Bauer

Česko
Studuju

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 13.11.2017  21:46
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

Trilogii o Billu Hodgesovi (Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky) mám velice rád. Dokonce tyto tři knížky patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Aby také ne, když to napsal literární Bůh (Král?) Stephen King. Žádnou z jeho knih si nikdy nenechám ujít. Pan Mercedes byl přečtený za jeden den. Kniha mě velmi pohtila a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Když jsem se dozvěděl, že má být seriál, tak jsem byl nadšený. Přiznám se ale, že jsem mu moc nevěřil. 376 strán dát do deseti dílů mi přišlo trošku moc. Říkal jsem si, že by stačilo 6-7 dílů. Nicméně tvůrci se s Panem Mercedesem poprali opravdu výborně. Drží se předlohy jak jen to jde občas je něco pozměneno (hlavně tedy konec - místo kokání akce není koncert), což oceňuji. Bill Hodges v podání Bendana Gleesona je skvělou volbou. Nějak takto jsem si Billa při čtení knihy představoval. Harry Treadaway skvělé zahradl roli Bradyho. Přemýšlím, jestli je něco co bych vytknul, ale nic nenecházím. Už se těším na druhou řadu, že by vynikající Právo nálezce? Velké překvapní a právem zasluhující 5*. Stephen King může být naprosto spokojený.

• 8.10.2017  13:00

Nikdy by mě nenapadlo, že filmu, který režíroval můj oblíbenmý režisér Michael Bay, dám jen 2*! První tři díly Transformers se mi líbili hodně! Samozřejmě jednička je nejlepší! Čtvrtý díl se mi celkem taky líbil a to pi přes nové obsazení. Docela jsem se těšíl na pátý díl. Jedná se prostě o filmy, kdy člověk nemusí moc myslet a jen si užívat akci. Jediné, na co jsem ale musel myslet u pátého dílu bylo, jak už mě to nebaví! Dvě a půl hodiny nuda a já už prosil, aby to skončilo. Transformers už nemají čím překvapit. Místo toho dostáváme jen akci, který je už prostě nudná a to je co říct, když to řídí Michaeal Bay. Efekty stápe na vysoké úrovni. Herecké obsazení v čele s Wahlbergem mě taky nebavilo. A největší otázkou je, proč do toho šel Anthony Hopkins? Proč tam byl úplně zbytečený John Turturro? A řada dalších otázek PROČ?! Pokud bude (a že asi bude) další díl, tak děkuji pěkně, ale vynechám! Transformers jsou podle mě vyždímany a nemají už co nabídnout.

• 10.1.2017  22:34

Další vířící bordel,co chce zničit svět. Po kolikáté jsem jen tohle viděl? Asi po osmý za posledních 5 let? Nejspíš. Tentokrát ale svět nezachraňují žádní superhrdinové, miláčci světa, monstra, roboti a další nesmysly. Tentokrát nám svět zachraňují padouši, ze kterých se v průběhu filmu stanou klaďasové (teda, jak se to vezme). Každopádně to funguje. A funguje to zatraceně dobře i při druhém zhlédnutí. Sice jsem čekal od Ayera R-kovou zábavu, kde se bude fuckovat o sto šest, krev poteče proudem, ale bohužel. Hodně se mi líbilo (jsem velký fanoušek Batmana), že zde byl krásně zakomponován Batman! To je jedno velké plus. Ovšem jedno velké mínus je Jare Leto v roli Jokera! To byl vtip?! Proč?! Debilní nápad. Jinak ostatní herecké obsazení bylo velmi dobré. Smith mi vůbec nevadil a na svou roli se výborně hodil. Baví mě dokonce i Joel Kinnaman. Pak tam byli naprosto zbyteční herci jako Jai Courtney a Adam Beach. Kdo si ale krade 90% filmu pro sebe je jednoznačně Margot Robbie. Perfektní výkon a měla by dostat svůj vlastní film. Film balancuje někde mezi 3* a 4*.

• 10.1.2017  22:34

Pokračování hitu Den nezávislosti z roku 1996 si klidně režisér Roland Emmerich mohl odpustit! Dvě hodiny sice utekly poměrně rychle. Dovolil bych si i tvrdit, že film nemá moc hluchých míst. Herecké obsazení je celkem také dobré, ale bez Smitha to prostě není a jeho syn v podání Jessie Ushera je trapná rádoby náhrada (vyměníme jednoho černocha za druhého, vždyť je to jedno) a určitě není dostatečná. Největším problémem je, že Emmerich vykrádá sám sebe. Měl jsem pocit, že koukám na první díl, který prošel nějakým upgradem. Vrcholem debility byl konec. Emmerich očividně nechtěl film zakončit jako první díl, tak tam prostě dal obrovského mimozemšťana, co si pochoduje po poušti a stíhačky kolem něj lítají. Otázkou je, co s načatým závěrem? Bude třetí díl? Možná. Půjdu na něj do kina, jako v případě druhého dílu? Těžko říct, i když podle posledních pár vět, které zazněly v tomto filmu, by to nemuselo být až tak špatné. Alespoň by to bylo něco originálnějšího. Přesto pokračování Dne nezávislosti je obyčejný průměrný film.

