GeusX

Jirka Hanuš

okres Nymburk

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 13.10.2017  23:56

Tak asi takhle... bylo to vtipnější než jsem čekal. Duo Vetchý-Stašová (i ostatní postavy) bylo radost sledovat. Není to sice na vytepání do kamene mezi legendární komedie, ale za pohodově příjemných devadesát minut je to s přimhouřením očka na 4*. 70% (viděl jsem: 1x)

• 7.10.2017  23:58
    Den cvoka (2002)

Hořce vtipná satira o stereotypním dni frustrovaného muže. Velmi povedeně realistické. Doporučuji! 4-5*hvězd 85% (viděl jsem: 1x polsky s cz tit.)

• 22.9.2017  18:52

Bavil jsem se více než jen průměrně.

• 21.7.2017  23:38
    Pasažéři (2016)

Povedená sci-fi na začátku pošťouchne kapkou humoru, aby vzápětí postoupilo na úroveň komorního psychodramatu a přetransformovalo se na vesmírnou romantiku nezbytně okořeněnou finálovou kosmickou akcí s povedenými vizuálními efekty. Rezervy tu byly, určitě by se dalo vytěžit vícero humoru nebo udělat z filmu větší psychlogické drama. Za mne však spokojenost, bavilo mne film sledovat a vůbec jsem se nenudil. 80% (1x video, pův.znění s titulky)

• 10.7.2017  12:53
    Let Fénixe (2004)

(viděno: 2x)

• 10.7.2017  12:33
    Kandidát (2013)

Zajímavé téma s šedivým dějem. Zajímavá zápletka, ale s málo záživným zpracováním. (viděno: 2x ...2 maximálně 3hvězdy)

• 19.6.2017  08:39

Recyklace starého. Nijak moc zvlášť jsem se nebavil, místy jsem i uvažoval, zda to má cenu dokoukat. Jako klad považuji novinku v podobě rytíře Lancelota se "středověkou" rétorikou a úsměvných pár třešniček jako např. "hjůdž ackman". Romance pravěkého muže balancovala na hranici vtipnosti a trapnosti.A to je asi tak všechno. Celkově nemastný, neslaný průměr. (1x TV- cz dabing) PS: Druhý díl jsem t.č. neviděl.

• 11.6.2017  17:39

Thrillerový příběh odehrávající se na stránka rukopisu s odrazem ze života hlavních postav je velmi slušně napínavý, zdařile paralelně promyšlený s povedenou pointou, která diváka donutí se nad příběhem zauvažovat a ne jen tak rychle proplout a zmizet. (1x - ang.s titulky)

• 11.6.2017  17:30
    Rozpolcený (2016)

Solidní průměrný thriller. 23 osobností, to je i velké sousto na Shyamalana, a tak jich předvede jen co by se na jedné ruce dalo spočítat a zbytek je jen taková bublina. Film začíná velmi zajímavě, poté už to trochu upadá do stereotypu (i když s pár světlými a zajímavými momenty) a oběti se, alespoň dle mého pohledu, tvářily tak nějak příliš smířeně s osudem, bez nějakého pořádného vzdoru.Doufal jsem v zajímavější a méně předvídatelnou pointu. James McAvoy podává pěkný herecký výkon. Závěrečná narážka na jiný (lepší) režisérův film je vtipná, ale z tohoto filmu zas taková pecka - alespoň u mne, nebude. Pěkné a poctivé 3 hvězdy. (1x ang. s titulky)

• 28.5.2017  22:18
    Mordparta - Série 2 (série) (2017)

Kriminální seriál, který svou dynamikou měl slušně našlápnuto. Z mého pohledu však byl příliš roztržitě překombinovaný, zmatečný, kdy jsem velmi často tápal, kdo že to je na scéně a co má za pohnutky, s hromadou nelogických chování a jednání postav. Škoda, za mne slabší průměr.

