dinsdale

okres Praha
singularita

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 16.3.2019  21:42

Dala bych čtyři za skvělý film i zážitek: girl power a další emancipační energie, která mi vydrží na pár měsíců; dobrá narace, zvraty, žádný záseky, příjemný humor, devadesátkové odkazy, hlavně staré technologie. Ale musím dát pátou hvězdu za *spoiler alert* kočky. Já furt říkám, že jsou nějaký podezřelý.

• 15.2.2018  18:36
    Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)

Konečně nám tu pomalu roste náš vlastní John Oliver.

• 24.7.2017  16:32

Fantastické! Super je, že se chlapi zeptali, co mohou dělat, aby ženám pomohli. A jedna z odpovědí je právě na konci: místo automaticky popřít jejich zkušenost, poslouchat a věřit, že se to opravdu děje. Tenhle seriál je pecka.

• 15.6.2017  11:44

Jedna z nejlepších. Zavrní tam gender, LGBT, třída, vzdělání, majetek, náboženství. O skoro padesát let později - a je to pořád aktuální. Kluci předběhli dobu!

• 31.5.2017  11:50

Konečně normální 30+ velkoměstské postavy, se kterýma se dá ztotožnit. Ne ty neurotické karikatury typu Friends, HIMYM, nebo nedej bůh Kimmy Schmidt.

• 28.5.2017  11:40

Jsem úplně přesně cílovka téhle epizody. Kromě toho, že jsem se po dlouhé době smála chytrým vtípkům, tak to bylo úplně o mně. Pěkně vyváženě výhody i nevýhody rodičovství a žádné rozhřešení. Drobné legrácky o běžných stereotypech v naší společnosti.

• 27.3.2017  20:23
    London Spy (TV seriál) (2015)

To se potkají dva diametrálně odlišní lidé - nejobyčejnější možný kluk, co nasekal pár bot, a geniální samotář - a je z toho láska tak veliká, že z toho oba úplně rozsekají svoje vesmíry.

• 17.3.2017  20:59

Neříkám, že je to špatné. Akorát jsem to po půl hodině vypla, uběhlo několik let a pořád nemám potřebu se k tomu vrátit.

• 17.3.2017  20:58

Tolik let jsem si film schovávala, až jsem v polovině usnula a o několik let později se mi stále nechce dokoukat. Jednou za čas jsme já a zbytek světa na jiné frekvenci.

• 17.3.2017  20:30
    La La Land (2016)

Ze všech cyniků prý zhlédnutí udělá romantiky, ze mě-romantičku... meh. První hodinu vyloženě nuda, druhá aspoň utekla.. ale pro mě nula chemie, nula vzrušení, nula emocí.

• 27.2.2017  20:04

Slabší příběh a občas fakt záseky (odsouzení k okamžité smrti jediným člověkem..), ale podle očekávání krásný kino-zážitek, výprava, kostýmy, atmosféra, občas napětí nebo humory, Redmayne pojal Newta opravdu docela osobitě a Farrell lepší protivník než celý Voldemort dohromady.

• 2.11.2016  13:09
    Unbreakable Kimmy Schmidt (TV seriál) (2015)

Zhlédnuta celá první série Na mě moc na křeč a na efekt. Bavil by Titus Andromedus, ale to na koukání nestačí. Vzácně chytrý vtípek na stereoytypy o rase, genderu a sexualitě, ale nic nového - všechno už bylo mnohem lépe v mnohem kvalitnějším 30 Rock.

• 2.11.2016  13:02

Super poselství, při tom nenásilně a bez patosu. Lenochodi na dopravním magistrátu rule - I'm lizzing!

• 11.6.2016  21:26
    Pět mrtvých psů (TV seriál) (2016)

Po dlouhých letech jsem viděla televizi. Sedla jsem na jednu scénu a neodtrhla se až do konce. Překvapilo mě, že dokážeme v Čechách vyprodukovat takto dobře psané dialogy, napětí, bezva herce, uvěřitelné scény, civilní postupy, zachytit skutečně probíhající trendy, dávat smysl v širším kontextu. Za mě palec hore, veřejná služba done right.

• 14.3.2016  19:59

V tuhle chvíli (březen 2016) a už nějakou dobu ta nejlepší kombinace satiry - kvalitně vyrešeršovaného vzdělávání a osvěty - vážných témat, jež je nutno v demokratické společnosti otevřít a probrat - humoru - (chytrých) aktuálních pop-kulturních odkazů - a okouzlujícího prezentéra, která je na trhu. Kéž bychom dokázali něco aspoň ze čtvrtiny takového v ČR. Ten dopad se asi nedá změřit, ale zdá se mi úžasný.

• 17.1.2016  18:02
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Od třetiny do poloviny jsem se začala trochu nudit. Pak to ale nabralo takový spád, jaký jsem dlouho neviděla. Nenapadají mě žádné mezery nebo chyby, které u takových situací bývají běžné. Killgrave-ova schopnost je tam chytře zpracovaná, že jde člověku mráz po zádech z každé jeho scény. A všechny takovéty klišé věci jako pití alkoholu, "asi nejsem schopna nikoho milovat", pocity viny a zodpovědnosti, všechno by to mohlo být trapně melodramatické, ale není. Je to tam velmi poklidně a přirozeně. Dobré vedlejší postavy a příběhy. Třeba Carrie-Anne Moss a nakonec Rosario Dawson.