• 10.1.2017  22:33

Jeden z nejzbytečnějších filmů za posledních pár let. A musím se přiznat, že na nové filmy od režiséra jménem Antoine Fuqua se vždy těším. Samozřejmě jsem se těšil i na tento film. Remake jednoho z nejlepších westernů a k tomu již třetí spolupráce Fuqua/Washington. Bohužel dopadla hodně špatně. Příběh samozřejmě známe všichni. Zatímco film z roku 1960 je perfektní a zábavný, tak tento film je poměrně nudný. Za zmínku snad stojí poslední půl hodina, kdy se jedná o docela slušnou přestřelku. Jinak film nemá nic, co by mohl nabídnout. Dokonce ani výkon mého oblíbence Denzela Washingtona mě nijak zvlášť nepřesvědčil a ani vlastně nijak neuchvátil. Nemastný neslaný výkon. Ostatní herci mě celkem nezajímali. A vzhledem k tomu, že se jednalo o kladné postavy, tak kdyby všichni umřeli, bylo by mi to úplně jedno. Klidně bych tento film mohl vidět až tak za deset let a možná ani to ne. Škoda. Snad si Fuqua napraví „remakeovskou“ reputaci, pokud opravdu natočí Scarface, přece jen takové film mu jdou lépe.

• 8.4.2016  11:23

Od Tonyho Scotta jsem čekal podstatně víc. Od Harry Gregsona-Williamse jsem čekal daleko víc. Od Denzela Washingtona jsem čekal také víc, ale bohužel tato role je pro herce takového formátu hodně špatná. Jen sedí a mluví. Travolta zahrál padoucha na výbornou. Film má jeden zásadní problém, že je příliš upovídaný a akce je téměř nulová. Velkým zklamáním je konec, který je rádoby akční, ale přitom je to jedna velká nuda. Přitom to začalo celkem slušně, hned ze startu se šlo na akci, ale pak bohužel se z toho stala nudná záležitost. Závěrečná konfrontace mezi Washingtonem a Travoltou je úplně debilní. Občas jsou i debilní dialogy: "řekni, že mě miluješ" apod. O rok později si Tony Scott taky hrál s vláčky a dopadlo to lépe, než tento průměrný film.

• 4.4.2016  10:20

Jeden z mála filmů, který jsem si nechal rozležet v hlavě. Po opuštění kina jsem byl z filmu hrozně zklamaný, ale nedokázal jsem určit přesně z jakého důvodu. Pět dní jsem nad filmem však přemýšlel a došel jsem k závěru, že to nebylo vůbec špatné, jak se z počátku zdálo. Největším problémem je, že další film s Batmanem nerežíruje Nolan a proto jsem měl tomuto filmu značný odpor. Myslím, že trilogie od Nolana o netopýřím hrdinovi nebude nikdy překonána. Teď ale k samotnému BvS. Začíná tam, kde končí Muž z oceli. Ta propojenost se mi velmi zamlouvala. Ze začátku se mi nelíbil ani Affleck. S odstupem času ale zjišťuji, že se hodí na Batmana ale hlavně se výborně hodí na Bruce Wayna. Trošku mi vadilo, že ve filmu je relativně málo Batmana, ale není to film hlavně o Batmanovi, takže co jsem také čekal, že?! Příběh filmu je prostě komiksový, není převratný, či snad geniální. Určitě však neurazí. Někde jsem četl, že finále filmu je zbytečně dlouhé. Mě to přišlo naprosto akorát. Digitální triky byly výborné. Velkým zklámáním je hudba Hanse ZImmera, která je po delší době velmi slabá (pokud by nic nezaznělo z BvS v 02 aréně, tak bych byl možná i vděčný, protože tohle tam vážně slyšet nepotřeuji). Velmi se mi líbil Jeremy Irons jako Alfred. Kdo však na sebe strhává veškerou pozornost je Jesse Eisenberg, jehož výkon je prvotřídní. Měl jsem strach ze stopáže filmu. Ale 150 minut mi uteklo jak 60 minut a já jsem se ani jednou nenudil. Prozatím dávám 4*, kterou je zasloužené. Je možné, že při dalším zhlédnutí filmu hodnocení zvýším! Pro zatím spokojenost! Je jsem si to potřeboval vše srovnat.

• 2.10.2015  19:50
    San Andreas (2015)

Film San Andreas těží z celkem tří filmů. Dva z nich jsou od Rolanda Emmerich. 2012 - zničené město, rozpad země apod. Den poté - otec zachaňuje své dítě a jde za ním přes všechny možné překážky. A třetím filmem je Cesta na tajuplný ostrov 2. Dwayne Johnson má téměř stejná trika na plakátech těchto filmů. Jinak je San Andreas filmem, který nemůže ničím oslnit a ani překvapit. Tohle jsem měl možnost vidět už hodněkrát. Občas tupé dialogy. Efekty sice pěkně, ale prostě jsem to už viděl, takže jsem z toho nebyl nijak moc uchvácený. Dwayne Johnson v poměrně dobré roli. Hudba nebyla vůbec špatná. Film na sobotní večer. Za pár se na to určitě podívám znovu. Takhle to je jen jednohubka. Radši měli tvůrci natočit film podle hry San Andreas. Sledovat příběh CJe by byl možná lepší. Průměrný film, který v dnešní době může jen velmi lehce zaujmout.

