Bauer

Studuju

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 19.3.2019  19:49
    Holmes a Watson (2018)

Pokud jste tento film neviděli, tak se mu vyhněte hodně velkým obloukem! Tahle debilita mě obrala o 90 minut mého života! Každou minutou jsem čekal nějaké zlepšení. Říkal jsem si "teď to přijde", "teď to musí přijít" a ono ne a ne! Trapnost nejtěžšího kalibru, co jsem kdy viděl. A to mám rád Willa Ferrella a Johna C. Reillyho. A co tam dělal Ralph Fiennes je pro mě záhada. Jeho účást v týhle....na to neexistuje snad ani slovo, by klidně mohla být v pořádku Věřte, nevěřte a já věřím, že by si na konci pořadu lidi mysleli, že se jedná o pouhou fikci! Díky pěkně, ale tohle už nikdy víc! To už si radši dám maraton seriálu Kameňák, než tuhle debilní zhovadilosti! Ministerstvo zdravotnictví by mělo vydat zákaz se na tohle vůbec koukat. Měl jsem si radši na hodinu a půl sednout na kaktus, udělal bych lépe. Odpat se třema vykřičníkama!

• 17.3.2019  09:12
    We Die Young (2019)

Můj oblíbený Jean Claude Van Damme ve filmu z prostředí drogových dealerů, kteří na sobě mají více inkoustu, než jsem dokázal vypsat za celou základní školu. Van Damma mám rád, mám rád i filmy z těchto prostředí, kde hraje pořádný hispanos rap, ale nemám moc rád tento film. Celé mi to přišlo strašně přitažené za vlasy. Banda gangstrů kope do dítěte na ulici, což má sloužit jako přijímací rituál? Pravá ruka hlavního dealera má být teenager? Tomuhle já prostě nevěřím. Nicměne na Van Damme dobrý film, ale nedosahuje to kvalit Lucase a já do We Die Young očekával podstatně více. Velká škoda také, že Van Damme ve filmu nemluví. Docela zajímavé je, že nedávno zemřel Jiří Pomeje, hlavní dabér Van Damma a zde ho nikdo ani dabovat nebude muset. Film na jedno zkouknutí a nevím, jestli ho v brzké době budu chtít opět vidět. Slabší 3*.

• 17.3.2019  07:22

Musím se přiznat, že po hodně přestřelené sedmičce jsem se opravdu bál osmého dílu. Očekával jsem zájezd do vesmíru, kdy taťka Dominic Torreto vezme svojí rodinu na dovolenou do vesmíru. Naštěstí se tak nestalo a já můžu říct, že osmý díl je určitě o něco málo lepší než díl předchozí. Opět to nemá nic společného s původním rychle a zběsile, kde by se hodně závodilo a auta měla pořádný tunning. Úvodní závod na Kubě nebyl vůbec špatný, působil sice trošku směšně - "turbo pro chudé" - nicméně bylo to dobré. Potom Dominic zradí svojí rodinu a přehoupne se to do Jamese Bonda. Byl jsem velmi rád, že se na scéně opět objevil Jason Statham, který má naprosto výborné slovní přestřelky s Dwaynem Johnsonem. A vlastně vůbec je zde hodně povedených hlášek. Scéna v letadle s dítětem se nedá vůbec brát vážně (co se vlastně dá brát vážně v této sérii?), to už bylo opět přestřeleno, ale scéna mě velice pobavila. Bohužel je tu opět pár úsměvných scén jako je například, když Johnson ručně směřuje vystřelené torpédo. Akční scény jsou velice dobře natočeny a dokonce mi zůstali v hlavě. Scéna v New Yorku je skvělá! Vynikající je v záporné roli Charlize Theron. Konečně žádný rádoby gangster v obleku, co se tváří drsně. Pro mě se jedná o dobrou zábavu s tím, že další díl bych opravdu už nemusel. Když jsem viděl trailer na Hobbs a Shaw, tak ten geneticky upravený Idris Elba...... Musí se prostě tahle kravička dojit, dokud to jde.

