Vlk z Wall Street (2013)

Několikátá spolupráce režiséra Martina Scorseseho a herce Leonarda DiCapria a naprosto skvělý film. Je to strašně přestřelené, až jsem si říkal, do jaké míry je to podle skutečné události. To co se ve filmu děje, není snad ani možné. Totální zvěrstva, ale když má člověk hodně peněz, tak vymýšlí hovadiny. Šňupat drogy ze zadku? Není problém. Házet s liliputem na terč? Není problém. Dialogy jsou vtipné. Příběh zajímavý. Co ovšem nechápu, proč za tento výkon nedostal DiCaprio Oscara. Jeho výkon je naprosto fantastický!!! Výkon v Reventantu je také dobrý, ale to co předvádí v tomto filmu.....famózní výkon! Délka filmu je téměř 3 hodiny a nutno zdůraznit, že to prostě jede a ani na chvílí to nenudí. Moji pozornost si film udržel po celou stopáž a to i přesto, že jsem viděl již poněkolikáté. Výborná zábava!

Párty Hárd (2019)

Jestli je něco, co považuji za hodně špatné na této komedie, tak jedině to, že jsem se hodně moc dobře bavil. Možná se mnou něco není v pořádku, protože bavit se u takového zvěrstva, je prostě asi špatně! Některé scény byly hodně za hranou. Ale nasmál jsem se a celkem dost, i když pravdou je, že občas mi bylo i na zvracení! Hodně úchylná komedie, které v Česku nemá konkurenci. Hodina utekla krásně. Pobavil jsem se. Tři poctivě hvězdičky. Půlku hvězdičky bych dal režisérovi/scénáristovi za odvahu. Na pobavení doporučuji, ale nedoporučuji u této komedie něco konzumovat.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Psal jsem, že na sérii Rychle a zběsile už nikdy nepůjdu do kina. A zase jsem do kina šel. Nejspíš kvůli hodnocení, které je podstatně vyšší, než měl předchozí díl, který považuji za totální blbost (Vesmír??). Ale desítka je podle mého názoru celkem vydařená. Ano s původním Rychle a zběsile to nemá už nic společného kromě herců. Provázanost s pětkou mě celkem potěšila, otázkou je, jestli by takhle tvůrci nemohli přijít s propojením s každým dílem a pak by opravdu mohlo být třeba FAST XXX. Akční scény jsou opět přehnané, nicméně se na ně dobře kouká. To, že se jedná o nesmysly, tak to jsem vypustil už u pětky, kdy se tahá po městě několika tunový trezor. Vin Diesel si vystačí s jedním výrazem a řečmi o rodině.  Musím se přiznat, že mi ten člověk hrozně vadí! Bez Rychle a zběsile nemá opravdu, co nabídnout, takže až tato série skončí, tak může jít do důchodu. Ovšem, co nabízí desátý díl, tak naprosto skvělého padoucha. Jason Momoa je taková variace na Jokera a Jacka Sparrowa a je vidět, že si účinkování v tomto filmu vyloženě užívá. Dále mě překvapil John Cena, který byl v předchozím díle, jak prkno s jeho výkonem. V tomto díle si z toho dělá vyloženě srandu a přešel do takové polohy sitcomu. Konec mě mile překvapil s tím cliffhagerem, takže s čistým svědomím mohu napsat – ano – na další díl do kina zajdu. Milé překvapení. Hodnocení se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Zatím dávám 4* a uvidíme, při dalším zhlédnutí, jestli hodnocení zůstane, anebo sáhnu po nižším.