• 3.9.2015  14:47

V roce 2012 se objevil v kinech film o otrokářství v podobě Nespoutaného Djanga. O rok později další film s tématikou otrokářství. Zatímco Django vyšplhal, tak Solomon Northup sešplhal mezi otroky. Na film jsem se celkem těšil. Toto téma je poměrně zajímavé. 12 let v řetězech mě ale celkem zklamalo. Prvních 45 minut bylo velmi dobrých. Poté ale byl film docela nudný. Sem tam nějaké to bičování do zad. Ukázka toho, jak to chodilo na plantážích a jak se "vlastníci" chovali ke svým otrokům. Jinak nic moc! Opravdu nudná záležitost. Velkým zklamáním byla hudba od Hanse Zimmera, která nebyla nijak zvlášť výrazná. Jediné co bylo opravdu znamenité byly herecké výkony v čele s Chiwetelem Ejioforem, výborného Michaela Fassbendera a v menší roli potěšil i Brad Pitt. Nějakou dobu tento snímek nemusím určitě vidět.

• 21.12.2014  18:46
    Napospas osudu (2014)

Nicolas Cage asi v největší kravině, kterou jsem pravděpodobně za posledních 10 let viděl! První půl hodina zbytečná. Druhá půl hodina ještě zbytečnější a závěr filmu debilní! Žádné nic moc vysvětlení, co se stalo, proč se to stalo. Velmi vtipná scéna, kdy letadlo jde na přístání a slečna se snažila na sebe upozornit blikajícími světly auta, aby letadlo mohlo přistát. To bylo vážně vtipné! Totální ztráta času a hrozně moc "panbíčkaření" a k tomu jeden Umpa Lumpa v letadle. Díky, ale nikdy víc! A Nicolas Cage už nemůže klesnout do větší filmové žumpy!

• 15.12.2014  20:01
    Equalizer (2014)

Antoine Fuqua mě zatím lehce zklamal pouze jednou a to jeho Králem Artušem. Ostatní filmy (na první pozici Training day) považuji také za velmi povedené. A to i z minulého roku Pád Bíleho domu, u kterého jsem se královsky bavil! Režisér AntoineFuqua a herec Denzel Washington? Byl jsem opravdu natěšený, protože to, co předvedli tito pánové u filmu Training day, bylo něco skvělého! Equalizer je také velmi kvalitní! Příběh hodně připomíná Muže v ohni. Podobnost mi nevadila. Pomalejší rozjezd mi také nevadil. 132 minut uteklo velmi rychle. Denzel Washington jakoby se snažil jít ve stopách Liama Neesona a na stará kolena chce hrát drsné hrdiny. Asi se jedná o nejdrsnější film s Denzelem.Konec byl velmi vydařený a pastičky byli skvělé. Vadila mi ve své roli Chloë Grace Moretz. Na tuto roli by se hodil někdo starší. Po delší době povedená hudba o Gregsona-Williamse! Čisté 4* a kdyby bylo nějaké pokračování, tak mi to asi ani nevadilo! Ale jedině duo Washington a Fuqua!

• 9.11.2014  22:56
    Interstellar (2014)

Každé dva roky se těším na nový film od Christophera Nolana. Vždy se jedná o nejočekávanější film roku. Ten chlap je génius. V současné době není lepší režisér, než je právě on. A to, že dokážou s bratrem Jonathanem napsat tak výborné scénáře k filmům mluví za vše. Viděl jsem trailery na Interstellar. Pravda je, že první mi nic moc neříkal a o ději filmu jsem si musel přečíst. I tak vše ale bylo zahaleno velkým tajemstvím, o co přesně půjde. Další trailery byli lepší a lepší a já už se nemohl dočkat, až tento film uvidím. Je pár hodin po návštěvě kina a dlouho se mi nestalo, abych měl film stále v hlavě a stále na něj myslel. Ještě se mi nestalo, aby film skončil a já seděl v křesle s pusou dokořán a probral jsem se až po černém plátně. Několik otázek jsem měl: „Vážně film měl stopáž téměř 3 hodiny?" Uteklo to rychle a já si přál, aby to bylo delší. Další otázkou bylo: „Vážně může být někdo tak geniální a vymyslet něco, co jsem právě viděl?“ a další! Od prvních minut vás film vtáhne do děje a nepustí (mě pustil až po závěrečných titulcích). Příběh je naprosto geniální!!! Závěrečných 20 minut pro mě bylo něčím, co jsem už dlouhou dobu neviděl, a finální rozuzlení bylo dokonalé. Hans Zimmer opět předvedl famózní výkon a jeho hudba mi stále zní v uších. Matthew McConaughey byla dobrá volba. Věřil jsem mu vše. Několik scén, kdy jsem nemohl zastavit slzy. Perfektní výprava. Vážně není co vytknout! Film roku a asi nejlepší film za posledních x let!!! Vůbec netuším, co má Nolan v plánu za další film, ale už se opět nemůžu dočkat! Kéž bych mohl dát více, než 5*! Další návštěva kina je nevyhnutelná!!!

