Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Anglické jahody (2008)

Celkem slušně zpracovaný a v dnešní době zvláštně relevantní snímek o ruské invazi do Československa. Rozhodně to není perfektní film, zaprvé mi přijde moc dlouhý, což je možná kvůli několika dějovým liniím. Dvě hlavní linie o dezertérovi a letákutvorném otci jsou nejlepší a hezky na sebe navazují, jak dějově tak i tématicky. Linie s postřelený klukem mi ale přišla trochu zbytečná a přišlo mi, že akorát film zpomalovala, nic by se nastalo, kdyby ji celou vystřihli. Prezentace taky měla několik much. Jako celek film vypadá dobře, ale je tam několik scén se špatným osvětlením a spousta nedoostřených záběrů. Herecké výkony byly velmi dobré, ruští herci mi ale přišli trochu dřevění. Hudba od Tomáše Kluse byla výborná, v některých scénách si ale film mohl hudbu odpustit. 7/10

Mazaný Filip (2003)

Takhle jsem se u filmu nepobavil už dlouho. Je to nesmírně bizarní, ale bez pochyby kreativní film. Děj je zajímavý a jeho rozuzlení mě nečekaně překvapilo. Je to hlavně velmi vtipný film, jako parodie noirových krimi filmů funguje skvěle, některé jeho části ale budou nejpíš s postupem času stárnout jako mléko. Herecké výkony byly všechny výborné, možná s výjimkou Milana Šteindlera, který mi v roli doktora přišel trochu otravný. Ostatní byly ale skvělí, někteří herci byli ve filmu jen na pár minut, ale i tak dali svému výkonu maximum. Prezentace byla dobrá, ale mám s ní pár problémů, střih totiž v některých scénách není moc dobrý. Hudba byla ale výborná, perfektně zachytila atmosféru klasických noirových detektivek. 7/10

El Paso (2008)

Největší kompliment, který tomuto filmu můžu dát je, že je lepší než předchozí film Zdeňka Tyce - Smardi, ale zároveň ne o moc. Tento film se taky zabývá romy a jejich rolí ve společnosti. A mohl to být velmi působivý film, kdyby jeho protagonistka - paní Horvathová - nebyla tak nesympatická. Film bez pochyby chce, aby jí divákům bylo líto, ale ona během filmu udělá tolik špatností, že pak musím souhlasit se záporáky filmu. A ani ti nejsou dobře napsaní, většina z nich se chová až směšně antagonisticky a to já prostě nemohu brát vážně. Děj celkově není nic extra, ale jak už jsem zmínil - oproti Smradům to je zlepšení. Herecké výkony byly fajn, Lenka Rybová byla dokonce velmi dobrá, což bych od ní upřímně nečekal. Prezentace byla opět lepší než Smradi, ale i tak nic moc, film častou ukazuje záběry z bezpečnostních kamer, což mi přišlo zbytečné. 4/10

Habermannův mlýn (2010)

Velmi povedený historický snímek o oboustranosti druhé světové války. Hlavní postavy byly všechny krásně rozvinuté a velmi působivé. Herecké výkony byly skvělé, i když mi dabing německých herců přišel místy trochu slabý. Prezentace byla výborná, ale přišlo mi, že několik scén mohlo být kratších, pár se jich tam zbytečně roztahuje, což pak má špatný vliv na tempo děje. Také jsem nějak nepochopil rozhodnutí o začnutí filmu in medias res, tady si to podle mě mohli odpustit. Jinak to byl ale skvělý film. 8/10

plakát

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Je to rozhodně slabší než původní Sneženky a Machři, ale špatné to podle mě taky není. Určitě by to mohl být kratší film, pár scén by se dalo jednodušše vystřihnout. Děj je zajímavý, ale postavy už moc ne, některé mezi sebou ale mají hezkou chemii. Herecké výkony byly takové všelijaké, Duchoslav nebyl moc dobrý v originále a tady mu to taky moc nejde, ostatní byli spíš lepší, ale i tak mi jejich výkony přišly místy podprůměrné. Neustálé odkazy na originál mě začaly štvát velmi rychle, film má nutkátní divákům připomenout úplně všechno, co se před těmi 25 lety stalo a místy to bylo trapné. Prezentace byla celkem slušná, ale bylo tam několik vyloženě ošklivých close-up záběrů. A hudba, i přesto, že byla trochu klišé, byla dobrá. 6/10

plakát

Holčičky na život a na smrt (1995) odpad!

