Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Hudební

Oblíbené filmy (10)

Z českých mlýnů

Z českých mlýnů (1941)

Zorka nádherná, až srdíčko vesele pěje, vždy mi dává růže do lící, s hlasitým povzdechnutím nad její krásou. Ve filmu je vidět, že si natáčení skvěle užívala a s hereckým obsazením si dobře rozuměla. Plachta opět humorný, až mi nenechá bránici ani na minutu v klidu. V krátkosti filmu, ve kterém se odehraje mnoho humorných scének, a film pěkně ubíhá, až k samému konci... Nemůžu si pomoci, ale Z českých mlýnů u mě patří právem do žebříčku oblíbených filmů na první místo.

Její lékař

Její lékař (1933)

Hugo Haas v herecké roli malířského umělce, který pro srdce své milé, v podání Lídy Baarové, je schopný udělat naprosto vše, i třeba malou lstí před její maminkou zahrát úlohu lékaře. Film se neobejde bez komických situací, komediálního umění Jindřicha Plachty, hereckého talentu Antonie Nedošinské. Nejvíce bych vyzdvihl herecký výkon Haase, opět skvělý, jedinečný, prostě dokonalý.

Poslední muž

Poslední muž (1934)

Velkolepé dílo Martina Friče s geniálním Hugo Haasem. Jsem nesmírně vděčný, že jsme měli herce, kteří jako chameleoni uměli vtisknout své roli jedinečnost, originalitu, svěžest a především humor a celé své srdce!!! Hugo, díky!!!

Kluci na řece

Kluci na řece (1943)

Dokonalost ženskou krásou, v mladičké Zorce Janů, která je ozdobou celého filmu. Vůbec první film, ve kterém jsem viděl Jindřicha Plachtu a hladově začal hltat všechny jeho filmy. Zamiloval si jeho uhrančivý hlasový tón, inteligentní smysl pro humor, profesionálně neprofesionální reakce, které střílí od boku s naprostou přesností.

Nezlobte dědečka

Nezlobte dědečka (1934)

Skvělá režie Karla Lamače se scénáristou Longenem vytvořila s mnoha filmovými herci užasnou komedii, která i po letech neomrzí, a nadále skvěle baví. Mám rád herce, kteří ze sebe umí vydat to nejlepší, co v nich je. Vlasta Burian byl v každém záběru, a to v mnoha ztřeštěných podobách a zběsilých situacích. Bravo mistře!

Načeradec král kibiců

Načeradec král kibiců (1932)

Hugo Haas skvělý. Čím víckrát film sleduji, tím větší mám v něm zalíbení a hledám v něm víc, než jsem v něm viděl poprvé. Přiznám se, můj názor na film byl slabší, ale postupem času mi dává smysl pro humor jenž má Hugo Haas, kterému skvěle nadhazuje či konkuruje Jaroslav Vojta, jistou jedinečnost. Film na mě působí jako antidepresiva a vždy mně obě herecká esa dodají energii a skvělou náladu na tu správnou kolej a náležitě mě pobaví.