GeusX

Jirka Hanuš

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 12.12.2018  08:13

Největší plus: v odhadu pachatele jsem byl jako obvykle hodně blízko, ale tentokrát takto překombinovanou zápletku, motiv, jsem teda nečekal. Vyšetřovatelé jsou v tomto seriálu podáváni jako docela slušní amatéři, když ignorují dosti zásadní poznatky koronera. Asi si najdu onen původní seriál... "Professor T.", který byl předlohou "české verze".

• 12.12.2018  08:02

Trochu toho odlehčení ala Pulp Fiction v podání umělců z Ein Kessel Buntes. Bavil jsem se a kroutil hlavou současně. To ale tvůrci v úmyslu zřejmě neměli.

• 12.12.2018  07:59
    Lynč - Pravda (E08) (epizoda) (2018)

"Před čtyřmi měsíci" Čekali jsme to od začátku a ... "o čtyři měsíce později" bohužel nepřekvapilo. Tak ty časové předěly přes mnohokráte opakované zatmívačky se opravdu nevyvedly. Celkové "uzavření" příběhu dosti neuspokojivé. Nejslabší díl.

• 30.11.2018  22:10

Romantická klišoidní komedie s humorem, který mi nejednou připadal skoro až trapně z donucení s berličkami z "cool" používání vulgárnější konverzace. Na druhou stranu se vtipem nešetřilo, takže se našlo ještě dost prostoru k pobavení a děj taky solidně odsýpal. Nejvíc mne však zamrzel dabing polských herců, který působil mezi českými herci tak nějak divně "naroubovaný" až to za uši tahalo.

• 27.11.2018  21:12
    Lynč - Špína (E06) (epizoda) (2018)

Vyšetřovatel: "Ty, krávo...!" Vyšetřovaný: ra-ta-ta-ta-ta # No to bylo zase akčňácky gangsterský esemeskovací dráma...

• 21.11.2018  19:42

Rozjezd mi připadal docela jako nezáživné zdlouhavé klišé. "Zápletka" je nepřekvapivá, celý příběh není vůbec originální a podobný romantický příběh jsem již viděl mnohokrát. Výsledný dojem je však kupodivu velmi povedený, romantický i dojemný.

• 19.11.2018  10:26
    Lynč - Vůle boží (E03) (epizoda) (2018)

Tak, poslední minuty a je jedno tušené tajemství venku...

• 19.11.2018  10:24

Konečně se nahlas prozradilo to, o čem si divák šuškal už chvíli... Jen mám takový pocit, že se ve výsledku nic překvapivého nerozuzlí a výsledek bude přesně ten, jaký divák z náznaků a flashbacků tuší...

• 11.11.2018  16:56

Typická týnejdžrovská komedie ze střední o outsiderech. Pěkná zápletka, vtipné scény, fajnové postavy a celkově fajnové z toho činí lepší standard v tomto žánru. (viděl jsem: 1x)

• 11.11.2018  16:48

Trochu jako Shyamalanovo Znamení (Sign). To mi to lehce připomínalo. Film, který si schválně pustím v českém dabingu, neboť to musela být náročná práce ;-) Ono se tu totiž takřka vůbec nemluví. Zvukový doprovod je tak minimalistický, že jsem byl málem nucen provádět kontrolu zvukové aparatury, zda je vůbec v provozu. Zajímavý nápad, co dodal na dramatičnosti. Samotný "vznik zápletky" byl trošku pochybný, když uvážím, jak komplikovaně perfekcionisticky se rodina snažila uchránit a pak jim to takhle "uklouzne". Ale to by bylo zbytečně moc logiky, která jde proti filmovým zápletkám. Suma sumárum: výborný hororový thriller! 80% (viděl jsem: 1x)

• 11.11.2018  16:20

Pořádná porce akční špionážní jízdy. Jsou to okázale impossible překombinované zápletky, ve kterých se občas budete nejspíš ztrácet jako já a impossible akční podívané, kdy budete kroutit hlavou. Ale vcelku je to opravdu povedená (popcornová) podívaná, místy připomínajícího Temného rytíře. Jako fanda akce nemohu dát míň než čtyři hvězdy. Nebo pět*? ... uvidím po dalším shlédnutí. 88% (viděl jsem: 1x)

• 5.11.2018  10:49

Dostanete přesně ten styl vtípků, které znáte v podání Dwayna z jeho jiných komedií. Škoda, že nezůstalo v naznačená cestě parodie. Podívat se na to však dá bez větší újmy. Pamela Anderson snad ani kratší roli mít nemohla. Lepší 2*.

