pOne

okres Sokolov

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 31.1.2018  21:34
    Vzteklina - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2018)

80 % stopáže se nic moc neděje. Děj se nikam neposouvá.

• 23.1.2018  19:09
    Manželské etudy po 35 letech (TV seriál) (2018)

Fakt děkuju České televizi, že před každým dílem etud náležitě spoileruje a veškerý zásadní "děj" každého dílu předem prozradí.....

• 16.1.2018  21:04
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Všechny ty Pustiny, Raplové nebo Případy 1. oddělení nasadili laťku české seriálové tvorby poslední doby vysoko. Proto je člověk celkem zmlsanej. A báchorka o tom, jak přijede maník z veteriny autobusem řešit na Šumavu vzteklinu a provádí tam hned z fleku takový kejkle, mu přijde trochu úsměvná. Uvidím, jestli se náhodou nestane něco, proč bych měl tento svůj názor přehodnotit. Zpočátku mi vadil happy přesluněnej vizuál, kterého postupem času ubývalo. A naštěstí i děj se začal aspoň nějak vyvíjet. Takže jsem pln očekávání. Rozjezd lehce nad průměrem.

• 7.11.2017  08:48

Jeden z těch lepších dílů celé série. Konečně se něco děje a věci spolu nějak souvisí a zapadají do sebe. Čemuž přispělo i "zapojení" Marka Daniela do děje jakožto vyšetřovatele.

• 26.9.2017  12:50

Další z řady slabších dílů začíná srážet celou 2. sérii tohoto seriálu do šedi běžné produkce. Sice to pořád celkem pěkně na oko vypadá, ale to je tak vše. (Vedlejší) dějové linky mě už vyloženě lezou na nervy. Táhnou se už pátý díl bez nějakého posunu jako nekonečná nudle. Působí jako vata. Nabourávají už tak ne moc dobře plynoucí děj. Navíc jsou ty díly jak přes kopírák. Kde je nějaké psychogično, které se mi na 1. sérii líbilo. I ta soudní síň vypadala v 1. sérii mnohem zajímavěji. Dneska dávám 3 hvězdičky s odřenýma zádama.

• 11.9.2017  22:25

Návrat k akčnosti z prvního dílu. Dost kostrbatě a jako uměle naroubované na mě čím dál víc působí vedlejší dějové zápletky.

• 11.9.2017  22:23

Diametrálně odlišný díl od úvodního díl druhé série. Parádní Martin Havelka. Psychologická rovina mi imponuje mnohem víc než rovina akční.

• 11.9.2017  22:17

Toto naladění do akčních odstínů řadové kriminálky mě osobně nijak nenadchlo.

• 21.6.2017  12:00
    David Guetta - koncert 2014 (koncert) (2014)

Těch světlých míst je na stopáži 60ti min žalostně málo....

• 2.4.2017  21:20
    Doktoři (TV seriál) (2017)

Když obsah totálně drtí všechno ostatní, tak nemám potřebu hledat maličkosti jako např. že hudba je fádní, vyznívá jako ve Výměně manželek a podobných show. Tady prostě člověku padne čelist a řeší/vnímá jenom obsah. BTW: Brutální kontrast, jak je pojat a jakým způsobem je zpracován tento dokument a jak by to taky mohlo vypadat jinak, je, když do natáčení v jedné fázi vpadne štáb tv nova a moderátorka se snaží být zajímavá doslova dementníma otázkama na pacienta, který jako první podstupuje vyšetření nebo zákrok na novém unikátním přístroji.

• 20.3.2017  08:27

Parádní hudební podkres a-la Trent Reznor. Občas pěkná práce s kamerou. Nebýt pár situací u kterých jsem kroutil hlavou (např. "tajný telefonát" ve vyšetřovací místnosti, plné mikrofonů), dal bych i plný počet.

• 5.3.2017  21:59

V průběhu obou dílů jsem si říkal, že by bylo možná mnohem lepší tomu dát dostatečný prostor a udělat z té změti událostí seriál - dvě série tak cca o deseti dílech. Takový Narcos.cz :) Nepůsobil by pak děj místama jak vyprávěný z rychlíku.