• 13.3.2019  22:00

"Dome, auta neletájí". Tak v sedmém díle rychle a zběsile léta všechno. Například auta vyjedou z letadla a letějí, letají prostě vzduchem a poškozují vrtulníky, v tomhle díle dokonce (jako v šestém díle Vin Diesel ala Superman) i herci letájí z auta do auta skrz okna. Bohužel tohle už nemá s rychle a zběsile absolutně nic společného. Závodění nikde! Možná tak co spojuje tuhle sérii je herecké obsazení a nadupaný auta. Jedná se už o takové nesmyslné Mission Impossible říznuté s Transformers. Konec s destrukcí poloviny města mi vážně přípomínal Transormers. Bohužel celý film od první minuty působí strašně směšně. Úvodní scéna, kdy se Jason Statham prochází nemocnicí, kterou pořádně vymlátil....ano, smál jsem se! O ostatních nesmyslech jako skok luxusním a velmi rychlým vozem z budovy do budovy a pro jistotu ještě jednou do budovy, je opravdu debilita. Jenže tahle debilita prostě člověka zabaví. Něco málo přes dvě hodiny uteče velmi rychle a jedná se stále o dobrou zábavu, kdy můžete vypnout mozek a nebo můžete jen přemýšlet, kdo tyhle kraviny vymyšlí. Samozřejmě film má skvělé rvačky. Statham vs. Rock. Statham vs. Diesel. Rodriguez vs. Ronda Rousey. Walker vs. Jaa. Zbytečné obsazení Kurta Russela, který si svou roli očividně užívá. Nevyužitý Rock. Skvělý soundtrack. Zajímavé lokace. A hlavně velmi důstojné rozloučení s Paulem Walkerem. Tohle je už bohužel jen průměr. A musím napsat, že zlatá Tokijská jízda. Teď už jen čekat, kdy se Dominic Torreto a jeho "rodina" vydá na akci ve vesmíru.

• 5.3.2019  17:58
    Lukas (2018)

S mým oblíbencem Jean Claudem Van Dammem je to jako na houpačce. Natočí podle mého názoru koukatelné filmy jako je perfektní JCVD, Nájemní zabijáci, Šest výstřelů, Postradatelní 2, aby potom mohl natočit totální bullshit Krvavý obchod. Naštěstí na tom není a myslím, že nikdy nebude tak špatně, jako je Steven Seagal. Lukas nebo-li The Bouncer je z francouzské koprodukce, takže žádná video břečka kategorie C - občas i D. Jedná se o kvalitní film! Van Damme tichý a ve svých myšlenkách. Žádné pořádné kopance, jen čistě jeho herecké umění (fakt hraje!). Rvačky jsou realisticky natočené. Někdo tady psal něco o rvačce ve sklepě, že se tam pěkně vyválel Van Damme na zemi a na bundě ani smítko mi přijde trošku mimo. To je už hodně velký detail a nebo prostě tam chodí paní uklízečka každý den vytírat. Velmi se mi líbil konec filmu, který jsem opravdu nečekal. Pokud se bude Van Damme držet těchto filmů, tak si myslím, že by mu někdy nějaký comeback mohl vyjít, pokud už není pozdě. Teď se velmi těším na Wie Die Young. Lukas odchází s krásnými 4*.

• 20.2.2019  21:40
    Šerifové (1998)

Klidně se tento snímek mohl jmenovat Uprchlík 2, protože se jedná o pokračování velmi úspěšného filmu z roku 1993. Tommy Lee Jones se vrací v roli šerifa Sama Gerarda a i jeho tým je stejný. V podstatě vše je zkopírováno z Uprchlíka. Scéna s autobusem nahradila velkolepější scéna s letadlem, která je mimochodem velmi dobrá, jinak pak už je to stejné. Neprávem obviněný se dostane po nehodě na útěk a začíná pronásledování a očištění jména neprávem odsouzeného. Jenže je to stále dobrá zábava! Kvalit Uprchlíka to samozřejmě nedosahuje, nicméně tento snímek má pár nezapomenutelných scén. Například scéna v bažinách, skok na vlak a již zmíněné letadlo. K tomu vynikající Tommy Lee Jones, který sem tam vypustí skvělou hlášku („Nespali jsme už dva dny“. „Vyspíte se příští měsíc“.) a je stejně dobrý, jako byl v Uprchlíkovi. Finále s roruzlením, nebylo vůbec špatné. Jediný problém shledávám ve Wesley Snipesovi. Herec je (nebo spíš byl, než začal hrát v levných direct to dvd filmech) dobrý, ale na Harrisona Forda nemá. To už by se mi více jedna z možností, kterou byl Samuel L. Jackson, který měl asi hodně práce s výborným vyjednavačem. Neříkám, že obsazení Snipese bylo vyloženě špatné, to určitě ne, ale chtělo to někoho, více kvalitnějšího. Třeba takový Robert De Niro, nebo Al Pacino, to by to vypadalo hned trošku jinak. Krásné 4* a důstojné pokračování Uprchlíka.

• 20.2.2019  21:39

Měl jsem pocit, jak když koukám na film od M. Night Shyamalan. Konečně koukatelný film s Nicolasem Cagem, který měl možnost zde předvést, že občas dokáže i skvěle (pře)hrát. Film má neskutečně dobré tempo. Téměř ani na chvíli nenudí. A délka 80 minut tomu nahrává. Stopáž je úplně optimální. Jen si myslím, že by si to zasloužilo více krvavých scén. Docela dobré a především vtipné dialogy („Poslechněte svojí zkurvenou matku a otevřete ty zkurvený dveře vy kurva sráčové“). Závěr filmu povedený a dost mě pobavil. Něco tak blbého, až dobrého jsem potřeboval na zahnání nudy. Svůj účel to splnilo. Jen nevím, jestli bych to potřeboval, v následujících 5-ti letech vidět znovu.