• 28.5.2017  22:11

Ani při posledním díle seriálu, který by býval mohl být docela solidním krimi kouskem, jsem si nemohl vrnět blahem a štvalo mne spousta nelogických chování, od absurdně přehnaně nezvozního padoucha s hláškou "buď v klidu", nesmyslného tajnůskaření a hrátek na vlastní pěst. O plytkém závěru nemluvě. Škoda :(

• 25.5.2017  00:14

Opět skvělá kamera, střih, komentář, režie... jen jsem měl pocit, že by se dalo vytěžit z tohoto dílu ještě o pár kapek více pro plný počet hvězd. 89%

• 21.5.2017  16:58

Blíže to má k Prometheovi (na který tak trochu navazuje) než k Vetřelci. Škoda, že film není "jen" kvalitním akčním hororem a rejža si neodpustil implementovat do filmu ty rádobyfilozofické androidí existencionální scény. Sice se trochu objasní původ vetřelců, ale dal bych přednost vyměnit tyto pasáže za dramatičtější béčkové napětí. Vetřelčí potvůrky jsou snad ještě rozmanitější, mrštnější a agresivnější než v předchzích filmech a akční scény jsou dostatečně dynamické s velmi dobrou zvukovou a hudební podporou (jak moc byl můj dojem umocněn kino zvukem Dolby Atmos ukáže další shlédnutí...). Jo, a ještě k lidské posádce. To vážně budou na tak závážné vesmírné mise vybrané posádky, která se na neznámé planetě naivně chová jako u souseda na dvorku nebo pro které je disciplina neslušné slovo a při prvním problému dají sobecky přednost sobě či jinému jednotlivci před záchranou lidstva, jak nám scénáristé z Hollywoodu předkládají? Tak to jsme (budeme) při tom kolonizování pěkně v řiti... :) Dost váhám s hodnocením, solidní 3* nebo nadhodnocené 4*. 70% (1x kino: ČSFD projekce)

• 8.5.2017  23:04

Nápaditý film.

• 7.5.2017  01:10
    Monstrum (2008)

Roztřesená kamera v rukách hlavního hrdiny v dokumentaristickém stylu ala Blair Witch. A povedeně napínavě ztvárněno. Po filmovém "vzdáleném" příbuzném "Ulice Cloverfield 10", jsem si tento film (který tak debilně distributor přeložil do češtiny) dal jako opakovačku. Znovu fajnový zážitek. 75% (viděno: 2x cz dabing)

• 6.5.2017  23:01

Velmi zdařilé převyprávění vyšetřování onoho leteckého "zázraku". O kvalitách herectví (nejen) hlavních představitelů nemůže být pochyb, to je na jedničku. Jen jsem měl dojem, že oné omáčky kolem pocitů zúčastněných tam mohlo být více, obzvláště, když film skončil tak překvapivě (na dnešní dobu) rychle (co se stopáže týče). Lepší 4 hvězdy. (viděno: 1x cz dabing)

• 6.5.2017  00:14

Hned od začátku film nutí vzpomenout si na historii z předešlého dílu, tudíž je fajn ho mít v čerstvé paměti. Film působí značně přeplněně a nahuštěně, bez pořádné dějové nitě, že jsem se vůbec nemohl filmu oddat a užívat si ho, natož fandit hlavním hrdinům, u kterých člověk ani neví, zda to jsou to good či bad guys a kteří tam dělají...no co to vlastně..., no takovou scénaristickou blbost ve stylu mission impossible, ačkoli to nakonec zvládnou very possible. Nakonec z toho mám lehce zmatený a dojem. Normální průměr, bohužel.

• 29.4.2017  10:31
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Koukatelný seriál propletený až nepřehledným množstvím postav a dějových linií, které se obajsní až v úplném mysteriózním finále. U finále, u kterého jsem si říkal, tolik humbuku, kvůli tomuhle?!