BANGER. (2022)

České filmy nevyhledávám, naopak se jim vyhýbám. Nemusím Adama Mišíka. A nemusím ani Sergeie Barrcudu, i když nějaké tracky jsou dobré (Děvky jsou tak eazy, Cizí tváře, Noční můra....), ale je to takové utahané a nic moc mi to neříká ani po textové stránce. A vůbec nevím, kdo je Adam Sedlák. Viděl jsem někdy v srpnu trailer na Banger a říkal jsem si, že tenhle film nemusím vidět a to i přes to, že Rap/Hip Hop můžu poslouchat neustále. Ale hlavní hrdina chce prorazit v Rapu, takže jsem si říkal, že časem bych se na to mohl podívat. Film je na Netflixu a já neměl jsem na co koukat. BANGER. je banger!!!! Naprosto dokonalá záležitost. Progresivně natočeno. Natočeno na telefon? Proč ne! Scénář je tak jednoduchý, až perfektní. Mišíka bych skoro nepoznal a hraje výborně. Z Barracudy jde v některých momentech strach a je vidět, že si něčím prošel (viz texty). Největší hvězdou je samozřejmě hláškující Marsell Bending! Překvapivě a nečekaně výborný film na české poměry!

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

The Last of Us part 1 a part 2 jsou jedny z mých nejoblíbenějších her a nestává se tak často, abych si tyto (zatím) dva díly jednou za rok na Playstationu 5 nezahrál. Seriálu jsem se bál. Přece jen ty filmy/seriály podle her nejsou vždy povedené. Tohle je absolutní bomba!!! Věrné své předloze, o čemž vypovídá i skvělé video, ve kterém je srovnáván seriál a hra. Velmi se mi líbí herecké obsazení, kterému jsem byl ze začátku ohlášení skeptický. Pedro Pascal jako Joel je výborná volba. Bella Ramsey mi vůbec nevadí (zatím tedy nevadí). Atmosféru to má prvotřídní. První díl měl 80 minut a já si přál, aby to pokračovalo. Velká škoda, že HBO MAX nevypustí celý seriál v jeden den, jako to dělá NETFLIX. Myslím, že tento seriál bych dal klidně na jeden zátah. Jediné, čeho se bojím, že jsou zatím dva herní díly. První díl má herní dobu cca 10 hodin, což krásně vystačí na první řadu. Druhý díl má kolem 20-ti hodin. A teď je otázkou, jestli si autoři vystačí s tím, co zatím existuje v herním světě, a nebo z toho udělají nějakou zbytečnou kravinu v podobě třetí, čtvrté, páté.....řady. Za mě je první díl luxusní záležitost a uvidíme, co přinesou další díly!

Avatar: The Way of Water (2022)

První díl Avatara jsem bohužel (nebo bohudík) neviděl v kině. Po nějakém čase jsem toho litoval, protože vidět to ve 3D, mohl být obrovský zážitek. Už toho nelituji. Po včerejší návštěvě v kině, kdy jsem zvolil 3D formát, jsem byl hodně zklamaný. V roce 2009 to mohlo být revoluční, tomu klidně věřím a právě proto jsem očekával, že po uplynutích 13-ti let, bude 3D formát něco, co mě naprosto uchvátí a budu si říkat "WOW - tak to bylo neskutečný!" Neuchvátilo mě to! Čekal jsem od toho mnohem víc. Kdybych zvolil normální verzi, tak by se nic nestalo. V prvním díle jsme měli možnost zkoumat Pandoru v podstatě v lesích. Ve druhém díle se podíváme do podmořského světa. Kam se podíváme ve třetím díle? Pod zem? Záběry pod vodou se mi celkem i líbily, jen jich možná bylo zbytečně moc. Příběh filmu je v podstatě o pomstě, nic převratného. Neurazí a rozhodně nenadchne. Dialogy trošku zaváněly telenovelou. Poselství s lovem ryb bych asi taky zkousnul. Ale konec, ten úplně nedávám. Film o pomstě a skončil, tak jak skončil? A proč? Aby z toho mohla být nastavovaná kaše? Trošku mi to připomínalo rádoby rodinnou Rychlou (Dieslovskou) a zběsilou ságu. Překvapila mě hudba. Čekal jsem něco emotivnějšího. Hudba tedy byla dost slabá. Co mě hodně překvapilo, že jsem se celou stopáž filmu nenudil, což při délce, která je něco málo přes tři hodiny, je velmi dobré. Hodnocení se ve mě hodně pere. Vidím to někde mezi 3* - 4*, zatím dávám 4*, ale pokud budu mít někdy chuť a náladu se na to podívat, tak je možné se snížím na 3*. A s vysokou pravděpodobností na třetí díl do kina už nepůjdu.