• 20.2.2019  21:38
    Fenomén (1996)

Ještě než Johny Travolta začal hrát v tupých filmech, které míří rovnou na DVD (pořád na tom není ale tak špatně jako jeho kolega Nicolas Cage z Tváří v tvář), tak měl za sebou skutečně dobré snímky. Fenomén patří rozhodně mezi ně. Travolta podává velmi dobrý výkon. Příběh je obyčejný, ale zatraceně dobře se na to dívá. Dokonce i přes svou délku není místo, které by vyloženě nudilo. A například učení se cizího jazyka během 20-ti minut mě pobavilo. Nádherná hudba Thomase Newmana. Výborné vedlejší obsazení v čele s Forestem Whitakerem a Robertem Duvallem. Po Kokosech na sněhu se jedná určitě o nejlepší a poslední kvalitní film režiséra Jona Turteltauba.

• 20.2.2019  21:37
    Otec rodiny (2000)

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*.

• 31.1.2019  19:15
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Nedávno jsem si připomněl všech osm výborných řad skvělého seriálu 24 hodin! Každá řada měla něco do sebe a na to, že od první řady uteklo již 18 let, tak nic neztratila ze svého kouzla. Každá řada dokázala něčím prekvapit, něčím zaujmout a něčím člověka dostat. U deváté poloviční řady jsem měl trošku strach. Přece jen 24 hodin je 24 hodin, což znamená 24 dílů a jeden den Jacka Bauera. Musím říct, že jsem se velmi spletl. 12 dílů byl dobrý nápad a to především, že se stále něco děje a není zde téměř žádné zbytečné místo. Například šestá řada měla pár naprosto zbytečných dílů. Za mě tedy super nápad s méně díly. Konec byl opět šokující. Jen to vypadá, že žádná další řada s Jackem Bauerem pravděpodobně nevznikne a mě nezbyde se čistě ze zvědavosti podívat na 24 hodin: Nezastavitelný (celý nadšený jsem z toho). 24 hodin bez výborného Kiefera Sutherlanda? Nesmysl! V této řadě mě mimo perfektního výkonu překvapil Benjamin Bratt. Krásná Yvonnne Strahovski. Nevadila mi ani více než jindy odporná Mary Lynn Rajskub i s tím bordelem, který měla kolem očí. A konečně se také dostalo na záporáka v podobě ženy, i když ne zcela tak hlavního nepřítele. Jednoznačně pět hvěz a velmi důstojné rozloučení s Jackem Bauerem.

• 2.1.2019  17:40

Důkladné znásilnění jedné z největších filmových značek. Když vstoupili do kin sedmé Star Wars, tak to způsobilo velký Boom. K tomu krásné tržby, tak si nějaký blb řekl, že proč z toho nevytěžit maximum, například uděláme příběh o mladém Han Solovi. Ne vždy bude vše, co bude mít v názvu Star Wars fungovat. Rogue One byla vyjímka, která se opravdu povedla. Han Solo bohužel nedopadl dobře. I když „dobře“ znamená za tři. Obyčejný průměr, který podle mého názoru nikdo nepotřeboval. Zajímavé snad je, jak přišel ke svému jménu, seznámení s Chewiem a jak přišel k vesmírné lodi Millenium Falcon. Jinak mě to úplně nebavilo a dost možná si na tento film za týden ani nevzpomenu. Největším problémem vidím v obsazení Hana Sola. Proč byl obsazen právě Alden Ehrenreich je mi opravdu záhadou. Škoda, že nebyl obsazen Anthony Ingruber (doporučuji shlédnout youtube a imitaci právě na Hana Sola). Dále zbytečné a nesympatické obsazení Emilie Clarke. Vůbec se do toho to filmu nehodila. V tomhle snímku je asi tak jako špagety s postmixem. Něco málo přes dvě hodiny, co vyšumí zhruba za 20 minut, a já si budu namáhat mozek, co jsem to vlastně viděl. Teď už budu jen netrpělivě vyhlížet příběh o Ja Jar Binskovi. Důležité je dát do názvu Star Wars a on na to někdo půjde. Star Wars: How Ja Jar Binks become an idiot.

• 2.1.2019  17:40
    Creed II (2018)

