Bitch Slap (2009)

Estrogen tady stříká doslova z každého záběru. Tento nezapomenutelný snímek, při kterém se i z řádových bratří stávají nadržený samci, tak trochu ve stylu Grind House, neocení pouze ortodoxní gay, feministka nebo nešťastlivec po kastraci. Jen víc takových filmů, které si na nic nehrají a jsou samy sebou :)

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Parádní relax na neděli k šálku čaje. Tohle byl jeden z prvních filmů, které jsme měli doma na vhs, takže jsem ho viděl opravdu mnohokrát:) a rozhodně má svoje kouzlo.

Moneyball (2011)

Spolu s Drive nejlepší film 2011, který jsem viděl. Jedno z nejlepších Pittových představení. Tenhle příběh nabízí mnohé k zamyšlení a ponaučení, i když si toho někdo na první pohled třeba vůbec nevšimne.

Červená Karkulka (2011)

Není to zas taková bída. Příjemné kulisy a tak trochu pohádková atmosféra s prvky akce thrilleru. Přirovnal bych to k Bratřím Grimmům. Je to velice podobně zpracované, jenom o malinko horší.

Četník a četnice (1982)

Tohle je trochu slabší, ale pořád pro fandy Funese dost dobré :)

Už jsme tam? (2005)

Pár zlobivejch fakanů a "komediální" cesta za maminkou v doprovodu rapera Ice Cube.

Warrior (2011)

Slušný film, místama i slušná řežba v areně. Nicméně příběhově to na snímek Fighter rozhodně nemá. Všechno se motá kolem soubojů, to ostatní kolem je jenom v pozadí a nezasáhne zdaleka tolik, jak si asi tvůrci mysleli. Tady nejde o to, jak tohle "rodinné sociální drama" dopadne, spíš tu jde o to, kdo komu nakope. Adrenalin a testosteron tu doslova stříká z plátna :)). Většina z borců je asi hodně ujetých na bobulích. Hlavně Hardy, nedávno ještě peknej chcípák, tady připomíná pěkně nasranou gorilu bez krku. Takže, kdo čeká silný příběh, bude asi trochu zklamaný. Kdo čeká nějaký ten slušný fight, tak si aspoň trochu smlsne :) Nicméně hodnocení 90%, tu podle mě neodpovídá,. Viděl bych to, když přivřu oko, max na 75%

Bitvy starověku (2009) (seriál)

Zajímavý náhled na některé historické popř. mýtické události z vojenského hlediska. Kdo se trochu zajímá o historii starověku, tak vřele doporučuji. Rozhodně zaujme i obohatí. Jednotlivé události komentují odborníci na vojenskou historie a vše je podbarveno pěkným zpracováním událostí v komiksovém stylu podobném 300.

Annibale (1959)

Nevím, byl jsem trochu zklamaný, ale ne příliš překvapený. Bylo tam spousta věcí, u kterých jsem musel kroutit hlavou. Sice chápu, že tehdy nebyli takové možnosti jako dnes, ale blonďatý Kartaginec nebo bílý Numida, to jsou věci, který jsou opravdu neodpustitelné. Nebo malí indičtí sloni nebo spíš jenom jejich mláďata velká jako člověk měli budit hrůzu? To bylo k smíchu. Pěna, která sněhu nebyla ani za mák podobná. Ale je to asi tou dobou, tenkrát nikoho detaily moc netrápili. Naženeme prostě tisíc statistů na paseku tam se nějak hejbejte, ať to vypadá jako bitva a bude to ok. Chvílema mi to i připadalo spíš jako nějaká červená knihovna než historický válečný velkofilm. Představitel Hannibala byl hodně špatný. Kdyby to nebyl 50 let starý film, nedal bych ani hvězdu. Měl jsem co dělat, abych vydržel vůbec do konce. Za snahu a v kontextu toho, že se bohužel takovýmto způsobem točila velká část tehdejších "velkofilmů" nakonec ale dávám možná až moc dobrých 40%. Některá hodnocení tady absolutně neodpovídají, jak již napsal Karlos80.