dávka akční oddechové zábavné mega akce je zpět! Úvod a první půlka mi připadala snad až moc šablonovitá, opakující se a trochu rozvláčná. Poté se režisér pořádně utrhl ze řetězu a tak, jak jsme zvyklí, předvedl ultra hyper hi-tech zábavné blbinky popírající fyziku a kupí na sebe jeden šílený nápad za druhým. To ve svižném a zábavném balení u něhož logika a reálnost jsou sprostá slova. (Pátý díl se mi však zdá stále nejlepší ze série.) (viděno: 1x kino - ČSFD předpremiéra)

• 10.4.2017  23:15
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Ponurá krimi s pochybným (ne)vyšetřovatelem, která mne nijak zvlášť nenadchla. Na jedno podívání, kvůli zajímavé dobové atmosféře, to však není špatné.

• 10.4.2017  22:58

Stále na vlně tápání mnohovstevnatého nejasně tajemného propletence. Ale už jsem si zvykl, že se po skončení dílů v podstatě vůbec nic neojasní a ani neodhalí. A ta naroubovaná, prakticky totálně zbytečná scéna s milenkou bez jakéhokoli významu, jen abychom se seznámili s účastníky budoucí nehody, mi připadalo jako scénáristické tápání jak divákovi ještě více zamotat hlavu a současně zaplácnout pár filmových gigabajtů. To mi nějak hlava nebrala... O úvodní úsměvné naivní scéně s najmutým kopáčem ani nemluvě.

• 9.4.2017  22:25

Takové prokombinované, s návazností na předchodí sérii, že kdo neviděl nebo si nepamataje, tak se místy docela ztrácí a to docela ubíralo na zajímavosti, jinak solidního krimi případu. Slabší tři hvězdy.

• 9.4.2017  19:16
    Páni kluci (1975)

Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších "klukovských" filmů. Baví mne skvělá výprava, atmosféra, přirození herci a milý humor. 99%

• 9.4.2017  01:06

Taková blbůstka, která mne však dokázala nadprůměrně pobavit.

• 5.4.2017  20:12
    Nesmrtelný (2015)

Mno...Celou dobu je film navozuje dojem, že se bude dít něco zajímavého a překvapivého, ale nakonec se více-méně stane přesně to, co jste čekali. Tedy alespoň jsem to tak předvídal a jen doufal v překvapující mysteriózně sci-fi akční kombinaci událostí a zvratů a ne, že to upadne do takového klišé. Další variace na Jasona Bournea z toho rozhodně není. Solidně koukatelný standard.

• 30.3.2017  09:56
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

Výborný seriál o začátcích kriminalistiky, o dobrodružném objevování nových postupů a metod k odhalení pachatelů. Na velmi vysoké kvalitě zpracování seriálu se jistě podepsala mezinárodní koprodukce (kteroužto připomenou zahraniční herci v českém dabingu). Poutavá titulní znělka mne i po letech přiláká k zhlédnutí reprízy napínavých kriminálních příběhů. >95%

• 30.3.2017  09:47

Novější série už nemají tak objevný potenciál jako v prvních sériích, které diváka seznamovaly s velkými objevy a novátorskými inovacemi na poli kriminalistiky.

• 28.3.2017  13:05

Skandální dramatické vyústění vztahu ala "zkroucená" hora na mne působilo dost prvoplánovaně, jako mrkej jak dnes společnost pokročila a je tolerantní... To mne docela otrávilo, to mne totiž do četnického příběhu vůbec neštimovalo. Krimi zápletka i komické scény by jinak byly vcelku fajn, na vyšší hodnocení.

• 28.3.2017  12:56

Ono se tam v podstatě furt nic neděje.. To je typ seriálu, kde dokud to neuvidíte celé, tak to smysl nedá.

• 22.3.2017  22:29
    Život (2017)

Popravdě jsem čekal něco jiného, víc sci-fi. V takovém chytře vědecko fantastickém duchu jako byl začátek filmu. Ale vyklubal se z toho horor jako sviňa. Bohužel nic moc objevný, vykradených pár kultovních thrilerů a horůrků. Škoda, že se nedostavilo více originality, místy to bylo fajnové. Lehce nadprůměrné, tři hvězdy určitě, čtyři se sebezapřením a 70%. Narozdíl od marťanského života, předpovídám tomuto filmu život jepičí. Na hranici sedmdesáti procent maximálně. Nejlépe uděláte, když se nepodíváte na trailer a nebudete číst recenze, kde každý druhý přirovnává film k jednomu kultovnímu sci-fi, což mnoho prozradí. Ale asi už je pozdě, že?! ;-) (1×kino-předpremiéra ČSFD)

• 20.3.2017  22:08

Druhý díl neobjasňuje ani nespojuje nic, jen přidává další nový kousek do puzzle skládanky, na jejíž obrysy budeme několik dílů ještě čekat.

• 14.3.2017  19:35

Již si nepamatuji první sérii (viděl jsem ji?), tak nevím, jak moc druhá série navazuje. První díl na mne působil až moc jako opravdu labyrint. Labyrint postav a množství dějových linií, které se (zatím) neprolínají, jen se nakousnou, až se tu člověk skoro ztrácel jak v bludišti. Věřím, že se dá vše nějak zajímavě dohromady, protřepe a promíchá ...ale to zřejmě až po několika dílech. Prozatím lepší tři hvězdy.

• 11.3.2017  23:55

Solidní hororový thriller, který dokáže svižně zrychlit srdeční tep. 80% (1x tv cz)

• 11.3.2017  23:39

No..., až na pár vtipných okamžiků to zas tak moc zábavné, jak se zřejmě tvůrci domnívali, není. Nebo jsme tu ve středu Starého kontinentu pěkní suchaři a tento emerický humor nedokážeme řádně ocenit. Takové zabití času u televize. Dá se na to dívat, ale to je tak všechno. Vidět a zapomenout. Za mne 55% (1x DVD cz)

• 9.3.2017  08:16

Přestože jsem si nečinil nijak zbytečně přehnaně vysoká očekávání, zdejší hodnocení přes devadesát procent při několika tisících hodnocení skýtalo tajnou naději... Loganův příběh z budoucnosti je zajímavý, akce jsou brutální. Jen jsem se nemohl zbavit dojmu natahování, kdy jsem si říkal, že se začnu brzy nudit jak dlouho se zrovna nic moc neděje. Akční scény jsou fajn, ale čekal jsem již podstatně více. Pro fanoušky Wolverina jistě povinnost. 85% (1x; kino) Jsem docela zvědav, jak na mne zapůsobí film až ho podruhé uvidím...

• 5.3.2017  19:28

Rodinný film pro trochu větší děti (tuším, že před filmem byl na Déčku zobrazen rating 8 či 9 let). Poutavé dobrodružné detektivní pátrání s thrillerovými prvky.

• 5.3.2017  19:24

Triková stránka explozí jak z počítačových her před deseti lety. Vizionářství a proveditelnost teroristického útoku je spíše nemožné, ale budiž. Tento film nemá absolutně žádnou špetku originality - shodná dějová premise je stará snad jako pojem akční film. Na druhou stranu - dalo se to. Nic světoborného jsem nečekal a taky nic zvláštního nedostal. Tak průměrně průměrné, že na film za pár dnů zapomenete.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27