Po třech letech se setkáváme s Rockym a Adonisem Creedem. Tentokrát se však vrací jedna další postava. Ivan Drago a jeho syn Viktor Drago. Rozhodně nejsem zastáncem, aby se ve filmech oživovali postavy, točili remaky, nebo pokračování po x-letech (například můj komentář k novému Predátorovi – naprosto zbytečný film), ale u Creeda vše funguje jak má. Příběh je stále přes kopoírák od…no vlastně od prvního Rockyho a to platí u dalších boxerských filmů. Creed 2 na mě ale díky rodině Dragových dýchl neskutečnou nostalgií a atmosférou. Vidět Lungrena zpět jako Ivana Draga pro mě bylo potěšením. Tréninkové sekvence, jsou jako vždy v případě Rockyho a teď už i Creeda skvělé. Zápasy vydařené (není jich moc). Něco málo přes dvě hodiny uteklo velmi rychle. Creed 2 je podle mě lepší než první díl, ale za to může především to, že je zde Drago, kdyby tam nebyl, pravděpodobně by šlo pouze o další boxerský film, ve kterém by sice byl Rocky, ale už je hodně v pozadí. Myslím, že by bylo vhodné, kdyby celá sága Rockyho a „kariéra“ Creeda už skončila. Nicméně tržby nám pravděpodobně přinesou další díl. Jak říkám, v nejlepším se má skončit a Adonis Creed bez Rockyho (Stallone naznačil, že hrál naposledy Rockyho) nemá podle mého názoru nic nabídnout. Vždyť nakonec dokázal, že je dobrý boxer a hlavně utkal se s rodinou, která mu zabila otce. Pokud další díl vznikne, určitě na něj zajdu do kina. Byl bych ovšem radši, kdyby nic dalšího už nebylo.

• 7.12.2018  08:43

Už mě tyhle pokračování filmů po 20-ti, nebo 30-ti letech, které byly úspěšné opravdu nebaví. Nebaví mě ani remaky (momentálně hledám odvahu na Motýlka). Nepamatuju si, kdy jsem viděl nějaký opravdu novější a originální film za posledních 5 let. Buď jsou to Avengers a jiný postavičky, kdy jde v podstatě stále o to jedno samé. A pak jsou tu tyhle naprosto zbytečná pokračování. Je pravdou, že od nového Predátora jsem očekával hodně. Scénář Shane Black a zároveň i režisér? To mělo a muselo dopadnout prostě dobře! Nedopadlo!!! Průser nevídaných rozměrů! Postavy nesympatické. Kdyby všichni umřeli hned na začátku, tak by mi to bylo jedno. Rádoby hlášky, které jsou trapné. Scény s dítětem úplně zbytečné. Příběh žádný. Jediné co tomu opravdu velmi slušelo, bylo krásně krvavé R-ko. Arnold Schwarzenegger věděl, proč nebrat žádnou roli v tomhle snímku. Dobře udělal. Už prosím nechte Predátora být, protože takhle ničit kultovní postavu si nezaslouží ani ten největší „ugly motherfucker“.

• 26.6.2018  19:48

"When you think real life is grand theft auto V". Neviděl jsem Přání smrti z roku 1974 s Charlesem Bronsonem, což každopádně napravím. Co jsem ale viděl, byl poslední film, ve kterém Bruce Willis měl hlavní roli. Tím filmem je samozřejmě absolutně podělaný pátý díl Smrtonosné pasti. Malé roličky jako v G.I. Joe 2 nebo 10-ti vteřinová scéna v rozpoleceném se nedá počítat a video bečka-cečka (a možná i déčka) nechci a nepotřebuji ani vidět. Byl jsem trošku v napětí, co se z Přání smrti vyklube. Bude to další dementní film s Willisem? A divil jsem se, že není. Ano, je naprosto zbytečný remake, ale na druhou stranu, jako zábava na sobotní večer to poslouží relativně dobře. Willis ve své roli dobrý. Pár krvavých scén. Docela slušná hudba. Scénář je klasický revenge movie, kdy vše dobře dopadne a záporák bude potrestán smrtí. U záporáka bych se možná zastavil. Ten byl hodně špatný a bez jakéhokoliv charismatu a možná mohl být nějak lépe obsazený. Podtrženo a sečteno. Dobrá zábava. Filmy si zaslouží 3,5* a těch místních 65% si myslím, že je akorát.

• 13.11.2017  21:46
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

Trilogii o Billu Hodgesovi (Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky) mám velice rád. Dokonce tyto tři knížky patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Aby také ne, když to napsal literární Bůh (Král?) Stephen King. Žádnou z jeho knih si nikdy nenechám ujít. Pan Mercedes byl přečtený za jeden den. Kniha mě velmi pohtila a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Když jsem se dozvěděl, že má být seriál, tak jsem byl nadšený. Přiznám se ale, že jsem mu moc nevěřil. 376 strán dát do deseti dílů mi přišlo trošku moc. Říkal jsem si, že by stačilo 6-7 dílů. Nicméně tvůrci se s Panem Mercedesem poprali opravdu výborně. Drží se předlohy jak jen to jde občas je něco pozměneno (hlavně tedy konec - místo kokání akce není koncert), což oceňuji. Bill Hodges v podání Bendana Gleesona je skvělou volbou. Nějak takto jsem si Billa při čtení knihy představoval. Harry Treadaway skvělé zahradl roli Bradyho. Přemýšlím, jestli je něco co bych vytknul, ale nic nenecházím. Už se těším na druhou řadu, že by vynikající Právo nálezce? Velké překvapní a právem zasluhující 5*. Stephen King může být naprosto spokojený.

