Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Tancuj Matyldo (2023)

Skvělý film s tématikou která se v české kinamtografii bohužel moc nevidí. Ztvárnění Alzheimerovy choroby v tomto filmu bylo velmi dojemné, místy srdcervoucí, ale hlavně bylo perfektní. Herecké výkony Karla Rodena i Reginy Rázlové byly úžasné, ostatní herci byli taky skvělí, ale někteří menší herci mi přišli trochu slabí. Děj byl velmi dobrý, ale ke konci mi přišlo, že se zbytečně natahuje, film podle mě mohl být trochu kratší. Prezentace byla výborná, ale ocenil bych méně ručních záběrů. Hudba byla taky skvělá. 8/10

plakát

Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)

Moc povedená pohádka, její zápletka mi na českou tvorbu přišla i docela originální. Děj má trochu much, bylo v něm několik témat a vedlejších dějů, které mi přišly málo vyvinuté. Postavy ale byly hezky vyvinuté, i ty vedlejší. Nejlepším aspektem filmu je bez pochyby stop-motion animace, podle mě je naprosto fantastická, je v ní spoustu detailů a malých nuancí, které určitě trvalo hrozně dlouho naanimovat. Loutky i prostředí, ve kterých se pohybovaly, taky vypadaly skvěle. Herecké výkony byly většinou dobré, ale dětští herci podle mě trochu zasotávali. Hudba byla fajn, ale místy mi přišlo, že jí tam je trochu moc. 7/10

Přišla v noci (2023)

Tento film určitě není pro každého, doporučoval bych se před jeho shlédnutím obeznámit s předchozí tvorbou Tomáše Pavlíčka, on má jako režisér a scénárista jistý styl, který se v české kinematografii jen težko napodobuje. Tento film se mi moc líbil, ale jsem z něj trochu zmatený. Děj byl zajímavý, ale konec mi přišel možná až moc otevřený. Postavy ale byly skvěle napsané a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Prezentace byla výborná, ale bylo tam pár scén, které podle mě mohly být natočené trochu lépe. Herecké výkony byly všechny fantastické, Simona Peková byla ve své roli nesmírně přesvědčivá. Hudba byla dobrá, ale místy mi přišla trochu nevhodná. 8/10

Bratři (2023)

Velmi povedený historický snímek. Děj byl velmi působivý, ale místy mi přišel trochu zdlouhavý, dokážu si vybavit několik scén, které by se podle mě daly bez problémů vystřihnout. Postavy byly velmi dobře napsané a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Herecké výkony byly skvělé, Oskar Hes a Jan Nedbal ztvárnili svoje postavy fantasticky. Moc se mi ale nelíbila herečka, která hrála sestru bratrů Mašínů, její přednes mi přišel takový dřevěný. Prezentace byla skvělá, ale v několika momentech film použil velmi nehezké ruční záběry. Hudba byla fantastická, a musím zmínit i masky a kostýmy, které byly hlavně ke konci filmu výborné. 8/10

Můžem i s mužem (2023)

Film si podle mě zavaří nejvíc, když svoji nejlepší scénu vyplýtvá úplně na začátku. A přesně toho se dopustil tento film, první scéna je nejlepší v celém filmu a od té to jde jenom z kopce. Děj byl absolutně nesmyslný a bizarní, a to bohužel nemyslím v dobrém slova smyslu. V jednu chvíli se film dokonce proměnil na stand-up představení, kde Jitka Sedláčková po dobu asi patnácti minut říká jenom trapné vtipy o sexu. Což je v podstatě náplň celého filmu, trapné vtipy o sexu. Vůbec tomu nepomáhá fakt, že všechny herecké výkony byly otřesné, nejhůře na tom byla Kateřina Hrachová, vůbec nechápu, jak se tahle osoba mohla dostat k herectví, ale měla by něj odejít a už se nevracet. Vanda Hybnerová byla jediná, jejíž výkon bych označil za dobrý. Dagmar Zázvůrková ztvárnila jednu z nejotravnějších postav, jakou jsem kdy viděl. Prezentace filmu nebyla špatná, byl celkem dobře natočený, měl ale otřesný střih a v některých scénách hrozné osvětlení. Hudba byla příšerná a vůbec se do filmu nehodila. 2/10