• 5.11.2018  10:41

Zabíjačka se zdařilou napínavou atmosférou. Bývala by prospěla rozmanitější řezničina. Na pomezí 3 a 4 hvězd. 70% (viděl jsem: 1x titulky)

• 5.11.2018  10:36

"Vysoká hra patriotů", tentokráte s Jackie Chanem. A kupodivu velmi povedený thriller! 80% (viděl jsem: 1x titulky)

• 31.10.2018  08:08
    Šéf (2014)

Pohodová road movie, která vaše chuťové buňky hezky polechtá. (viděl jsem: 1x cz)

• 29.10.2018  06:18

"Můj přítel Monk" s kapkou charizmatu "Dr.House". Tak tomu zřejmě mělo být. Proc ne, nápad* to není špatný. Ale nepřipadalo mi, že by to úplně fungovalo. Vyloženě špatné to není, kamera povedená, herci také, ale v prvním díle si mne postava nezískala, příběh z kriminalistického úhlu také nebyl prakticky nijak komplikovaněji vyšetřován, tudíž to na obstojný tv průměr ještě nevidím a tři hvězdy nedám. *edit: Zrovna jsem našel, že je to prakticky jako přes kopírovák okopírovaný německo-belgický seriál Professor T., což mi nevadí, ten původní neznám. Jen malé zklamání, že to původní český nápad není a scenárista s tím tedy mnoho práce neměl.

• 27.10.2018  18:17

Takový solidně průměrně dobrý revenge akní thriller, využívající vzpomínky na kultovní sérii s Bronsonem. Nenadchne, ale ani nezarmoutí.

• 27.10.2018  18:09
    Deadpool 2 (2018)

Hláškující drsňácký sprosťák je zpět a sním notná dávka vtipů, černého humoru a narážek, které ocení především filmový fanda nejen X-Menů. Povedeně originální. Lepší 4 hvězdy. 85% (viděl jsem: 1x cz)

• 24.10.2018  14:44
    Špindl (2017)

Pokus o zimní komedii ve stylu Snowboarďádů s ženskými hrdinkami. Snaha tu byla, ale zas tak úplně se to nepodařilo. Působilo to spíš jako vykrádačka, od Snowboarďáků po Román pro ženy. Trio hlavních představitelek je fajn, ale film trpí nedostatkem humoru, úsměvných scén je tu opravdu poskromnu a zavání spíš trapným tichem než smíchem. Docela škoda. 55% (viděl jsem: 1x)

• 23.10.2018  12:39

Po prvním díle takové rozpačité. Na jednu stranu jsem si říkal, že mne to nezaujalo natolik, že bych nadšeně vyhlížel další díl a chtěl to dále sledovat, na druhou stranu na mne díl pomrkával ve stylu "hele, bude tu rafinovaná zápletka (a snad to nedopadne podbízivou variantou skupinových viníků)". Neháži flintu do obilí a na další díl se ještě podívám.

• 23.10.2018  12:33

Nemohl jsem se zbavit pocitu, že tuto zápletku už jsem viděl...

• 22.10.2018  08:27

Několik předchozích dílů jsem vynechal a ... nestalo ve vůbec nic! A konečně, postava po které byl seriál pojmenován, se objevila. Na konci, na pár vteřin. (A kdo ví, zda-li tu vůbec hrál - připadal mi to jako implantovaný do záběru digitálně). A seriál končí... K čemu jako tato série byla? Matěj Hádek asi již v seriálu účinkovat nechtěl nebo nemohl, tak scénárista rychle vytvořil postavu novou, aby bylo čím zaplácnout tv krimi nabídku.

• 22.10.2018  08:05

Poměrně neokoukaný příběh o ukrytém světě, který je tak ukrutně ukrytý, že je s podivem, při takové lehkovážnosti jak se chovají ve filmu, nebyli odhaleni mnohem dříve. Holt teď "frčí" imagranti, tak musí narvat imigrantské téma narvat i do Wakandy. Párkrát mne napadlo, že zrovna koukám na vykradené Star Wars smíchané Pánem prstenů a Iron Manem. Postava Black Pantera mne nijak neohromila (co že to měl jako za super schopnost, kterou jsme ještě neviděli?) a na seznam mých oblíbených superhrdinů se nedostane. Čekal jsem víc.