• 8.10.2017  13:00

Nikdy by mě nenapadlo, že filmu, který režíroval můj oblíbenmý režisér Michael Bay, dám jen 2*! První tři díly Transformers se mi líbili hodně! Samozřejmě jednička je nejlepší! Čtvrtý díl se mi celkem taky líbil a to pi přes nové obsazení. Docela jsem se těšíl na pátý díl. Jedná se prostě o filmy, kdy člověk nemusí moc myslet a jen si užívat akci. Jediné, na co jsem ale musel myslet u pátého dílu bylo, jak už mě to nebaví! Dvě a půl hodiny nuda a já už prosil, aby to skončilo. Transformers už nemají čím překvapit. Místo toho dostáváme jen akci, který je už prostě nudná a to je co říct, když to řídí Michaeal Bay. Efekty stápe na vysoké úrovni. Herecké obsazení v čele s Wahlbergem mě taky nebavilo. A největší otázkou je, proč do toho šel Anthony Hopkins? Proč tam byl úplně zbytečený John Turturro? A řada dalších otázek PROČ?! Pokud bude (a že asi bude) další díl, tak děkuji pěkně, ale vynechám! Transformers jsou podle mě vyždímany a nemají už co nabídnout.

• 10.1.2017  22:34

Další vířící bordel,co chce zničit svět. Po kolikáté jsem jen tohle viděl? Asi po osmý za posledních 5 let? Nejspíš. Tentokrát ale svět nezachraňují žádní superhrdinové, miláčci světa, monstra, roboti a další nesmysly. Tentokrát nám svět zachraňují padouši, ze kterých se v průběhu filmu stanou klaďasové (teda, jak se to vezme). Každopádně to funguje. A funguje to zatraceně dobře i při druhém zhlédnutí. Sice jsem čekal od Ayera R-kovou zábavu, kde se bude fuckovat o sto šest, krev poteče proudem, ale bohužel. Hodně se mi líbilo (jsem velký fanoušek Batmana), že zde byl krásně zakomponován Batman! To je jedno velké plus. Ovšem jedno velké mínus je Jare Leto v roli Jokera! To byl vtip?! Proč?! Debilní nápad. Jinak ostatní herecké obsazení bylo velmi dobré. Smith mi vůbec nevadil a na svou roli se výborně hodil. Baví mě dokonce i Joel Kinnaman. Pak tam byli naprosto zbyteční herci jako Jai Courtney a Adam Beach. Kdo si ale krade 90% filmu pro sebe je jednoznačně Margot Robbie. Perfektní výkon a měla by dostat svůj vlastní film. Film balancuje někde mezi 3* a 4*.

• 10.1.2017  22:34

Pokračování hitu Den nezávislosti z roku 1996 si klidně režisér Roland Emmerich mohl odpustit! Dvě hodiny sice utekly poměrně rychle. Dovolil bych si i tvrdit, že film nemá moc hluchých míst. Herecké obsazení je celkem také dobré, ale bez Smitha to prostě není a jeho syn v podání Jessie Ushera je trapná rádoby náhrada (vyměníme jednoho černocha za druhého, vždyť je to jedno) a určitě není dostatečná. Největším problémem je, že Emmerich vykrádá sám sebe. Měl jsem pocit, že koukám na první díl, který prošel nějakým upgradem. Vrcholem debility byl konec. Emmerich očividně nechtěl film zakončit jako první díl, tak tam prostě dal obrovského mimozemšťana, co si pochoduje po poušti a stíhačky kolem něj lítají. Otázkou je, co s načatým závěrem? Bude třetí díl? Možná. Půjdu na něj do kina, jako v případě druhého dílu? Těžko říct, i když podle posledních pár vět, které zazněly v tomto filmu, by to nemuselo být až tak špatné. Alespoň by to bylo něco originálnějšího. Přesto pokračování Dne nezávislosti je obyčejný průměrný film.

• 10.1.2017  22:33

Jeden z nejzbytečnějších filmů za posledních pár let. A musím se přiznat, že na nové filmy od režiséra jménem Antoine Fuqua se vždy těším. Samozřejmě jsem se těšil i na tento film. Remake jednoho z nejlepších westernů a k tomu již třetí spolupráce Fuqua/Washington. Bohužel dopadla hodně špatně. Příběh samozřejmě známe všichni. Zatímco film z roku 1960 je perfektní a zábavný, tak tento film je poměrně nudný. Za zmínku snad stojí poslední půl hodina, kdy se jedná o docela slušnou přestřelku. Jinak film nemá nic, co by mohl nabídnout. Dokonce ani výkon mého oblíbence Denzela Washingtona mě nijak zvlášť nepřesvědčil a ani vlastně nijak neuchvátil. Nemastný neslaný výkon. Ostatní herci mě celkem nezajímali. A vzhledem k tomu, že se jednalo o kladné postavy, tak kdyby všichni umřeli, bylo by mi to úplně jedno. Klidně bych tento film mohl vidět až tak za deset let a možná ani to ne. Škoda. Snad si Fuqua napraví „remakeovskou“ reputaci, pokud opravdu natočí Scarface, přece jen takové film mu jdou lépe.