• 7.11.2014  22:40

Životní cyklus produktu (v tomto případě Transformers) má celkem 4 fáze. První fáze je zaváděcí, druhou fází je růst, třetí fáze je nárůst a poslední fáze je pokles. V první fázi se s produktem seznamujeme a překonáváme svou nedůvěru v produkt. Ve fázi růstu produkt, poptává produkt více lidí a zvyšuje se prodej. Ve třetí fázi produkt dosahuje největšího objemu celkového prodeje. A v poslední fázi dochází k postupnému poklesu objemu prodeje. Myslel jsem si, že čtvrtý díl Transformers, bude už ve fázi poklesu. Stále se však drží ve třetí fázi (viz. tržby). Já osobně, když jsem tento díl viděl poprvé, tak jsem byl poněkud znechucen. Na můj vkus příliš akční a příliš dlouhé. Nevadili mi nové postavy. Wahlberg podává standartní výkon. Jack Reynor sympatický herec a výkon nebyl špatný. Nicola Peltz mi tam moc nesedla a Stanley Tucci si očividně svou roli naprosto užíval a vnesl do filmu přiměřenou dávku humoru. Transformers mají stále skvělé efekty a jde především o to, aby se ve filmu zničilo co nejvíce budov a automobilů. A čím více, tím lépe. Občas mi přišlo, že příběh (má to vůbec nějaký?) šel stranou. Původně se hodnocení pohybovalo někde mezi 2* a 3*. Teď po druhém zhlédnutí se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Myslím, že pátý díl, pokud bude bez Baye, tak by už mohl být ve fázi poklesu! Očividně ale Transformers stále táhnout!!! Příjemná zábava na páteční nebo sobotní večer!

• 3.9.2014  16:31
    Dračí oči (2012)

Asi poprvé, co hodnotím film, kde se vyskytuje můj oblíbený herec Jean Claude Van Damme odpadem. Tohle byl, je a bude totální sranec! Dlouho jsem neviděl, tak nudný a debilní film! Debilní dialogy, kterým jsem se smál nahlas! Příběh o ničem! Rádoby gangstři!! Nesympatický hlavní hrdina, kterému jsem přál smrt hned na začátku filmu (kdyby umřel hned na začátku, film by mohl škončit, a já bych neztratil skoro hodinu a půl života). Peter Weller a jeho pan V. s jeho "perfecto" je neuvěřitelně k smíchu. Jediné co, možná stojí za to, tak jsou souboje. Ty jsou opravdu povedené.A samozřejmě Jean Claude Van Damme, který je ve filmu cca 3 minuty a byl největším lákadlem celého filmu a nakonec byl spíš zklamáním, že tam byl tak krátce. Dračí oči fakt už vidět nechci!!! NIKDY!!!! A abych nezapomněl: SYN VAN DAMME JE VŠUDYBYL, TAKŽE I TADY OTRAVOVAL!!!

• 25.8.2014  12:48

Do třetice všeho....no dobrého určitě ne! Sylvester Stallone vsadil na značku Expendables a tentokrát se více soustředil na mladší partu, což je strašná chyba. Expendables jsou především o tom, že můžeme vidět akční ikony 80-tých let pohromadě a ti mladí akorát kazili atmosféru. Úvodní akce byla skvělá, ale potom to šlo kompletně do hajzlu. Největším problém vidím v tom, že tato série má stále stejný koloběh příběhu. Prvotní akce, potom kecy, odhalení záporáka, závěrečná bitka se záporákem. Otázkou však je, jestli zde můžu hovořit o nějaké závěrečné bitce, protože tady je dost trapná (Van Damme rulez). To, že máme nové hvězdné herecké obsazení je fajn. Snipes, Ford a i ten vtipálek Banderas (ne, nelezl mi na nervy jeho ukecaností), jsou super, ale proč mají tak málo prostoru?! To samé Statham, Lundgren, Schwarzenegger a Jet Li?! Jestli měl každej na plátně dvě minuty?! Je to málo a nejhorší je, že to jde na úkor těch mladých blbečků. Jediný, kdo stojí za to, tak je vynikající Mel Gibson!!! Hudba skvělá, ale jinak opravdu nic! Ani mi nevadila přístupnost PG13. Bez krve a vulgarismů jsem se obešel. Myslím, že si tento film zase nezaslouží, aby z něj byl totální propadák (tržby!!!). Pokud se Stallone a jeho parta vrátí v dalším díle, bez té mladé party a každá akční hvězda 80-tých let dostane pořádný prostor, tak by to mohlo být povedené. Takhle ušmudlané 3*.