• 20.10.2018  16:25

Působivé životopisné drama, které se nesnaží Vám vykecat díru do hlavy, ale je vystavěno především na emocích, obrazu a zvuku. Film je vystavěn na pozvolném tempu, ale o to víc vtahujícím do příběhu. Jsem si říkal, co tím komentátoři myslí, že mu dávají přídomky, syrové, špinavé drama... ihned při úvodní letecké scéně mi to bylo jasné. Divák se stává součástí příběhu a zažívá stísněné pocity jako by byl sám oním hlavním představitelem ve chvílích, kdy ho od možné smrti dělí dělí jen okamžiky. Zvuk velmi zdařile vystihuje atmosféru a v domácích podmínkách obýváku jen málokterá aparatura domácího kina tak věrně zprostředkuje zážitek jako velký kino sál s kvalitním zvukem. Je to film stvořený pro velké plátno. 85% (viděl jsem: 1x kino)

• 7.10.2018  10:34

Film, jehož cílová skupina je jasná. Kdo si s nadšením hrával už před desetiletími počítačové hry, Mortal Kombat pařil s kamarády, nemyslí si, že Atari je ještěr z druhohor, ví, že panenka Chucky není milá hračka od Mattela a Osvícení je super film - tak ten si tuto filmovo-herní jízdu dosti pravděpodobně příjemně nostalgicky vychutná. 85% (viděl jsem: 1x cz)

• 1.10.2018  07:33

Druhý díl v podstatě mírně zklamal mé očekávání. Ucelený děj příběh ze studií nebyl pro mne tak zajímavý jako časové přesuny prvního dílu.

• 26.9.2018  18:00

Příjemné komediální překvapení na české scéně. Komedie na téma, které není nikterak originální, průběh děje je až banálně jasný a již bylo vícekráte ve světové kinematografii v různých podobách zpracováno. Jirka Langmajer hraje se svou šibalskou elegancí, Anička Polívková komediální role umí. Místy je to až groteska. Výše sympatií k hlavním přestavitelům a komediantnosti Polívkové bude zřejmě rozhodovat, zda se u filmu pobavíte či na film plivnete. Čeští filmaři si na nějaké "utajování" produt placementu nehrají a tak je zde jedna jedna reklama za druhou. Když už nám ji cpou, tak alespoň, že onu propagaci nějkterých značek, převrátili na druhou a využili ji i do povedeného vtipu. Abych zůstal na zemi, musím přiznat, že mne nepochybně ovlivnilo sledování filmu v plném kinosále, kde nejedna divačka (ženského publika byla většina) nemohla smíchy zastavit a smích je nakažlivý, to je známá věc :) Česká komedie v zaplněném českém kině je vždy větší zážitek. Sám jsem zvědav, jak na mne zapůsobí film v intimitě obýváku. 75%

• 18.9.2018  17:16
    Harper (1966)

Dobře koukatelná 'šedesátková' krimi. Pěkné americké káry, solidní herecké výkony, pohodový Newman. * 3,5 hvězdy

• 18.9.2018  17:12

Až příliš všeobecné. Prakticky nic objevného, co by člověk nevěděl. Chybí tomu větší hloubka, právní aspekty viny samořiditelného auta v případě nehody - o tom se tu prakticky skoro ani nezmíní, ukázky reálného provozu samořiditelných aut, která se nyní v běžném provozu testují a ne jen toho jednoho auta s umělou inteligencí na úrovni batolete na zkušebním okruhu, které nám předvedou.

• 12.9.2018  20:12

První schwarzeneggerovský Predátor stavěl především na napětí z neznámého. Další díly, jak už to často bývá, přidávají na akci. Předátor: Evoluce Vás rovnou, bez servítek, hodí do akce. Což je svým způsobem fajn, aspoň se moc nezdržuje. Jen to tajemné napětí se tu už těžko hledá. Predátor už na Zemi není (pro tajné organizace) úplně neznámým návštěvníkem. Film je takovou honičkou a střílečkou na predatora. Akce má sympatickou dávku nadsázky. A také zbytečně moc postav, které se nám pokouší režisér přiblížit, což je mi šumák-hlavně ať si je "predy" hezky podá. No, ale ono zase těch zajímavých likvidací není tak mnoho. Ale díky, za aspoň to málo vyhřezlých střev a vytrhaných páteří a nevymněklo to na úroveň ratingu úplně pro děti. Hlavní hrdina je nevýrazný. Zápletka odhadnutelná a pointa je tak trochu IronManovská, jako by chtěla naznačit možnost dalšího dílu, kdy se do boje s Predátory vydají i superhrdinové z komiksů.. Největší zbytečnost považuji digitálního "vesmírného pejska" a v podstatě ne úplně využité predátoří dovednosti. Celkově však dobrá zábava, nenudil jsem se, 3,5 hvězdy, v euforii s jointem v koutku úst i čtyři. (ČSFD kino předpremiéra)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34