• 25.2.2017  21:55

Viděl jsem zatím 2 díly. Nevím jestli půjdu dál. Zpracování parádní. Obsah zajímavý. Ale ten záběr je strašně strašně široký. Možná jsem sledoval v nevhodnou dobu, naladěn na jinou notu...

• 25.2.2017  21:49
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Musel jsem si nechat nějaký časový odstup na hodnocení seriálu jako celku. Pokud bych měl udělat matematický průměr hodnocení jednotlivých epizod, tak by to bylo za 4 hvězdičky. Ale za celkový dojem, včetně zajímavého soundtracku (zatim jsem jenom rychle prolít), přidávam jednu hvězdu a dávám plný počet. Asi jsem měl při hodnoceni jednotlivých dílů trochu vyšší laťku po nedávno viděném seriálovém skvostu Narcos. Rozjezd první série Breaking Bad byl velice průměrný. Děj mě nijak nevtahoval, postavy se chovaly jako karikatury, nebo jako magoři. S odhalením rakoviny se však začali lidi chovat vcelku normálně a i děj se roztočil. Úroveň epizod byla víceméně srovnatelná (=na vysoké úrovni). Celá plocha 62 dílů byla dobře využita, téměř bez zbytečné vaty. Žádný film takový prostor nemá, takže v tom má tento formát výhodu. Výborný seriál, na jehož konci mi bylo líto, že končí.....

• 2.2.2017  21:29

Pokud vše, co předcházelo této epizodě, byla jenom taková předehra na zahřátí (ikdyž místama ne úplně záživná), pak to beru. Jestli bude další vývoj pokračovat v tomto stylu, tak nebudu proti. S trochou nadsázky bych řekl, že z crazy blbosti se stává zajímavá záležitost.

• 1.2.2017  20:29

Hurá. Lidi se začínají chovat jako lidi a ne jako karikatury nebo magoři. :)

• 31.1.2017  19:20
    Teorie tygra (2016)

Takova normalni povedena oddychovka, ktera neurazi. Dokonce me i prekvapilo, ze se film tohodle typu u nas da natocit. Zensky klan skrz tri generace vykreslen paradne. Mile prekvapeni.

• 31.1.2017  12:53
    Tváří v tvář… (TV seriál) (2016)

Viděl jsem zatím pouze pár dílů. A po pár dílech musím uznat, že každý díl umí na velice omezené stopáži přijít s něčím skutečně velice zajímavým, s něčím, co se člověk jinde nedozví. Pokud jde o objektivitu/neobjektivitu ... osobně mi nevadí neobjektivní dokumenty. Rád si poslechnu názor všech stran, abych si mohl udělat obrázek.

• 31.1.2017  12:51
    Otevři oči (1997)

Tato záležitost mne vůbec, ale vůbec nezaujala. Dokoukal jsem ty dvě hodiny jen z úcty k režisérovi, jehož filmům jsem zvyklý dávat 4 a více hvězd.

• 31.1.2017  12:48
    Mamon (TV seriál) (2015)

Nad řadou věcí (detailů) je třeba přivírat oči. Je to takové hraní si na něco velkého a mystického ... ale podstata? Nevěřím, že by se někdy něco takového mohlo stát, ale vcelku mě to zajímalo a líbilo se mi i zpracování, zajímaví herci atd. Na konci už jsem teda musel silně přivřít obě oči, abych udržel hodnocení na 4 hvězdičkách. Možná k tomu přispěl i fakt, že v konkurenci různých českých sra*ek, které jsou k vidění na českých TV, je tohle přeci jenom velice dobrý počin.

• 31.1.2017  12:43

Přiznávám se, že ani první, aní druhý díl mě zatím nijak nezaujal. Prostě tak nějak nezúčastněně sleduju, co se děje a je mi jedno, kam to spěje, jak to dopadne....