• 8.4.2016  11:23

Od Tonyho Scotta jsem čekal podstatně víc. Od Harry Gregsona-Williamse jsem čekal daleko víc. Od Denzela Washingtona jsem čekal také víc, ale bohužel tato role je pro herce takového formátu hodně špatná. Jen sedí a mluví. Travolta zahrál padoucha na výbornou. Film má jeden zásadní problém, že je příliš upovídaný a akce je téměř nulová. Velkým zklamáním je konec, který je rádoby akční, ale přitom je to jedna velká nuda. Přitom to začalo celkem slušně, hned ze startu se šlo na akci, ale pak bohužel se z toho stala nudná záležitost. Závěrečná konfrontace mezi Washingtonem a Travoltou je úplně debilní. Občas jsou i debilní dialogy: "řekni, že mě miluješ" apod. O rok později si Tony Scott taky hrál s vláčky a dopadlo to lépe, než tento průměrný film.

• 4.4.2016  10:20

Jeden z mála filmů, který jsem si nechal rozležet v hlavě. Po opuštění kina jsem byl z filmu hrozně zklamaný, ale nedokázal jsem určit přesně z jakého důvodu. Pět dní jsem nad filmem však přemýšlel a došel jsem k závěru, že to nebylo vůbec špatné, jak se z počátku zdálo. Největším problémem je, že další film s Batmanem nerežíruje Nolan a proto jsem měl tomuto filmu značný odpor. Myslím, že trilogie od Nolana o netopýřím hrdinovi nebude nikdy překonána. Teď ale k samotnému BvS. Začíná tam, kde končí Muž z oceli. Ta propojenost se mi velmi zamlouvala. Ze začátku se mi nelíbil ani Affleck. S odstupem času ale zjišťuji, že se hodí na Batmana ale hlavně se výborně hodí na Bruce Wayna. Trošku mi vadilo, že ve filmu je relativně málo Batmana, ale není to film hlavně o Batmanovi, takže co jsem také čekal, že?! Příběh filmu je prostě komiksový, není převratný, či snad geniální. Určitě však neurazí. Někde jsem četl, že finále filmu je zbytečně dlouhé. Mě to přišlo naprosto akorát. Digitální triky byly výborné. Velkým zklámáním je hudba Hanse ZImmera, která je po delší době velmi slabá (pokud by nic nezaznělo z BvS v 02 aréně, tak bych byl možná i vděčný, protože tohle tam vážně slyšet nepotřeuji). Velmi se mi líbil Jeremy Irons jako Alfred. Kdo však na sebe strhává veškerou pozornost je Jesse Eisenberg, jehož výkon je prvotřídní. Měl jsem strach ze stopáže filmu. Ale 150 minut mi uteklo jak 60 minut a já jsem se ani jednou nenudil. Prozatím dávám 4*, kterou je zasloužené. Je možné, že při dalším zhlédnutí filmu hodnocení zvýším! Pro zatím spokojenost! Je jsem si to potřeboval vše srovnat.

• 2.10.2015  19:50
    San Andreas (2015)

Film San Andreas těží z celkem tří filmů. Dva z nich jsou od Rolanda Emmerich. 2012 - zničené město, rozpad země apod. Den poté - otec zachaňuje své dítě a jde za ním přes všechny možné překážky. A třetím filmem je Cesta na tajuplný ostrov 2. Dwayne Johnson má téměř stejná trika na plakátech těchto filmů. Jinak je San Andreas filmem, který nemůže ničím oslnit a ani překvapit. Tohle jsem měl možnost vidět už hodněkrát. Občas tupé dialogy. Efekty sice pěkně, ale prostě jsem to už viděl, takže jsem z toho nebyl nijak moc uchvácený. Dwayne Johnson v poměrně dobré roli. Hudba nebyla vůbec špatná. Film na sobotní večer. Za pár se na to určitě podívám znovu. Takhle to je jen jednohubka. Radši měli tvůrci natočit film podle hry San Andreas. Sledovat příběh CJe by byl možná lepší. Průměrný film, který v dnešní době může jen velmi lehce zaujmout.

• 3.9.2015  14:47

V roce 2012 se objevil v kinech film o otrokářství v podobě Nespoutaného Djanga. O rok později další film s tématikou otrokářství. Zatímco Django vyšplhal, tak Solomon Northup sešplhal mezi otroky. Na film jsem se celkem těšil. Toto téma je poměrně zajímavé. 12 let v řetězech mě ale celkem zklamalo. Prvních 45 minut bylo velmi dobrých. Poté ale byl film docela nudný. Sem tam nějaké to bičování do zad. Ukázka toho, jak to chodilo na plantážích a jak se "vlastníci" chovali ke svým otrokům. Jinak nic moc! Opravdu nudná záležitost. Velkým zklamáním byla hudba od Hanse Zimmera, která nebyla nijak zvlášť výrazná. Jediné co bylo opravdu znamenité byly herecké výkony v čele s Chiwetelem Ejioforem, výborného Michaela Fassbendera a v menší roli potěšil i Brad Pitt. Nějakou dobu tento snímek nemusím určitě vidět.

