Pavouci z vesmíru (2010)

Priemerný sci-fi o tom, ako mimozemšťania už asi milióntykrát napadli Zem. Nie je to nič extra, ale vzhľadom na rozpočet je to celkom slušné, aj efekty.

Mr. Wrong (1984)

Hodnotenie dávam vyššie. Dnes by som možno dal nižšie. Film som videl hádam ešte za komunistov. Prvý horor, čo som videl v živote. Celkom dobrý. Bál som sa. Nemal som asi ani 10 rokov.

Pád Třetí říše (2004)

Film, ktorému som sa dlhé roky "vyhýbal" zobrazuje posledné dni Hitlera, Berlína a vlastnej celej Tretej ríše. V extrémne pochmúrnej atmosfére môžeme sledovať osudy nacistických pohlavárov, ich príbuzných, spolupracovníkov a pár náhodných bežných Nemcov. Historicko-vojenské filmy nie sú moja parketa, keďže dej môže byť pokrútený ignorujúci niektoré historické súvislosti, čo sa stalo aj pri tomto filme, keďže som mal pocit, že režisér ako keby sa snažil z Nemcov spraviť obete, ktoré museli robiť zásadné rozhodnutia, ktoré rozhodovali o ich bytí a žití. Keďže film som si pozrel príliš neskoro, pod vplyvom ruskej invázie na Ukrajinu, s osudmi niektorých obetí som sa trochu vžil. Film je natočený kvalitne a dokázal ma celkom dosť zaujať, čo sa mi nie vždy pri historických a vojenských filmoch stáva.

Stíny mezi námi (2018)

V podstate to nie je zlý film, námet celkom dosť fajn, ale lepší scenár by to fakt chcelo. Celý dej je akýsi mdlý a nezáživný, škoda.

Vlak do Pusanu (2016)

Nečakal som žiadne zázraky, keďže filmov s podobnou tematikou tú máme veľa ako napr. O 28 dní, Svetová vojna Z či notoricky známy Resident Evil, ktorý je akousi vlajkovou loďou zombie filmov. Vlak do Pusanu ako keby preberal z každého filmu niečo (o porovnaní týchto filmov by sa tu dalo písať celé hodiny, ale tomu sa nechcem venovať), začne to nepokojmi, ktoré sa rýchlo šíria naprieč celou krajinou, ale rýchlo sa zistí, že to nebudú len také obyčajné nepokoje a keď počty dezolátov začnú prerastať nad počtami normálnych, tak dej začne naberať spád a postupne sa mení na krutú vyvražďovačku, ktorá neberie ohľad na nikoho a divák sa začne pýtať sám seba, či sa niekto vôbec dožije záverečných titulkov. Ja som sa dožil.

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Adkins nám predviedol svoje bojové umenie, bitky boli celkom fajn, tam nie je čo vytknúť (rýchly je fakt fajne!), ale inak to celé bolo dosť priamočiare až klišovité. Možno to chcelo nejakú hlbšiu zápletku, aby to malo poriadny dej. Takže je to skôr taký priemer, viac sa mi páčil predchádzajúci film Neporaziteľný: Vykúpenie.

Mimozemská invaze (2017)

Poslabší sci-fi film o napadnutí (zase) Zeme mimozemšťanmi. Na tomto filme nie je prakticky nič, čo by vás ohúrilo, za zmienku stojí akurát občasná napätá atmosféra medzi stromami v lese, ale ako rýchlo začala, tak aj skončila. Hodnotenie 2* je možno až zhovievavé, ani Snipes nepredviedol bohvieaký výkon.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Najlepší film celej série, ktorý nič nestratil ani po druhom pozretí. Dystopická ária plná akčných scén, miernou dávkou psychológie, chladokrvnou taktikou a miestami nečakaných zvratov, ktorá vás udrží v pozore po celý film. Úplný záver bol tak trochu patetický, ale výrazne to neuškodilo. Donald Sutherland ako hlavný antagonista sa zaskvel. Ináč všetky filmy si treba pozrieť viac krát, lebo niektoré postavy sa mi plietli ešte aj počas záverečných titulkov.

Pach krve (2021)

Prvá tretina fajn, mysteriózna atmosféra bola dobrá, neskôr keď sa vyfarbilo o čo išlo a ako skupina dopadla, tak už to pokleslo a nedivil by som sa, keby to tak aj skončilo, ale potom prišla posledná tretina, čím sa to zlepšilo a úplný záver to správne zaklincoval. Doslova.

Smrtící vloupání (2007)

Taká malá lokálna zombie vyvražďovačka, ale aspoň na Traci sa dalo pozerať.