Čas (2021)

Čas bohužel odvál doby, kdy kvalitní režisér točil kvalitní filmy (i když je pravda, že natočil 3-4 filmy, které opravdu stojí za to). Ze začátku filmu jsem si říkal, že by konečně mohlo jít o dobrý film, který je zasazen do příjemného prostředí prázdninového prostředí. Zmýlil jsem se. Za prvé film je nudný. V podstatě se tam nic neděje, jen čekáte, co se stane a jak to dopadne. Dialogy jsou velice tupé. Závěrečné rozuzlení debilní a ještě se tváří jakoby rádoby geniální. Herecké obsazení jsem z 80% neznal. Chápu, že do takového filmu by žádná velká herecká hvězda nešla. Nápad možná zajímavý, provedení však příšerné. Třešničkou na dortu je vyndání nádoru, prostě  do někoho říznem nožem, vyndáme nádor a jsme v pohodě. To jsem se začal lehce pousmívat a zvažoval jsem, jestli to vůbec dokoukám. Dokoukal jsem a litoval jsem.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Už rok mám tento film v seznamu na Netflixu. Minulý rok jsem chtěl tento film zhlédnout, ale nějak na něj nedošlo a byla to chyba. Naštěstí letošní nabídka v televizi byla jako téměř vždy nic moc, tak došla řada na tento film a musím říct, že jsem byl nesmírně překvapen. Výborný vánoční film s krásnou atmosférou a s velmi povedeným příběhem. První větší role Henryho Lawfulla a myslím si, že ten mladý herec je celkem talentovaný. Uvítal bych klidně druhý díl. Za mě určitě 4* a vánoční film, jak má být.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017) odpad!

V první řadě Vin Diesel není podle mě herec. Tváří se stále stejně, občas hodí křečovitý úsměv, ale nevěřím mu nic. Navíc mi přijde jako hrozně falešný člověk, kdyby byl takový kamarád, jak tvrdil s Paulem Walkerem, tak po jeho smrti by se vykašlal na Rychle a zběsile, minimálně z úcty ke svému kamarádovi, ale peníze jsou peníze! Jenže i tenhle (ne)herec má pár dobrých filmů, ne však jeho zásluhou. Třetí xXx (s Diesel druhý díl) je ale totální odpad. Od začátku do konce totální nesmysl s debilním scénářem a rádoby cool scénami. Herecké obsazení nula nula nic! Akční scény mě nebavily. Vin Diesel bohužel kromě Rychle a zběsile nemá nic., co by mohl nabídnou - Černočerná tma ještě možná tak stojí za zmínku. Zkusil to alespoň s xXx (první díl mám rád a považuji ho za povedenou zábavu), trošku si ale neuvědomil, že uteklo 15 let od jedničky a jestli si myslel, že když bude v 50-ti letech někde lyžovat v lese, tak a bude hrozně cool....tak opravdu není. Díky moc, ale tohle už nechci nikdy vidět a pokud se natočí další díl, tak rozhodně taky nepotřebuju vidět, to by se musel stát zázrak, abych další díl chtěl vyloženě vidět.

Plán útěku 3 (2019)

Po otřesném Plánu Útěku 2 jsem nakonec našel odvahu a pustil jsem si Plán Útěku 3. Přesně o tu jednu hvězdičku a těch 6 procent tady, je to lepší než dvojka, ale stále se jedná o debilní film, který nechci nikdy už vidět a hlavně jde stále úplně o zbytečný film. Nebavilo mě to vůbec. Natočeno za 20 dní? Možna tak za jeden večer. Devon Sawa jako záporák celkem vtipný a možna bych se mu smál do obličeje, jak se snaží vypadat jako ulta drsňák. Nebavil mě ani Stallone. Celkově je to prostě průser, ale stále lepší než dvojka. Děkuji za opravdu velice příjemně (celkově) ztravené cca 3 hodiny (dvojka+trojka). Můžu být jen vděčný, že nenatáčeli i 4...5...6... Nikdy víc!