Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (193)

plakát

Východní přísliby (2007) 

Film krutý a brutální jako průměrný pobyt v sibiřském táboře nucených prací za vlády báťušky Stalina. Spousta nechutných scén, krve, zabíjení - podřezávání krků. Samozvané společenství ruského organizovaného zločinu - vorů v zákoně. Do tohoto světa se nedopatřením dostane obyčejná porodní asistentka v podání Naomi Watts, která ale také patří k ruské menšině a pozná ty "špatné" ze své ruskojazyčné enklávy. Vynikající a zároveň strach nahánějící Vincent Cassel v roli syna Kirilla, který se jako vor od narození umí bavit, chlastat a prznit kurvy. Jeho otec v roli Armina Muellera-Stahla byl ještě děsivější, protože byl navenek velice klidný a rozvážný, zároveň však dával rozkazy k zabíjení nepohodlných a dokonce pro něj nebylo problém zotročit 14ti letou holku, znásilnit ji a udělat ji dítě. Naštěstí zde máme "obyčejného řidiče" Nikolaje v podání Vigga Mortensena, který to vše tak nějak držel při zemi a snažil se mírnit nekontrolovatelného Kirilla, a nebohá Naomi jako porodní asistentka díky tomu snad vyvázla bez důsledků. A ta bojová scéna Nikolai vs. dva Čečenci v sauně byla jedna z nejlepších, kterou jsem kdy viděl, Nikolai se rval o svůj život jako lev. Film je nepříjemný, mrazivý, sugestivní, temný, plný beznaděje v boji proti ruskému barbarství, ale celou dobu v něm vidíme jakési světélko ve tmě.

plakát

Dobrý voják Švejk (1956) 

Česká filmová klasika, vyobrazující náš národní stereotyp v podobě líného, zato však velice vyčůraného Josefa Švejka, který se živí obchodem se psy, má svou služebnou a vše umí krásně okomentovat. Něco z něj mám určitě v sobě i já, rád totiž říkám věci, které všechny rádoby lepší lidi než já dokážou nasrat, ačkoliv to není vždy mým záměrem. Po celou dobu filmu jsem přemýšlel nad tím, zda je Švejk tak hloupý, nebo to naopak jenom hraje, protože z toho má jisté výhody. Dostat se do přízně feldkuráta Katze a s ním si užívat bohatých hostin jídla a pití, to byl určitě vychytralý kousek. Servilita se vyplácí, hlavně v různých autoritářských zřízeních a režimech, dokonce bych v tomto filmu našel paralely s dobou, ve které se natáčel. Rudolf Hrušínský patří podle mě k nejlepším českým hercům, veškeré role zvládá bravurně, stoprocentně se vžije do své postavy a nelze jej obvinit z toho, že by svou roli "přehrával". Zajímalo by mě, co by za komunismu řekli na to, že někde sundali portrét Gottwalda nebo Stalina, přijali by odůvodnění, že na něj "sraly mouchy"?

plakát

Uvnitř tančím (2004) 

Kdybych náhodou trpěl mozkovou obrnou a skončil bych v pečovatelském domě, určitě bych chtěl mít svůj vlastní překladač a zároveň nejlepšího kamaráda jako je Rory. Takového, který rozumí mému nesrozumitelnému halekání a huhlání a vždy všem řekne, co jsem se snažil svými ochrnutými hlasivkami říci. Navíc by to určitě měl byl takový hezoun a vobšoust, který měl už ve 21 letech spousty holek, mnohem více, než by někdo jako já mohl mít za tisíc let, protože ten se života nebojí. Film ukazuje, že i v tak neveselém prostředí, jako je svět invalidů se dá užít spousty srandy, pokud se člověk nebojí vyjet na vozíku někam ven mezi lidi. Dokonce se jim povede dostat se na diskotéku, a ačkoliv zvenku jsou rigidní, uvnitř tančí. Ale vše zase nemůže být tak úžasné, pokud jste kripl. Není dobré, pokud se o vás stará mladá a hezká holka, to se totiž i ochrnutý penis může postavit do pozoru a malér je na světě, obrna neobrna. A to, že jste kripl vám automaticky nedává soucit žen, ty s vámi stejně nic mít nebudou, ale na to nemusíte být ani kripl, stačí být loser. Konec filmu byl samozřejmě dojemný, protože nakonec život není zalitý Sluncem a již trpícím lidem s radostí přináší další utrpení. Trochu mě sralo to Michaeolovo halekání, ale zase je to film z roku 2004, takže si ty 4* zaslouží.

Poslední hodnocení (639)

Vinnetou (1963)

20.01.2022

Východní přísliby (2007)

19.01.2022

Dobrý voják Švejk (1956)

18.01.2022

Uvnitř tančím (2004)

17.01.2022

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

16.01.2022

Bratrstvo neohrožených - Body (2001) (epizoda) (E10)

16.01.2022

Dolores Claiborneová (1995)

16.01.2022

Chicagský tribunál (2020)

15.01.2022

Nekonečný příběh (1984)

14.01.2022

Reklama

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama