A zase jsou tu Vánoce (2007)

Příjemný vánoční příběh s jednoduchou, přesto skvostnou animací, uspokojivou hudbou a lehce nevyváženým tempem. Neboť rozjezd je dost pomalý, ale až se na scéně objeví zamrzlý trpaslík, dostává film ty správný grády, na scénu vstupují nové postavy (dementní medvěd s protézou, vychcaný lišák ), vtipné hlášky jsou jak na běžícím pásu, avšak to nic nemění na situaci, že toho pupkatýho ožralu nesnáším a jestli ho někdy doma uvidím, rozsekám mu prdel, až mu z ní budou cáry lítat a jeho slavný pytel mu narvu do pytle.

Reservoir Hogs (2009) (studentský film)

Asi nejkoukatelnější co jsem zatím ze slavné FAMO viděl, ale pořád mě to ještě nepřesvědčilo, že to není škoda peněz.

Avatar (2009)

Za zvuků Titaniku přicválá Tanec s vlky, osedlaný Šmouly, bojující proti Hvězdné pěchotě, doprovázené přepravníky z Vetřelců. Mno, nebyla to taková pecka o jaké kéroval Jim, ale byl to pěkný biják, natočený na dnešní dobu docela "staromódně", tj. žádný epileptický kameraman, ve smrtelných křečích točící poslední záběry filmu (až na občasný debilní zoom). Triky byly betelný, přesto jsem modrákům nevěřil jejich existenci, pořád to jsou nuly a jedničky. P.S. Dabing byl povedený, až do doby, než promluvil Bohdan Tůma, ten chlap se musí nasomrovat uplně všude, už mě fakt sere!

Gryfon (2007) (TV film)

Ale dá se na to koukat, není to žádné veledílo, to tedy opravdu ne, hlavně škoda těch hodně slabých triků. Gryfon působí neskutečně uměle, jak z deset let staré videohry. Rumunské lokace jsem poznal hned na první pohled, nebyly španě zvolené, slunce pěkně svítilo i kostýmy nepůsobily úplně dementním dojmem. Herce sice neznám jménem, přesto jejich ksichtíky jsem v pár blbinách už viděl. Uznávám, že dneska je velice těžké, najít novodobými úpravami nepoškozené stavby, o zářivosti balakrylu ani nemluvě, bohužel pohraniční pevnosti z 18. století, prostě středověk nevěřím. Pro noční víkendový televizní program znamenitá volba.

Trojité vědomí (2009) (studentský film) odpad!

Hrůza obchází FAMOooo a nechce odejít :))

Říct si to můžeme... (2009) (studentský film) odpad!

Katastrofa po všech stránkách, děj je něco příšerného (takový lidi opravdu existují?), ostatní věci netřeba rozebírat. Může mi někdo vysvětlit, co tady podobné "filmy a persony" vůbec dělají??? 30 papírů za jeden semestr na slavné FAMO (pro sociálnější je i VOŠ jenom za 15 tyček), rovnou říkám, vyhozený peníze a pak se divíme, co u nás vzniká za skvosty.

Antikrist (2009)

Po všech těch kontroverzních, pobuřujích reakcích je to konečně tady a co na to říct, než chmm. Tato záležitost je natočena přesně pro praktický život nepoužitelné pseudointelektuály učící na filosofických fakultách a jejich snaživé žáky, kteří se jim snaží co nejvíce přiblížit. Moc se těším až si přečtu ty "odborné" články, opravdu jsem zvědav co všechno v umělcově výpovědi nenašli, jak si režisér geniálně zahrává s diváky (který tvůrce vám řekne něco jiného, každý chce být za umělce) a podobné bláboly. Já nechám všechny tyto věci stranou, budu hodnotit jako každý jiný film. Digitální kameru nesnáším a považuji ji za nesmírné zlo, které bohužel nechce umřít. K tempu bych použil hlášku z Šimona a Matouše jedoucí na Riviéru "Přidej trochu, šlápni na to", neboť i šnek po obrně je rychlejší, pak přijde podivné finále, u kterého se všichni absolventi filmových oborů udělají alespoň desetkrát. Bylo vzrušující pozorovat divácké reakce a jejich komentáře dění na plátně, nejvíce se mi zamlouval kořeň pronášející krásnou brněnštinou "Vona ho chce snad vykopat".

Význam dvou pachů (1955)

Tchořík Pepík nemá chybu, sic mu může být vyčítána jistá repetivnost, asi jako u Scoobyho, ale to příliš nevadí, naopak se mi moc nelíbily díly, které zažitý syžet narušovaly. Prostě nějaká šťavnatá kočena si omylem, nebo úmyslně udělá bílý pruh na hřbětě, v tom ji Pepouš zmerčí a bláznivě se zamiluje, načež ji celý díl nahání. Pepča je neskutečně nadrženej tchořák, koho mi jenom připomíná...už vím, mně!

Stalo se v Turíně (1963)

Námět stejný jako naše Siréna, přesto se mi italská verze líbila víc, snad tím, že se režisér nesnažil točit umění, možná to byla přítomnost opravdu vtipných scén, čert ví. Mastroianniho neprožívám, vlastně ho z osobních důvodů nenávidím, ale musím uznat, jeho profesor je opravdu zajímavá figurka a obsazení Holého, místo klasického Vosky, coby český hlas, je zvláštní volba, která naštěstí vyšla znamenitě. Film by se měl promítat každému, kdo křičí jak se mají pracující dobře, převážně studentům VŠ, kteří si oddělají jednu či dvě směny na pokladně a strašně se diví, na co zaměstnanci pořád stěžují. Ale oni nezažili, že se třeba dělá inventůra do dvou do noci, načež inventurující zaměstnanci o šesti ráno otvírají. Tady je vidět pravý kapitalismus, čtrnáctihodinové směny, půl hodiny na jídlo a makat šest dní v týdnu, buďme rádi co jsme si vydobili a nevěřme slepě všem těm usměvavým lidičkám na oficiálních stránkách firem (ty chudáci co o pěti ráno doplňují jsou jistě strašně happy).