• 31.1.2017  12:43

• 31.1.2017  12:41
    Narcos (TV seriál) (2015)

Naprostá seriálová paráda! Možná nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Člověk ho naplno docení až po tom, kdy shlédne seriózní dokumenty o P. Escobarovi a zjistí, že mu vlastně nemají co nového říct. Že vše a mnohem víc se už dozvěděl v seriálu. Osobně se mi víc líbila první série. Člověk byl možná víc mimo ze všech těch věcí, co se děly v Kolumbii, že si zvykl a v druhé sérii pak čekal něco víc. Nicméně ve druhé sérii, zvláště ke konci, trochu vázlo tempo. Občas některé pasáže působily jako doplnění stopáže na požadovanou minutáž. Ale přesto: Pět hvězdiček bez jakékoli diskuse.

• 31.1.2017  12:35
    90’ ČT24 (TV pořad) (2016)

Pořad na obrazovkách ČT 24 nahradil Hyde Park. A musím říct, že Hyde Park byl lepší. Bylo to o té osobě, která seděla ve studiu. O nějakém konkrétním tématu. 90ka je jakýsi pelmel všeho možného, různých zpráv, různých témat. A host ve studiu má pro sebe tak maximálně 20 %. Asi tak v duchu přerodu Událostí z půlhodinky podstatných zpráv toho dne, na jakýsi denní žurnál, kde polovinu času a náplně tvoří nadčasové zprávy, které je možné zařadit dnes, zitra, pozítří. Prostě vata.

• 31.1.2017  12:30
    Fokus Václava Moravce (TV pořad) (2015)

Poslední dobou už mi tento pořad nepřipadá tak zajímavý, jako tomu bývalo kdysi. Nevím, jestli je to volbou témat nebo hosty. Třeba u posledního dílu pravda vs nepravda jsem čekal převážnou část diskuse na téma "mediální pravda", "pravda politiků" a s tím související manipulace, úvahy nad tím, čemu vlastně dnes věřit apod. Místo toho vcelku nezajímavý obsah, který charakterizuje ústup ze slávy celého pořadu.

• 16.1.2017  09:41
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Nějak moc nechápu, v čem tkví kouzlo tohoto seriálu. Dva díly jsem se snažil pochopit. Bez úspěchu. Ano, Ivan Trojan hází pěkný hlášky, ale co dál? Další čas tomu věnovat asi nebudu....

• 16.1.2017  09:25
    Okupace (TV seriál) (2015)

První dva díly byly plné velice zajímavého děje - uvedení do celé situace, její vyhrocení, zajímavé souvislosti. V hlavní roli byl premiér Norska a bylo to velice zajímavé (politika, diplomacie, řešení krizové situace, herecký výkon). 90%. Druhá dvojice dílů však již tempo a zajímavost trochu ztratila. V hlavní roli zde již není premiér a zápletka je taková tuctovější. Pojetí dost komorní na to, aby bylo co možná nejvěrohodněji zobrazeno, co se vlastně děje. 70%. 5. díl - úpadek pokračuje až do úplného průměru. 50 %. 6. díl - restart tempa a zajímavého vývoje děje. 70 %. V obou dílech přibývá situací, které nepovažuju za reálné. Občas se musím lehce pousmát. Komornost kontrastuje s vážností situace. 7. díl - 60 %. 8. díl - 90 % (konečně děj zase chytl trochu lauf). 9. díl - 60 %. 10. díl - 70 %. Suma sumárum - 73 % a 4 hvězdičky s odřenýma zádama.

• 25.12.2016  21:24

Seriál i Vánoční poleno je parádní. Film mě celkem bavil asi tak první půlhodinku.

• 22.12.2016  20:35

Neskutečná nálož!

• 30.11.2016  18:00
    Apokalypsa Stalin (TV seriál) (2015)

Nejcennější na celém výborném dokumentu je to, že celé jeho téměř tři hodiny jsou složeny z autentických záběrů. Co mi ale celkem dost vadilo, je jeho nechronologičnost. Skoky v čase mi vůbec neseděly, působily rušivě při snaze udržet pozornost na tak velké ploše.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19