Vůbec nevím, jak film popsat, vím jenom, že to je jeden z nejhorších, co jsem kdy viděl. Děj je nesmyslný, hrozně se vleče a postavy nejsou ničím zajímavé. Konec filmu mě trochu pobavil, ale bylo to spíše ironické pobavení. Prezentace je otřesná, asi devadesát procent všech záběrů je nakloněných na stranu a vypadá to hrozně, nakloněný záběr má v divákovi vyvolat pocit nejistoty, ale hlavně se má používat jen zřídka, nemá tak být natočený celý film. V jiných scénách pak kamera lítá ze strany na stranu, zaostřuje na věci, které nejsou nijak relevantní, zkrátka je to hrůza, jednoho by z toho rozbolela hlava. Herecké výkony byly slabé, většina scén byla taky předabovaná v postprodukci a u některých to jde opravdu poznat. Ani hudba nebyla ničím výrazná, místy mi přišla trochu klišé. 0/10

plakát

Alenka v zemi zázraků (2018)

Je to film se zajímavým konceptem, ale hodně chabým zpracováním. Přišlo mi, že neměl vůbec žádný děj, prostě to začne a zbytek je jenom směska náhodných situcí s pseudo-intelektuální narací. Film je doslova posedlý symbolikou a poezií, ale čeho je moc, toho je prostě moc, film rozhodně není tak hluboký, jaký si jeho autoři myslí, že je. Prezentace mi taky přišla hrozně zvláštní, celý film vapadá jako dokument. Jestli právě to byl účel, tak budiž, docela se jim to povedlo, ale jinak to vůbec nechápu. Stejně tak nechápu použití všech těch filtrů, žádný z nich mi nepřišel nijak důležitý. Herecké výkony byly fajn, žádný ale ničím nevynikal. 2/10

Cesta peklem (1995)

Celkem zajímavý snímek. Líbí se mi jeho koncept, nátáčení filmů z pohledu kaskadérů. Scény, kde se děje právě to, jsou nejlepší ve filmu. Postavy byly docela zajímavé, ale ne všechny, například postava Ondřeje Vetchého tam vůbec nemusela být, na děj neměl téměř žádný vliv. Děj sám o sobě je dobrý, ale místy se trochu vleče. Film je dobře natočený a má dobrou hudbu. Herecké výkony byly zvláštní, některé byly dobré, ale jiné zase vůbec. Někteří herci byly taky velmi nápadně předabovaní v postprodukci, což jsem vůbec nepochopil. 6/10

plakát

Zemský ráj to napohled (2009)

Není to špatné, ale žádná sláva to taky není. Děj je celkem fajn, ale chybí mu napětí, konec je velmi anti-klimaxní. A podobně jako u ostatních filmů Ireny Pavláskové mi film přišel moc dlouhý, nejmíň patnáct minut by se dalo vystřihnout a děj by to víceméně nijak neovlivnilo. Postavy nejsou ničím zajímavé, takže je těžké se do nich zainvestovat. Herecké výkony byly ale moc dobré, i když mi v některých scénách přišly zbytečně přehrané. Prezentace byla dobrá, ale nevýrazná, hudba by se tak dala popsat taky. 6/10

Jménem krále (2009)

Dpcela nijaký film. Není tam nic, co by se mi vyloženě nelíbilo, ale zároveň mě taky nic nenadchlo. Připadalo mi to spíš jako epizoda historického seriálu než film. Film spoléhá především na svůj děj, což je v pořádku, děj je fajn, ale postavy jsou tím pádem velmi zenedbané. Herecké výkony jsou nejlepším aspektem filmu, v některých scénách se hercům výjimečně dařilo. Prezentace i hudba byly dobré, ale nebyly ničím výrazné. 5/10