• 15.7.2014  15:12

Největším problém tohoto filmu je, že jsem od něj čekal až příliš mnoho! Dvorní kameraman Christophera Nolana Wally Pfister se pustil do režírování filmu. Čekal jsem něco ve stylu právě Nolana a to byla ta zásadní chyba. Další lákadlo byl určitě Johnny Depp. Ale s Johnnym Deppem to jde celkem z kopce. Poslední film, co se mi s ním líbil byl Temné stíny, ale třeba takový Cizinec a Rumový deník, tak to byli opravdu nic moc filmy a Pirátů z Karibiku se nemůže také držet do konce života! Transcendece má hrozně nudnou první hodinu. Fakt mě to vůbec nebralo a dost jsem se nudil. Posledních 40 minut bylo ale skvělých! Nápad na film je to zajímavý, i když už to zde párkrát bylo. Dobré efekty. Škoda, že Depp nepředvedl skoro žádný výkon. Morgan Freeman byl v tomt filmu taky zbytečný. Jediný, kdo se mi líbil, tak byl Paul Bettany, jinak to stálo za nic. Průměrný film, ale myslím, že při dalším zhlédnutí by mohlo hodnocí stoupnout o jednu hvězdičku, a nebo také klesnout.

• 10.7.2014  23:30
    Sabotáž (2014)

Režisér David Ayer prostě umí tenhle typ filmů! Mohl jsem se o tom přesvědčit už několikrát. Očividně mu filmy z policejního prostřední prostě sedí naprosto dokonale. Docela se divím, že tento film minul naše kina. Myslím, že by na to určitě lidi šli. Líbil se mi příběh, i když nejde o nic převratného. Film má dobrou atmosféru, pár akčních scén a hlavně, co považuji za skvělé je, že je to sakra dirty movie!!! Krev, brutalita a vulgarismy. Hodně se mi líbil závěr filmu. Možná je škoda, že hudba nebyla výraznější. Parádní obsazení! Sama Worthingtona jsem málem nepoznal. Mireille Enos zahrála svou roli výborně a její výkon aspiruje na „crazy bitch of the year“! Arnold Schwarzenegger předvádí standartní výkon. Zajímavé ale je, že Arnoldovi sólo filmy, jsou podstatně lepší, než Stallona. Arnold má za sebou povedený film s názvem Konečná a Sabotage řadím také mezi ty povedené. Stallona a jeho Jedna mezi oči mě moc neoslovila. Sabotage si zaslouží čisté 4*!

• 30.1.2014  11:59
    Pot a krev (2013)

Od poloviny prosince jsem tento film viděl 6 krát. A jsem zralý na další zhlédnutí. Dlouho se mi něco podobného u filmu nestalo. Fitness, nebo snad i bodybuilding je můj koníček. Není nic lepšího, jak využít svůj volný čas, než zajít do posilovny a "pumpovat". A díky tomu, že je příběh zaměřen na kulturisty mě to prostě baví. I to prostředí typického amerického gymu mě bere! Příběh je také perfektní, jen nevím, do jaké míry je to podle skutečné události. Např. grilování ruky, mi přijde naprosto absurdní. Pain and Gain se může pochlubit výborným hereckým obsazením a skvělými výkony. V komediální poloze je znamenitý The Rock! Steve Jablonsky předvedl kvalitní práci v oblasti hudby. Michael Bay čekal přes deset let, aby mohl tento film natočit, a povedlo se mu naprosto dokonale. Víc takovýchto filmů!!! Možná, že dnes to zhlédnu znovu. My name is Daniel Lugo and I believe in fitness!

• 6.10.2013  14:18

Jak jsem již několikrát napsal, tak western není zrovna žánr, který bych vyhledával. Nicméně western od Gora Verbinskiho, v hlavní roli Johnny Depp a hudba od Hanse ZImmera, tak to se prostě musí vidět. Pravděpodobně si Gore Verbinski myslel, že bude mít náhradu za Piráty z Karibiku, ale bohužel tohle nejde srovnávat s Pirátama ani náhodou. Snad jen, že Depp hraje opět výborně a opět skvělého pošuka. Na druhou stranu nechápu, jak je možné, že se z toho stal takový propadák. Potenciál to mělo každopádně. A rozhodně si nemyslím, že by to byl špatný film, který by si zašloužil být propadákem. Líbil se mi příběh. Škoda jen, že nebyly zodpovězeny nějaké otázky. Výprava byla fantastická. Občas to bylo drsné. V recenzích byla hodně často vyčítána délka filmu, a že ve filmu bylo hodně hluchých míst. Já se s tímto názorem neztotožňuji. Jako důkaz mohu použít, že film mi celkem dobře utekl. Herecké obsazení v čele s Deppem je dobré. Vynikající William Fichtner. James Badge Dále se konečně ukazuje v pořádných filmech. Sleduji ho od seriálu 24 hodin (season 3) a myslím, že je to dobrý herec. Jediný, kdo by zde nesednul je Armie Hammer – neslaný, nemastný. Po všech negativních ohlasech jsem byl příjemně překvapen. Velmi dobrá zábava.

