AGAMENON

AGAMENON

Jakub Kreutzer

okres Brno
Fuggiasco gladiatore

homepage
Skype: AGAMENON36

67 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ben Hur (1959)

  Nelze napsat než úžasné. Nechápu kdo má co proti stopáži tohoto monumentu (co by dělali kdyby musely shlédnout i 7 min. předehrou, 15 přestávkou a 3 zakončení). Každý herec odvádí absolutní maximum, i když je zajímavé, že na oskara za vedlejší roli nebyli nominováni ani Stephen Boyd či Jack Hawkins. Rozsova hudba je dokonalá (jak jinak u krále velkofilmů). Škoda, že takle nevypadal Gladiátor.

 • poster

  Spartakus (1960)

 • poster

  Big Lebowski (1998)

 • poster

  Vetřelci (1986)

 • poster

  Romulus a Remus (1961)

  Skvělý příklad filmu "Meč a Sandále". Oba herci (Reeves, Scott) mají opravdu skvěle vypracované postavy a hrát taky umí. Virna Lisi je správně křehká a Jacques Sernas zbabělý. Skvělá hudba Piero Piccioni umocňuje pěkně zvládnuté davové scény. Choreografie soubojů také není špatná. Pokud máte podobný druh filmů rádi (jako já) rozhodně si ho nenechte ujít.

 • poster

  Šimon a Matouš jedou na rivieru (1975)

  Sic byla dvojice herců dána dohromady jenom proto, že Hill se Spencerem byli nesmírně populární, ale to vůbec nevadí i napodobeniny mohou být skvělé (někdy i lepší). Naprosto dokonalé hlášky, bitky, herci a skvostný dabing (Novu bych za jejich nový humusdabing nejradši vybombardoval!). "Kdyby nás viděl Fru Fru, byl by na nás pyšnej!" "Asi nás už neuvidí"

 • poster

  Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

  Tenhle skvost si mě našel ve dvanácti. Je mnohem lacinější než jednička, ale mnooohem zábavnější. Hlavní hrdina (i zloduch) opravdu umí šermovat, pěkná syntezátorová hudba (někteří kritici ji nesnášejí), laciný fóry (telefonování přes kaluž je skvělý) a zkažený záběry na závěr. Sice je do filmu střihnuto pár záběrů z jedničky (jinak natočený a poznáto i dvouletý děcko) a jedna kulisa slouží pro čtyři různy stavení (co sem jen napočítal). Pokud tenhle film berete vážně, nemáte rádi blbý filmy a céčka (B by bylo moc pochvylný), i když se nebere vůbec vážně (např. věštící scéna), tak jediný hodnocení je odpad. Ale pokud se dokážete povznést tak se budete královsky bavit.

 • poster

  Desatero přikázání (1956)

 • poster

  Šimon a Matouš (1975)

  Totéž co první díl, dva blbouni se nějak protloukají a připletou se do cesty bandě kriminálníků. Syžet příběhu je pořád stejný, to však vůbec nevadí, o ten přeci u těchto filmů nikdy nešlo. Exotické prostředí děj pěkně osvěžilo a první půle odehrávající se v Africe, je přeci jenom zábavnější, než Holandská část. Velká škoda, že rejža natočil pouze dva filmy, klidně bych si jich s touto dvojicí ještě pár dal. "A pamatujte, večere je přesně v sedm." "Přijdeme ve tři."

 • poster

  Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace