Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Kousek nebe (2005)

Fantastický film s docela unikítním pohledem na totalitní režim. Děj byl velmi působivý, až na milostný vztah dvou hlavních postav, který mi přišel trochu urychlený. Samotné postavy ale byly všechny skvěle napsané a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Herecké výkony byly všechny výborné, každý herec byl ve své roli pefektní. Prezentace byla krásná, z pohledu dneška možná vypadá trochu nevýrazně, ale na to, že ej film starý osmnáct let, podle mě vypadal skvěle. Hudba byla taky moc dobrá. 9/10

Blízko nebe (2005)

Hodně zvláštní film, z větší části jsem dokázal pochopit, co se v něm děje, konec mě ale natolik zmátl, že vůbec nevím, co si mám o ději myslet. To, že vyprávění v jedné části přejde z jedné postavy na jinou, byl docela zajímavý koncept, ale podle mě film nevyužil jeho úplný potenciál. Herecké výkony nebyly moc dobré, starším hercům vůbec nešlo mluvit anglicky a hrát zároveň, bylo poznat, že se soustředí na angličtinu a jejich herecké výkony tím dost trpěly. Prezentace byla zajímavá, ale taky měla spoustu much, vizuální efekty nebyly moc hezké, záběry před greenscreenem vypadaly hůř než ty ve filmu "The Room" a vůbec jsem nepochopil, proč je celý film zbarvený do oranžova. Hudba se mi ale líbila, i když jí tam nebylo moc. 4/10

Správce statku (2004)

Velmi jednoduchý, ale působivý snímek o skupině lidí, která se snaží si zachovat svůj statek přes finanční problémy. Děj byl zajímavý, ale začal se rozjíždět až zhruba v polovině filmu, postavy byly spíše jednostranné, ale nebyly úplně nezajímavé. Herecké výkony nebyly špatné, ale skvělé taky zrovna nebyly. Prezentace a hudba byly oboje moc dobré, hlavně díky nim měl film moc krásnou atmosféru. 7/10

Silný kafe (2004)

Byl by to mnohem lepší film kdyby měl trochu koherentnější příběh. Většinu času jsem trávil přemýšlením nad tím, o co ve filmu vlastně jde. Na povrchu to je film o skupině kamrádů, kteří jedou na výlet, pak je tam ale několik vedlejších příběhů, které s tím hlavním moc nesouvisí. Postavy byly takové všelijaké, některé byly docela zajímavé, jiné naopak téměř bez jakýchkoli osobnostních vlastností. Herecké výkony byly dobré, ale nic víc se o nich říct nedá. Prezentace byla hodně zvláštní, některé scény byly natočené stylem mockumentu a kvůli tomu se do filmu vzhledově moc nehodily. Kdyby ale byl celý film natočený jako mockument, tak podle mě mohl být lepší. O hudbě se toho taky moc říct nedá, byla tam, ale nebyla ničím výrazná. 5/10

Pánská jízda (2004)

Kde jen začít s filmem, který dělá jednu chybu za druhou? Zaprvé není vůbec ničím originální, což by upřímně ani tak nevadilo, děj je ale natolik stupidní, že jsem si ho neužil ani ironicky. Opravdu si nevymýšlím, když říkám, že nejlepší scéna z celého filmu je až ta úplně poslední. Postavy jsou jednostranné a nezajímavé, jedna z nich dokonce vůbec nemá důvod k existenci. Herecké výkony nebyly hrozné, Ondřej Vetchý byl podle mě dokonce i dobrý, ale jinak to nikomu moc nešlo. Prezentace byla otřesná, celý film vypadá jako sitcom, barvy jsou hrozně křiklavé, kulisy vypadaly hrozně a bylo tam několik velmi špatně sestříhaných scén. Hudba byla natolik nezajímavá, že jsem jí ani nevnímal. 1/10

Mistři (2004)