• 14.10.2015  18:45
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Premisa a první díl vypadaly docela nadějně, taková kyber - anarcho - antikapital - asocial atmosféra, hlavní hrdina něco jako mladší IT Dexter. Už mezi druhým a třetím dílem jsem se nudila a hlavně se začaly vršit wtf momenty, nesmyslné nebo nelogické jednání charakterů, kdy na jednu stranu šest lidí sundává světovou vládu, ale na druhou nepoužijí ani primitivní IT dovednosti v běžném životě. Christian Slater tam pronáší nějaká moudra a je děsně otravný. Hlavní hrdina by byl zajímavější, kdyby byl trochu konzistentní. Prostě si to na něco hraje, ale je to úplně hloupě napsané. Po šestém díle vyhodnocuji pokračování jako ztrátu času a odcházím.

• 15.9.2015  19:03
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Konceptuálně televizní událost minimálně roku. Ta jejich mytologie je až druhořadá. Hlavní jsou doposud nikým řádně neuchopená témata lidskosti, lidských propojení, jinakosti kultur, prostředí, identit, sexuality.

• 2.8.2015  20:29

Absolutně špičkové řemeslo. V rámci žánru si člověk nemůže víc přát a stejně dostane pár perliček navíc.

• 21.5.2015  08:38

Všechno, co jsem čekala, tam bylo a splnilo očekávání - akce, vizuál, Hardy (ne tak moc), Charlize (naopak ještě víc). Co mě překvapilo, chybělo mi, zklamalo mě a ubralo mi na zážitku až na ty tři hvězdy - nedostatek informací o tom univerzu, co tam jak funguje, kdo je kdo, nějaký širší kontext. Nemyslím třeba to, že pozadí Maxe a Furiosy jsme jen odtušili z náznaků, to je ok, ale tak nějak fungování celé té společnosti, jednotlivých vrstev.. pořád jsem čekala na intermezzo, kde se něco vysvětlí a když to nedorazilo, uvědomila jsem si, že mi moc nezáleží na tom, co a jak dopadne. Což je škoda, zůstalo to pro mě jen o formě, ne o obsahu. Hudba up. Čtvrtá hvězdička je racionální - za ten feministický vibe.

• 8.2.2015  08:48
    Birdman (2014)

Báječně jsem si užila film, hlavně herecké výkony Edwarda Nortona především, pak Michaela Keatona a Zacha Galifianakise. Hodně fungovala hudba, bicí při chůzi nebo běhu postav. A další výborné prvky formy, hlavně ten dojem, že je skoro vše na jediný záběr. Nicméně po skončení filmu už si skoro nic nepamatuju, hlavně ty emoce byly vlastně docela povrchní a klišé.

• 27.12.2014  07:15

Jako programový anti-křesťan jsem se vydala jen na zážitek a sociální událost. O to víc mě dostalo, jak moc jsem si film užila, a to dokonce s nečekaným dabingem. Fungovala pro mě výprava, kostýmy, masky. Veškeré herecké obsazení (kromě Aarona Paula, což je prostě Jesse a hotovo). Mile mě překvapila absence velkých proslovů a vyznávání víry a pochyb, velkých gest. Ta se prostě děla sama tou akcí. Byla pro mě příjemná i absence krve a brutality. Možná bych to místy ještě prostříhala, tak o patnáct dvacet minut. Třeba egyptské rány byly po čase trochu monotónní. Ale celkově jsem nezažila jediný wtf moment, pocit nesouladu, zbytečnosti, což se mi nestalo už věky.

• 23.12.2013  08:06

Prostě Žižek: spousta interpretací bez společné logiky, různé psychoanalytické konstrukce, které nesmíte brát absolutně nebo nekriticky, ale pokud vás to stimuluje k dalším úvahám a donutí vidět věci v nových souvislostech, má to smysl a hodnotu.

• 25.11.2013  22:15

No teda. Už dlouho se film podle knihy takhle nepovedl. Pořád jsem čekala slabší scénu a ta nepřicházela. Děj zběsile utíká, spousta věcí se jen naznačí, tak je asi dobře, že bude třetí díl na dvě části.

• 12.3.2013  21:32

Vynikající hudba a neuvěřitelný Ben Whishaw. Kde je ho víc??

• 3.2.2013  17:00

Vizuálně zajímavé, obsahově trochu povrchní. Jakože spoiler - odmítám zjednodušení náboženství jako pěkného příběhu, který nám ulehčí život a kdo nějaké nemá, je suchopárný racionalista.

• 31.1.2013  13:33
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Po čtyřech dílech, tohle prostě není můj šálek kávy. Není to vtipné, a občas je to příliš vulgární.

• 20.1.2013  10:03

Takhle špatný film už jsem dlouho neviděla. Tragický plochý a plytký scénář. Režisér má sice osobní zkušenost s bipolární poruchou a ta může nabírat různých podob, jeho postava ale působí spíš jako rozmazlený fracek. Kde jsou jeho depresivní stavy? Nepřirozené vykonstruované dialogy, nulové emoce nebo chemie mezi hlavními hrdiny. Osm nominací? A za co Jacki Weaver, za minimalistické stání u skříně?

• 13.1.2013  14:15

Není to špatné. Herecky skvělé trio Waltz - DiCaprio - Jackson, líbila se mi výprava, kostýmy, stylizace s krví. Ale nic, co by mě vtáhlo, napínalo, nutilo zajímat se, jak to s postavami dopadne, a skoro nic, co bych si pamatovala druhý den. 40. nejlepší film ever?

• 1.1.2013  21:19

Jejda, výborné tři čtvrtiny filmu, ale katarze a finále pro mě nebylo dostatečné, abych si odnesla silnější emoce. Ale Steve Carell je pro mě v civilních rolích úplně skvělý.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8