• 3.8.2013  10:29
    Konečná (2013)

Velký návrat velkého Arnolda Schwarzeneggera v jeho sólovce, která přišla po hodně dlouhé době se opravdu povedla! Scénář je jednoduchý, ale to není vůbec na škodu, přeci jen jde o akční film, takže se dají odpustit i nějaké nedostatky. Každopádně film má pár skvělých momentů. Například útěk padoucha byl výborný. Perfektní autíčka s celkem zajímavou honičkou v obilném poli. Občas to bylo celkem i vtipné. Konec je jedno velké klišé a naprosto předvídatelné. Jen nerozumím, co v tomto filmu dělá Johnny Knoxville. Nehodí se sem a ani není vtipný a toho mám celkem rád. Peter Stormare měl dostat více prostoru. Forest Whitaker byl výborný a Arnold i ve svém věku ukazuje, že na to má. Určitě se konečná povedla více než Bullet to the head! Na Konečnou se podívám kdykoliv rád znovu! Svižný film, který nenudí!

• 28.6.2013  09:56

Pětka byla dost povedená! Šlo o příjemnou změnu a hlavně patý díl přišel s chytrým nápadem. Bohužel šestka nenaplnila mé očekávání! Jedná se o strašně přestřelený film! Chápu, že v dnešní době, kdy je tam co nejvíce digitálních triků a nesmyslů, tak tím líp. Chápu, že diváci takovéto filmy, kdy mohou vypnout mozek chtějí vidět v kině. Ale co je moc je moc! Několikrát se stalo, že se kinem rozlehl smích! Některé scény působí velmi směšně a já doufám, že to snad ani nebylo myšleno vážně. Konec na runwayi je také nesmysl. To už se dá i překousnout v pátým díle několika tunový trezor, který se "projíždí" městem! Myslím, že Rychle a zběsile 6 bude dobrým kandidátem na Zlatou malinu. Příběh není už také nic moc! Bitky působí směšně. První výslech, který uskutečnil agent Hobbs byl hodně k smíchu. Vin Diesel působí velmi unaveně. Paul Walker stále sympaťák. Dokonce ubylo i humoru. Šestý díl mě docela zklamal. Sedmého dílu se bojím. Nový režisér možná bude přínosem, ale možná to podělá. Je smutné, že nejlepší scéna je až na konci a to s Jasonem Stathamem, který byť se tam objeví pouze na pár vteřin, tak je prostě skvělý a na jeho záporaka se těším! Je to někde mezi 3* a 4* ale závěrečná scéna se Stathamem to táhne ke 4*.

• 28.6.2013  09:46
    Muž z oceli (2013)

Po úterní návštěvě kina jsem si nechal vše uležet a vypadá to, že se vydám znovu do kina! Ano, Man of Steel je naprostá pecka! Zack Snyder nám představil nového Supermana a nutno podotknout, že se mu to podařilo na výbornou. Nenašel jsem ve filmu ani jedno hluché místo. Stále se něco děje. Úvodních 20 minut minut bylo naprosto senzačních. DLouho jsem neviděl film, který by měl tak dokonalý úvod. Ale i po úvodu se stále něco děje. Zajímavé bylo také sledovat malého Clarka Kenta. Konec filmu je samozřejmě přehnaný, ale jde o letní blockbuster, takže mi to až tak nevadí. Jen mám pocit, že už toho bylo moc toho ovládnutí světa padouchem a následovné přetáhnutí jeho domovské planety na naší (Transformers 3 a Avangers). Henry Cavilla jsem do teď nemusel. V jeho předchozích počinech mi dost vadil a ani mě herecky nepřesvědčil, zde je však vynikající a pro roli Supermana se asi skutečně narodil. Amy Adams mi také nevadila. Rozhodně lepší než Kate Bosworth v Superman se vrací. Russell Crowe ve vynikající formě! Michael Shannon skvělý záporák. Costner, Lane a Fisburne jsou už jen takovými třešničkami na dortu. A hudba?! Hans Zimmer je prostě génius!! Proč nemá stále Oscara?! Není dne, abych si neposlechl soundtrack! Naprosto famózní! Snad bude Man of Steel 2 stejně dobrý jako jednička. Kéž by nastala situace stejná jako v případě Temného rytíře, kdy dvojka překonala jedničku!!

