Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Matka v trapu (2024)

Přijde mi, že se tento film snaží být dva filmy najednou. Ne jednu stranu chce být komedie a na druhou vážné drama. Film během svých devadesáti minut mezi těmito žánry skáče, ale ani jednomu není plně oddaný. Což je škoda, protože si myslím, že kdyby se plně zaměřil na svoje dramatické aspekty, tak by byl mnohem lepší. Děj filmu má slabý začátek, ale postupně se mi líbil víc a víc. Postavy byly docela zajímavé, herecké výkony byly slušné a prezentace taky nebyla špatná. Dialogy byly většinou dobré, ale některé mi přišly moc robotické. Hudby bylo ve filmu moc, v několika scénách mi přišla trochu manipulativní. 6/10

plakát

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Výborný film, skvělě mě pobavil. Na můj vkus je tak akorát absurdní, ví o sobě, že je stupidní a netváří se, že není. Děj je zajímavý od začátku do konce a postavy taktéž. Herecké výkony byly všechny skvělé. Prezentace byla taky výborná, některé vizuální a praktické efekty v dnešní době už nevypadají nejlíp, ale je to téměř padesát let starý film, takže se to většinou dá odpustit. Hudba se mi taky moc líbila. 9/10

plakát

S tebou mě baví svět (1982)

Filmy Marie Poledňákové mi vždycky přišly něčím zvláštní. V případě tohoto filmu mi přijde, že děj nemá moc co do sebe. Je v něm pár momentů, které mě hodně pobavily, ale jako celek je děj takový všelijaký. Postavy taky nebyly moc zajímavé, zachraňují je jenom herecké výkony, které byly všechny dobré, dokonci i ty dětské. Prezentace byla fajn a hudba taky ušla, i když film pořád používá jednu písničku pořád dokola. 6/10

Slavnosti sněženek (1983)

Myslím, že jsem tento film úplně nepochopil. Vidím, o co se Menzel snažil, ale moc mi to neladí. Hlavní děj filmu je zajímavý a většina postav také, ale jako celek mi film přijde jako mišmaš náhodných událostí, které toho se sebou nemají moc společného. Herecké výkony byly fajn, prezentace a hudba taky, scéna s divočákem ve škole byla nejlepší z celého filmu, ale jinak mě tento film nijak moc nenadchl. 6/10

Tankový prapor (1991)

Vůbec jsem netušil, co od tohoto filmu čekat, ale musím říct, že mě velmi mile překvapil. Jeho děj je podle mě jeho nejslabší část, nepřišel mi moc působivý, ale postavy samy o sobě rozhodně působivé byly. Hlavně díky úžasným hereckým výkonům, nejlepší byl Roman Skamene, tohle je snad jeho nejlepší výkon vůbec, bylo vidět, že si ho náramně užíval. Prezentace byla skvělá, a hudba, i když jí nebylo moc, byla taky dobrá. 9/10

Franta mimozemšťan (2024)

Je to bez pochyby blbost, ale líbila se mi. Děj je takový zpřeházený a místy divně sestříhaný, ale má hlavu a patu, což je víc než se dá říct o jiných čekých komediích. Postavy mají většinou jen jednu definující vlastnost, ale měly mezi sebou zajímavé dynamiky. Herecké výkony byly všelijaké, některé byly lepší než jiné, ale žádný bych nenazval špatným, Jakub Prachař mě svým výkonem dokonce velmi mile překvapil, rád bych ho v takto excentrických rolích viděl častěji. Prezentace byla oukej, nebyla nijak zvláštní, muísm ale pochválit počítačové efekty, ty se mi moc líbily. 6/10

plakát

Aristokratka ve varu (2024)

Pane bože, kde jen začít? Možná tím, že původní Aristokratka byla podle mě lepší. Nebyla skvělá, ale aspoň se na ní dalo dívat. Tento film je ve všech ohledech stejný jako ten předchozí, ale aspoň pětkrát horší. Humor je v tomto filmu k nevydržení, scénář vás neustále bombarduje trapnými vtipy a hláškami, někomu vtipné určitě připadat budou, ale mě rozhodně ne, ze celý film jsem se upřímně zasmál jenom třikrát. Děj a postavy nestojí za řeč, nejsou špatné, ale nemají moc co do sebe. Prezentace a hudba jsou na tom v podstatě úplně stejně. Herecké výkony byly oukej, až na Yvonu Stolařovou, její přednes je tak neskutečně dřevěný a bez jakýchkoli emocí, místy se oparvdu nedá poslouchat. 4/10

Vlastníci (2019)

Dnes jsem si toto mistrovské dílo pustil pošesté a musím uznat, že se mi film líbí čím dál tím víc. Po každém shlédnutí si od něj odnesu něco nového, i když to je třeba jen maličkost. Všechno na tomto filmu je absolutně perfektní, kamera, střih, scénář, režie i hudba. A ze všeho nejvíc herecké výkony, každý herec je naprosto úžasný. U tohoto filmu si opravdu nemohu na nic stěžovat. 10/10

plakát

Jedeme na teambuilding (2023)

Po shlédnutí traileru byla moje očekávání pro tento film velmi nízká. Čekal jsem rádobyvtipnou komedii přeplněnou špatnými vtipy až k prasknutí. Ukázalo se, že přesně to tento film je, ale i tak jsem si ho užil. Je to velmi divoká komedie a její styl humoru určitě není pro všechny, ale většině vtipů jsem upřímně smál. Děj není nejlepší, ale postavy byly zajímavé, několik z nich dokonce mělo i nějakou tu archu, což je mnohem víc než co se dá říct o jiných českých komediích. Líbilo se mi jak byl film natočený a sestříhaný, hlavně díky střihu měl film docela dobré tempo, i když mi přišlo, že se místy zbytečně natahoval. Herecké výkony byly většinou dobré, přišlo mi ale, že několik herců svoje role zbytečně přehrávalo do bodu, kdy se na ně nedalo dívat. Nakonec jsem rád, že film nebyl úplná katastrofa, rozhodně není perfektní, k tomu má opravdu daleko, ale užil jsem si ho. 6/10

Lítá v tom (2023)

Je to film, který se bez pochyby nebere moc vážně. Jeho děj je místy absurdní a film je obecně plný humoru, který mi bohužel vtipný spíše nepřišel. Děj je taky plný klsických klišé, které se často objevují v romantických komediích, nevím ale, jestli tam ty klišé jsou dané neironicky, nebo jestli s nich film dělá srandu. Děj má celkově velmi zvláštní strukturu, první polovina je fajn, ale ke konci se začne trochu rozpadat, scény na sebe přestanou plynule navzovat a věci se dějí zdánlivě bezdůvodně. Postavy mezi sebou měly zajímavou dynamiku, ale bylo těžké se do nich vžít, hlavně proto, že Kryštof Hádek a Kristína Svarinská nebyli v totmo filmu zrovna nejlepší, co se hereckých výkonů týče. Taťjana Medevecká byla skvělá, ale ostatní to podle mě trochu odflákli. Prezentace filmu byla velmi zajímavá, film byl hodně dobře natočený a vizuální efekty se mi taky moc líbily. I hudba byla výborná. Nejslabšími aspekty filmu jsou ale havně jeho děj a humor, které podle mě moc lidí neosloví. 5/10