Úsvit (2023)

Trochu zklamání. Celkově se mi film líbil, ale čekal jem od něj trochu víc. Děj má zajímavou zápletku, ale čím delší je, tím méně zajímavější mi přišla, postavy mi taky nepřišly moc zajímavé, s výjimkou prtagonistky, ona jediná mi přišla rozvinutá, ale i v tom ohledu byla trochu slabá. Prezentace byla velmi nekonzistentní, místy se mi líbila a místy zase vůbec ne, film je plný ručních záběrů a nepříjemných close-up záběrů, které mi často přišly nevhodné. Herecké výkony byly moc dobré a herci mezi sebou měly dobrou chemii. Nejvíc se mi líbila hudba, tu bych označil za vyloženě fantastickou. 6/10

Barevný sen (2020)

Docela zajímavý snímek. Přišlo mi ale, že je u něj výrazné klišé "sytle over substance" neboli styl nad obsah. Vizuálně je film velmi dobrý, animace se mi moc líbila, hudba a herecké výkony byly také dobré. Dějově ale film docela zaostává. Samotný děj nebyl špatný, ale postavy nebyly absolutně nijak rozvinuté, kvůli čemuž je těžké se do filmu zainvestovat. I přesto mě ale film pobavil, hlavně svojí absurditou a dřívě zmíněnou animací. 6/10

Bod obnovy (2023)

Naše první vykročení do žánru moderní science-fiction a musím uznat, že se velmi povedlo. Zápletka filmu je velmi působivá a díky ní se film může zabývat spoustou témat, všechny z nichž nabízí něco k promyšlení. Děj byl velmi zajímavý a jeho postavy také. Hlavní záporák mě ale velmi zklamal, hlavně proto, že je od začátku jasné, kdo jím bude, film je v totmo ohledu trochu klišé. Některé dialogy v sobě taky měly na můj vkus trochu moc expozice. Herecké výkony byly většinou velmi dobré, ale Andrea Mohylová mi v některých scénách přišla trochu dřevěná. Prezentace byla fantastická, film vypadá skvěle, všechny počítačové efekty vypadaly velmi dobře a byly skvěle zakomponované do prostředí, ve kterém se film odehrává. Hudba se mi taky moc líbila, byla bez pochyby inspirována filmy jako "Blade Runner", což rozhodně není špatně, ale je těžké si této nspirace nevšimnout. 8/10

Němá tajemství (2023)

Fantastický film, Alice Nellis prostě nikdy nezklame. Je to neskutečně působivý film s velmi dobře napsanými postavmi a skvělou zápletkou. Děj je vyprávěný nelineárně a upřímně bych si ho v jiném stavu nedokázal představit, protože by podle mě jinak vůbec nefungoval. Herecké výkony byly všechny skvělé, Janu Plodkovou jsem si za posledních pár let jako herečku velmi oblíbil a v tomto filmu to zahrála na výbornou, ostaní herci byli taky skvělí. Prezentace byla skvělá, ale na můj vkus tam bylo trochu moc ručních záběrů, které s v některých scénách úplně nehodily. Hudba byla taky fantastická. 9/10

Cool Girl! (2023) odpad!

Absolutní filmové selhání. Všechno, na co tento film šáhne, pokazí, a to nemá zrovna tak velký dosah. Jeho děj je plný klišé, je neskutečně předvídatelný a tím pádem hrozně nudný. Protagonistky nebyly ničím zajímavé, jejich vztahy mezi sebou i s jinými postvami byly buď stereotypní, nebo prázdné. Film taky není vůbec vtipný, podle mně by nerozesmál ani mimino. Několika momentům jsem se smál, ale ne těm, u kterých to tvůrci zamýšleli. Herecké výkony byly slabé, a vlastně se není čemu divit, když je film plný neherců a D-listových seriálových herců. Prezentace byla hrozně nevýrazná, tvůrci se několikrát pokusili o trochu zajímavější  kompozice v záběrech, ale moc se jim v tom nedařilo. Hudba byla děsně otravná a málokdy tónově vhodná. 0/10