• 1.6.2013  21:08

Budu-li úpřímný, tak jsem se celkem třetí pařby obával! Jednička byla skvělou komedií, dvojka byla pouhou recyklací jedničky, ale našlo se tam pár vtipných momentů, jenže už to nebylo ono. Třetího dílu jsem se bál, že by mohlo jít o to samé. Naštěstí jde o něco jiného! I když opět se někdo hledá, ale tentokrát za střízliva, což je dobře. Perfektní je, jak všechno do sebe zapadá, takže propojitost se předchozími díly je a je možná lepší před třetí částí vidět jedničku i dvojku. Dále jak už bývá u "pařeb" skvělé vybraná hudba (Johnny Cash - Hurt). Jediné, co je škoda, že už Zach Galifianakis není tak vtipný, jak by se od něj očekávalo. O zábavu se zde stará spíše Ken Jeong. John Goodman byl skvělý. Hodně vtipných scén a několik dokonalých hlášek. Při vsuvce v závěrečných titulkách mi bylo celkem líto, že nevznikne další díl, protože to, co jsem viděl, by vypadalo asi na solidní nářez. Káždopádně se jedná o skvělé zakončení. Jednoznačně lepší než druhý díl. Těším se, až se na to podívám znovu a na bonusy, které dvd/Blue Ray určitě nabídne.

• 30.4.2013  21:55
    Mezi vlky (2011)

Viděno po druhé a stále se jedná o jedno z největších překvapeních roku (u nás) 2012! Čekal jsem nudný film, ale dostal jsem skvělou zábavu s několika velmi napínavými místy. Ze začátku jsem měl pocit, že sleduji něco od Terrence Malicka. Joe Carnahan je velmi kvalitní režisér. Hrdost a sláva byl velmi povedeným filmem. A-Team pro změnu skvělá zábava na kterou se podívám kdykoliv znovu a rád! No a Mezi vlky se určitě řadí také mezi lepší filmy. Cinema byla celkem příšná s hodnocením pouhých 40%. Troufám si říct, že 80% je zcela oprávněných. Faktem ale zůstává, že hávarie letadla mohla být trošku lepší. Jinak není co vytknout. Líbílo se mi, jak to bylo i drsné. Napadání vlky bylo skvělé brutální a hlavně už vím, že nechci žádné takové zvíře nikdy potkat. Liam Neeson je nový akční hrdina současné doby. Navíc jeho herecký výkon je (jako vždy) znamenitý! Film má skvělé tempo až vynikající konec s naprosto dokonalou hudbou. Víc podobných filmů by to chtělo!

• 8.3.2013  22:35

Román od E.R. Burroughse vůbec neznám, takže šlo o první setkání s Johnem Carterem a setkání to bylo celkem příjemné. Možná, že to byl propadák, který na sebe nevydělal, ale já bych to zase tak černě neviděl. Rozpočet 250 milionů a celosvětové tržby skoro 283 milionů, tak to je opravdu slabý výsledek. Nicméně film mě bavil. Nenašel jsem nějaké místo, kde bych se úplně nudil. Akce je dost a navíc je dobře natočená. Příběh je také vydařený. Efekty jsou skvělé a věřím, že ve formátu 3D to musela být pecka. Jediné, co občas trošku vázne, jsou příšerné dialogy! Hlavní hvězdou filmu je bez debat Taylor Kitsch, který má bohužel velkou smůlu na megafilmy. Bitevní loď s ním se mi líbila a jak dopadla (zlatá malina)? Takže tento herec asi přináší smůlu a přitom bych řekl, že je talentovaný. John Carter je dobrou zábavou, kdy něco málo přes dvě hodiny uteče poměrně rychle. Kdyby bylo nějaké další pokračování, tak bych se vůbec nezlobil, otázkou je, jestli to někdo riskne.

• 8.3.2013  22:34

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!

• 18.2.2013  01:38
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Špičkový seriál a jeden z mých nejoblíbenějších 24 hodin skončil. A já jsem čekal, kdy a kdo přijde s něčím, co bude zase zaměřené na terorismus. Homeland se mi "válel" v počítači asi tak rok. Nebyl čas něco rozkoukat. Ještě, že jsem to neudělal, protože bych neměl čas na nic jiného, než na tento seriál. Dvě řady jsem doslova zhlédl během několika dní. Těžká závislost, při které člověk dokouká jeden díl a ihned musí jít na další. Akčních scén je docela málo, ale to napětí by se dalo krájet. Důležité také je, že to není předvídatelné. Takže během deseti minut je všechno úplně jinak, než si člověk myslel. Geniální scénář s povedenými dialogy. Občas ty dialogy mezi Brodym a Carrie skřípou a je to celkem o ničem (ty zamilované pasáže). Damian Lewis je naprosto perfektní ve své roli!!! Claire Danes mi ze začátku vadila, nevěřil jsem jí nic. Ke konci první řady jsem se s ní smířil. Dvě řady (cca 22 hodin) utekly zatraceně rychle. Teď bohužel musím čekat až do září na třetí řadu, která bude asi dost zajímavá. Po delší době jeden ze seriálů, který se mi dostal pod kůži!