• 21.12.2014  18:46
    Napospas osudu (2014)

Nicolas Cage asi v největší kravině, kterou jsem pravděpodobně za posledních 10 let viděl! První půl hodina zbytečná. Druhá půl hodina ještě zbytečnější a závěr filmu debilní! Žádné nic moc vysvětlení, co se stalo, proč se to stalo. Velmi vtipná scéna, kdy letadlo jde na přístání a slečna se snažila na sebe upozornit blikajícími světly auta, aby letadlo mohlo přistát. To bylo vážně vtipné! Totální ztráta času a hrozně moc "panbíčkaření" a k tomu jeden Umpa Lumpa v letadle. Díky, ale nikdy víc! A Nicolas Cage už nemůže klesnout do větší filmové žumpy!

• 15.12.2014  20:01
    Equalizer (2014)

Antoine Fuqua mě zatím lehce zklamal pouze jednou a to jeho Králem Artušem. Ostatní filmy (na první pozici Training day) považuji také za velmi povedené. A to i z minulého roku Pád Bíleho domu, u kterého jsem se královsky bavil! Režisér AntoineFuqua a herec Denzel Washington? Byl jsem opravdu natěšený, protože to, co předvedli tito pánové u filmu Training day, bylo něco skvělého! Equalizer je také velmi kvalitní! Příběh hodně připomíná Muže v ohni. Podobnost mi nevadila. Pomalejší rozjezd mi také nevadil. 132 minut uteklo velmi rychle. Denzel Washington jakoby se snažil jít ve stopách Liama Neesona a na stará kolena chce hrát drsné hrdiny. Asi se jedná o nejdrsnější film s Denzelem.Konec byl velmi vydařený a pastičky byli skvělé. Vadila mi ve své roli Chloë Grace Moretz. Na tuto roli by se hodil někdo starší. Po delší době povedená hudba o Gregsona-Williamse! Čisté 4* a kdyby bylo nějaké pokračování, tak mi to asi ani nevadilo! Ale jedině duo Washington a Fuqua!

• 9.11.2014  22:56
    Interstellar (2014)

Každé dva roky se těším na nový film od Christophera Nolana. Vždy se jedná o nejočekávanější film roku. Ten chlap je génius. V současné době není lepší režisér, než je právě on. A to, že dokážou s bratrem Jonathanem napsat tak výborné scénáře k filmům mluví za vše. Viděl jsem trailery na Interstellar. Pravda je, že první mi nic moc neříkal a o ději filmu jsem si musel přečíst. I tak vše ale bylo zahaleno velkým tajemstvím, o co přesně půjde. Další trailery byli lepší a lepší a já už se nemohl dočkat, až tento film uvidím. Je pár hodin po návštěvě kina a dlouho se mi nestalo, abych měl film stále v hlavě a stále na něj myslel. Ještě se mi nestalo, aby film skončil a já seděl v křesle s pusou dokořán a probral jsem se až po černém plátně. Několik otázek jsem měl: „Vážně film měl stopáž téměř 3 hodiny?" Uteklo to rychle a já si přál, aby to bylo delší. Další otázkou bylo: „Vážně může být někdo tak geniální a vymyslet něco, co jsem právě viděl?“ a další! Od prvních minut vás film vtáhne do děje a nepustí (mě pustil až po závěrečných titulcích). Příběh je naprosto geniální!!! Závěrečných 20 minut pro mě bylo něčím, co jsem už dlouhou dobu neviděl, a finální rozuzlení bylo dokonalé. Hans Zimmer opět předvedl famózní výkon a jeho hudba mi stále zní v uších. Matthew McConaughey byla dobrá volba. Věřil jsem mu vše. Několik scén, kdy jsem nemohl zastavit slzy. Perfektní výprava. Vážně není co vytknout! Film roku a asi nejlepší film za posledních x let!!! Vůbec netuším, co má Nolan v plánu za další film, ale už se opět nemůžu dočkat! Kéž bych mohl dát více, než 5*! Další návštěva kina je nevyhnutelná!!!