Velmi dobré drama s jednoduchými, ale i přesto působivými postavami. Děj byl dobře napsaný, ale některé jeho části mi přišly, jakoby se děly z ničeho nic. Téma tohoto filmu je mi velmi blízké, sám jsem vyrůstal v malé vsi, kde se chodilo fandit na hokejové zápasy do hospody a musím říct, že atmosféru takové situace tento film zvládl na výbornou. Herecké výkony byly skvělé, každý herec se do své role skvěle hodil. Prezentace byla nejslabší aspekt filmu, film nevypadá špatně, ale bylo tam několik nehezkých záběrů. Několik scén taky mělo vyloženě otřesný střih. Hudba ale byla fantastická, byl to jeden z nejlepších soundtracků, který jsem kdy slyšel. 7/10

Milenci a vrazi (2004)

Docela zajímavý film, ale je toho v něm hrozně moc. Je k prasknutí nacpaný postavami a vedlejšími ději, což pak způsobuje, že některé z vedlejších dějů zůstanou bez rozuzlení. Postavy byly většinou zajímavé, ale proto, že jich je ve filmu tak moc, si s nimi všemi nedokáže poradit a některé nenechává nic dělat. Herecké výkony se mi líbily nejvíc, některé byly dokonce skvělé a někteří herci mezi sebou měli skvělou chemii. Prezentace byla fajn a hudba také, ta mi ale místy přišla trochu melodramatická. 6/10

Nevěrné hry (2003)

Dobrý film s velmi ohraným dějem. Příběh o dvou postavách, které zažívají milostnou krizi a nakonec stejně zůstanou spolu, jsem viděl v podání různých režisérů snad už stokrát. Hlavní děj tohoto filmu je fajn, ale pak má i několik vedlejších dějů, některé z nich ani nedostnou pořádné rozuzlení, film divákům několikrát představí zajímavý koncept, ale pak na něj ihned zapomene. Herecké výkony se mi z celého filmu líbily nejvíc, některé bych dokonce označil za skvělé. Prezentace byla fajn, ale celý film vypadá mnohem starší, než jaký doopravdy je a nemyslím si, že to bylo schválně. Absence hudby bylo dobré rozhodnutí, vůbce bych si ji v tomhle filmu nedokázal představit. 6/10

Městečko (2003)

Krausův pokus o film mi přišel velmi zvláštní. O ději se toho moc říct nedá, protože film žádný hlavní děj nemá. Má ale spoustu postav, a ty mají každá svůj vlastní děj. Některé jsou lepší, než druhé a některé byly natolik zvláštní, že bych je ve filmu radši neviděl. Je pravda, že všechny děje spojuje jedna hlavní myšlenka, ale i tak bych mnohem radši viděl jeden hlavní děj s malým obsazením postav, než tuhle slátaninu náhodných situací. Žádné postavy, kromě možná tří, nebyly ničím zajímavé. Během filmu taky pár postav několikrát promluví tzv. "skrze čtvrtou zeď", což jsem vůbec nepochopil. Herecké výkony byly většinou slabé a některé byly vyloženě špatné. Prezentace a hudba byly fajn, ale taky nebyly nic extra. 4/10

Lesní chodci (2003)

Velmi zajímavě zpracovaný příběh o skupině tuláků, který se místy zbytečně natahuje, ale je i přesto docela působivý. Celý příběh doprovází vyprávění několika postav a mám z něj trochu smíšené pocity. Vyprávění dívky zní, jako by psala knihu, je robotické a možná je to tak schválně, ale moc se mi nelíbilo. Na druhou stranu, vyprávění muže bylo výborné, znělo jako rozhovor a díky skvělému hereckému výkonu Jiřího Schmitzera znělo velmi autenticky. Ostatní herecké výkony byly taky velmi dobré. Prezentace se mi moc líbila, ve filmu bylo spoustu hezkých záběrů a zajímavých kompozic. Hudba taky nebyla špatná. 8/10