• 28.12.2012  15:43
    Dredd (2012)

Pravděpodobně největší překvapení roku 2012! Od nového Dredda jsem nečekal absolutně nic a možná to bylo dobře, poněvadž jsem dostal skvělou zábavu. Kdybych to měl srovnat s Dreddem se Stallonem, tak je tento film minimálně o 50% lepší. Karl Urban je takový mix dvou herců. První je Stallone. Proč? Má stejně hrubý hlas a jeho úvodní proslov mi připomínal proslov z Cobry. Druhý herec je Clint Eastwood, protože Dredd celkem slušně hlasí a je drsný jako Dirty Harry. Určitě je Urban dobrou volbou. Film je krásně brutální (roztřílená hlava - luxus) a krvavý. Lenu Headey moc nemusím. Spíš mi vadí, ale tady mě celkem bavila a věřil jsem jí její výkon. Příběh je celkem prostý. Často přirovnávaný k filmu The Raid. Jenže mě to bavilo, takže je mi celkem fuk, čemu se to podobá a čemu ne! Neviděl jsem to ve 3D. Věřím, že by to musel být celkem dobrý zážitek. Jen mi vadili ty zpomalené scény. Jakoby se tvůrci snažili násilnou formou vnutit 3D a aby si to pořádně divák užil, což má své pro a proti. Docela bych se nezlobil, kdyby vzniklo nějaké další pokračování v podobném stylu a je velká škoda, že tento film se nepodívá do českých kin, protože bych na něj zašel!!! Zasloužené 4*

• 22.12.2012  22:41

Kdyby tohle byla jednička, tak by tento film měl podle mě daleko větší hodnocení. Samozřejmě 96 hodin byl naprosto famózní thriller, který se prostě jen objevil a upoutal na sebe velkou pozornost. Druhý díl má skoro stejný průběh jako jednička. Půl hodina rodina, únos a pak akce.Několik opravdu skvělých nápadů (lokalizování rodiny bylo výborné). V čem jeale problém? Jednoznačně v akci! Úplně debilní střih. Být na tom v kině, tak bych musel určitě odvracet hlavu a z kina bych si odnesl solidní bolest hlavy. LIam Neeson je stále cool a předvádí výborný výkon. Co dodat? Akční film s debilníma akčníma scénama, ale určitě bych to neviděl na 60%, spíš tak 70-75%. A kdyby nebyli ty akční scény tak hrozné, tak by to bylo dobrý. Pro mě je to za 3,5*!

• 1.11.2012  14:00
    Skyfall (2012)

Je to asi měsíc, kdy mé oči se zaměřili na bondovský box, který je označen jako ultimate edition obsahující vše doposud 22 vydaných filmů. Řekl jsem si, že zkouškové období ve škole zatím nezačalo a blížila se premiéra nového Bonda, tak proč bych si to nedal hezky pěkně od začátku. Každá bondovka má něco do sebe. Bohužel za nejhorší považuji ty, ve kterých hraje Pierce Brosnan. Bohužel jsou velice přehnané, ale na svou dobu jde o díla, která jsou výborně a nesmyslně natočená. Plus blbosti jako neviditelné auto atd. Po Brosnanovi ale přišel nový představitel. Daniel Craig, kterému nikdo nevěřil, že by se mohl Bonda zhostit dobře. Vypadá jako rusák. Hlavně tedy je podobný Putinovi. Role Bonda se zhostil perfektně. Dokonce Roger Moore ho označil jako nejlepšího představitele Bonda vůbec!!! Casino Royale byla skvělá bondovka, která ukázala, že i James Bond je zranitelný a má emoce. CS přineslo úplně nový pohled na Bonda. Dalším bylo Quantum of Solace, které nebylo nejhorší, ale také nebylo nejlepší a po CS to bylo velké zklamání. A teď je tu 23. film a já jsem byl přesvědčený, že to dopadne hodně dobře. Dopadlo to naprosto perfektně!!! Aby také ne, když se režie ujal výborný režisér Sam Mendes. Příběh je propracovaný a hodně mi připomíná Temného rytíře, což Sam Mendes přiznal, že se nechal tímto filmem inspirovat. Opět vidím ve Skyfallu docela dobrou (až na pár vyjímek) realističnost (vzpomeňme třeba na Moonraker a závěr ve vesmíru - What the fuck?!). Dalé skvělá hudba od Newmana. Obsazení má Skyfall snad nejlepší ze všech bondovek. Daniel Craig je pro mě Bond no.1! Judi Dench podala skvělý výkon a hlavně je příběh soustředěn více na ní. Menší role Ralpha Fiennese není také špatná. Největším překvapením je ale padouch v podání Javiera Bardema!!! Herecký koncert. Pokud Heath Ledger dostal ze Temného rytíře Oscara, tak Javier Bardem MUSÍ dostat také Oscara. Když už jsem u těch Oscarů, tak úvodní song od Adele by si zasloužil také Oscara. Jsem zvědav, jak bude Bond pokračovat, jestli se bude ubírat tímto směrem, jako Skyfall a nebo jestli časem z něj budou blbosti jako Dnes Neumírej atd. Hlavně bych byl rád, kdyby Craig ještě pár filmů zůstal jako představitel Jamese Bonda, protože černoškého Bonda opravdu nechci - nebyl jsem ani pro Craiga a jak překvapil. Pravděpodobně jde o nejlepšího Bonda a ještě jedna návštěva kina mě určitě čeká!!!

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38