• 7.11.2014  22:40

Životní cyklus produktu (v tomto případě Transformers) má celkem 4 fáze. První fáze je zaváděcí, druhou fází je růst, třetí fáze je nárůst a poslední fáze je pokles. V první fázi se s produktem seznamujeme a překonáváme svou nedůvěru v produkt. Ve fázi růstu produkt, poptává produkt více lidí a zvyšuje se prodej. Ve třetí fázi produkt dosahuje největšího objemu celkového prodeje. A v poslední fázi dochází k postupnému poklesu objemu prodeje. Myslel jsem si, že čtvrtý díl Transformers, bude už ve fázi poklesu. Stále se však drží ve třetí fázi (viz. tržby). Já osobně, když jsem tento díl viděl poprvé, tak jsem byl poněkud znechucen. Na můj vkus příliš akční a příliš dlouhé. Nevadili mi nové postavy. Wahlberg podává standartní výkon. Jack Reynor sympatický herec a výkon nebyl špatný. Nicola Peltz mi tam moc nesedla a Stanley Tucci si očividně svou roli naprosto užíval a vnesl do filmu přiměřenou dávku humoru. Transformers mají stále skvělé efekty a jde především o to, aby se ve filmu zničilo co nejvíce budov a automobilů. A čím více, tím lépe. Občas mi přišlo, že příběh (má to vůbec nějaký?) šel stranou. Původně se hodnocení pohybovalo někde mezi 2* a 3*. Teď po druhém zhlédnutí se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Myslím, že pátý díl, pokud bude bez Baye, tak by už mohl být ve fázi poklesu! Očividně ale Transformers stále táhnout!!! Příjemná zábava na páteční nebo sobotní večer!

• 3.9.2014  16:31
    Dračí oči (2012)

Asi poprvé, co hodnotím film, kde se vyskytuje můj oblíbený herec Jean Claude Van Damme odpadem. Tohle byl, je a bude totální sranec! Dlouho jsem neviděl, tak nudný a debilní film! Debilní dialogy, kterým jsem se smál nahlas! Příběh o ničem! Rádoby gangstři!! Nesympatický hlavní hrdina, kterému jsem přál smrt hned na začátku filmu (kdyby umřel hned na začátku, film by mohl škončit, a já bych neztratil skoro hodinu a půl života). Peter Weller a jeho pan V. s jeho "perfecto" je neuvěřitelně k smíchu. Jediné co, možná stojí za to, tak jsou souboje. Ty jsou opravdu povedené.A samozřejmě Jean Claude Van Damme, který je ve filmu cca 3 minuty a byl největším lákadlem celého filmu a nakonec byl spíš zklamáním, že tam byl tak krátce. Dračí oči fakt už vidět nechci!!! NIKDY!!!! A abych nezapomněl: SYN VAN DAMME JE VŠUDYBYL, TAKŽE I TADY OTRAVOVAL!!!

• 25.8.2014  12:48

Do třetice všeho....no dobrého určitě ne! Sylvester Stallone vsadil na značku Expendables a tentokrát se více soustředil na mladší partu, což je strašná chyba. Expendables jsou především o tom, že můžeme vidět akční ikony 80-tých let pohromadě a ti mladí akorát kazili atmosféru. Úvodní akce byla skvělá, ale potom to šlo kompletně do hajzlu. Největším problém vidím v tom, že tato série má stále stejný koloběh příběhu. Prvotní akce, potom kecy, odhalení záporáka, závěrečná bitka se záporákem. Otázkou však je, jestli zde můžu hovořit o nějaké závěrečné bitce, protože tady je dost trapná (Van Damme rulez). To, že máme nové hvězdné herecké obsazení je fajn. Snipes, Ford a i ten vtipálek Banderas (ne, nelezl mi na nervy jeho ukecaností), jsou super, ale proč mají tak málo prostoru?! To samé Statham, Lundgren, Schwarzenegger a Jet Li?! Jestli měl každej na plátně dvě minuty?! Je to málo a nejhorší je, že to jde na úkor těch mladých blbečků. Jediný, kdo stojí za to, tak je vynikající Mel Gibson!!! Hudba skvělá, ale jinak opravdu nic! Ani mi nevadila přístupnost PG13. Bez krve a vulgarismů jsem se obešel. Myslím, že si tento film zase nezaslouží, aby z něj byl totální propadák (tržby!!!). Pokud se Stallone a jeho parta vrátí v dalším díle, bez té mladé party a každá akční hvězda 80-tých let dostane pořádný prostor, tak by to mohlo být povedené. Takhle ušmudlané 3*.

• 15.7.2014  15:12

Největším problém tohoto filmu je, že jsem od něj čekal až příliš mnoho! Dvorní kameraman Christophera Nolana Wally Pfister se pustil do režírování filmu. Čekal jsem něco ve stylu právě Nolana a to byla ta zásadní chyba. Další lákadlo byl určitě Johnny Depp. Ale s Johnnym Deppem to jde celkem z kopce. Poslední film, co se mi s ním líbil byl Temné stíny, ale třeba takový Cizinec a Rumový deník, tak to byli opravdu nic moc filmy a Pirátů z Karibiku se nemůže také držet do konce života! Transcendece má hrozně nudnou první hodinu. Fakt mě to vůbec nebralo a dost jsem se nudil. Posledních 40 minut bylo ale skvělých! Nápad na film je to zajímavý, i když už to zde párkrát bylo. Dobré efekty. Škoda, že Depp nepředvedl skoro žádný výkon. Morgan Freeman byl v tomt filmu taky zbytečný. Jediný, kdo se mi líbil, tak byl Paul Bettany, jinak to stálo za nic. Průměrný film, ale myslím, že při dalším zhlédnutí by mohlo hodnocí stoupnout o jednu hvězdičku, a nebo také klesnout.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38