• 29.4.2017  10:25

Tvůrci se nějak hodně shlédli v mysteriózních filmech, DVDčko a knihu Šifra Mistra Leonarda mají nejspíš na poličce. Na takovéto rozuzlení bych řekl toto: No a co ja ko má být?! Kdo se z toho má posadit na prdel? Král je mrtev ať žije krát... Co na tom bylo tak převratného, nehledě, že si v tom stromě života mohli potomka, kterého budou velebit a ochraňovat, vybírat z většího množství ze stromu života? Taková dospělácky naivní hra na rytíře. Ve středověku by to význam mělo, ale v 21.století je to jen úsměvné a téma leda pro bulvární články. Ano, co bylo v tom kufříku, to je záhada... a tvůrci ať rychle do další série vymyslí, co že to převratného by tam mohlo být :)

• 17.4.2017  14:39

Překvapilo mne, že film byl takový příjemný a milý. Rozhodně lépe zpracovaný než přecházející "Jak básníci neztrácejí naději" natočené o 13 let dříve. Z filmu je cítit nostalgie a bilancování s historií, naštěští ne přespříliš přehnaně. Vydařená rozlučka. 67%

• 13.4.2017  07:47

Dávka akční oddechové zábavné mega akce je zpět! Úvod a první půlka mi připadala snad až moc šablonovitá, opakující se a trochu rozvláčná. Poté se režisér pořádně utrhl ze řetězu a tak, jak jsme zvyklí, předvedl ultra hyper hi-tech zábavné blbinky popírající fyziku a kupí na sebe jeden šílený nápad za druhým. To ve svižném a zábavném balení u něhož logika a reálnost jsou sprostá slova. (Pátý díl se mi však zdá stále nejlepší ze série.) (viděno: 1x kino - ČSFD předpremiéra)

• 10.4.2017  23:15
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Ponurá krimi s pochybným (ne)vyšetřovatelem, která mne nijak zvlášť nenadchla. Na jedno podívání, kvůli zajímavé dobové atmosféře, to však není špatné.

• 10.4.2017  22:58

Stále na vlně tápání mnohovstevnatého nejasně tajemného propletence. Ale už jsem si zvykl, že se po skončení dílů v podstatě vůbec nic neojasní a ani neodhalí. A ta naroubovaná, prakticky totálně zbytečná scéna s milenkou bez jakéhokoli významu, jen abychom se seznámili s účastníky budoucí nehody, mi připadalo jako scénáristické tápání jak divákovi ještě více zamotat hlavu a současně zaplácnout pár filmových gigabajtů. To mi nějak hlava nebrala... O úvodní úsměvné naivní scéně s najmutým kopáčem ani nemluvě.

• 9.4.2017  22:25

Takové prokombinované, s návazností na předchodí sérii, že kdo neviděl nebo si nepamataje, tak se místy docela ztrácí a to docela ubíralo na zajímavosti, jinak solidního krimi případu. Slabší tři hvězdy.

• 9.4.2017  19:16
    Páni kluci (1975)

Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších "klukovských" filmů. Baví mne skvělá výprava, atmosféra, přirození herci a milý humor. 99%

• 9.4.2017  01:06

Taková blbůstka, která mne však dokázala nadprůměrně pobavit.

• 5.4.2017  20:12
    Nesmrtelný (2015)

Mno...Celou dobu je film navozuje dojem, že se bude dít něco zajímavého a překvapivého, ale nakonec se více-méně stane přesně to, co jste čekali. Tedy alespoň jsem to tak předvídal a jen doufal v překvapující mysteriózně sci-fi akční kombinaci událostí a zvratů a ne, že to upadne do takového klišé. Další variace na Jasona Bournea z toho rozhodně není. Solidně koukatelný standard.

• 30.3.2017  09:56
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

Výborný seriál o začátcích kriminalistiky, o dobrodružném objevování nových postupů a metod k odhalení pachatelů. Na velmi vysoké kvalitě zpracování seriálu se jistě podepsala mezinárodní koprodukce (kteroužto připomenou zahraniční herci v českém dabingu). Poutavá titulní znělka mne i po letech přiláká k zhlédnutí reprízy napínavých kriminálních příběhů. >95%

• 30.3.2017  09:47

Novější série už nemají tak objevný potenciál jako v prvních sériích, které diváka seznamovaly s velkými objevy a novátorskými inovacemi na poli kriminalistiky.

• 28.3.2017  13:05

Skandální dramatické vyústění vztahu ala "zkroucená" hora na mne působilo dost prvoplánovaně, jako mrkej jak dnes společnost pokročila a je tolerantní... To mne docela otrávilo, to mne totiž do četnického příběhu vůbec neštimovalo. Krimi zápletka i komické scény by jinak byly vcelku fajn, na vyšší hodnocení.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28